Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do wyższych rzeczy jestem stworzony
Autor Wiadomość
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Do wyższych rzeczy jestem stworzony
Św. Stanisław Kostka (jeśli się nie mylę...?) mawiał: "Do wyższych rzeczy jestem stworzony".

Jak to rozumiecie?

Czy zajmowanie się sprawami "przyziemnymi" nie przystoi chrześcijanom? Tak własnie rozumiem powyższe stwierdzenie: do wyższych rzeczy, a przyziemne są nie dla mnie.
16-11-2005 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wydaje mi się, że powinnaś to zdanie umieścić w trochę szerszym kontkeście, ponieważ tak jak jest teraz to nic z tego nie wynika.

Ja np. jak musiałem się dużo się męczyć przy sprzątaniu działki też cały czas gadałem, że do wyższych rzeczy zostałem stworzony :mrgreen:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-11-2005 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mi sie wydaje, ze chodzi tu o zycie Wieczne, zycie, ktore nie mija. Jestesmy czescia tego swiata ale mozemy zyc dusza zapatrzona w Boga. Kazda czynnosc wykonana dla Niego, w Nim nabiera innej barwy, staje sie owocem czegos wyzszego, wiecznego.

Uniesmy zatem nasze serca wyzej i zyjmy dla czegos wiekszego, aby nigdy nie przeminelo Przytulanie . Tylko dla Boga.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
17-11-2005 04:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
plomyk napisał(a):Mi sie wydaje, ze chodzi tu o zycie Wieczne,
też tak sądze, bo raczej nie o to, żeby nie robić tzw. przyziemnych rzeczy, czyli obowiązków, pomocy innym itp. Nasz Moderator diecezjalny zawsze powtarza, ze poidstawowy charyzmat każdego animatora, to ściera i szczota, a przecież też do "wyższych rzeczy" nas Pan powołuje dając nam zdolności i pozwalając przejś cała formację Uśmiech

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
17-11-2005 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Tzn. ,że nie warto się trudzić pracą fizyczną jak już się jest księżem- nie wypada, bo sutanna przeszkadza, a;bo habbit :mrgreen: :lol2: :roll2: :krzywy: :hahaha: :diabelek:
17-11-2005 22:21
Odpowiedz cytując ten post
paprotka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 183
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
semper_malus napisał(a):Tzn. ,że nie warto się trudzić pracą fizyczną jak już się jest księżem-

... praca fizyczna wykonana dla i z Bogiem to cos wyzszego :mrgreen: :jupi: Mozna lopata przerzucac ziemie albo ukladac cegly i myslec o niebie Duży uśmiech Tak zyl Sw. Franciszek.


Pozdrowienia z Canady,
lucynka
Uśmiech

[Obrazek: profile1.jpg]
17-11-2005 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Słyszałem kiedyś taką historię :

Na plantacji pracowała jakaś grupa niewolników ,wszyscy byli przygnębięni , smutni, załamani.Był jeden wyjątek.Pracował tam pewien murzyn ,ale on jakoś nie wyglądał jak niewolnik on miał zawsze dumnie uniesioną głowę choć pracował tak samo ciężko jak inni Kiedy nadzorca zdziwiony pytał innych niewolników co "ten" sobie myśli z czego on tak sie cieszy i dlaczego on jest taki "wyjątkowy" - odpowiedziano mu -ten niewolnik w Afryca ma ojca ,a ten ojciec jest królem więc jako syn króla on chce wyglądać godnie bo reprezentuje tutaj swego ojca nawet będąc niewolnikiem i pracując w brudzie na polu.

My też jesteś my dziećmi Króla i to najwspanialszego i wierzę że mamy dumnie reprezentować naszego Ojca nawet jeśli tutaj na świecie żyjemy pośród takiego "brudu", Dla Niego każde Jego dziecko to V I P , Jezus Umarł za nas bo stworzył do lepszych celów abyśmy nie żyli w śmierci i grzechu ,ale w miłości i społeczności z Bogiem abyśmy jemu oddawali cześć i chwałę.

Ps
Sprawy się poukładały ,no to jestem
:mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
17-11-2005 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Do wyższych rzeczy czyli do miłości apape. Mam kochać zawsze i wszędzie i robić coś ponad to niż to co zwyczajne. Cóż szczególnego czynicie jeśli miłujecie swoich przyjaciół, to wszyscy robią - tak parafrazując słowa Jezusa z kazania na Górze.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
18-11-2005 10:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Pieknie ujales to Gregoriano.Sw. Faustyna mowila, ze najmniejsza rzecz uczyniona z milosci do Pana Jezusa ma ogromna wartosc.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
23-11-2005 01:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów