Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANIOŁOWIE
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
ANIOŁOWIE
Chce zamieścić to co znalazłem w necie na temat aniołów:

http://www.nadzieja.pl/infobiblia/polski/aniolowie.html
03-09-2004 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Temat Aniołowie, ciakway link.
A to prawda, ze kazdy z nas ma swojego osobnego anioła? A moze archanioał.
04-09-2004 08:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
aniolowie to generalnie fajna sprawa... i wbrew pozorom to nie jest tylko skrzydlate przescieradlo Oczko

biblia mowi: oto posylam przed toba aniola, by cie strzegl... kazdy ma swojego aniloa stroza, ktory go strzeze i podpowiada mu co powinien czynic Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
16-01-2005 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Anioła stróża, ale nie archanioła, jak to Rasta powiedział... Archanioły są po co innego ;)Owszem, fajna sprawa. Cichy przyjaciel... na całe życie :aniol: A po naszej śmierci balujemy sobie z nim w niebie, bo Anioł stróż może mieć tylko jednego podopiecznego Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-01-2005 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tak, takie aniołki to fajna sprawa, szkoda tylko, ze nie możemy z nim sobie pogadać jak z kolegą, patrząc się na niego, ale najważniejsze że wogóle sa przy nas i czuwają nad nami.
Ciekawe jaki jest mój anioł stróż?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-09-2005 02:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja swego czasu zastanawiałam się jak ma na imię mój Anioł Stróż. Podobno można się jakoś dowiedzieć :wink:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-09-2005 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tylko jak? Ja bynajmniej nie znam takiego sposobu, ale także mnie to ciekawi: jak ma na imię i jak wygląda. Moja żona bardzo lubi anioły, mnie to mnie ciekawiło, do momentu, gdy żona nie zaczęła o nich mówić.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
29-09-2005 10:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Drobny seansik spirytystyczny :twisted: :?:

Ja pamiętam, jak raz wracałam po ciemku ze spotkania wspólnoty, musiałam odprowadzić nieletnią koleżankę, było nieprzyjemnie, bałyśmy się. Pomodliłyśmy się z prośbą o wsparcie aniołów stróżów. Nagle aż mi sie dziwnie zrobiło, bo poczułam czyjąś rękę na ramieniu. Taką opiekuńczą Szczęśliwy Odprowdziłam ją pod dom. Już odchodziłam, jak mi się przyznała zarumieniona, że głupio jej o czymś takim mówić, ale odkąd się pomodliłyśmy to czuła opiekuńczą rękę na ramieniu Uśmiech

Nie obejmowałyśmy się, żeby nie było Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-09-2005 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
a ja mam takie pytanko odnosnie aniołów stróżów Uśmiech

czy jest gdzies w Pismie Św. napisane ze istnieje taki ktos jak Anioł Stóż ? Skąd mamy pewność ze to on działa, a nie jest to np. Duch Św. ?
a moze nazwa Anioł Stróż to jest tylko nazwa która się utarla od dawien dawna i teraz tak sie nazywa tego aniołka co za nami lata Szczęśliwy ?
06-10-2005 15:37
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
W Biblii nie sptkałem sie z takim dokładnym określeniem "Anioł stróż". Określenie "stróż" jest raczej przyjęte przez człowieka, gdyż aniołowie są sługami Bożymi, którzy mają takze za zadanie chronić człowieka i inne rzeczy. Poczytaj sobie trochę o Aniołach, a bedziesz wiedział, że ogólną nazwą jak występuje w Piśmie świetym jest po prostu Anioł. A ze jest pewna hierarchia Aniołów, dlatego mozna w niej wyróżnić :

Serafiny – Anioły miłości, światła i ognia

Cherubiny – strażnicy gwiazd stałych, niebiańscy kronikarze, dawcy wiedzy

Trony – przynoszą sprawiedliwość Boga (zwane są także Rydwanami lub Kołami)

Panowania (Dominacje) – regulują anielskie obowiązki, przez nie manifestuje się Majestat Boga

Cnoty – czynią cuda na ziemi, obdarzają wdziękiem i męstwem

Moce (Władze) – powstrzymują wysiłki demonów, które chcą zniszczyć świat

Zwierzchnictwa (Książęta) – ochraniają religię

Archanioły i Anioły – opiekunowie ludzi i wszystkich rzeczy materialnych

Wedle tego podziału można powiedzieć, że określenie "stróż" zostało nadane ze wzgledu na opiekę tych istot nad ludźmi.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
06-10-2005 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja CHYBA nie raz miałam sytuację, kiedy anioł mi pomagał, chociaż nie jestem pewna... Ja wogóle jakoś poddaję pod wątpliwość tych aniołów stróżów...

Btw. Wie ktoś jak można się dowiedzieć jak ma na imię anioł konkretnej osoby :?:
Ktoś tu pisał, że tego można się dowiedzieć...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
09-10-2005 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Napewno ciekawi wiele osób, jak nazywają się nasi aniołowie, ale nie to jest najważniejsze. Mnie na przykład ciekawi jak nazywają sie inni archaniołowie, znam jeszcze kilku innych oprócz tych znanych: Rafała, Michała i Gabriela.

Są jeszcze:

Archanioł Metatron
Archanioł Uriel

A czy sa jeszcze inni i jak się nazywają?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Właśnie, też słyszałam o Urielu. Ale czy jest o nim mowa w Biblii? Jeśli nie, to skąd wieści na temat, że istnieje? I że jest więcej archaniołów niż tylko 3?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-10-2005 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Narazie znalazłem tylko to :

ANIOŁOWIE

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2005 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Coś ty Tomasz wyszperał ??? :shock:
przegłądałem tą stronkę i zobacz co znalazłem :

Karty anielskich symboli będą służyć ci podpowiedzią w różnych życiowych sytuacjach. Kiedy nie wiesz, co zrobić, jak postąpić, jak zakończy się jakiś problem, zapytaj kart. Odpowiedź jest krótka i konkretna. Zainspiruje i podpowie, jak podejść do tematu.

Zanim przystąpisz do wróżby, zapal kadzidełko i zwróć się o pomoc do swojego Anioła Stróża. Skup się przez chwilę w krótkiej medytacji. Wyobraź sobie jak przestrzeń wokół ciebie wypełniają przyjazne duchowe istoty. Poczuj swojego opiekuna tuż obok ciebie, poczuj jak lekko kładzie ci dłoń na ramieniu. Teraz skoncentruj się na problemie

1. Kiedy już sformułujesz pytanie wybierz liczbę od 1 - 24.

.........itd toż to jakiś okultyzm

:shock:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
12-10-2005 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów