Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Przecież czyściec KK wymyślił, już nie pamiętam kiedy i kto za tym stoi więc po co to rozważać. Dajcie mi cytat biblii, gdzie mówi się o czyśćcu.
Jaki był cel "uchwalenia", że "jest czyściec" ? - taki jak większości kościelnych "wynalazków" - $$$$$$$$$. tyle.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-12-2005 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Darth to Twoja prywatna opinia i masz do niej prawo ale nie pisz tego proszę tak jakby to był ogólnie obowiązujący fakt.

Słowa czyściec nie ma w Biblii ale nauka o nim bezpośrednio wypływa z Pisma.

[ Dodano: Sro 14 Gru, 2005 14:38 ]
Moim zdaniem oczywiście Oczko
14-12-2005 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Przecież czyściec KK wymyślił, już nie pamiętam kiedy i kto za tym stoi więc po co to rozważać. Dajcie mi cytat biblii, gdzie mówi się o czyśćcu.
Jaki był cel "uchwalenia", że "jest czyściec" ? - taki jak większości kościelnych "wynalazków" - $$$$$$$$$. tyle.

Zanim zaczniej wypowiadać się o wierze Kościoła rzymsko-katolickiego, powinieneś choć trochę zapoznać się z jego nauczaniem.

W możliwość oczyszczenia się z grzechów po śmierci wierzył Juda, zwany Machabejskim, który zorganizował składkę pomiędzy ludźmi i posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech niektórych żołnierzy, którzy zginęli w boju. Ich grzech polegał na tym, że zatrzymali przy sobie różne przedmioty poświęcone bóstwom, chociaż Prawo im tego zabraniało. Wszyscy "oddali się modlitwie i błagali, aby popełniony grzech został całkowicie wymazany." (por. 2 Mch 12,40-44). Autor natchniony pochwala Judę za jego wiarę w zmartwychwstanie i za jego troskę o oczyszczenie zmarłych z ich grzechów (por. 2 Mch 12,43-45).

O możliwości odpuszczenia grzechów poza granicami ziemskiego życia poucza też sam Chrystus, kiedy ostrzega przed bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu: "Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym." (Mt 12,31-32). Według słów Chrystusa istnieje zatem możliwość uwolnienia się człowieka w przyszłym życiu od grzechów innych niż bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu. (por. KKK 1031)
14-12-2005 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Emari Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #19
Wyjaśnienia
8) W obronie wiary - Czyściec
8) O. Jacek Salij - Czyściec i modlitwa za zmarłych
----------
:arrow: Serwis świateczny, rozważania adwentowe, obrazki, kolędy mp3, propozycje życzeń
8) Szukasz prezentów? Zapraszamy!
17-12-2005 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Semper

Post Emari szczegolnie polecalbym dla ciebie, ktory nie wierzysz w stan przejsciowy.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
15-01-2006 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Moniczka napisał(a):Słowa czyściec nie ma w Biblii ale nauka o nim bezpośrednio wypływa z Pisma.

Jesli tak to prosze o referencje biblijne ktore moga sugerowac o istieniu czyscia.
Pan Bog mowi :

Hbr 9:27
"Podobnie jak ludzie musza raz umrzec, a potem nastêpuje sad"
07-05-2006 09:55
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Biblijne dowody na istnienie czyśćca znajdziesz tutaj:

http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/111/64/
07-05-2006 10:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Leszek napisał(a):Biblijne dowody na istnienie czyśćca znajdziesz tutaj:

http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/111/64/
Ale Leszek! cytaty, które przytacza ten pan, autor artykułu, NIC nie mówią konkrentego, są wieloznaczne. Mi chodziło o KONKRETNE odniesienie do idei "czyśćca".
Ale niech tam. Ja się wycofuję z tej dyskusji. Bp boje się jednego - gdy będę pisał w sposób ogólny zostanę posądzony, że piszę "bez znajomości rzeczy" (jak to już ktos powyżej napisał). Jesli natomiast zacznę przytaczać mnóstwo wersetów z biblii - zostane posądzony o bycie świadkiem jehowy. Tyle.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-05-2006 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Helmut, niejaki Paul chciał cytatów biblijnych, więc mu je dostarczyłem. Jak dotąd nie odpowiedział. Ty natomiast stwierdziłeś, że cytaty te są wieloznaczne i niekonkretne. Jeśli chcesz konkretne słowo "czyściec" znaleźć w Piśmię świętym, to go tam nie znajdziesz, co najwyżej mowa jest o oczyszczeniu. Ale nie oznacza to, że czyśćca nie ma. To samo dotyczy Trójcy Przenajświętszej. Takiego wyrażenia w Piśmie świętym nie ma, ale to nie znaczy, że Trójca nie istnieje, gdyż samo Pismo podaje dowody na Jej istnienie; to samo dotyczy czyśćca.
13-05-2006 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
No dobrze już, dobrze Oczko
Ale z mojej strony "case closed"

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-05-2006 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Słyszałem ciekawe stwierdzenie, że jak ludzie na Ziemi próbują coś powiedzieć o niebie, czyśćcu i rzeczach ostatecznych, to anioły w niebie sikają ze śmiechu. I jest w tym trochę racji. No bo w końcu co my możemy wiedzieć???
Co do czyśćca, to ciekawie go okreśłił ojciec Leon Knabit: "Wyobraźmy sobie taką sytuację: jest brzydka pogoda, odwiedzam znajomego i okazuje się, że u niego jest przyjęcie. A ja jestem nieogolony, buty mam zachlapane. Co robię? Zanim pójdę na salony , idę do łazienki"
Właśnie takie spojrzenie na czyściec jest chyba najlepsze, jako takiej "łazienki dla dusz", w której się umyjemy przed wieczystą ucztą u Ojca Niebieskiego.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
16-05-2006 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ajfen napisał(a):Co do czyśćca, to ciekawie go okreśłił ojciec Leon Knabit: "Wyobraźmy sobie taką sytuację: jest brzydka pogoda, odwiedzam znajomego i okazuje się, że u niego jest przyjęcie. A ja jestem nieogolony, buty mam zachlapane. Co robię? Zanim pójdę na salony , idę do łazienki"
Ojciec Leon rządzi Duży uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-05-2006 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
dobre porównanie o. Knabita
ja tam w czyściec wierzę, i mam zamiar starać się żyć tak, by jak najkrócej w nim przebywać :wink:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
16-05-2006 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ajfen napisał(a):Co do czyśćca, to ciekawie go okreśłił ojciec Leon Knabit: "Wyobraźmy sobie taką sytuację: jest brzydka pogoda, odwiedzam znajomego i okazuje się, że u niego jest przyjęcie. A ja jestem nieogolony, buty mam zachlapane. Co robię? Zanim pójdę na salony , idę do łazienki"
No z tego to chyba aniołki nie sikająDuży uśmiech

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
16-05-2006 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:No z tego to chyba aniołki nie sikająDuży uśmiech

A kto to może wiedzieć. Zapewne i z tego się nabijają niesamowicie. Ale po ludzku rzecz ujmując to jest w tym obrazie sporo prawdy. Ja swoją drogą chciałbym trafić do czyśćca, bo miałbym pewność, że już mnie stamtąd nie wyrzucą :wink:

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
19-05-2006 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów