Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KK a operacje plastyczne
Autor Wiadomość
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #1
KK a operacje plastyczne
zastanawia mnie podejście KK do operacji plastycznych.
Ale nie takich które mają na celu np dbudowac komuś twarz po wypadku czy chorobie.
Chodzi mi raczej o operacje typu - usunięcie żebra by uzyskać "talię osy" czy też powiększanie biustu (i nie mówię o powiększaniu przez kobiety które ledwo co go mają tylko o powiększaniu w stylu "z C na D")
czy tego rodzaju operacje ktore ciału ludzkiemu potrzebne nie są a mają służyć tylko poprawieniu wyglądu i samopoczucia danej osoby i niejako poprawiają Boga sa zgodne z etyką katolicką?
Bo skoro antykoncepcja wpływająca na cykl płodności uznawana jest za grzech to tego rodzaju manipulacje analogiocznie również powinny byc za grzech uznane.
Jak to więc jest? czy to grzech?

send me money, send me green, heaven you will meet, make a contribution and you'll get a better seat Język
19-11-2005 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Powiem, co ja sądzę na ten temat. Nie wiem dokładnie czy to akurat grzech, ale chętnie się dowiem :mrgreen:, jednak myślę, że operacje plastyczne typu właśnie powiększanie biustu itp. nie są konieczne, by powiedzmy w tym wypadku kobieta mogła być piękną. Myślę, że jest to po prostu kwestia umiejętności zadbania o siebie, bo czyż mało jest ładnych dziewczyn z małym biustem??? Jestem za tym, by każdy był po prostu sobą. Każdy z nas jest inny, indywidualny i z charakteru i z wyglądu i to jest właśnie piękne! Nie wiem, czy znowu tak fajnie by było, gdyby większość dziewczyn miała identycznie duże biusty, identycznie wciętą talię, czy identycznie zgrabne pośladki. Nudne by to po prostu było...
Jeśli mam się komuś spodobać, to powinnam się mu podobać taką jaka jestem w każdym wymiarze, a nie taką jaką ja bym chciała być.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-11-2005 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
moim zdaniem grzechem to chyba nie jest ale ryzykiem dla własnego widzi mi sie to juz napewnoUśmiech a perspektywa potencjalnych powikłań zdrowotnych które niesie za soba kazdy zabieg jest dla mnie odstraszajaca wystarczająco Uśmiech

Ale ciekawe czy jest to grzech - teraz zaczynam się nad tym powaznie zastanawiać ??


Ale, ale i tak nie zrobię sobie operacji plastycznej bo boje się zastrzyków a pozatym tak pieknego "stworzenia" jak ja niema :roll2: Szczęśliwy :hahaha: :lol2: OUśmiech :mrgreen: Szczęśliwy 8) Uśmiech Duży uśmiech [w koncu stworzona jestem na wzór i podobieństwo Boga Uśmiech]

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
19-11-2005 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
jagoda napisał(a):ale i tak nie zrobię sobie operacji plastycznej bo boje się zastrzyków a pozatym tak pieknego "stworzenia" jak ja niema

Chciałaś chyba powiedzieć drugiego takiego jak Ty Oczko I masz rację. Każdy to może powiedzieć o sobie :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-11-2005 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Wielkość biustu u kobiety dla mnie nie ma szczególnego znaczenia (co innego jakość :mrgreenUśmiech.

W zasadzie zgadzam się z Owcą z jednym małym wyjątkiem. Otóż niektórzy ludzie (najbardziej popularny przykład to dziewczyny/kobiety z niewielkim biustem) z powodu własnych urojeń / z powodu presji otoczenia (co haniebne jest) popadają w niewyobrażalne kompleksy z powodu swych bardziej lub mniej wydumanych kompleksów na punkcie własnego wyglądu. W takim przypadku uważam iż operacja to nic złego bo nie chodzi tu w tym przypadku o same dobre samopoczucie tylko o przywrócenie człowiekowi równowagi co może pomóc lub nawet umożliwić normalne życie w społęczeństwie.
19-11-2005 17:13
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Słusznieś zauważył bracie semperze, aczkolwiek można by też rzec, że kobieta taka robi sobie operację jakoby psychicznie zmuszona do tego. Nie dobra to sprawa, bo gdyby nie jakieś dziwne stereotypy, czuła by się atrakcyjną bez żadnych operacji.
Dlatego nie warto być zmiennym jak zmieniające się dzień w dzień trendy. Za parę lat może się okazać, że duże biusty są kompletnie "nie modne" i co taka dziewczyna ma zrobić? Znowu się ciąć i zmniejszać??? To już po prostu chora desperacja, niestety wymuszona najczęściej przez społeczność i środowisko.
Na przykład taki Michael Jackson. Poddał się tylu operacjom, bo ze 20 lat temu, lub nawet ponad, sądził, że nie da rady z czarną skórą wybić się w show biznesie. I co mu to dało? Teraz wygląda jak kukła i wszystko mu się rozlatuje. Jednak jego siostrzyczka Janet udowodniła swoją popularnością, że koloru skóry wcale nie trzeba zmieniać, żeby coś osiągnąć.
I właśnie przykład Jacksona mnie zniechęca do wszelkiego rodzaju upiększania siebie za pomocą operacji.
Istnieje także wielkie prawdopodobieństwo, że po iluś operacjach i tym złudnym dążeniu do doskonałości ciała i wyglądu, ktoś stwierdzi, że wciąż coś jest w nim nie tak. Będzie się dopatrywał w sobie najmniejszych defektów, a niestety bardzo często przeradza się to później w istną obsesję.
A po co marnować sobie życie na takie pierdoły?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-11-2005 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Ja nie mówie o skrajnościach. Obsesje b. często dotyczą jednej jedynej kwesti (biustu, czy np blizny czy znamienia, lub nosa)- nie chodzi mi tu o tasmowe dziesiątki operacji.

Chyba kwestia najwaznieksz zostaje taka sam,a jak w tatuażach: umiar.
19-11-2005 17:28
Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
no wszystko ladnie tylko pozostaje pytanie czy jest to grzech?
Bo jeśli nie to Kościól nie jest konsekwentny - jeśli zakazuje stosowania antykoncepcji bo ingeruja ona w naturalny cykl płodności to powinien zakazać i takiego ingerowania. Nie sądzicie?

send me money, send me green, heaven you will meet, make a contribution and you'll get a better seat Język
19-11-2005 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Bo jeśli nie to Kościól nie jest konsekwentny - jeśli zakazuje stosowania antykoncepcji bo ingeruja ona w naturalny cykl płodności to powinien zakazać i takiego ingerowania. Nie sądzicie?

Nie. Enson, trzeba czasem rozróżniać pewne sprawy od siebie. Jeśli Bóg powiedział "nie zabijaj" to mam nie jeżdzić w takim razie samochodem, bo jest zawsze jakieś prawdopodobieństwo, że mogę kogoś zabić na drodze???
Dla mnie seks i wygląd zewnętrzny to dwie różne kwestie. Chyba, ze dla Ciebie to jedno i to samo Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-11-2005 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Wiesz enson ja tam wcale bym się nie zdziwił, żeby to był grzech. Ale chyba kościól bardziej burzy sie z powodu aborcji niz plastyki :mrgreen:
19-11-2005 17:36
Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:Nie. Enson, trzeba czasem rozróżniać pewne sprawy od siebie. Jeśli Bóg powiedział "nie zabijaj" to mam nie jeżdzić w takim razie samochodem, bo jest zawsze jakieś prawdopodobieństwo, że mogę kogoś zabić na drodze???
Dla mnie seks i wygląd zewnętrzny to dwie różne kwestie. Chyba, ze dla Ciebie to jedno i to samo

dwie rózne kwestie, ale Bóg nie powiedział nigdzie żeby nie używać antykoncepcji.
jeżeli KK uznaje że nie nalezyjej używac bo narusza się w ten sposób coś co jest dziełem Boga to operacje plastyczne tym bardziej to naruszaja.
Twierdzisz że prezerwatywa w większym stopniu czymkolwiek manipuluje niż operacja plastyczna? jeśli taka ingerencja jak gumka jest juz zła mimo ze jest tylko tymczasowa, to zmiana taka jak operacja plastyczna powinna być uznana za zlo tym bardziej.
jezeli nie to mamy tu do czynienia z paskudna hipokryzją. Dodam tylko - to się wiąze z tematem "Co przeciwko prezerwatywie" - nie ma w biblii żadnego cytatu ktory można by przeciw gumkom uzyć - przeciw operacjom plastycznym te nie. Ale to są analogiczne sytuacje - w obu przypadkach narusza się naturalny stan bez konieczności.

Więc jeśli twierdzisz że wolno sobie robić takie operacje, a gumka jest zła bo nienaturalna itd to jest to już hipokryzja i wybieranie sobie tego co nam akurat pasuje Język

Warto ustalić jakieś zasady uniwersalne a nie takie ktore w jednym przypadku działaja tak a w innym już zupełnie inaczej. I własnie dlatego że KK jest niekonsekwenty w swoich poczynaniach, tym bardziej nie mam ochoty sluchac jego nakazów.

send me money, send me green, heaven you will meet, make a contribution and you'll get a better seat Język
19-11-2005 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Enson, jak Ci się wydaje? Jaki Kościół ma interes w tym, że neguje stosowanie środków antykoncepcyjnych?
Na powyższy post na razie Ci nie odpowiem, ponieważ nie wiem czy operacje plastycznie upiększające (bo inne wykluczamy) są grzechem czy nie. Niemniej skoro sam uważasz, że sprawy sfery seksualnej człowieka, a sprawy postępowania z ciałem człowieka, to dwie odrębne sprawy, to nie rozumiem po co starasz się połączyć je na siłę? Jedno nie ma nic do drugiego.


Enson napisał(a):Warto ustalić jakieś zasady uniwersalne a nie takie ktore w jednym przypadku działaja tak a w innym już zupełnie inaczej. I własnie dlatego że KK jest niekonsekwenty w swoich poczynaniach, tym bardziej nie mam ochoty sluchac jego nakazów.

Enson. My posiadamy zasady uniwersalne do których się stosujemy, ale pamiętaj, że sytuacja człowieka może być różna i Kościół też to musi uwzględniać!!! Przykład z małżeństwem. Dla chrześcijanina sakrament małżeństwa zawarty przed samym Bogiem jest nierozerwalną świętością i każdy choć trochę szanujący się katolik, który respektuje prawa boże i odnosi się do nich w swoim życiu, szanuje także tą nierozerwalność. Ale jest niestety kilka aspektów, które mogą doprowadzić do orzeczenia o nieważności tego małżeństwa od samego początku. Są to między innymi cięzkie przypadki jakichś chorób genetycznych lub psychicznych, które w momencie zawierania małżeństwa zostały zatajone przed małżonkiem. I wcale to nie jest niekonsekwencja, ale ważny wyjątek, na który Kościół zwraca uwagę dla dobra człowieka.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-11-2005 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Enson!
Wyobraźmy sobie teraz co by się stało, gdyby Kościół zakazał stosowania operacji plastycznych z których lwia część służy przecież poprawie zdrowia bądź ludzkiego wizerunku po ciężkich przeżyciach (porażenia, poparzenia i tak dalej).
Przecież - nie można od tematu "operacji plastycznych" oddzielić tylko tych, które służą tylko zaspokajaniu ludzkiej próżności.
Rodzi się bowiem szereg dylematów - co ma np. robić aktorka, która bez takiej operacji nie mogłaby dalej "funkjonować" w zawodzie - i tak dalej.
Smo pojęcie "operacji plastycznych" jest pojęciem w gruncie dobrym dla człowieka, służącym dobru człowieka. W przeciwieństwie do antykoncepcji, która w praktyce służy celom ... sprzecznym z szeroko pojętym dobrem człowieka i Rodziny.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-11-2005 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enson Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 76
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
ddv napisał(a):Wyobraźmy sobie teraz co by się stało, gdyby Kościół zakazał stosowania operacji plastycznych z których lwia część służy przecież poprawie zdrowia bądź ludzkiego wizerunku po ciężkich przeżyciach
może nie doczytałeś...
nie mówię o takich operacjach bo w takich przypadkach uważam że wszystko jest zupełnie w porządku.
Cytat:Rodzi się bowiem szereg dylematów - co ma np. robić aktorka, która bez takiej operacji nie mogłaby dalej "funkjonować" w zawodzie - i tak dalej.
czyli mozna sobie powiększyć biust żeby zyskać na popularności i to jest ok, ale na cykl płodności wpłynąc po to żeby zycie małżeńskie się lepiej układało już nie mozna. Czy to że ktoś chce lepiej wyglądac jest usprawiedlieniem takiej ingerencji? Śmieszne.
Offca napisał(a):Niemniej skoro sam uważasz, że sprawy sfery seksualnej człowieka, a sprawy postępowania z ciałem człowieka, to dwie odrębne sprawy, to nie rozumiem po co starasz się połączyć je na siłę? Jedno nie ma nic do drugiego.
czytasz co piszę? dwie odrębne sparwy ale analogia sama się nasuwa. Nie widzę powodu żeby każdą traktować w inny sposób.

DDV napisał(a):Rodzi się bowiem szereg dylematów - co ma np. robić aktorka, która bez takiej operacji nie mogłaby dalej "funkjonować" w zawodzie
zmienić zawód Język
ludziomk torzy z pewnych powodów nie mogą stosować NPR doradza się wstrzemięźliwość, czemu nie pozwolic im na antykoncepcję skoro inni moga si przerabiać żeby więcej zarobić?

[ Dodano: Nie 20 Lis, 2005 15:15 ]
jedno i drugie to ingerencja w dzieło stworzenia którego autorem jest Bóg
KK dzieli to wszystko w sztuczny sposób.
20-11-2005 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Enson !
Popełniasz powazny błąd logiczny odrywając z całości zagadnienia operacji platycznych tylko jeden jej aspekt.

Nie wiem, co próbujesz w ten sposób udowodnić :coo:
przecież -operacje plastyczne z samego swego załozenia służa poprawie zdrowia czlowieka - a te służace wyłacznie próżności ludzkiej to tylko fragment tego zagadnienia.

Enson napisał(a):czyli mozna sobie powiększyć biust żeby zyskać na popularności i to jest ok, ale na cykl płodności wpłynąc po to żeby zycie małżeńskie się lepiej układało już nie mozna.
Tyle tylko, że badania wykazują coś zupełnie odwrotnego - wśród osób stosujących NPR jest np. o wiele mniej rozwodów. Zatem - pożycie małżeńskie układa się lepiej bez stosowania antykoncepcji

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-11-2005 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów