Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #331
 
Ks.Marek napisał(a):Przecież to sprzeczność.
A gdzie dokładnie ?
nie uznaję istnienia nadnaturalnych zmysłów == wg mnie nie ma w ciele człowieka żadnego narządu, który byłby odpowiedzialny za taki zmysł

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-10-2007 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #332
 
Piszesz, żeś idealista a nie realista. Realizm to domena materii, idealizm zaś daje miejsca duchowi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2007 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #333
 
Ks.Marek napisał(a):Piszesz, żeś idealista a nie realista. Realizm to domena materii, idealizm zaś daje miejsca duchowi.
Są dwa filozoficzne idealizmy : ontologiczny i poznawczy. Wiele razy pisałem, że "wyznaję" ten drugi.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-10-2007 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #334
 
heysel napisał(a):Są dwa filozoficzne idealizmy : ontologiczny i poznawczy. Wiele razy pisałem, że "wyznaję" ten drugi.
Indywidualizm to raczej jest, niż idealizm. Poza tym, myśli i uczucia nie sa materialne. To tzw pojęcia abstrakcyjne, nie dające się empirycznie zbadać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2007 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #335
 
tyle tylko, Heysel, że z 'poznawczego" sam sobie "eksmitujesz" to co uważsaz za niewygodne dla siebie :-k

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-10-2007 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #336
 
ddv napisał(a):tyle tylko, Heysel, że z 'poznawczego" sam sobie "eksmitujesz" to co uważsaz za niewygodne dla siebie :-k
No proszę, a juz myślałem, że tylko ja to widzę...
heysel napisał(a):Ale czy egzorcyzm to nie metoda przeciwko metafizycznemu złu ? Ja mam cały czas na myśli ludzką nienawiść. Jeżeli chcesz przykład to wyobraź sobie co przemawia przez osobę, która całkowicie świadomie powiedziała :
"Cicho bądź, co płaczesz. Dobrze, że zdechła."
Albo kogoś z najbliższej rodziny kto wprost życzy sobie Twojej śmierci ...
Możliwe, że jest to dla Ciebie nie do wyobrażenia, ale niestety w mojej rodzinie istnieje "spirala wzajemnej nienawiści".
Egzorcyzm to sakramentalium czyli obrzęd w w swym wymiarze sprawiający, iż egzorcyzmowany jest naznaczony jako ten, który jest pod zarządem swego stwórcy. To nie czary mary, lecz po prostu wyrażenie pewnej racjonalnej prawdy. Kto zaś serwuje innym nienawiść oprócz egorcyzmu, czasem zamiast niego, winni złożyć wyznanie wiary i wyrzeczenie się zła i tego, co do zła prowadzi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-10-2007 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #337
 
heysel napisał(a):
Bioman napisał(a):Kto wie... Ciekawe ile satanistów się przez to forum przewinęło i ilu ksiądz zdenerwował... i ilu w odwecie...
Człowieku, żeby takie coś "zadziałało" trzeba mieć jakiś psychiczny związek z celem, znać go choć trochę. Ktoś kto poprzez krótki kontakt internetowy chciałby sobie porzucać takie czary-mary robi z siebie w moich oczach pośmiewisko.
Jak ktoś zagłębi się w to forum, to może nawiązać minimalny psychiczny kontakt z ofiarą.
Poczytałem sobie o rzucaniu klątw i uroków [Obrazek: czarodziej.gif]. Zwykle piszą, że wystarczy zdjęcie, i im więcej ono odsłania, tym lepiej.

W TV widziałem kiedyś późnym wieczorem reportaż o zastraszonych mieszkańcach przez gościa, który rzucał klątwy na ludzi, iż umierali oni na nowotwory czy też inne straszne choróbska :zmieszany: . I o ile dobrze pamiętam, to tamtejszego księdza też nie oszczędził :?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-10-2007 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #338
 
Bioman napisał(a):minimalny
I takie też czary-mary może sobie rzucić ...
Bioman napisał(a):Zwykle piszą, że wystarczy zdjęcie, i im więcej ono odsłania, tym lepiej.
Sami z siebie nigdy w życiu nie są zdolni do czegoś takiego. No chyba, że mają pomoc od pana Sz. :diabelek:
Bioman napisał(a):W TV widziałem kiedyś późnym wieczorem reportaż o zastraszonych mieszkańcach przez gościa, który rzucał klątwy na ludzi, iż umierali oni na nowotwory czy też inne straszne choróbska :zmieszany: . I o ile dobrze pamiętam, to tamtejszego księdza też nie oszczędził :?:
Przede wszystkim ludzie nie powinni wierzyć w jego czary-mary ani bać się go. Inaczej sami go wzmacniają.

[ Dodano: Pią 05 Paź, 2007 14:17 ]
ddv napisał(a):tyle tylko, Heysel, że z 'poznawczego" sam sobie "eksmitujesz" to co uważsaz za niewygodne dla siebie :-k
To teraz jeszcze rozwiń tę wypowiedź ...

[ Dodano: Pią 05 Paź, 2007 14:27 ]
Ks.Marek napisał(a):Piszesz, żeś idealista a nie realista. Realizm to domena materii, idealizm zaś daje miejsca duchowi.
wikipedia napisał(a):Idealizm epistemologiczny (poznawczy) to każdy system filozoficzny, który głosi całkowitą niemożność bezpośredniego poznania rzeczywistości i twierdzący, że jedyne, co jest nam bezpośrednio dane, to nasze własne myśli i uczucia. W skrajnej postaci idealizm poznawczy głosi, że nie ma sposobu, aby wyjść poza własną jaźń, a zatem dla każdego jego świat składa się wyłącznie z niego samego oraz jego własnych myśli i uczuć. Najbardziej znani idealiści poznawczy to: George Berkeley, Fryderyk Nietzsche oraz w pewnym sensie Kartezjusz.
Ks.Marek napisał(a):Poza tym, myśli i uczucia nie sa materialne. To tzw pojęcia abstrakcyjne, nie dające się empirycznie zbadać.
No i ? Co z tego wynika ? Bo jak na razie to widzę, że coś próbujesz przepchnąć, ale nie za bardzo wiesz chyba nawet co.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-10-2007 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #339
 
heysel napisał(a):No i ? Co z tego wynika ? Bo jak na razie to widzę, że coś próbujesz przepchnąć, ale nie za bardzo wiesz chyba nawet co.
Uważaj, bo się zmęczysz. Spokojna twoja nieuczesana. Poza tym :patrzy: :offtopic:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-10-2007 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #340
 
Iwonka, oczekuje jakiegoś wyjaśnienia tego co napisałaś. Wysunęłaś ciężkie zarzuty lecz nie było z Twojej strony opisanego jakiekolwiek zaistniałego faktu który by podparł rzekomą sytuacje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
06-10-2007 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #341
 
Scott napisał(a):Wysunęłaś ciężkie zarzuty lecz nie było z Twojej strony opisanego jakiekolwiek zaistniałego faktu który by podparł rzekomą sytuacje.
Widać ma takie dowody, które są tal palące iż trzeba je pisać klawiaturą sympatyczną...
Dziś dla przykładu rozmawiałem z pewnym młodym człowiekiem, który pyszczył na o. Rydzyka. Jego argumentem kontra redemptoryście było to, że nie ma argumentów...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-10-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #342
 
Mam pytanie, czy egzorcyzmy są niebezpieczne dla kapłana, który to wykonuje.
Bo na jednym z forów przeczytałam, cytuję
" Znałam księdza, który zajmował się egzorcyzmami. Już nie żyje,
zginął w wypadku samochodowym w nie wyjaśnionych oklicznościach.
Jechał wolno i na prostym odcinku drogi wjechał w drzewo. W swojej
posłudze uchodził za uczciwego, rzetelnego i dobrze wykonującego
czynności egzorcystyczne. Uwolnił mnustwo osób od niepokornych
duchów - według relacji świadków. Ksiądz ten odkąd zaczął sie
zajmować duchami, jakoś dziwnie zawsze się potykał o różne rzeczy,
zawsze coś złamał lub przewrócił. Według ekspertów w tej dziedzinie,
zachowanie takie wyłącznie świadczy o niedostatecznym oczyszczaniu
po wykonanych egzorcyzmach. Przyjmował wszystko na siebie. "
07-10-2007 05:05
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #343
 
Natasza napisał(a):Według ekspertów w tej dziedzinie,
zachowanie takie wyłącznie świadczy o niedostatecznym oczyszczaniu
po wykonanych egzorcyzmach. Przyjmował wszystko na siebie. "
A ci experci to pewnie czytelnicy "Przyjaciółki" i "Muratora"?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 07:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #344
 
Dlaczego się nabijasz
Lepiej napisz co o tym sądzisz
07-10-2007 07:51
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #345
 
Natasza napisał(a):Dlaczego się nabijasz
Lepiej napisz co o tym sądzisz
Dokładnie to, co wcześniej napisałem. Tacy to eksperci, jak widać. Zero kompetencji...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów