Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o religijnosc
Autor Wiadomość
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
o. Pacyfik napisał(a):[quote="Susane"]
Moze masz racje. Wlasnie przez taka postawe - w Szwecji gdzie posluje i mieszkam, kawa stala sie 8 sakramentem. Do Komunii Sw. sie nie idzie, ale na kawe i spotkanie towarzyskie - owszem!

Moja opinia: Kosciol jest miejscem modlitwy. A na kawe - prosze bardzo - do kawiarni mozna isc.

Młody człowiek zamiast na oazę może alternatywnie chodzić na dyskoteki, do knajp czy wisieć na czacie i grzeszyć, bycie we wspólnocie może uchronić go od zła i dać mu możliwość wartościowego spędzenia czasu wolnego. Oaza może dać mu zarówno możliwość pogłębiania wiary i wiedzy religijnej jak i spotkania z ludźmi. Spotkania Duszpasterstwa Akademickiego obok spotkań o charakterze formacyjnym i modlitewnym mają również spotkania luźne np. po niedzielnej Eucharystii w kościołku akademickim młodzież spotyka się na herbacie i kawie w ośrodku DA. Więc połączone jest jedno i drugie, nie uważam by było coś w tym złego, a może to pomóc uzyskać harmonię między wiarą i życiem.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
29-12-2005 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Offca napisał(a):Święta racja, ale winko z winiarni zbawienia Ci nie da


A kościelne, mszalne to da?
30-12-2005 03:43
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Zgoda Susane, takie spotkania są potrzebne

Problemem staje się to dopiero wtedy gdy to spotkania z ludźmi są SEDNEM całej religijności.

Słuchaj... ja znam ludzi którzy np.aktywnie działają w oazie a jakoś nie mam wrażenie by to było dla Boga. U nas jest taki jeden ośrodek oazowy gdzie są często rekolekcje krótkie w ciągu roku i tam jest kaplica. Miałam zwyczaj - kiedy tam jeździłam - że po pojawieniu się w ośrodku najpierw szłam tam przywitać Pana Jezusa - Gospodarza Domu Uśmiech Kiedyś chciałam zabrać koleżankę i zapytałam czy pójdzie ze mną do kaplicy, zapytała: "po co?"... Była zbyt zajęta przyjaciółmi którzy przyjechali.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
30-12-2005 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
semper_malus napisał(a):A kościelne, mszalne to da?

Da, konsekrowane.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-12-2005 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów