Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Ajfen napisał(a):napisałem, że to się owszem zdarza, ale wiele jest innych, chwalebniejszych przypadków Palmer. A te są wyjątkami, które nagłaśnia się zupełnie bez powodu.
Jak to bez powodu?Czyli mamy je pomijac milczeniem?Zeby bron boże nie psuc dobrego imienia KK?
Cytat: Gdyby natomiast nagłośnić na jaką kasę naciągają budżet państwa politycy, to byłoby znacznie dla nas korzystniejsze i wreszcie by się kogoś ukarało za rozkradanie Polski.
Choć to nie na temat,ale zgadzam się.W tym takze nagłosnijmy na jaką kase okrada budżet państwa KK.
Cytat:A po co??? Masz zamiar ich wspomóc??????????
Najpierw chciałbym ich poznać.I kto wie... :hm:
Cytat:Tylko Ty tak myślisz...
A potrafisz mnie przekonać,ze się mylę?

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
20-05-2006 13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cytat:Jak to bez powodu?Czyli mamy je pomijac milczeniem?Zeby bron boże nie psuc dobrego imienia KK?
A w życiu!!! Ale jakoś prawdziwych oszustów się nie oskarża, a mało tego oni rządzą państwem, a tymczasem o każdym kapłanie słyszałem już wiele. Uwierz mi. O księżach z mojego miasta słyszałem wiele głupot, np że jeden ma dziuplę z kradzionymi autami, a inny ma w pobliskim miasteczku kochankę i dwójkę dzieci, że jeszcze inny ma willę niedaleko. Znam każdego z nich i wszystko, co mówią ludzie jest wyssane z palca. Poza tym, często sami Katolicy psują dobre imię kościoła, a o księżach się gada... Więc wybacz, ale tutaj możesz sobie mówić do woli, ale ja swoje wiem.

A co do tych biednych księży, to nie znam takich...już nie znam. Bo jeden dostał jakieś wsparcie. Wybudował sobie toaletę na plebanii i doprowadził wodę. Chociaż zaciągnął kredyty.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
20-05-2006 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
temat dotyczy BIOENERGOTERAPII więc proszę do niego wrócić

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
20-05-2006 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Palmer_Eldritch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 448
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ajfen napisał(a):Ale jakoś prawdziwych oszustów się nie oskarża
Czyli kogo?Bo jakos nie przypominam sobie spektakularnych wyroków w sprawach oszustw dokonywanych przez księzy.Nasz wymiar sprawiedliwosci nabiera raczej wody w usta albo udaje za pada deszcz.
Cytat:O księżach z mojego miasta słyszałem wiele głupot, np że jeden ma dziuplę z kradzionymi autami, a inny ma w pobliskim miasteczku kochankę i dwójkę dzieci, że jeszcze inny ma willę niedaleko. Znam każdego z nich i wszystko, co mówią ludzie jest wyssane z palca.
jak to mowią"w każdej plotce jest źdźbło prawdy".A poza ty znasz kazdego z nich i co z tego?Myslisz ze przyznali by ci się do tego za mają kochankę albo willę za miastem?Wolne żarty...
Cytat:A co do tych biednych ksi [-o< ęży, to nie znam takich...już nie znam.
Skoro nie znasz,to po co piszesz:
Cytat:Powiedz to, co napisałeś dla proboszcza na wsi, który ma przeciekający dach na plebanii, nieogrzewany kościół i brak podstawowych wygód, jak np bieżąca woda, czy toaleta, a uwierz mi, że tacy się znajdą i to w sporej liczbie.
I na koniec:
Cytat:Chociaż zaciągnął kredyty.
On czy jego parafianie? :hm:
Lola napisał(a):temat dotyczy BIOENERGOTERAPII więc proszę do niego wrócić
Słuszna uwaga.Powtórzę więc pytanie zadane wcześniej koledze Ajfenowi:Uzasadnij że bioenergoterapia to "nic ciekawego"

Religia jest oparta przede wszystkim i g?ównie na strachu.
Bertrand Russell


Polskie forum o zespole Motorhead:
http://www.motorhead.forumer.pl/
20-05-2006 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #50
 
To temat o bioenergoterapii a nie poligon obrzucania błotem poglądów innych :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-05-2006 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Czasami coś w tym jest, mam na myśłi, że coś się dzieje, ale cena, nie tylko finansowa, jest niewspółmiernie wysoka do ewentualnych zysków ;( Pozbyłam się jednego schorzenia a nabawiłam kolejnego, nie wiadomo skad, za to po pseudo-zabiegach...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-05-2006 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Witam wszystkich! (ddv szczególnie Duży uśmiech)
Ja twierdze, że są bioenergoterapeuci:
1. oszuści - którzy nie uzdrawiają a biorą tylko kasę (niekiedy dużo); na dodatek niektórzy odciągaja od leczenia się u lekarzy.
2. szarlatani - którzy biorą kasę i uzdraiwają energią demoniczną, która leczy krótkotrwale i jeszcze można zostać opętanym; też mogą odciągać od medycyny akademickiej.
3. amatorzy - którzy kiepsko znają się na uzdrowieniach i pomagają na krótko lub wcale. Kasę też mogą pobierać i również mogą odciągać od medycyny akademickiej.
4. kompetentni - którzy są dobrymi uzdrowicielami i ich efekty uzdrowień są trwałe. Lecząc kierują się miłością do bliźniego, a nie robieniem tego dla kasy. Mogą pobierać pieniądze ale w granicach zdrowego rozsądku. Gdy koś nie ma pieniędzy to leczą mimio wszystko.
I bardzo ważne nie mówią by odrzucić leczenia farmakologicznego i rad lekarzy.

Pierwsze trzy punkty bardzzooo negatywnie wpływają na postrzeganie bioenergoterapii. Tych pierwszych jest bardzo wielu a czwarty punkt jest rzadkością.
Bioenergoterapia bazuje na pojęciach bioenergia, bioaura czakry.

Opowiem po krótce o moim przypadku. Znalazłem dawno temu książkę "Stara sztuka uzdrawianai" Choa Kok Sui.
Na początku wyjaśniał na czym polegają te wszystkie zjawiska pojęcia i samo zjawisko uzdrawiania a ja przyjmowałem je z pewnym niedowiarstwem.
Przeczytałem w niej o ciele bioplazmatycznym, które przenika fizyczne ciało i sięga poza jego granice na odległość ok 10-13 cm. Przypomina kształtem widzialne ciało. Inną jego nazwą jest wewnętrzna aura. Choroba ciała bioplazmatycznego wywołana jest ogólnym lub miejscowym niedoborem energi. Aura może wtedy być zredukowana do ok. 5 cm grubości a nawet bardziej. Im cięższa jest choroba, tym cieńsza wewnętrzna aura w pobliżu cierpiącego miejsca. W innych przypadkach choroba może być spowodowana nie tylko niedoborem ale też długo utrzymującym się nadmiarem energii w danej okolicy. Wówczas wewnętrzna aura może osiągać grubość ok 18 cm a nawet większą. O aurze zewnętrznej na razie Wam nie będe pisał bo to by było za dużo.


Później przeczytałem o sposobie poczucia tych zjawisk( aura itd.)
Metoda nazywa się uczulanie (czakr) dłoni i wygląda tak:
1.Umieść dłonie przed klatką piersiową zwrócone nawzajem ku sobie i oddalone wzajemnie od siebie na odległość ok.7-8 cm.
2.Skup się na wrażeniach płynących ze środkowych częsci dłon. Bądź ich świadomy przez 5-10 mni., ODDYCHAJAC POWOLI I RYTMICZNIE.
Większość ludzi odczuwa mrowienie, ciepło, ucisk lub rytmiczne pulsowanie pomiędzy obiema dłońmi już podczas pierwszej próby.
3. Po obudzeniu wrażliwości czakr rąk przejdz do badania aury wewnętrznej, która ma grubość ok 12-13 cm.
Nieznacznie i powoli przesuwaj ręce do przodu i do tyłu, dotykając wewnętrznej aury jedną lub dwiema dłońmi. Powinłeś poczuć ciepło, mrowienie lub nieznaczną presję jeśli natrafisz na aure wewnętrzną.

Wyszło na to, że poczułem swoją bioaure, a dokładnie aure wewnętrzną. Byłem zachwycony. Praktykowałem to przez dłuższy czas a dokładnie już od ok 1.5 roku w wolnych chilach. Wrażenia, które teraz czuje są silniejsze. Nie potrzebuje tyle czasu na uczulanie dłoni aby zbadać swoją aure. Wystarczy pare chwil.

A co do samego uzdrawiania sa dwie metody:
1. Oczyszczanie (wymiatanie)- jest to zagarnianie rękami chorobowej materii bioplazmatycznej pacjęta i strzepywaniu jej z rąk, w celu przywrócenia dobrego przepływu energi chorego. Bioenergoterapeuta nie przesyła tu swej energii. Ten zabieg wystarcza nieraz w zupełności.
2. Zasilanie energią- metodą czakr dłoniowych. Polega ona na zasileniu energią bioenergoterapeuty chorego miejsca pacjenta ( oczywiście po uprzednim oczyszczeniu chorego miejsca), zasilając pobliską czakrę chorego w celu wyrównania grubości aury wewnętrznej. BIOENERGOTERAPEUTA ENERGIE kieruje SIłA WOLI przez czakry dłoni do czakry pacjenta. To jest takie uczucie jakby się wypychało coś z ręki, a dokładnie z jej czakry.

Pozostaje pytanie czy to co ja czuję i inni bioenergoterapeuci pochodzi od Boga czy od szatana (jak niektórzy twierdzą przez szarlatanów, którzy posługują się nie swoja energią do uzdrawiania i przyczyniają się do opętania pacjentów).

Jestem Katolikiem praktykującym. Chodzę do Kościoła, przyjmuje sakramenty św., modle się do Boga. Nie czuję się od Niego oddalony. Traktuje tą metodę jako coś do zbadania, bo ewidentnie nie jest to żadna halucynacja. Aure, czakry i bioenergię idzie poczuć.

Z tego sie nie spowiadam bo w Katechizmie Kościoła Katolickiego Kościół nie ma stanowiska w tej sprawie i nie czuję aby było to coś złego.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-01-2007 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
Jedno pytanie, przeczytałeś poprzednie 4 str. watku :?: Nie chce tu powtorki z walki na noze z Katolika :!: Ani dubletu dyskusji na dwoch forach...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-01-2007 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Do tego, co napisała Annnika dodam:
- coś mi się wydaje, że temat z tobą został wysarczająco jasno omówiony już na "katoliku".
Mogę oczywiście dodać kilka nowych materiałów (które sądzę że cię nie przekonają).
Tak więc odpowiem krótko:
- witaj, biomenie tylko ... zacznij pisać do rzeczy a nie siać ideologii ...
A skończyliśmy na tym:
http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php...204#305204
Zatem - masz ochotę na ciąg dalszy czy też może poważniej porozmawiamy ? .
Przyznam, że nie chciałbym Cię jakoś skrzywdzić - a pomóc ...
Moze mi się to jakoś uda ? :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-01-2007 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Annika przeczytałem cztery ostatnie strony z tego forum (nic ciekawego)
Co proponujesz? Mam pisać na dwa fronty? To trochę bezsensu by było.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-01-2007 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Biomen napisał(a):Mogą pobierać pieniądze ale w granicach zdrowego rozsądku. Gdy koś nie ma pieniędzy to leczą mimio wszystko.
Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nieprawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-01-2007 01:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
W związku, że w ostatnich latach namnożyło się w świecie niezliczona ilość uzdrowicieli - bioenergoterapeutów, istytuty naukowe w Szwajcarii, Anglii, od wielu lat badają te zjawiska i edukują ludzi obdarzonych tymi zdolnościami.
Problem nie w tym, że istnieją ludzie posiadający takie zdolności, lecz w ich amatorstwie...akurat to co Ty piszesz jest przykładem takiego amatorstwa.
Warunkiem podstawowym jest pełne poznanie anatomii człowieka, funcjonowania organizmu, zdiagnozowanych chorób....bo bardzo często, mimo najszczerszej dobrej woli, z powodu niewiedzy można zaszkodzić.
05-01-2007 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #58
 
Biomen napisał(a):Annika przeczytałem cztery ostatnie strony z tego forum (nic ciekawego)
Co proponujesz? Mam pisać na dwa fronty? To trochę bezsensu by było.
:/
nie, właśnie sugeruję, żebyś sie zdecydował a nie w dwóch miejscach to samo pisał :/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-01-2007 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Alus !
Jak do tej pory ŻADNE badania nie potwierdziły "skuteczności" działania "zjawisk paranormalnych" dla autentycznego i długotrwałego dobra człowieka.
Samo występowanie takich energii o których wspominają "energoterapeuci" przeczy nauce która poznała już praktycznie wszystkie prawa którym podlega ludzkie ciało.
James Randi - były iluzjonista - założył nawet fundację która wypłaci milion dolarów tej osobie która udowodni istnienie zjawisk "paranormalnych" (w tym "energoterapii").
Od kilku lat nagroda czeka ...
Wszystko co do tej pory zaprezentowano okazało się zwykłą iluzją i nie przeszło przez szereg zabezpieczeń zapobiegających nadużyciom i oszustwom.
Istnieje przeprowadzonych szereg badań naukowych które zaprzeczają występowaniu wmawianych przez różnego rodzaju "energomanom" Oczko "energii bądź "zjawisk".
Do takich badań należą m.in. badania brytyjskiego naukowca Taylora czy polskiego zespołu naukowców z UAM w Poznaniu pod kierunkiem prof. Szydłowskiego i dr.a Kiszkowskiego - czy też tzw "eksperyment monachijski".
Owszm - zdarzają się osoby posiadające pewnego rodzaju "zdolności" których nauka nie potwierdza - jednak u osób tych stwierdza się szereg "zaburzeń" takich jak podporządkowywanie się nieznanym, lecz inteligentnym siłom sprzeciwiającym się tak naprawdę dobru człowieka.
Sama "energoterapia" "radiestezja" czy inne "zjawiska paranormalne" to bowiem tylko zwykłe wejście w okultyzm przed którym przestrzegają coraz głośniej zarówno naukowcy jak i lekarze jak i egzorcyści ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-01-2007 01:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ja osobiście nie wierzę w takie "czary-mary" typu" bioenergioterapia, leki homeopatyczne, wachadełka...etc - ale, np. swego czasu to w kościołach przyjmował "uzdrowiciel" Harris (później ujawniono jego oszustwa).
Znam osobiście przypadek ratowania umierającego dziecka przy zastosowaniu wszelkich dostępnych metod i sposobów. Jednych była lekarka obdarzona ponoć tymi zdolnościami, a przy łóżku dziecka obecny był benedyktyn (wójek małego) i nie odwodził rodziny od korzystania z usług tej pani (może ze względu na rodziców, w obliczu ich rozpaczy - nie wiem).
Piszesz, że medycyna już praktycznie poznała wszystkie prawa, którymi podlega ciało ludzkie - daleko jeszcze jest do poznania i nie wiadomo czy kiedykolwiek pozna - sam mózg ludzki, jego funkcjonowanie, możliwości, jest jeszcze przeogromną zagadką.
06-01-2007 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Wróć do góryWróć do forów