Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kardynał Hoyos o "Lefebrystach"
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:lefebryści, jeżeli rzeczywiście chcą wrócić do Kościoła, muszą uznać całościowe nauczanie Soboru Watykańskiego II, współczesne nauczanie Kościoła oraz - co oczywiste - prawowitość odnowionego obrzędu Mszy
To jednak nie Ty będziesz decydował co lefebrysci muszą.
A swoją drogą jak tak czytam posty lefebrystów i Twoje, odnoszę wrażenie, że pasujecie do siebie. Masz - ze średniowiecznego rycerza - to samo co oni. Język
Ta sama, "chrześcijańska" miłość bliźniego.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-02-2006 10:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Jeśli chcesz pisać na tematy związane z lefebryzmem, to zajmij się najpierw odpowiednią formacją, bo na razie twoja pisanina to jedynie osobiste wycieczki, zupełnie nie związane z tematem.
05-02-2006 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
inkwizytor napisał(a):Fakty mówią same za siebie Uśmiech
http://www.fidelitas.pl/index2.php?id=872
http://www.fidelitas.pl/index2.php?id=873
Pozdrawiam

Człowieku z kuflem piwa, faktami nazywamy zdarzenia już dokonane, a Ty najwyrażniej pomyliłeś to z "zyczeniami" bo one "fakty" jak piszesz, jeszcze nie nastąpiły.

No i jeszcze nikt nie odwołał w KRzK, ich schizmy!. Więc są schizmatykami, do dziś. A jutro - kto to wie?. :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-02-2006 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Leszek napisał(a):Jeśli chcesz pisać na tematy związane z lefebryzmem, to zajmij się najpierw odpowiednią formacją, bo na razie twoja pisanina to jedynie osobiste wycieczki, zupełnie nie związane z tematem.

A ja myślę że to nie Ty decydujesz komu wolno pisać a komu nie...

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
05-02-2006 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
A czego ty znowu chcesz. Kilian nie zna problematyki związanej z ewentualnym powrotem lefebrystów do Kościoła, dlatego uznał za stosowne zrobienie osobistej wycieczki pod moim adresem. Stąd też poradziłem mu, żeby zajął się formacją, a nie prowadzeniem prywatnych bojów na forach.
05-02-2006 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:Stąd też poradziłem mu, żeby zajął się formacją, a nie prowadzeniem prywatnych bojów na forach.
I nawzajem. Problematyką powrotu lefebrystów zajmują się kompetentne władze kościelne. I żadne pieniactwo nic tu zmieni. Nie interesuje mnie problematyka powrotu lefebrystów na łono Kościoła. Po prostu czytam te dyskusje i nie podoba mi się ich ton. Są mało merytoryczne. Po prostu jedni drugim starają się z "chrześcijańską miłością" dokopać.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-02-2006 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Drogi Leszku nie wiedziałem że jesteś Benedyktem XVI piszącym na naszym forum pod nikiem „Leszek”, bo chyba Nim jesteś skoro podważasz słowa kardynała Hoyosa. :wink:
Co do Twojej wiedzy na temat „lefebrystów” to gratuluje, nawet ja nie wiedziałem że strona fidelitas.pl prowadzona jest przez FSSPX :shock:
Czy zdradzisz nam gdzie uzyskałeś taką wspaniałą formacje w tej dziedzinie?

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
05-02-2006 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Błędy doktrynalne lefebrystów są przedstawione pod poniższym linkiem. Dla kogoś kto jako tako myśli logicznie jest oczywiste, że jeśli lefebryści chcą powrócić do Kościoła, to muszą uprzednio wyrzec się swych błędnych doktryn.

http://sekty.net/?n_id=140&P=25
05-02-2006 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
A kto tu na tym forum jst Lefebvrystą?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
05-02-2006 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
Kiedys był Katolik, ale z tego co wiem, to ma bana na pisanie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-02-2006 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Annnika napisał(a):Kiedys był Katolik, ale z tego co wiem, to ma bana na pisanie Uśmiech

Katolik był sedewakantystą z tego co wiem.

Teraz trwa na forum nagonka na lefebvrystów więc ja proszę o pokazanie mi tu choć jednego.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
05-02-2006 16:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Moniczka napisał(a):Teraz trwa na forum nagonka na lefebvrystów więc ja proszę o pokazanie mi tu choć jednego.

Dwadzieścia cztery posty wyżej, Iinkwizytor napisał

Cytat:Dlatego dziękuje Bogu za FSSPX któremu nasz wspaniały episkopat nie może w żaden sposób zabronić działalności jak zabronił jej FSSP, a co najwyżej rzucać w jego kierunku bezpodstawne oskarżenia o sekciarstwo

Więc chyba jasno się opowiedział za nimi co?. A żadnej nagonki na Tradycjonalistów wiernych KRzK - tu nie ma.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-02-2006 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Nie ukrywam i nie ukrywałem nigdy swojej sympatii dla FSSPX ale nie oznacza to że jestem lefebrystom. Czy jeśli ktoś lubi, ceni i korzysta z posługi jezuitów staje sie od razu jezuitą?

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
06-02-2006 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów