Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #196
 
spongez napisał(a):I tu wychodzą kolejne różnice miedzy nami. Ja Maryje bardzo szanuje bo przecież urodziła syna kiedy była jeszcze nieślubna. A w tamtych czasach to było coś o wiele gorszego niż dzisiaj. Ale jest dla mnie matką Bożą. Nie jest Bogiem. Dlatego w moim życiu duchowym nie przykładam Maryi większej uwagi.

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 00:37 ]
Ja tu nikogo nie obrażam tylko wyrażam swoje zdanie.

co masz na mysli pisząc "różnice"? jestes innego wyznania?
15-07-2007 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #197
 
spongez napisał(a):Ja Maryje bardzo szanuje bo przecież urodziła syna kiedy była jeszcze nieślubna
W zestawieniu z
spongez napisał(a):Dlatego w moim życiu duchowym nie przykładam Maryi większej uwagi.
Daje nam instrumentalizm, czyż nie.
Cytat:Ja tu nikogo nie obrażam tylko wyrażam swoje zdanie.
I bardzo pięknie. Na tym polega włąsnie pluralizm myśli i idea forów dyskusyjnych :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #198
 
asperges napisał(a):co masz na mysli pisząc "różnice"? jestes innego wyznania?
Nie każ mi tego tłumaczyć od nowa Uśmiech poczytaj kilka postów wstecz to sie dowiesz.

Ks.Marek napisał(a):spongez napisał/a:
Dlatego w moim życiu duchowym nie przykładam Maryi większej uwagi.

Daje nam instrumentalizm, czyż nie.

Napisze prościej. Wielki szacun dla Maryi bo nie sprzeciwiła sie Bogu i od razu przyjęła jego wole itd. Ale nie modle sie o wstawiennictwo do Niej itp. zresztą dalej już chyba nie muszę tłumaczyć

A tak przy okazji. Cieszę się że w końcu ktoś jeszcze sie włączył do rozmowy.
15-07-2007 00:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #199
 
nie znasz Maryji, nie zdajesz sobie sprawy kim jest
15-07-2007 01:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #200
 
Cytat:nie znasz Maryji, nie zdajesz sobie sprawy kim jest
Oj proszę Cię przestań. A zresztą nie chce sie znowu dociekać bo i tak to nie ma sensu. Tak naprawdę to Jezus zmienił moje życie, uwolnił mnie od grzechów, pokazał w ogóle sens życia nie Maryja. Ale jak ktoś chce to niech sie modli. Mi to nie przeszkadza. Ale jeden jest tylko pośrednik, Jezus Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Groniu: Nie 15 Lip, 2007 12:35 ]
Proszę zapoznać się z PW.
15-07-2007 01:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #201
 
spongez napisał(a):[quote]
Oj proszę Cię przestań.

mówisz jak złe duchy podczas egzorcyzmów

pamiętaj, że to MARYJA zmiażdzy szatanowi głowę

a poza tym nie wiem jaki jest cel pisania tego twojego całego dziwnego manifestu tutaj...nie jesteś osobą poszukującą prawdy, chcesz jedynie namieszać

skończyłam rozmowę
15-07-2007 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #202
 
asperges napisał(a):
spongez napisał(a):Oj proszę Cię przestań.

mówisz jak złe duchy podczas egzorcyzmów

pamiętaj, że to MARYJA zmiażdzy szatanowi głowę

a poza tym nie wiem jaki jest cel pisania tego twojego całego dziwnego manifestu tutaj...nie jesteś osobą poszukującą prawdy, chcesz jedynie namieszać

skończyłam rozmowę
Szczerze Ci współczuję. Zwłaszcza jeśli myślę o Twojej postawie dotyczącej POSZUKIWANIA prawdy.
15-07-2007 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #203
 
krzysiek_enoch napisał(a):Szczerze Ci współczuję. Zwłaszcza jeśli myślę o Twojej postawie dotyczącej POSZUKIWANIA prawdy.



"Jedni nie znają jeszcze wcale Twojego imienia, inni ugrzęźli w moralnym błocie,
nie śmią oczu wznieść do Ciebie, jeszcze innym wydaje się, że Cię nie potrzebują do
osiągnięcia celu życia, a są i tacy, którym szatan, co sam nie chciał uznać Cię za
Królową i stąd z anioła w szatana się przemienił nie dozwala przed Toba ugiąć kolana!"

św. Maksymilin M. Kolbe
15-07-2007 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #204
 
Dz 19:34 Bw "[...] rozległ się z ust wszystkich jeden krzyk, który trwał około dwóch godzin: Wielka jest Artemida Efeska!"
15-07-2007 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #205
 
krzysiek_enoch napisał(a):Dz 19:34 Bw "[...] rozległ się z ust wszystkich jeden krzyk, który trwał około dwóch godzin: Wielka jest Artemida Efeska!"

Esencja protestanckiego podejscia do Biblii. Im mniej w temacie tym lepiej.
2. Podobnie było z Zydami. "Moca Belzebuba wyrzuca złę duchy"

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
15-07-2007 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #206
 
smokeustachy napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Dz 19:34 Bw "[...] rozległ się z ust wszystkich jeden krzyk, który trwał około dwóch godzin: Wielka jest Artemida Efeska!"
Esencja protestanckiego podejscia do Biblii. Im mniej w temacie tym lepiej.
2. Podobnie było z Zydami. "Moca Belzebuba wyrzuca złę duchy"
Powiedz mi po co podchodzić do tematu merytorycznie? Przecież nikt tu na forum nie podniesie merytorycznej dyskusji na tematy "mariologiczne". Myślisz, że nie próbowałem? Nikogo tu na tym forum nie interesuje odpowiedź na pytanie: "co Biblia ma do powiedzenia na temat Marii". ](*,)
15-07-2007 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #207
 
Może nie tyle co nie obchodzi ale ludzie nie chcą tego zmienić. Choćbym podał ze 20 fragmentów o tym, że jeden jest pośrednik to i tak to nic nie da. Co zauważyłem jeszcze ciekawego u katolików. Oni wolą modlić sie do Maryi niż do Jezusa. Ale zapominają o tym, że Maryja co by nie zrobiła i jak by nie była święta to była tylko człowiekiem(oczywiście mówię to z pełnym szacunkiem dla Niej). Tak naprawdę jeżeli możemy pogadać bezpośredni z Bogiem to po co to wszystko?

Cytat:mówisz jak złe duchy podczas egzorcyzmów
Dobre to było. Wyrażanie swoich poglądów sprzecznych z kościołem oznacza, że jestem opanowany przez złe duchy.

Cytat:pamiętaj, że to MARYJA zmiażdzy szatanowi głowę

Pamiętaj też, że apokalipsa jest księgą symbolów. A nawet w przypisach nie pisze jednoznacznie, że to chodzi o Maryje. Pisze, że niewiasta symbolizuje kościół, lud boży.
16-07-2007 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #208
 
spongez napisał(a):Pamiętaj też, że apokalipsa jest księgą symbolów. A nawet w przypisach nie pisze jednoznacznie, że to chodzi o Maryje. Pisze, że niewiasta symbolizuje kościół, lud boży.
Czyli co? Nie jest natchniona?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 01:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #209
 
Ks.Marek napisał(a):Czyli co? Nie jest natchniona?

No pewnie że jest. Tylko chodzi właśnie o tą Niewiastę. Nie którzy traktują Ją jako Maryja i koniec nie może być innej możliwości.
16-07-2007 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #210
 
spongez napisał(a):Nie którzy traktują Ją jako Maryja i koniec nie może być innej możliwości.
A co ty proponujesz?
Niektórzy bowiem proponują postzregac tekst "Oto Niewiasta obleczona w słońce" jako Kościół

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 01:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów