Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś antyaborcyjnego....
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Coś antyaborcyjnego....
Dostałam to diś od koleżanki:

Zdjęcie zostało wykonane w trakcie operacji: lekarze korygowali bardzo

>ciężką zmianę kregosłupa w 23-im tygodniu
>ciąży. Fotograf chciał tylko udokumentować skomplikowany medyczny
zabieg,
>ale udało mu się także uwiecznić moment, gdy pięciomiesięczny płód
>(bobasek?) wyciągnął raczkę z macicy, otwartej przez chirurga
>i...przytrzymał palec operującego chirurga. To niesamowite zdjęcie
ukazało
>sie w wielu czasopismach na świecie, a przy okazji stało się w Irlandii

>szyldem walczących przeciwko aborcji.
>Mały bohater zdjęcia to Samuel Aleksander, który ostatecznie urodził się

>28-go = grudnia 2001 r.
>Lekarze byli pewni, że bez tej operacji po porodzie Samuel nie
utrzymałby
>się przy życiu, dlatego zaledwie po pięciu miesiacach w brzuchu mamy
>zdecydowano się na zabieg.Po zabiegu macicę zaszyto, by mógł się dalej
>normalnie rozwijać, dzieki czemu wkrótce po urodzeniu już niemal
>całkowicie zdrowy . Samuel mógł ponownie uscisnąć dłoń tego samego
>chirurga...


A to niesamowite zdjęcie możecie zobaczyć tutaj: http://fajna_offca.w.interia.pl/maoamiga.jpg


:aniol:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-11-2005 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Niesamowite... Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-11-2005 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
moja corka jak sie urodzila, co prawda w 36 tygodniu, czyli jako pozny wczesniak, ale jej raczki byly niewiele wieksze od tej na zdjeciu. W ogole takie dziecko niecale 2,3 kg to bylo cos niesamowitego trzymac i patrzec ze czlowiek moze byc taki maly, a jak rodza sie wczesniaki w 6-7 miesiacu, to juz w ogole...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-11-2005 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Ja się urodziłam w 33 tygodniu, tata jak mnie zobaczył po raz pierwszy, a miałam wtedy już ze dwa tygodnie, to sie rozpłakał Uśmiech

Offieczko, mi sie to zdjęcie nie otwiera Smutny Ale je znam, tylko bym chciała podesłać dalej Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-11-2005 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Annnika napisał(a):Offieczko, mi sie to zdjęcie nie otwiera Smutny

Mi się normalnie otwiera więc to pewnie wina serwera.

Ja za to urodziłam się "punktualnie" :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-11-2005 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
Na mnie antyaborcyjnie to każdy niemowlak działa :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-11-2005 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Annnika napisał(a):Na mnie antyaborcyjnie to każdy niemowlak działa

Na mnie też. Studiując pedagogikę jeszcze bardziej się w tym zaczynam utwierdzać Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-11-2005 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Chociaż pamiętam , jak w liceum w pierwszej klasie zafundował nam katecheta taki brutalny, bo prawdziwy film o aborcji - to było o szczęśłiwych matkach ,zdjęcia i filmy USG, teżw kolorze Uśmiech a potem zdjecia szczątków ... i świadectwa kobiet...

Kilka z nas pobiegło zwymiotować ... Sam katecheta był wstrząśnięty, bo zrobił błąd i nie sprawdził wcześniej dokładnie filmu, to miał być edukacyjny... fakt... był

Ale nie sądzę żeby którakolwiek z nas kiedykolwiek zdecydowała się na zabicie własnego dziecka...

Pamiętam zdjecia USG, jak chciano podać maleństwu domacicznie truciznę: malec wił się jak piskorz, unikając strzykawki...

A potem ine filmy, jak maluszek czkawki dostał w brzuchu mamy, jak się przytulał do ręki położonej na brzuchu. Uśmiech Cudo Uśmiech Jak się buntował na głośną muzykę, marszczył się i kopał, a to był 5. miesiąc Duży uśmiech


=====

To nie było pedagogiczne, pokazywanie nam aż "takiego kalibru" ale poskutkowało... jak spotykam moje koleżanki, które są szczęśliwymi mamami, które kochają swoje dziekco od momentu, gdy sie dowiedziały o ciąży, to serce rośnie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-11-2005 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dzieci są dużo mądrzejsze niż nam się to wydaje Uśmiech Nie wiem dlaczemu utarł się taki stereotyp, że jak w brzuchu matki, to nic nie czuje, nic nie robi, nic go nie obchodzi, niczego nie jest świadome... :zmieszany: Ohyda... Ale ludzie dla własnej wygody są w stanie uwierzyć w każdą bzdurę, byle się usprawiedliwić i nie ponosić konsekwencji. Ale co się odwlecze to nie uciecze :twisted:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-11-2005 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
To są jeszcze na świecie ludzie, którzy tak myślą?? Ja chyba zawsze juz bede pamietal moje "gadanie z brzuchem", jak mnie corka przez brzuch kopnela w twarz Uśmiech ehh, cos pieknego... :mrgreen:

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
16-11-2005 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
czasem nie da sie inaczej przetłumaczyć tylko poleciec po skarajnościach i brutalnie pokazać konsekwencje ewentualnych decyzji. No oczywiście o ile wcześniej próbowało się innych metod i te okazały się nieskuteczne.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
17-11-2005 09:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Jej to zdjęcie jest cudne Uśmiech Po prostu nie umiem się oprzeć takim małym istotkom Uśmiech
Mimo mojego młodego wieku to po prostu czuję się świetnie kiedy moge zajmować się takimi maluszkami Duży uśmiech Dla mnie to jest cudowny dar móc przebywać z takimi malutkimi dziećmi i wogóle innymi dziećmi też Uśmiech

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
18-11-2005 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
wow - zdje cie jest suuuuuuppppeeerrrrr Uśmiech)słodki Bobas Uśmiech)

Julia napisał(a):czasem nie da sie inaczej przetłumaczyć tylko poleciec po skarajnościach i brutalnie pokazać konsekwencje ewentualnych decyzji. No oczywiście o ile wcześniej próbowało się innych metod i te okazały się nieskuteczne.

ale wtedy mozesz usłyszeć, że to wszystko zostało zpreparowane [fotomontaż] Uśmiech Ja juz przerabiałam takie skrajności Smutny niestety Smutny.
Chociaz nie zaprzeczam że w niektórych przypadkach takie materiały przynoszą zamierzony efekt. :-k

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
21-11-2005 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Uwierz mi, u nas był, jak połowa publiki śniadanie zostawiła w wc to dużo zrozumiałyśmy, ja to bez ironii tylko faktycznie tak było :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-11-2005 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Wszelkie zdjęcia antyaborcyjne mają na celu ukazanie bardzo nonkretnej sytuacji,konkretnego obrazu. Dlatego w kazdej sytuacji, gdy takie zdjęcia są prezentowane powinien byc tego efekt. Jeśli jest oburzenie spowodowane pokazywaniem takich fotek, to tym lepiej, moze wtedy tacy ludzie zobaczą czym jest aborcja. Oburzają się najczęściej ci,którym te zabiego aborcyjne nie robią żadnej różnicy.

Takie fotki to bardzo dobry sposób na walkę z tym zjawiskiem zabijania dzieci. Im mocniejsze tym lepsze.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-11-2005 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów