Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego mordercy można udzielić komunii, a rozwodnikowi nie
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Samael napisał(a):
Cytat:Jeszcze sie nie spotkałem z prawidłową rodzina chrzescijańską z której wyrastaliby gwałciciecie, mordercy i łobuzy ...

Wyjatki istnieja zawsze.

chodzi o to zeby nie byc ktoryms z kolei niechcianym dzieckiem, takie rodziny nigdy nie sa do konca takie jak powinny byc

Mogą istnieć, ale Bóg może i czesto to robi,że ze zła wyprowadza dobro. Jesli swoje życie opiera się na Bogu, to nawet w takiej sytuacji Bóg może wiele uczynić, by życie takiego człowieka zmieniło się na lepsze. Brak zaufania Bogu powoduje większe cierpienie. Jak zaufasz Bogu to się sam przekonasz.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 02:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
taaaa ale powiedz mi ile z tego zaufania sie przydaje na codzien? zaufanie ma byc, powinno, jasne, ale to nie wszystko. Musi byc ROWNOWAGA we wszystkim, odrobina rozsadku jeszcze nikomu nie zaszkodzila :hm:
26-11-2005 02:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Samael napisał(a):taaaa ale powiedz mi ile z tego zaufania sie przydaje na codzien? zaufanie ma byc, powinno, jasne, ale to nie wszystko. Musi byc ROWNOWAGA we wszystkim, odrobina rozsadku jeszcze nikomu nie zaszkodzila :hm:

Wierz mi, bardzo wiele, ja jeszcze się nie zawiodłem na Bogu, wyprowadził mnie z takiego zła,że jestem mu za to wdzięczny.
Dał mi rodzinę i cały czas wspomaga nas w tej trudnej sytuacji i jakoś nie muszę kraść czy zabijać.
Rozsądek własnie polega na tym, aby nie szukać tego co niszczy,ale tego co buduje, czyli Boga. Z Bogiem możesz wszystko bez niego jest bardzo trudno i mozna naprawdę póxniej bardzo cierpieć, tak jak ja cierpiałem, gdy odwróciłem się od Boga.
Ale on nie zapomniał o mnie i mimo wszystko mnie wyprowadził.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-11-2005 02:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 211
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Jan_Hus napisał(a):Rozumiem,ide zatluc sasiada-zawsze mnie wkurzal,po czym wyrażę skruchę.Dzieki za uswiadomienie,tak bym gnoja nigdy nie zatłukł.

Jeśli masz takie podejście do sprawy to Ci mówię - nie wyrazisz żadnej skruchy.
I możesz sobie darować tandetne chwyty erystyczne. Czy raczej pseudoerystyczne, bo z Twojego wywodu bije prymitywizm, z którym nawet nie warto polemizować, żeby niepotrzebnie nie nobilitować głupstwa.

To mówi Pan Wszechmogący. Nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, lecz aby sie nawrócił i żył (Ez 33,11).
26-11-2005 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Inaczej byscie spiewali gdyby to wasze dziecko, rodzice, czy rodzenstwo stracilo zycie przez jakiegos kretyna. Ciekawe czy wtedy byscie spokojnie patrzyli jak na mszy podchodzi do ksiedza i dostaje komunie ??? A powiedzmy na to np. siostra lezy w grobie ??
26-11-2005 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Zawsze serce boli, gdy dzieje się coś złego - szczególnie wtedy gdy dotyka to nas osobiście.
Niezależnie od tego - obowiązuje nas nakaz przebaczenia. W zgodzie ze zdrowym rozsądkiem.
Cytat: "Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu."
I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: żałuję tego, przebacz mu
Łk 17:3-4 BT
oraz:
Cytat:"Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski."
Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.
Mt 6:14 - 15 BT

Widzisz - Chrzescijaństwo to taka forma doskonalenia siebie - własnego ciała umysłu i poprzez czyny - dla dobra własnego - i innych w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem.
Nienawiść bowiem do niczego dobrego nie prowadzi - to jest właśnie istotą naszej Wiary. Przemoc rodzi bowiem przemoc - taka jest prawda.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Teoria, teoria, teoria :twisted:

Postaraj sie wyobrazic sobie ze najblizsza Ci osoba ginie tylko dlatego ze ktos tak sobie uwidzial :hm: :hm: :hm:

Biblii mi nie emusisz cytowac, nie jest mi obca. Tyle, ze jest jedna rzecz, nie pogodze sie z pewnymi kwestiami tam zawartymi i koniec!

Nie kaze mordercy od razu wieszac, ale patrzec jak leci do komunii... :hahaha: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: i to aprobowac :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany: :zmieszany:
26-11-2005 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Nie - to PRAKTYKA.
A że nie potrafisz (lub nie chcesz ) sie zgodzić ze słowami Biblii - no cóż. Przykro mi.
Sam na tym najwięcej stracisz gdyż słowa Biblii są słowami MĄDROŚCI.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 13:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Gadka szmatka, jaka znow "praktyka" ?? Zabili Ci kogos, ze taki pewien jestes swego ? Sprobuj sie postawic w takiej sytuacji. Ale widze, ze wyobraznia okrojona do minimum :hm: Slepe wierzenie tylko w to, co jest napisane do niczego nie prowadzi, trzeba miec tez swoje zdanie na dany temat. A tu widze jedna osoba narzuca, reszta offieczek leci :hahaha:
Czyli norma, nigdy nie bylo inaczej!
26-11-2005 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ojciec Rydzyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
ddv napisał(a):A że nie potrafisz (lub nie chcesz ) sie zgodzić ze słowami Biblii - no cóż. Przykro mi.


a czym to jest biblia wogole ?? moze mi wyjasnisz pokrótce Uśmiech

AVE MASTER LUCIFER!!!
26-11-2005 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ojciec Rydzyk napisał(a):a czym to jest biblia wogole ??

I kto tu narzeka na poziom intelektualny :diabelek: Biblia to to samo co dla islamu Koran :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-11-2005 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ojciec Rydzyk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
bo co moze....biblia to niby zbior ksiag napisany pod natchnieniem pana boga ?? :hahaha:

AVE MASTER LUCIFER!!!
26-11-2005 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Samael napisał(a):Slepe wierzenie tylko w to, co jest napisane do niczego nie prowadzi, trzeba miec tez swoje zdanie na dany temat.
A może byś się tak wysilił i spróbował się nad tym głębiej zastanowić. Bo to o czym pisesz, to po prostu tyle, że człowiek nie jest w stanie przebaczyć - co jest prawdą, bo sam z siebie nie potrafi. Ale jest jeszcze Bóg, który go wspomaga, a wtedy nie ma rzeczy niemożliwych.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-11-2005 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Samael Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Są pewne granice :hm:
Mam mordercę na niedzielne obiadki zapraszac moze jeszcze :hm:
26-11-2005 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Jeżeli morderca poprosił cie o wybaczenie swoich win - to TAK.
A wyobraź sobie, ze są osoby które potrafią przebaczyć - mimo iż nikt ich o przbaczenie nie prosił - spójrz choćby na rodziny ofiar zbrodni np. hitlerowskich, PRL-owskich, katów z UB i tak dalej ...
Spójrz na postawę Jana Pawła Wielkiego który potrafił przebaczyć swojemu niedoszłemu mordercy ...
Przebaczenie to nie tylko nakaz Wiary - to również wyraz panowania nad sobą i ZDROWEGO ROSĄDKU.
Ojciec Rydzyk napisał(a):a czym to jest biblia wogole ?? moze mi wyjasnisz pokrótce
Proponuję zapoznać się z minimum wiedzy choćby z encyklopedii zznim zacznisz mówić cokolwiek na temat Wiary ... ;P ;P ;P ;P
Opisujesz sie tutaj jako "pogromca kleryków" a podstwowej wiedzy na temat tego co mówimy nie masz ... :shock:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
26-11-2005 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów