Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś antyaborcyjnego....
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #31
 
ddv napisał(a):A czy pomiedzy małym dzieckiem a tym dorosłym jest jakaś róznica dla Ciebie cooo
Bo jak dla mnie
1. I jedno i drugie to człowiek
2. To małe to potrzebuje więcej opieki bo jest bardziej bezradne i bezbronne.

więc jednak jest różnica co?

A nerka jest człowikiem? a komórka krwi (zawiera ten sam materiał genetyczny co zygota) też jest człowiekiem
ddv napisał(a):A mordowanie dzieci jest dla mnie czymś ohydnym - i sprzecznym z ludzką natura ...
?

Jest czymś ohydnym, ale wcale nieobcym ludzkiej naturze jak człowiek rozejrzy się wokół siebie. O co Ci właściwie chodzi? Bo wyjaśnuiłem, chyba jaśnie, że toto na zdjęciu to cżłowiek.
23-11-2005 22:50
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
A czy sama nerka "ewoluuje" tak sama z siebie i z samej nerki zrodzi suie człowiek :coo:
Prześledźmy zatem rozwój małego człowieka:
Cytat:(...)
Prześledźmy więc wydarzenia zachodzące w organizmie kobiety, poprzedzające ewentualne zastosowanie środka wczesnoporonnego:

2 godziny potrzebuje plemnik na dotarcie do komórki jajowej.
Po 5 godzinach następuje okres denundacji i wniknięcie plemnika do komórki jajowej, czyli zapłodnienie (poczęcie).
12 godzin od zapłodnienia materiał genetyczny z obu komórek łączy się, tworząc pary chromosomów odpowiadające za cechy osobnicze danego człowieka (takie jak np. wygląd zewnętrzny, kolor włosów, oczu, pewne cechy psychiczne). Powstaje tzw. zygota - nowy organizm ludzki w swojej najwcześniejszej formie.

Połączenie się jąder komórkowych jaja i plemnika jest to najważniejszy moment zapłodnienia - powstanie nowego organizmu. Zostaje wtedy przywrócona charakterystyczna dla człowieka liczba 46 chromosomów, w tym 23 od ojca i 23 od matki. Powstaje nowy organizm, nowy człowiek. [prof. dr hab. n. med. Zofia Bielańska-Osuchowska, Jak zaczyna się życie człowieka, PWN, Warszawa 1994, s. 37]

W ciągu 30 godzin od zapłodnienia następuje pierwszy podział zygoty (bruzdkowanie). Obie powstające komórki mają taki sam skład chromosomalny, są jednak zupełnie odrębnymi tworami. Siła przylegania utrzymuje je w jednym zespole, również w dalszych podziałach. Kiedy jednak dojdzie do rozdzielenia komórek po pierwszym podziale, mogą one ulegać dalszym niezależnym od siebie podziałom tworząc identyczne bliźnięta jednojajowe.
Po 40 - 50 godzinach od poczęcia kończy się drugi podział bruzdkowania.
72 godziny od zapłodnienia ludzki zarodek składa się z 16 lub 32 komórek (tzw. morula). W tym czasie dociera on do jamy macicy, gdzie będzie rozwijał się przez następne 9 miesięcy.
Po 96 godzinach (4 dzień) od poczęcia zarodek ma od 60 do 70 komórek. Wszystkie dotychczasowe podziały przebiegały synchronicznie to znaczy wszystkie komórki dzieliły się jednocześnie. Obecnie zaczynają być asynchroniczne i o wiele szybsze.
5 i 6 dzień od zapłodnienia przebiegają pod znakiem różnicowania się komórek. Zarodek przypominający piłkę, gdzie komórki tworzą zewnętrzną powłokę a płyn wnętrze (tzw. blastocysta). Następnie przeobraża się tworząc tarczę zarodkową (nagromadzenie komórek po jednej stronie "piłki" z których w skutek dalszych podziałów rozwinie się dziecko). Tarcza składa się z trzech warstw komórek:
ektodermy (tworzącej cały układ nerwowy, narządy zmysłów i skórę),
endodermy (przekształcającej się w nabłonek wyścielający przewód pokarmowy na całej długości),
mezodermy położonej miedzy nimi (z której wytworzą się wszystkie kości, mięśnie i niektóre narządy wewnętrzne).
7-9 dzień rozwoju nowego organizmu ludzkiego (składającego się z kilkuset komórek) to moment, gdy dochodzi do jego zetknięcia się ze ścianą macicy. Tarcza zarodkowa wtapia się najczęściej w tylną ścianę trzonu macicy, a zarodek otrzymując pożywienie z krwi matki zaczyna gwałtownie rosnąć, podwajając swą wielkość każdego dnia.
11-13 dzień. W ektodermie rozwija się smuga pierwotna (struna grzbietowa), z której rozwinie się kręgosłup.
17 dzień. Po obu stronach struny grzbietowej pojawiają się somity, czyli praczłony, które w dalszym rozwoju przeobrażą się w organy wewnętrzne i kończyny.
18 dzień. Wzdłuż smugi pierwotnej pojawia się rynienka nerwowa, przyszły rdzeń kręgowy.
19 dzień. Pojawiają się zaczątki oczu oraz zawiązek serca i naczyń krwionośnych. Zaczyna się wykształcanie jamy ciała.
20 dzień. Istnieją już zaczątki mózgu i rdzenia kręgowego. Zaczyna pracować serce.
21 dzień. Komórki wątroby tworzą skupienie.
22 dzień. Rozwija się zawiązek nerek.
27 dzień. Wątroba jest rozpoznawalna jako narząd. Powstaje tarczyca. Żołądek, jelita i trzustka są już zauważalne. Formują się zawiązki płuc.
28 dzień. Mały człowiek ma zaczątki 40 par mięśni. Powstają też zaczątki 33 kręgów. Ma około 5,6 mm, a głowa stanowi jedną trzecią jego długości. Można na niej dostrzec zarys oczu i usta.
30 dzień. Wykształcają się trzy podstawowe części mózgu oraz postępuje rozwój oczu, uszu i nosa. Bicie serca można dostrzec przez cienka przeźroczysta skórę.
31 dzień. Powstają zastawki serca.
Następuje rozwój kończyn, dalszy rozwój oczu, przełyku i żołądka. Tworzą się fałdy płciowe, z których powstaną jajniki albo jądra.
32 dzień. Następuje rozwój mięśni miednicy.
33 dzień. Rozpoczyna się formowanie kory mózgu, części odpowiedzialnej za aktywność intelektualna i ruchową. Zgłębienia uszne są łatwo dostrzegalne na bocznych stronach głowy.
35 dzień. Płat węchowy mózgu daje się wyróżnić z zalążka mózgu. Tworzą się szczęki, a twarz upodabnia się do twarzy dorosłego człowieka. Z krtani wyrastają dwie gałęzie, tworzące później oskrzela. Wytwarza się śledziona, przewody wątrobowe, jelita wydłużają się. Powstają błony: opłucna, osierdzie i otrzewna, dzielące jamę ciała na trzy części i mieszczące kolejno: płuca, serce i trzewia. Dziecko mierzy ok. 8 mm.
36 dzień. Powstały już zespoły mięśniowe, ramiona i nogi są zauważalne. Poczęte dziecko może więc rozpocząć niewyczuwalną dla matki aktywność ruchową.
37 dzień. Następuje rozrost jelit i ich zaginanie się. Można odróżnić pień mózgu. Rozwijają się uszy.
38 dzień. Szczęka i żuchwa rozdzielają się. Powstają bardzo delikatne mięśnie oczne. Rozwijają się zawiązki dłoni.
39 dzień. Powstaje zarys narządu węchu na skutek połączenia się włókien węchowych z płatem węchowym mózgu.
40 dzień. W zawiązku oka powstaje barwnik, widoczny przez skórę. Szczęka i żuchwa są uformowane, powstają zawiązki zębów i mięśni twarzy. Mięśnie przepony, kończyn, grzbietu i brzucha rozwijają się intensywnie. Serce dzieli się na dwie komory.
42 dzień. Zauważalne są pierwsze odruchy. Powstają zawiązki palców dłoni a potem stóp. Tworzy się zawiązek gonad, a u płodów płci męskiej zawiązek prącia. Płód ludzki ma wtedy ok. 13 mm długości. Głowa jest proporcjonalnie większa, nachylona i dotyka tułowia. Mięśnie ulegają wydłużeniu, a szkielet składa się z tkanki chrzęstnej i łącznej. Postępuje rozwój nerek.
44 dzień. Powstają komórki nerwowe siatkówki oka. Zaczynają się wykształcać podniebienie i narząd równowagi.
48 dzień. Powstaje zawiązek języka. Włókna nerwowe łączą siatkówkę z mózgiem.
49 dzień. Dziecko ma 20 mm długości. Następuje rozrost głowy a szyja staje się zauważalna. Półkule mózgowe, stanowiące zasadniczą i większą część mózgu, wypełniają przednią część czaszki. Grzbiet prostuje się. Wszystkie palce są już uformowane. Żołądek jest miniaturką żołądka noworodka. Szczęka, żuchwa, kręgi i żebra kostnieją. Zalążki nerek działają jako organ oczyszczający krew z produktów przemiany materii.


Człowiek od swego poczęcia aż do śmierci jest niepodzielnym bytem duchowo-psycho-emocjonalno-biologicznym o niepowtarzalnej tożsamości, któremu życie jest przekazane jako alternatywa śmierci wielu niezespolonych w zygotę komórek rozrodczych. [prof. zw. dr hab. med. Rudolf Klimek, członek Królewskiego Towarzystwa Lekarskiego w Londynie i Światowej Akademii Literatury, kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii i Płodności UJ.]


Współcześnie, kiedy dokładnie znany jest proces ontogenezy człowieka od samego poczęcia, życie ludzkie szczególnie powinno być we właściwy sposób uszanowane od pierwszych chwil swojego zaistnienia aż do naturalnej śmierci.


Katarzyna Pluta


Na podstawie:
Bartel H., Embriologia dla studentów: podręcznik, PZWL, Warszawa, 1999.
Bielańska-Osuchowska Z., Embriologia, PWRL, Warszawa, 1993.
Kornas-Biela D., Wokół początku życia ludzkiego, PAX, Warszawa 2002.
Ostrowski K., Krassowski T., Pieńkowski M., Embriologia ogólna, PZWL, Warszawa 1979.
Rugh R., Shettles L. B., Od poczęcia do narodzin, PZWL, Warszawa 1988.
http://www.life.net.pl/?a=articles&id=25&cr=2
Zatem - w siódmym tygodniu ciąży jest już w pełni "uformowany" człowiek ...
Ty zaś mówisz o 23 tygodniu ...
:x :x :x :x

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-11-2005 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów