Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bioenergoterapia
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #196
 
alus napisał(a):..gdyby takie było to proste to uzyskalibyśmy wyjaśnienie zjawiska inedii - życie przez kilka lat bez żadnych posiłków i napoi, nadal jest zagadką.
A więc wnioski nasuwać powinny się same, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-02-2007 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #197
 
Nie trzeba sobie wszystkiego komplikować ^^ Pewnych rzeczy się nie powinno zgłębiać, to hamuje. Ale co ja będę Uśmiech
25-02-2007 01:09
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #198
 
Musashii napisał(a):Pewnych rzeczy się nie powinno zgłębiać, to hamuje.
No proszę, proszę 8)
Cóż za spojrzenie filozoficzne =D> Oby tak dalej.
Proponuję, jako odskoniecznię - choc nie do końca - poczytać sobie o synergizmie, poglądzie kultywowanym w przełomie wieków 3i4 czy też 5i6

Synergizm (gr. “współdziałanie”). Nauka Kościoła wschodniego o tym, że Bóg i ludzie współpracują ze sobą w łasce i wolności. Naukę tę czasami odrzucano jako semipelagiańską, uważano, bowiem, że pomniejsza ona nadrzędną rolę Boga w całym procesie zbawienia człowieka - od pierwszego kroku ku nawróceniu aż po ostateczne wytrwanie w dobrem. To krytyczne stanowisko jednak fałszywie zakłada, że Bóg i ludzie to walczące ze sobą strony, a nie uznaje, że to przecież łaska Boża uzdalnia ludzi do żalu i wydaje w nich owoce nawrócenia w wolności. Podobna do synergizmu nauka luteranina Filipa Melanchtona (1497-1560) spotkała się z podobnym (nieuzasadnionym) krytycznym spojrzeniem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-02-2007 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
67-85-21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #199
 
Kod:
Energia to zdolnosc do wykonywania pracy.Organizm pozyskuje energie z otoczenia, przetwarza ja i okresowo magazynuje. Wykorzystuje ja do roznego rodzaju pracy w ukladach bilogicznych

Warto tez dodac ze ta energia jest pozyskiwania z rozrywania wiazan chemicznych Duży uśmiech Czym wiecej energii w wiazaniu chemicznym tym jest ono mniej stabilne. Wszystko w przyrodzie dazy do uzyskania jak najmniejszej energii

Gdy ktos nazywa cie glupcem to tak naprawde próbuje ukryc swoja wade...
25-02-2007 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #200
 
Ja nie mam zamiaru walczyć z Bogiem, z którym obcowałem i obcuję. Tak, katolickim Bogiem. Tylko ludzie muszą spróbować się otworzyć na nowe, inne rzeczy. Magia nie jest zła. Magia to używanie własnego umysłu, bo przecież wszystko jest w umyśle. To chyba część tych nieodktytych procentó mózgu. Swiat fizyczny jest manifestacją bardziej subtelnych planów. Można do nich dotrzeć.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 25 Lut, 2007 00:30 ]
Gościu 8)
Ten temat już przerabialiśmy. Tu nie piszemy o magii, jeno o bio energo coś tam. Więc daruj se, bo jak nie, to wyjdziem za budkie i skrzyżujem oddechy :wink:
25-02-2007 01:25
Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #201
 
Giri Bala, hinduską mistyczkę (ponad 60 lat nie przyjmowała pokarmów i napoi), zapytano:
- "Matko, na cóż to wyróżniać się takim życiem bez jedzenia?"
Odpowiedziała:
- "Żeby udowodnić, iż istota ludzka jest umysłem. Żeby pokazać, iż zbliżając się do Boga, człowiek może żyć światłem żywym, a nie pokarmem cielesnym".
Św. Jan pisze:
- "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" (J 1,1).
Słowo - gr. logos - mądrość, umysł, rozum.
"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył" (Rdz 1,27).
Bóg obdarzył człowieka najcenniejszym darem - mądrością, umysłem.
Czy do używania Bożego daru naprawdę człowiekowi potrzebna jest pomoc nieprzyjaciela Boga? - który "Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwa, od siebie mówi, bo jest ojcem kłamstwa" (J 8,44).
"Otworzyć się na nowe"....magia jest stara jak człowiek i jak jej twórca - szatan.
25-02-2007 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #202
 
Musashii napisał(a):Magia to używanie własnego umysłu, bo przecież wszystko jest w umyśle.
Kamień na ulicy nie leży w umyśle tylko jest czymś bardzo realnym - sprawdzalnym namacalnie.
Podnieść kamień mozna ręką kopnąć nogą - ale umysł ludzki sam w sobie jest za słaby by ten kamień podnieść - od strony fizyki umysł sam w sobie nie jest w stanie wyemitować energii która byłaby w stanie podnieść ten kamień - i nim np. cisnąć ...
Jeżeli ktoś robi coś takiego przy pomocy "umysłu" to robi coś, co jest sprzeczne z prawami fizyki.
Pytanie zatem - czy zdanie:
Musashii napisał(a):Magia nie jest zła.
jest zdaniem prawdziwym ?
Ktoś (lub "coś") musi przecież "wzmiocnić" umysł by ten kamień podnieść i cisnąć ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-02-2007 19:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #203
 
Wszystko jest w umyśle= wszystko jest projekcją umysłu. Czyjesz kamień, wiesz że jest ciężki, twardy. Ale czy na pewno wiesz? Może by się tak zastanowić, czym jest owa realność? Pozostawiam wam szukanie, bądź nie, odpowiedzi ^^.
28-02-2007 23:01
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #204
 
Cytat:Bio
energo
terapia

Terapia energią BIOlogiczną.


kumpel studiujący biologie ma do Ciebie pytanie. Gdzie i kiedy opisano w jakikolwiek sposób związek tej energii z nauką biologii. Bo jemu nie wiadomo o takim czymś. Oczko

Musashii napisał(a):Energia jest energią.
raczej nieokreślone"cóś", bo nauka nic o takiej energii nie wie. :wink:

poznane rodzaje energii na dzień dzisiejszy:



Cytat:Energia (fizyka)
Energia mechaniczna
Energia wewnętrzna
Energia kinetyczna
Energia potencjalna
Energia cieplna
Energia elektryczna
Energia jądrowa
Energia swobodna
Energia (rakieta)
Energia (witalna)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Energia

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-03-2007 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #205
 
Sorry, Musashii nie chcę być uszczypliwy ale sam nie wiem dlaczego nasuwa mi się - po Twoim ostatnim poście - pytanie:
- czy i kiedy byłeś u psychiatry ... ??
Jak nie - to prosze zrób prosty eksperyment - uszczypnij się mocno lub włóż rękę do zamrażalki ..
Realne czy tylko to odczucie umysłu ... ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-03-2007 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #206
 
A czym dla Ciebie jest realność? Tym co poznajesz percepcją zmysłową? Ale przecież percepcję można łatwo oszukać ^^.
Jedynym odpowiednim narzędziem percepcji jest umysł. Jednak umysł tworzy lustra, w których człowiek błądzi ^^.
04-03-2007 10:49
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #207
 
ddv napisał(a):Sorry, Musashii nie chcę być uszczypliwy ale sam nie wiem dlaczego nasuwa mi się - po Twoim ostatnim poście - pytanie:
- czy i kiedy byłeś u psychiatry ... ??
to jak będzie z odpowiedzią? tylko szczerze...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-03-2007 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #208
 
Musashii napisał(a):A czym dla Ciebie jest realność? Tym co poznajesz percepcją zmysłową? Ale przecież percepcję można łatwo oszukać ^^.
Jedynym odpowiednim narzędziem percepcji jest umysł. Jednak umysł tworzy lustra, w których człowiek błądzi ^^.
Musashii
Ktoś mnie uczył że filozofia służy do nieco innych celów niż tylko czcza gadanina ....
A nieznajomość podstaw filozofii i "filozofowanie" na własną rękę bez znajomości realiów i zasad często prowadzi do konieczności zasięgniećia porady u psychiatry ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-03-2007 13:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #209
 
ddv napisał(a):A nieznajomość podstaw filozofii i "filozofowanie" na własną rękę bez znajomości realiów i zasad często prowadzi do konieczności zasięgniećia porady u psychiatry ...
Filozofia jest dla wszystkich, a nie tylko dla filozofów. Wiele razy można błądzić, ale jest to oznaką myślenia, bo nie błądzi ten, kto nie myśli.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #210
 
I tak i nie Heysel
Najgorzej gdy "filozoficzne" myślenie zaćmi realizm ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-03-2007 19:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów