Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rady ewangeliczne raz jeszcze
Autor Wiadomość
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
W temacie:
Skąd w radach ewangelicznych wzięło się posłuszeństwo? Rozumiem ubóstwo i bezżeństwo, (za Mk 10) choć wole je widzieć nie dosłownie, ale jako rade nieprzywiązywania sie do wartości nie mających znaczenia w Królestwie Bożym.

+ + +
A teraz offtopic - odpowiadając bratu Cichociemnemu:

Cytat:Jakoś w tym fragmencie bibliści nie mają kłopotu z rozróżnieniem co tłumaczyć jako kamień a co jako skała

Mam grecki NT, przyznam szczerze, że nie siegałem dotychczas po teksty Septuaginty. Muszę powiedziec, że zaskoczyłeś mnie zupełnie. To miłe, że mogę zwiekszac swoją znajomość Biblii dzięki Tobie!

Dodam od razu dla równowagi, że cieszy mnie, że siegasz czasem po teksty ksiąg deuterokanonicznychUśmiech))

Poza wszystkim - wydaje mi się, że objasnianie znaczenia słowa pisanego w I wieku po Chrystusie jego użyciem znacznie odległym w czasie nie jest poprawne metodologicznie. No a Ksiegi Machabejskie pisano wcześniej niz NT. Zakres znaczeniowy słowa najlepiej badać we współczesnym jemu kontekście: stąd tekst NT objasnia inne teksty NT. Można oczywiście popatrzeć na poganUśmiech - ale współczesnych powstawaniu tekstu, czyli np. proponowany przez niektórych apologetów "petrosa-kamienia" Homer odpada (żył 800 lat PRZED spisaniem NT).

+++
Pomijając rozróżnienia skała/kamień itp. dywagacje na temat tego jakże ożywiającego dyskusję fragmentu Biblii, przyznam, że ja widzę w nim odwołanie nie tyle do osoby Świętego Piotra, ale raczej do tego, co z Piotra czyni "Petrosa" wyznajacego Mesjasza. Własnie na tym czymś Jezus buduje Kościół. Gdzie tego czegoś nie ma, są tylko ludzkie wysiłki budowania kościoła - pozbawionego Bożej mocy... Ja mam szczęście żyć w czasach, gdy Pasterze mojego Kościoła sa ludźmi wielkiej wiary.
+++

Pozdrawiam

J 14:12
23-11-2005 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów