Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ajfen napisał(a):Ja swoją drogą chciałbym trafić do czyśćca, bo miałbym pewność, że już mnie stamtąd nie wyrzucą
No właśnie, już miałbyś pewność, że niebo jest za jakiś czas Twoje :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-05-2006 12:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
loukas Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 39
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ok. Wszystko w porządku - tylko że my nie mamy się nastawiać na czyściec. Ta tak jakby na olimpiadzie ktoś biegł, chcąc zdobyć drugie miejsce i liczył, że ten pierwszy zostanie zdyskwalifikowany (i on otrzyma złoto). Tudzież jakby dziewczyna chciała zostać pierwszą vicemiss świata, bo Miss może złamać nogę, więc ją trzeba będzie zastąpić.
Moi kochani - my się mamy nastawić na niebo! Czyściec to coś co może się nam przydarzyć w najgorszym wypadku!

A propos - porównanie z olimpiadą to nie mój pomysł:
Św. Paweł w Liście do Koryntian 9,24-27 napisał(a):Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, który staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś nieprzemijającą. Ja przeto biegnę nie jakby na oślep; walczę nie tak, jakbym zadawał ciosy w próżnię, lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, poniewa? beze Mnie nic nie mo?ecie uczyni?.
J 15,5
26-05-2006 21:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
o. Augustyn Jankowski
Podstawy biblijne nauki o stanie pośrednim (czyśćcu)

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
10-06-2006 18:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Czy mozna 'odcierpieć' czyściec za kogoś innego?

Matka Boża w którymś z objawień prosiła kogoś by przyjał cierpienie czyśćcowe jakiegoś kapłana.

Czy to nie jest tak jakby ktoś moją robotę za mnie robił? Przecież z tego nie ma dla mnie żadnego dobrego skutku.... Czyściec to doskonalenie w miłości, jak ktoś to 'odcierpi' za mnie to on się udoskonali a nie ja...?

I jak to jest z modlitwą za dusze w czyśccu? Dusza jest tam by się udoskonalić, a my się modlimy by była w czyśćcu krócej, czyli... mniej się wydoskonaliła...?

A pewien papież dał odpust tym, którzy zginęli przy budowie jednego z rzymskich Kościołow. Jak papież może tak 'od ręki' dać odpust i 'zwolnić od czyśćca' to dlaczego nie zwolni wszystkich...?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
10-06-2006 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Z tego co nasz kaplan nauczal wynika, ze wlasciwie tylko Ci ktorzy oddali zycie za ware i ludzie swieci, (np. Ojciec Pio) ida wprost do nieba. My wszyscy bedziemy musieli przejsc czysciec...

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
11-06-2006 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Świętymi nie są tylko ci, którzy zostali wyniesieni na ołtarze. Owszem, są oni bardzo nieliczni w porównaniu do liczby świętych anonimowych. Tych właśnie świętych czci Kościół 1 listopada.
11-06-2006 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ja wierzę, że czyściec istnieje naprawdę. Cierpią, a raczej pokutują w nim dusze naszych zmarłych przodków.

Moniczka napisał(a):Czy mozna 'odcierpieć' czyściec za kogoś innego?

Tak!, za te dusze trzeba się modlić, bo jak pewnie dobrze wiecie kara w czyściu jest bardzo długa i zależy od ilości grzechów popełnionych za życia. My w naszym życiu możemy też płacić za grzechy naszych przodków nawet do 12 pokolenia wstecz. Można ofiarować nasz ból i cierpienie za dusze w czyściu cierpiące, a będzie im skracana kara lub już dziś pójdą do Królestwa Wiecznego.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
10-09-2006 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Łukasz napisał(a):Ja wierzę, że czyściec istnieje naprawdę. Cierpią, a raczej pokutują w nim dusze naszych zmarłych przodków.

Moniczka napisał(a):Czy mozna 'odcierpieć' czyściec za kogoś innego?

Tak!, za te dusze trzeba się modlić, bo jak pewnie dobrze wiecie kara w czyściu jest bardzo długa i zależy od ilości grzechów popełnionych za życia. My w naszym życiu możemy też płacić za grzechy naszych przodków nawet do 12 pokolenia wstecz.

Witaj Uśmiech

Dowód z Biblii lub Tradycji poproszę...?

A tak poważnie: oczywiście wierzę w czyściec, ale chyba postrzegam go trochę inaczej niż Ty. Skąd wiesz czy kara jest długa i jakim 'czasem' się ją mierzy? Jak uzasadnisz to że my możemy płacić za grzechy kogoś innego? Modlitwa za dusze to jeszcze nie 'odcierpienie' zamiast nich, a ja o to pytałam.

Serdecznie pozdrawiam Uśmiech

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
10-09-2006 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Łukasz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Moniczka napisał(a):Dowód z Biblii lub Tradycji poproszę...?
Jak poszukam i coś znajde to na pewno napiszę.
Moniczka napisał(a):Skąd wiesz czy kara jest długa i jakim 'czasem' się ją mierzy?
To akurat usłyszałem gdzieś na jakimś kazaniu, chyba w kościele św. Anny w Warszawie. Aby zaspokoić Twoją ciekawość poszukam jeszcze jakiś informacji.
Moniczka napisał(a):Jak uzasadnisz to że my możemy płacić za grzechy kogoś innego?
Tu mogę podać kilka przykładów co wyszło podczas rozeznania charyzmatycznego.

Do mojej mamy, która jest lekarzem przychodziła matka z małą dziewczynką. Młoda dziewczynka miała zapalenie spojówek i często ją piekły oczy. Co się wyleczyła to po 2 tygodniach choroba powracała. Moja mama podpwiedziała tej matce aby poddać to pod rozeznanie charyzmatyczne. Podczas rozeznania charyzmatycznego wyszło, że to jest kara za grzechy przodków. Chodziło głównie o grzechy zapatrzenia i chciwości.

A teraz drugi przykład, który myślę, że bardziej do Ciebie przemówi. Mój tata jest chory od 5 roku życia na bielactwo (białe plamiste odbarwienia skóry). Tata poddał to pod rozeznanie czy zostanie uzdrowiony. Podczas rozezniania wyszło, że niestety nie zostanie uzdrowiony bo to jest zadośćuczynienie za grzechy przodków i jego rodziny i za nieprzestrzeganie przykazań bożych. Mój tata zaczął się modlić za dusze przodków w czyścu cierpiące. Wyobraź sobie, że z lewej ręki zaczęły mu znikać te białe plamy, a mi zaczęły się pojawiać na twarzy (nie rośnie mi wcale w tym miejscu broda). Gdy mama powiedziała mi że to jest bielactwo to czułem się jakby ktoś mi podciął nogi. Jakby mnie rozłączył z Bogiem i wyłączył dobre zachowanie, chęć do ewangelizacji każdej osoby, modlitwę poranną i wieczorną... Kilka dni temu spotkałem się z pewną koleżanką, która mi dokładnie wytłumaczyła prawie wszystko. Powiedziała mi, że to może być okres próby dla mnie lub Szatan może powodować abym zrezygnował z przystąpienia do Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacyjnej Młodych (będę kandydatem od września), która jest skupiona przy księdzu egzorcyście, który korzysta z posługi osób mających dar charyzmatyczny. Jutro pojadę do Niego rozeznać charyzmatycznie o co chodzi Bogu. Dzięki rozmowie z tą koleżanką odżyłem.

Crux Sacra Sit Mihi Lux.
Non Draco Sit Mihi Dux.
10-09-2006 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Łukasz odnośnie podanych przykładów, równiez spotkałam się z tym osobiście. Wynagradzanie Bogu za grzechy przodków. Jak napewno wiesz ten proces często trwa długo. Jeśli jest łączność z Chrystusem jest pewniejsze że będą dobre owoce.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-09-2006 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Tu akurat przytaknę Łakaszowi. Sama czasami bywałam w grupach rozeznających... nie rozumiem dlaczgo akurat tak Bóg szuka zapłaty, ale nie nam wnikać Oczko a jedynie godzić się z Jego wolą i cieszyć, że przy nas jest Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-09-2006 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Annnika napisał(a):Tu akurat przytaknę Łakaszowi. Sama czasami bywałam w grupach rozeznających... nie rozumiem dlaczgo akurat tak Bóg szuka zapłaty, ale nie nam wnikać Oczko a jedynie godzić się z Jego wolą i cieszyć, że przy nas jest Uśmiech

A kim są te osoby rozeznające charyzmatycznie? Nie znam tych ludzi więc nie mogę się wypowiadać pewnie, ale trudno mi tak od razu uznać że wszystko, co mówi jakiś człowiek, to od razu wola Boża, z którą trzeba się zgodzić. Oni nie są nieomylni w rozeznawaniu woli Boga.

Wybaczcie, może się mylę alu zupełnie nie widzę uzasadnienia dla płacenia za grzechy przodków. Nie w Nowym Przymierzu.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
10-09-2006 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
Teraz wychodze i nie wiem kiedy będę znowu ale postaram sie coś poszukać Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-09-2006 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Moniczka , również napoczątku nie rozumialam tego, uważałam to za niesprawiedliwośc ze strony Boga.
Trudno jest przyjąć taki fakt na płaszczyźnie rozum,takie jest moje zdanie. Dzisiejszego dnia uważam to za oznake miłosierdzia ze strony Boga.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-09-2006 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
rachel napisał(a):Moniczka , również napoczątku nie rozumialam tego, uważałam to za niesprawiedliwośc ze strony Boga.
Trudno jest przyjąć taki fakt na płaszczyźnie rozum,takie jest moje zdanie. Dzisiejszego dnia uważam to za oznake miłosierdzia ze strony Boga.

Nie rozumiesz mnie...

Ja nie uważam tego za niesprawiedliwośc ze strony Boga. Jeśli Bóg coś postanawia, to na pewno jest to sprawiedliwe. Ale CZY mamy pewnośc, że Bóg tak postanawia? Ja po prostu poddaję w wątpliwość, CZY to jest działanie Boga.

Nie podważam woli Boga - podważam natomiast CZY słowa tych charyzmatyków rzeczywiście nią są. A raczej pytam skąd to wiadomo

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
10-09-2006 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów