Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #226
 
Cichociemny odesłał mnie do 1 J 5,18 - wersu, który owszem, może być kontrargumentem na moje rozumienie 1 J 5,16-17, ale tylko błędnie interpretowany. Przy właściwej interpretacji Cichociemny nie ma racji, a 1 J 5,18 przestaje być argumentem. Na trop właściwej interpretacji naprowadza 1 J 1,8-10.
Myślę, że Cichociemny zrozumiał, o co mi chodzi Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-10-2008 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #227
 
omyk napisał(a):Myślę, że Cichociemny zrozumiał, o co mi chodzi

rozczaruję cię ale nie bardzo gdybyś tak ....

powiem to tak ....
Rzym. 6:23
23. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
(BW)


1 Jan. 5:12
12. Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
(BW)


Rzym. 6:7-8
7. Kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
8. Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy,
(BW)


\Duży uśmiech/

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
21-10-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #228
 
Czy protestanci uznają istnienie piekła? Bo mam wrażenie, że w tej materii to u kacerzy te sprawy mają się tak, jak kryptohomoseksualizm u transseksualistów...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #229
 
W Szwecji juz podchodza pod APOKATASTAZE .... Niebo dla wszystkich. Robta co chceta.

A ja mysle tak:

http://mateusz.pl/wdrodze/nr411/10-wdr.htm
21-10-2008 23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #230
 
Ks.Marek napisał(a):zy protestanci uznają istnienie piekła?


dziwi mnie że jak na magistra teologi tak mało wiesz na temat protestanckiej teologii ....

Ks.Marek napisał(a):u kacerzy te sprawy mają się tak, jak kryptohomoseksualizm u transseksualistów...

dość karkołomne porównanie zważywszy jak na kogoś kto chodzi "w sukience"

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
22-10-2008 10:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #231
 
Ks.Marek napisał(a):Czy protestanci uznają istnienie piekła? Bo mam wrażenie, że w tej materii to u kacerzy te sprawy mają się tak, jak kryptohomoseksualizm u transseksualistów...
Kacerze (de facto gdybym ja napisał o Was per "papiści" dostałbym ostrzeżenie - ale jak to pisal Orwell "pewne <zwierzęta> sa równiejsze od innych") generalnie wierzą w piekło.
Ja osobiście jestem kondycjonalistą w tej dziedzinie (warunkowa nieśmiertelność) i uważam piekło za unicestwienie życia. Ale jestem w zdecydowanej mniejszości.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
22-10-2008 10:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #232
 
Czym różni się twoja wiara od wiary śJ?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-10-2008 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #233
 
semper_malus napisał(a):PAP to nie brukowiec. Po za tym brukowiec, czy katolikowiec - ważne czy to prawda, czy fałsz czyż nie?
metro PAP KAI ...Głos..., Expres..,Kuryjer... A czy Jezus nauczał o "czyśccu"?????????.....niektórzy pewnie załuja że nie nauczał ..ale nie muszą żałować wystarczy ...dokonać zmian w swojej osobowości za życia ...i tylko za życia........nauke o "czyśccu" przyjał kosciół powszechny w 1000 r.

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
03-12-2008 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #234
 
A czy Jezus zakazał transfuzji krwi?
Jezus powiedział, że jest Michałem Archaniołem?
Jezus powiedział, że ktokolwiek prócz Ojca zna datę Jego przyjścia? (mówił za to o fałszywych prorokach, którzy tak będa mówili, jak np. świadkowie Jehowy o m.in. roku 1914...)
Wyliczać dalej? Oczko

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
03-12-2008 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #235
 
Sivis Amariama napisał(a):A czy Jezus zakazał transfuzji krwi?
Jezus powiedział, że jest Michałem Archaniołem?
Jezus powiedział, że ktokolwiek prócz Ojca zna datę Jego przyjścia? (mówił za to o fałszywych prorokach, którzy tak będa mówili, jak np. świadkowie Jehowy o m.in. roku 1914...)
Wyliczać dalej? Oczko
Nie rozumie. Czy możesz wyjaśnić, na co to jest dowód?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
03-12-2008 23:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #236
 
Jezus nie musiał nazwać siebie Bogiem, żebyśmy wiedzieli, że On nim jest.
Tak samo słowo "czyściec" w Biblii padać nie musi, żebym mógł z niej tę prawdę wywnioskować.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
04-12-2008 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #237
 
Sivis Amariama napisał(a):Jezus nie musiał nazwać siebie Bogiem, żebyśmy wiedzieli, że On nim jest.
Tak samo słowo "czyściec" w Biblii padać nie musi, żebym mógł z niej tę prawdę wywnioskować.
Dokładnie - nie musi. Co do metody - zgoda. Uśmiech

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 23:26 ]
ale ...
no właśnie - zawsze jest jakieś "ale".

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
04-12-2008 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #238
 
Sivis Amariama napisał(a):Jezus nie musiał nazwać siebie Bogiem, żebyśmy wiedzieli, że On nim jest.
Tak samo słowo "czyściec" w Biblii padać nie musi, żebym mógł z niej tę prawdę wywnioskować.
czy możesz uzupełnić wypowiedz stosownymi wersetami ...bo bez tego nic nie wnosi...JANA 11:21 Marta rzekła zatem do Jezusa: „Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. 22 Ale i teraz wiem, że o cokolwiek Boga poprosisz, Bóg ci da”. ...SAM SIEBIE nie prosi chyba ? I BÓG dał...... swemu SYNOWI JEZUSOWI moc którą wskrzesil Łazarza....Jana 11:Wtedy Jezus wzniósł oczy ku niebu i rzekł: „Ojcze, dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał. 42 Wiedziałem wprawdzie, że zawsze mnie wysłuchujesz, ale powiedziałem to ze względu na tłum stojący wokoło, aby uwierzyli, żeś ty mnie posłał”......ale nie wierzą......Jana 20 17 Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’”......1 Koryntian . 3 Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg....... i jeszcze ..w odróznieniu od nas grzesznych ludzi ...chrystus nawet nie myślał nigdy żeby zajać miejsce Boga / Szatan tak myśłał/... Filipian 2:6 który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu.................. i zeby mówić o Bogu nie musimy uzywać takich argumentów jak ///transwózja // czy Inkwizycja czy "kopernik raz byla kobietą"....liczy się TYLKO słowo Boże w tedy Bóg poprowadzi nas za rękę i nie bedzimy błądzili. amen Uśmiech

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 11:29 ]
Kyllyan napisał(a):
Rachel napisał(a):Tylko że zbawienie się już dokonało na krzyżu i Jezus nie odbardzył wyróżnionych ale wszystkich.
No i tu widzę problem taki, że gdy dwoje mówi to samo to nie zawsze znaczy to samo Oczko
Dla mnie to Pan Jezus na krzyżu ludzi wykupił z niewoli smierci, a zbawiony to jet ten, który był umarł i znalazł się w Niebie Uśmiech
..przepraszam ..nieśmiało zapytam czy Jezus bedąc ukrzyzowanym obiecał temu zbujowi obok ze będzie z nim w niebie czy w raju...ważna dla mnie kwestia bo jak czytam opis raju .....TO CHCE SIĘ żyć.....a o "niebie" niewiele jest ..chyba ze wObjawieniu.... no a przede wszystkim Bóg stworzył wspaniały dom dla człowieka .... pozdrawiam

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 11:53 ]
Gregoriano napisał(a):Semper poczytaj sobie Katechizm Kościoła Katolickiego i na tej podstawie możemy podyskutować -> punkty 1030-1032!!!

To co jest zawarte w tyum artykule to jakieś banały i śmiem twierdzić, że owi księża nie powiedzieli tego co zostało tam zawarte. Jeśli nawet tak to jest to wyrwane z kontekstu. Np.:

Od razu do nieba idą tylko uznani przez Kościół za świętych i błogosławionych.

ks. Czajkowski na pewno miał na myśli, że o świętych i błogosławionych wiemy na pewno, że są w niebie ale nie oznacza to, iż inni tam się nie znaleźli. Możemy to domniemywać. Interpretując dosłownie ten fragment można dojść do wniosku, że jak Kościół kogoś uzna za świętego dopiero idzie do nieba.
Objawienie 14 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. 2 I usłyszałem odgłos z nieba jak odgłos wielu wód i jak odgłos potężnego gromu; a głos, który słyszałem, był taki, jak śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, grając na swych harfach. 3 I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi. 4 Są to ci, którzy się nie skalali z niewiastami; w rzeczywistości są dziewicami. Ci stale podążają za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Ci zostali kupieni spośród ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka,... a co zresztą? ..Z Biblii wynika, że Jezus Chrystus będzie miał zaledwie 144 000 współwładców. Królestwo Boże, rząd niebiański, składa się zatem z Chrystusa Jezusa i 144 000 ludzi wziętych z ziemi do nieba (Objawienie 14:1-4; 5:9, 10). A co z ziemią? W Psalmie 45:16 Miejsce twych praojców zajmą twoi synowie,
których ustanowisz książętami po całej ziemi. jest wzmianka, że Król mianuje „książąt na całej ziemi”. Ci człowieczy „książęta”, czyli nadzorcy z ramienia rządu, wiernie przestrzegający zasad sprawiedliwości, mają być mianowani z nieba (por. Izajasza 32:132 Oto król będzie panował dla prawości, a książęta będą sprawować władzę książęcą dla sprawiedliwości. 2 I każdy będzie jak schronienie przed wiatrem i kryjówka przed deszczową nawałnicą, jak strumienie wody w bezwodnej krainie, jak cień wielkiej skały w wyczerpanej ziemi.). Uśmiech

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
04-12-2008 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #239
 
O Boskości Jezusa możemy porozmawiać w jakimś istniejącym już temacie na ten temat.
Póki co - J1:1

a co do
Cytat:Filipian 2:6 który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu...
to lepiej dobieraj przekłady, bo Twój jest tragiczny.
Albo greki zacznij się uczyć.
dosłownie brzmi tak:
który w postaci Boga będąc, nie wziął [dosł. porwał] uznał [czas zaprzeszły] być równo Bogu, ale siebie_samego uczynił_pustym, kształt sługi wziąwszy etc.

- ten werset jest odpowiedzią na Twoje pozostałe - Jezus będąc Bogiem postanowił stać się w pełni człowiekiem. Jako człowiek nie miał wszystkich cech Boga, mógł nawet prawdziwie umrzeć.

Jeśli chcesz ciągląć ten temat, przenieśmy się gdzie indziej.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
04-12-2008 15:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #240
 
ponieważ link na podstawie ktorego toczyła się dyskusja jest niedostępny w internecie

temat zamykam Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-07-2010 01:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów