Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #151
 
Tak może coś w związku z tematem:
Wiem, że niektórym nie podoba sie cytat z Ks. Machabejskiej, zatem może Ewangelia?

Ktoś, gdzies napisał(a):Jeden ze złoczyńców skazanych na śmierć, miał jeszcze tego samego dnia znaleźć się z Jezusem w raju. (Łukasza 23:43).
Ponieważ Biblia nazywa go złoczyńcą możemy się domyślać, że pasuje on do Twojej wypowiedzi Sebastianie - miał coś na sumieniu, bo został skazany na śmierć (i był złoczyńcą). Nie był jednak w 100% degeneratem i wg słów Jezusa, nie miał wędrować do żadnego czyśćca, żeby swoje odcierpieć.
No chyba, że miał być w czyśćcu jedynie kilka godzin.
Załóżmy, że ów Dobry Łotr był tylko tylko "posiadającym inaczej" jakies rzeczy, albo umiał je "załatwić" sobie, bądź innym. W związku z powyższym, nalezy dopełnic zadośćuczynienia. Ale tak w ogóle, to za kradzież groziła smierć, o czy mozna poczytać tu:
http://www.the614thcs.com/40.534.0.0.1.0.phtml
Jeśli zatem ów Łotr trafił na krzyż, to Rzymianie na nim dokonali wyroku, jaki spadł(by) na niego z rak jego pobratymców. Jeśli zaś Jezus dokonuje tu pierwszej beatyfikacji, to raczej, sądząc po Bożej Jego sprawieliwości, zabrał go z soba do Otchłani. Choć na moment do krainy cieni..., aby tam dokonało sie oczyszczenie...
Pozdrawiam.
11-07-2007 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #152
 
Cytat:spongez napisał/a:
Ta rozmowa miedzy nami przypomina trochę sytuacje z faryzeuszami. Jezus im mówił, że jest synem Boga, jakich on tam cudów nie robił ale oni i tak nie chcieli uwierzyć.

Nie bluźnij człowieku.

Przepraszam za to nie chciałem nikogo obrażać.

Cytat: Jeżeli uznajesz w pełni nicejsko-konstantynopolitaskie wyznanie wiary

Wyczytałem na pewnej stronie http://www.kosciol.pl/article.php/20050510120433200

Cytat:Nie przytaczam tu tekstu Nc, ponieważ jest on - zwłaszcza w katolickiej Polsce - znany niemal na pamięć. Poniżej wynotowałem jedynie niektóre dogmaty ogólnochrześcijańskie zawarte w NC, aby na ich podstawie przyjrzeć się niektórym związkom wyznaniowym

Oto one:
1) istnieje jeden Bóg w trzech współistotnych osobach - Ojca, Syna i Ducha Świętego (dogmat o Trójcy Świętej),
2) Jezus Chrystus jest wiecznym i nie stworzonym Synem Bożym,
3) Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem (dogmat o unii hipostatycznej),
4) Duch Święty jest prawdziwym Bogiem i prawdziwą osobą.

Wszystkie te dogmaty wymienione wyżej są zgodne z biblia i z tym wyznaniem wiary wiec mogę śmiało stwierdzić że uznaje to nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary

Cytat:Tak może coś w związku z tematem:
Wiem, że niektórym nie podoba sie cytat z Ks. Machabejskiej, zatem może Ewangelia?

Ktoś, gdzies napisał/a:
Jeden ze złoczyńców skazanych na śmierć, miał jeszcze tego samego dnia znaleźć się z Jezusem w raju. (Łukasza 23:43).
Ponieważ Biblia nazywa go złoczyńcą możemy się domyślać, że pasuje on do Twojej wypowiedzi Sebastianie - miał coś na sumieniu, bo został skazany na śmierć (i był złoczyńcą). Nie był jednak w 100% degeneratem i wg słów Jezusa, nie miał wędrować do żadnego czyśćca, żeby swoje odcierpieć.
No chyba, że miał być w czyśćcu jedynie kilka godzin.

Załóżmy, że ów Dobry Łotr był tylko tylko "posiadającym inaczej" jakies rzeczy, albo umiał je "załatwić" sobie, bądź innym. W związku z powyższym, nalezy dopełnic zadośćuczynienia. Ale tak w ogóle, to za kradzież groziła smierć, o czy mozna poczytać tu:
http://www.the614thcs.com/40.534.0.0.1.0.phtml
Jeśli zatem ów Łotr trafił na krzyż, to Rzymianie na nim dokonali wyroku, jaki spadł(by) na niego z rak jego pobratymców. Jeśli zaś Jezus dokonuje tu pierwszej beatyfikacji, to raczej, sądząc po Bożej Jego sprawieliwości, zabrał go z soba do Otchłani. Choć na moment do krainy cieni..., aby tam dokonało sie oczyszczenie...
Pozdrawiam.

Lapsi gdzie w tym fragmencie lub w biblii jest napisane, że po śmierci musimy coś jeszcze odpokutowywać? Ja osobiście nie doczytałem sie takiego fragmentu. Twoja interpretacja tego zdarzenia z tym łotrem jest trochę nadinterpretacją. Dostosowałeś ten fragment do własnych potrzeb. Ja wcale nie twierdze, że ten łotr mógł najpierw iść do piekła a później do nieba ale z tego co wiem to z piekła już niema wyjścia Uśmiech
13-07-2007 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #153
 
spongez napisał(a):Lapsi gdzie w tym fragmencie lub w biblii jest napisane, że po śmierci musimy coś jeszcze odpokutowywać? Ja osobiście nie doczytałem sie takiego fragmentu. Twoja interpretacja tego zdarzenia z tym łotrem jest trochę nadinterpretacją. Dostosowałeś ten fragment do własnych potrzeb. Ja wcale nie twierdze, że ten łotr mógł najpierw iść do piekła a później do nieba ale z tego co wiem to z piekła już niema wyjścia
Oczywiście, w tym fragmencie nie ma o niczym takim mowy. Wg mnie, należy mieć naturalna świadomość restytucji za popełnione zło, prawda? Są jednak inne, które mówią o tym, że trzeba naprawić wyrządzona szkodę. Teksty te sa obecne tak w ST (por. Ks. Wyjścia oraz Pwt) jak również w Ewangeliach.
Twoje zaś (nie) twierdzenie jest nielogiczne, ponieważ tekst biblijny mówi wprost: Dziś będziesz ze mną w raju. Ja z kolei nie pisałem nigdzie, że ów łotr miałby iść w ogóle do piekła. Pisałem przeciez o Szeolu. A to nie jest tożsame z piekłem.
13-07-2007 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
spongez napisał(a):Przepraszam za to nie chciałem nikogo obrażać.
Ok, przyjmuje do wiadomości.
spongez napisał(a):Wszystkie te dogmaty wymienione wyżej są zgodne z biblia i z tym wyznaniem wiary wiec mogę śmiało stwierdzić że uznaje to nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary
To ja podam ci jeszcze inne:
1. O Chrystusie Odkupicielu
2. O Communio Sanctorum
3. O Łasce
Ciągle chcesz być triton genos? Nie sądzisz, że w ten sposób ściagasz na siebie uwage i budzisz wątpliwości?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 01:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #155
 
Cytat:2. O Communio Sanctorum

Nie wiem zabardzo co to oznacza(w google sie nie doczytałem) wiec sie narazie nie wypowiem.


Cytat:3. O Łasce

Też nie wiem o co chodzi Uśmiech

Cytat:1. O Chrystusie Odkupicielu

Mam rozumieć, że chodzi o to że Jezus jest odkupicielem.Jeżeli tak no to chyba jest jasne, że sie z tym zgadzam

Cytat:Ciągle chcesz być triton genos?

Nie jestem dobry z łaciny, i nazwach czysto kościelnych wiec jakby można pisać trochę bardziej po polsku
13-07-2007 01:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #156
 
spongez napisał(a):Nie wiem zabardzo co to oznacza(w google sie nie doczytałem) wiec sie narazie nie wypowiem.
spongez napisał(a):Nie wiem zabardzo co to oznacza(w google sie nie doczytałem) wiec sie narazie nie wypowiem.
Serio? Czyżbym miał inny typ google.pl
Tutaj
spongez napisał(a):Też nie wiem o co chodzi
Kpisz, czy żartujesz? Nie wiesz co to jest łaska Boża?
spongez napisał(a):Nie jestem dobry z łaciny, i nazwach czysto kościelnych wiec jakby można pisać trochę bardziej po polsku

Triton genos: II/III wiek to czas, kiedy sa Żydzi i poganie i nic więcej. Chrześcijanie zaś jawią się jako triton genos, czyli ci, których cięzko umiejscowić.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 01:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #157
 
Co do łaski, przeczytałem trochę jakieś nauki czy coś o łasce i jeżeli dobrze zrozumiałem to według kościoła to jest otrzymanie od Boga czegoś nadprzyrodzonego, zrozumienia czegoś itd.
Nie wiem czemu nie miałbym tego nie uznać za słuszne.

Cytat:Triton genos: II/III wiek to czas, kiedy sa Żydzi i poganie i nic więcej. Chrześcijanie zaś jawią się jako triton genos, czyli ci, których cięzko umiejscowić.

Nawet nie wiem jak sie do tego ustosunkować. Już pisałem wcześniej co według mnie znaczy słowo współczesny chrześcijanin. Nie powiedziałbym że jestem kimś kogo jest trudno umiejscowić.

Cytat:Serio? Czyżbym miał inny typ google.pl
Tutaj

Widocznie słabo szukałem Uśmiech Przeczytałem ze 2 razy ale nie wiem za bardzo jak to rozumieć

Cytat:Ta wspólnota, zdążająca ku zbawieniu, obejmuje wiernych wszystkich czasów i wszystkich pokoleń. Jej zwornikiem jest Chrystus, który obiecał pozostać ze swoimi, ‘poprzez wszystkie dni aż do skończenia świata’ (Mt 28,20).
Tu jest mowa wyłącznie o KK po czytając tylko takie urywki to trudno sie pokapować.
13-07-2007 02:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #158
 
Communio Sanctorum - świętych obcowanie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 02:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #159
 
Gdyby ksiądz napisał tak obrazu to nie musiałbym sie doszukiwać właśnie takich ukrytych sensów Uśmiech Ja jestem prostym człowiekiem i interpretacja tekstu czasami sprawia mi problemu zwłaszcza o takich godzinach. Nie uznaje wstawiennictwa świętych.

Jeżeli mogę pogadać bezpośrednio z szefa to po co mam gadać z sekretarką i zostawiać jej wiadomości dla szefa Uśmiech
13-07-2007 02:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #160
 
spongez napisał(a):Jeżeli mogę pogadać bezpośrednio z szefa to po co mam gadać z sekretarką i zostawiać jej wiadomości dla szefa
A więc jak przypuszczałem: reformowany.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 02:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #161
 
Ja nigdzie nie napisałem że reformowany(jeżeli nie oznacza to jechowy) jestem czy nie. Poprostu Jechowym i tyle. Zresztą z tego co wiem to Świadkowie nie uznają darów Ducha Świętego z NT: dar języków, proroctwa itp.Uważają żę były tylko po to żeby rozkręcić kościół itd. Ja natomiast jak najbardziej wierze że te dary istnieją teraz. Zresztą doświadczam ich an co dzień. Ja po prostu nie opieram sie na tradycji biblii i do tego jeszcze różnych dogmatach tylko i wyłącznie na biblii która była napisana przez ludi którzy mieli bezpośredni kontakt z Jezusem. Sobory zaś i rzeczy ustalane na nich był 1200 lat później.
13-07-2007 02:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #162
 
spongez napisał(a):Poprostu Jechowym i tyle.
Wykluczone :mrgreen: Ponieważ oni nie uznaja credo. Uśmiech

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 02:32 ]
spongez napisał(a):Ja natomiast jak najbardziej wierze że te dary istnieją teraz. Zresztą doświadczam ich an co dzień.
Pentakostalista pewnie jaki z ciebie :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 02:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #163
 
Cytat:Poprostu Jechowym i tyle
Przepraszam ale sam ine wiem o co mi chodziło Duży uśmiech . Za szybko pisałem

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 02:37 ]
Nie chce sobie kapy robić ale nie do końca wiem w co wierzą ty Pentakoliści (z angielskiej wikipedi nie wyczytałem dużo, a czasu na szukanie też nie mam)
13-07-2007 02:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #164
 
spongez napisał(a):
Cytat:Poprostu Jechowym i tyle
Przepraszam ale sam ine wiem o co mi chodziło Duży uśmiech . Za szybko pisałem

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 02:37 ]
Nie chce sobie kapy robić ale nie do końca wiem w co wierzą ty Pentakoliści (z angielskiej wikipedi nie wyczytałem dużo, a czasu na szukanie też nie mam)
Hej, Junge Duży uśmiech Nie rób siary motkowi i innym protestantom, co?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 02:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #165
 
Jak już mówiłem jestem bystry jak woda w klozecie wiec nie wiem czy to odłam protestantyzmu czy coś. Ale protestantem też nie jestem. A w KK nie ma czegoś takiego jak Dary Ducha Świętego?

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 02:49 ]
Pisząc dary maiłem na myśli charyzmaty
13-07-2007 02:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów