Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #181
 
No tak jak jest napisane że nie zabijaj to wiadomo o co chodzi. Ale jak już o tym ze Maryja jest pośrednikiem(bo ktoś tak to interpretuje) w jednej części a w drugiej że tylko Jezus to już zaczynają se schody. o To mi chodziło.
14-07-2007 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #182
 
spongez napisał(a):No tak jak jest napisane że nie zabijaj to wiadomo o co chodzi. Ale jak już o tym ze Maryja jest pośrednikiem(bo ktoś tak to interpretuje) w jednej części a w drugiej że tylko Jezus to już zaczynają se schody. o To mi chodziło.
Mieszasz waśc, bo ja tu nie widzę żadnego przełożenia na naszą poprzednią wymiane zdań. A w kwestii formalnej: Maryja jest Pośredniczką zbawienia, bo zrodziła światu zbawienie. Zaś nade wszystko jest Orędowniczką.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-07-2007 01:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #183
 
To był tylko przykład. Chodziło o to że jak w kilku fragmentach jest coś innego napisane niż w innym to mogą pojawić sprzeczności, kwestia interpretacji
14-07-2007 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #184
 
spongez napisał(a):To był tylko przykład. Chodziło o to że jak w kilku fragmentach jest coś innego napisane niż w innym to mogą pojawić sprzeczności, kwestia interpretacji
No to słucham, dawaj konkrety. Może mnie przekonasz...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-07-2007 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #185
 
No to proszę:

http://www.kosciol.pl/article.php/20060616100719999

Nie chce sie rozpisywać ale interpretacja fragmentów Biblii zawartych w artykule jest ważna. Bo rożnie ludzie to mogą odczytać.
14-07-2007 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #186
 
spongez napisał(a):Nie chce sie rozpisywać ale interpretacja fragmentów Biblii zawartych w artykule jest ważna. Bo rożnie ludzie to mogą odczytać.
Ciekawy artykuł. I jeszcze ciekawsza argumentacja. Nie wiem, w czym masz problem, przyjacielu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #187
 
Ja nie mam problemu Uśmiech No artykuł swoją drogą zastanawiający. Tylko nie wiem czy dogmaty KK pozwalają w to wierzyć Duży uśmiech
15-07-2007 00:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #188
 
spongez napisał(a):Ja nie mam problemu Uśmiech No artykuł swoją drogą zastanawiający. Tylko nie wiem czy dogmaty KK pozwalają w to wierzyć Duży uśmiech

Świetnie, że nie masz problemu. A co do dogmatów: Maryja jest dziewicą tak przed zrodzeniem, w zrodzeniu, jak i po rozwiązaniu. Wniosek: Chrystus Jezus jest jedynakiem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #189
 
Tak też myślałem, że dogmaty temu zaprzeczają. Ale to nie jest ważne czy Jezus miał braci czy nie. Ważne, że umarł za nas i jesteśmy zbawieni. Wystarczy tylko ustami wyznać i sercem przyjąć...
15-07-2007 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #190
 
spongez napisał(a):Tak też myślałem, że dogmaty temu zaprzeczają. Ale to nie jest ważne czy Jezus miał braci czy nie. Ważne, że umarł za nas i jesteśmy zbawieni. Wystarczy tylko ustami wyznać i sercem przyjąć...
A jakie wg ciebie byłyby konsekwencje posiadania przez Chrystusa innego rodzeństwa biologicznego?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #191
 
spongez napisał(a):Tak też myślałem, że dogmaty temu zaprzeczają. Ale to nie jest ważne czy Jezus miał braci czy nie. Ważne, że umarł za nas i jesteśmy zbawieni. Wystarczy tylko ustami wyznać i sercem przyjąć...


ręce opadają

poczytaj sobie : "Mistyczne Miasto Boże" Marii z Agredy
15-07-2007 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #192
 
Nigdy sie nad tym nie zastanawiał tak poważnie. Ale tak naprawdę jakie mogłyby być tego konsekwencje? Urodził sie jako pierwszy, gdy Maryja była czysta.

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 00:25 ]
Jeżeli można wrócić do poprzedniej wypowiedzi

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
Rz 10:9-10
15-07-2007 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #193
 
spongez napisał(a):Nigdy sie nad tym nie zastanawiał tak poważnie. Ale tak naprawdę jakie mogłyby być tego konsekwencje? Urodził sie jako pierwszy, gdy Maryja była czysta.


Maryja nigdy nie stała się nieczysta, złożyła śluby czystości, św. Józef też

jak ktoś moze wyznać, że Jezus jest Panem skoro obraża Jego Matkę?
15-07-2007 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #194
 
spongez napisał(a):Nigdy sie nad tym nie zastanawiał tak poważnie. Ale tak naprawdę jakie mogłyby być tego konsekwencje? Urodził sie jako pierwszy, gdy Maryja była czysta.
No to zachęcam do poszukiwań :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #195
 
I tu wychodzą kolejne różnice miedzy nami. Ja Maryje bardzo szanuje bo przecież urodziła syna kiedy była jeszcze nieślubna. A w tamtych czasach to było coś o wiele gorszego niż dzisiaj. Ale jest dla mnie matką Bożą. Nie jest Bogiem. Dlatego w moim życiu duchowym nie przykładam Maryi większej uwagi.

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 00:37 ]
Ja tu nikogo nie obrażam tylko wyrażam swoje zdanie.
15-07-2007 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów