Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy czyściec istnieje? Uwaga kościół MYŚLI !!!
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #121
 
Jacek_ napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
Jacek_ napisał/a:
Po tym jak się nawróciłem (uznałem Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela) czego skutkiem było odejście z kościoła katolickiego bardzo zależało mi na tym żeby odrazu wszyscy wiedzieli ile to błędów kryje się w dogmatach katolickich.
Bój się Boga, mówiąc o nawróceniu...
Przepraszam, nie rozumiem...
To zobacz trochę niżej w tym poście: "Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę". Taki niezbędny warunek do zbawienia.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
07-07-2007 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #122
 
Scott napisał(a):
Jacek_ napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
Jacek_ napisał/a:
Po tym jak się nawróciłem (uznałem Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela) czego skutkiem było odejście z kościoła katolickiego bardzo zależało mi na tym żeby odrazu wszyscy wiedzieli ile to błędów kryje się w dogmatach katolickich.
Bój się Boga, mówiąc o nawróceniu...
Przepraszam, nie rozumiem...
To zobacz trochę niżej w tym poście: "Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę". Taki niezbędny warunek do zbawienia.
A cytat też pewnie z Biblii...
07-07-2007 19:25
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #123
 
Ks.Marek napisał(a):
Jacek_ napisał(a):Po tym jak się nawróciłem (uznałem Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela) czego skutkiem było odejście z kościoła katolickiego bardzo zależało mi na tym żeby odrazu wszyscy wiedzieli ile to błędów kryje się w dogmatach katolickich.
Bój się Boga, mówiąc o nawróceniu...

Ja proponuje rzecz inną - Ndst Jacek bierze 6 prawd wiary i zaczyna o tych błędach tam.

Dalej jak się przebije- że Miłość do bani, Nadzieje zastępujemy pewnością i zostaje sama Wiara.
07-07-2007 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #124
 
smokeustachy napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Jacek_ napisał(a):Po tym jak się nawróciłem (uznałem Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela) czego skutkiem było odejście z kościoła katolickiego bardzo zależało mi na tym żeby odrazu wszyscy wiedzieli ile to błędów kryje się w dogmatach katolickich.
Bój się Boga, mówiąc o nawróceniu...

Ja proponuje rzecz inną - Ndst Jacek bierze 6 prawd wiary i zaczyna o tych błędach tam.

Dalej jak się przebije- że Miłość do bani, Nadzieje zastępujemy pewnością i zostaje sama Wiara.
Znam prawdy wiary, znam tez niektore dogmaty. Nie odzywalem sie po to zeby sie wyklucac o swoje ale zeby pokazac ze dyskusje np. na temat czysca nie maja sensu. Kazdy wie swoje i to co mu Duch Święty objawi. Nie powiedziałem, że Miłość jest do bani, nie wspomniałem słowem o Nadzieji co do Wiary tez sie nie wypowiadalem wiec dlaczego nie znajac mnie piszesz to czego ja nie powiedziałem?
Trafiłem tu przez przypek. "Ewangelizacja" w tytule a z samą Ewangelizacją niewiele wspólnego ma to forum. Poproszę na zakończenie o bana.

Życzę wszystkim łaski Bożej i błogosławieństwa!

Pozdrawiam
07-07-2007 22:26
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #125
 
Jacek_ napisał(a):
smokeustachy napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Jacek_ napisał(a):Po tym jak się nawróciłem (uznałem Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela) czego skutkiem było odejście z kościoła katolickiego bardzo zależało mi na tym żeby odrazu wszyscy wiedzieli ile to błędów kryje się w dogmatach katolickich.
Bój się Boga, mówiąc o nawróceniu...

Ja proponuje rzecz inną - Ndst Jacek bierze 6 prawd wiary i zaczyna o tych błędach tam.

Dalej jak się przebije- że Miłość do bani, Nadzieje zastępujemy pewnością i zostaje sama Wiara.
Znam prawdy wiary, znam tez niektore dogmaty. Nie odzywalem sie po to zeby sie wyklucac o swoje ale zeby pokazac ze dyskusje np. na temat czysca nie maja sensu. Kazdy wie swoje i to co mu Duch Święty objawi. Nie powiedziałem, że Miłość jest do bani, nie wspomniałem słowem o Nadzieji co do Wiary tez sie nie wypowiadalem wiec dlaczego nie znajac mnie piszesz to czego ja nie powiedziałem?
Trafiłem tu przez przypek. "Ewangelizacja" w tytule a z samą Ewangelizacją niewiele
wspólnego ma to forum. Poproszę na zakończenie o bana.


Życzę wszystkim łaski Bożej i błogosławieństwa!

Pozdrawiam

Rozplacz sie jeszcze. Na bana trzeba sobie zasluzyc. Sformulowales laskawie teze, ze mnostwo jest w dogmatach bledow. A tu widze nie jażysz, ze 6 prawd wiary to dogmaty podstawowe sa. Wiec uprzejmie napisz o tych błędach w tych 6 prawdach wiary, bo to rdzień owych straszliwych dogmatów jest.
08-07-2007 06:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gedeon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #126
 
Ja powiem krótko - nie ma piękniejszej rzeczy niż głoszenie Ewangelii i oglądanie, jak Bóg się do tego przyznaje, jak nawracają się ludzie Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Doświadczyliśmy tego z naszą młodzieżą w zeszłym tygodniu, i doświadczymy tego w reszcie miesiąca, polecam - http://www.generacja-t.org

Bóg jest wielki i cudowny, swoją drogą na marginesie, jak KRK wypełnia "nakaz misyjny" Jezusa, skoro 90% polaków i tak jest "nawróconych" i trafią albo do czyśćca albo do nieba ?

Mat 6;33
08-07-2007 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #127
 
Gedeon napisał(a):jak KRK wypełnia "nakaz misyjny"
z tego co mi wiadomo najwięcej misjonarzy Kościół katolicki wysyła właśnie z Polski...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-07-2007 09:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #128
 
M. Ink. * napisał(a):
Gedeon napisał(a):jak KRK wypełnia "nakaz misyjny"
z tego co mi wiadomo najwięcej misjonarzy Kościół katolicki wysyła właśnie z Polski...

ja powiem co innego. W kwestii Ewangelii - protestanci odmawiaja wprost głoszenia słów Chrystusa.
08-07-2007 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #129
 
Jacek_ napisał(a):
smokeustachy napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Jacek_ napisał(a):Po tym jak się nawróciłem (uznałem Jezusa za mojego Pana i Zbawiciela) czego skutkiem było odejście z kościoła katolickiego bardzo zależało mi na tym żeby odrazu wszyscy wiedzieli ile to błędów kryje się w dogmatach katolickich.
Bój się Boga, mówiąc o nawróceniu...

Ja proponuje rzecz inną - Ndst Jacek bierze 6 prawd wiary i zaczyna o tych błędach tam.

Dalej jak się przebije- że Miłość do bani, Nadzieje zastępujemy pewnością i zostaje sama Wiara.
Znam prawdy wiary, znam tez niektore dogmaty. Nie odzywalem sie po to zeby sie wyklucac o swoje ale zeby pokazac ze dyskusje np. na temat czysca nie maja sensu. Kazdy wie swoje i to co mu Duch Święty objawi. Nie powiedziałem, że Miłość jest do bani, nie wspomniałem słowem o Nadzieji co do Wiary tez sie nie wypowiadalem wiec dlaczego nie znajac mnie piszesz to czego ja nie powiedziałem?
Trafiłem tu przez przypek. "Ewangelizacja" w tytule a z samą Ewangelizacją niewiele wspólnego ma to forum. Poproszę na zakończenie o bana.

Życzę wszystkim łaski Bożej i błogosławieństwa!

Pozdrawiam
Z 6 prawd wiary wynika dogmat o nieomylnosci papieża... Nie bede sie rozwodzil... Rozplacze sie ale nad tym tlumem zarozumialych katolikow ktorzy mysla ze wszystkie rozumy pozjadali i wszystko wiedza najlepiej... Katolików w naszym kraju duzo ale z tego chrześcijan niewielu...

"Gdyby ktoś mniemał, że coś wie, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga." (1Kor 8, 2-3)
08-07-2007 12:39
Gedeon Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #130
 
smokeustachy napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
Gedeon napisał(a):jak KRK wypełnia "nakaz misyjny"
z tego co mi wiadomo najwięcej misjonarzy Kościół katolicki wysyła właśnie z Polski...

ja powiem co innego. W kwestii Ewangelii - protestanci odmawiaja wprost głoszenia słów Chrystusa.

LOL

Mat 6;33
08-07-2007 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #131
 
Jacek_ napisał(a):Katolików w naszym kraju duzo ale z tego chrześcijan niewielu...
I tak dużo. Uśmiech Zdziwiłbyś sie. :wink:

Jacek_ napisał(a):Rozplacze sie ale nad tym tlumem zarozumialych katolikow ktorzy mysla ze wszystkie rozumy pozjadali i wszystko wiedza najlepiej...
Troche spokoju.

Gedeon napisał(a):smokeustachy napisał/a:
M. Ink. * napisał/a:
Gedeon napisał/a:
jak KRK wypełnia "nakaz misyjny"

z tego co mi wiadomo najwięcej misjonarzy Kościół katolicki wysyła właśnie z Polski...


ja powiem co innego. W kwestii Ewangelii - protestanci odmawiaja wprost głoszenia słów Chrystusa.


LOL
? Może i coś głoszą ale z zaprzeczeniem czegoś tam co im sie nie widzi. Herezja się to zwie jak sie orientuje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-07-2007 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #132
 
Scott napisał(a):
Jacek_ napisał(a):Katolików w naszym kraju duzo ale z tego chrześcijan niewielu...
I tak dużo. Uśmiech Zdziwiłbyś sie. :wink:

Jacek_ napisał(a):Rozplacze sie ale nad tym tlumem zarozumialych katolikow ktorzy mysla ze wszystkie rozumy pozjadali i wszystko wiedza najlepiej...
Troche spokoju.
Istnieje cos takiego jak protestancki System Wersecików-Kluczy. Jak kogos lubia, to maja jakiś tam wersecik o napelnieniu Duchem, ze madry. Jak nie lubia - no to maja inny wersecik ze kto mysli ze poznal to niepoznal.
W kazdym razie takie roztkliwianie sie nad sobą emocjonalne jakie Ndst. Jacek tu prezentuje jest dziecinne.
Cytat:
Gedeon napisał(a):smokeustachy napisał/a:
M. Ink. * napisał/a:
Gedeon napisał/a:
jak KRK wypełnia "nakaz misyjny"

z tego co mi wiadomo najwięcej misjonarzy Kościół katolicki wysyła właśnie z Polski...
ja powiem co innego. W kwestii Ewangelii - protestanci odmawiaja wprost głoszenia słów Chrystusa.


LOL
? Może i coś głoszą ale z zaprzeczeniem czegoś tam co im sie nie widzi. Herezja się to zwie jak sie orientuje.
Nie o to chodzi. Np. jak powiesz protestantowi, zeby glosił słowa Chrystusa, np. 8 blogoslawienstw, to odmówi wprost. I innych pouczeń Jezusa.

Pozwólcie, że się rozpiszę.
Otóż protestancka interpretacja owego wersetu "Całe Pismo jest pożyteczne etc" jest glęboko przewrotna. Po pierwsze zamiast "całe" wsadzają "tylko" bo im tak pasuje.

Po drugie - uzywają tego wersetu dla lekceważenia 4 Ewangelii. Jezus co chwila mówił o Królestwie Bożym, Niebieskim etc. Wydaje się więc, że protestanckie nauczanie jako rzekomo biblijne, powinno się opierać na tych słowach Jezusa. Tymczasem tak nie jest.

Dlatego, bo Jezus co chwila każe co śrobić, a to szukać perły, a to powracać, połnienie woli Bożej - tyranie w winnicy /czy na roli?/, panny maja zapas mieć oliwy itp. Kubek wody trzeba podać. Czy też Błogosławieństwa. Nie w smak to im dlatego komentarze do Ewangelii zawsze były dziwne. Centrum pewne nauczania Jezusa jest w Sadzie Ostatecznym. Jezus jest ukryty w chorych, więźniach, cierpiących głodnych i kto ich napoi, nakarmi przyjme to spotkał Chrystusa który jest ukryty w nich, co stoi w sprzeczności z propagowanym przez protestantów "zbawieniem przez kłapanie paszczą"

Jak wygląda zatem przewrotność interpretacyjna "całego Pisma pożytecznego"

Otóż ponieważ oparli się na kilku wersetach z listów więc mówią coś w tym stylu:

Całe Pismo jest pożytecznie i nie ma sprzeczności, w związku z tym nie trzeba mówić nic co jest w Ewangeliach tylko w listach, bo w Ewangeliach musi być to samo co w listach.

Nawet kiedyś liczyłem odnośniki w manifestach programowych protestanckich. Nie wiem, czy moge podać link ale podam, najwyżej. Text opracowuje na ten temat:

http://soplandia.prv.pl/poradnik.html

Chodzi o to, że Jezus nauczał jakiś leszczy nienowonarodzonych, w zasadzie był to Stary Testament jeszcze i nie dotyczy nauczanie Chrystusa nowonarodznego chrześcijanina.
08-07-2007 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
spongez Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #133
 
Witam wszystkich

Ja też właśnie przebrnąłem przez ten temat i aż kusi żeby sie wypowiedzieć choć dobrze wiem, że to nie ma sensu Uśmiech . W swoim życiu opieram sie na biblii, nie uznaje żadnych dogmatów i innych takich rzeczy ponieważ tak jak już napisał Pan Jacek mają one swoje "niedociągnięcia". tak więc oczywiście nie uznaje także czyścia. Tak jeżeli by sie zastanowić to fragmentów które miały by udowadniać istnienie czyścia pokazaliście tylko 2 a o tym że jest niebo i piekło a gdzie nie jest wspomniane, że istnieje coś pomiędzy jest mnóstwo.

Zastanawia mnie też jedno. Czy nikt nigdy nie pomyślał jaki byłby sens tego że Jezus umarł za nas? Przecież umarł po to żeby nasze grzechy były zapomniane i wymazane i żebyśmy mieli dostęp do nieba. I to nieważne jakie to były by grzechy (oczywiście nie mówię tu o grzechu przeciwko Duchowi Świętemu) lekkie powszechne czy jakie tam jeszcze są. A zresztą ja osobiści się nie doczytałem nigdzie że po śmierci mielibyśmy coś jeszcze odpokutowywać czy do czegoś dojrzewać. To właśnie miłość Jezusa jest tak wspaniała że pozwala zapomnieć o tym wszystkim. O ile oczywiście postawimy Jezusa na pierwszym miejscu w naszym życiu i stosujemy sie do Jego nauki.

Po przeczytaniu tego tekstu większość uzna to za herezje i co tam jeszcze. Ale powiem wam szczerzę, że nie przejmuje sie tym. Przywykłem już do tego stwierdzenia "ty sekciarzu..." Oczko

Nie twierdze oczywiście, że wszystko co tu napisałem jest jedyne i zbawienne bo do tego mi jeszcze daleko. Szanuje oczywiście wszystkich ludzi chodzących do kościoła i uznających jego nauki ale teraz mogę śmiało powiedzieć że dotyku żywego Boga można doświadczyć nawet w kiblu w centrum miasta Wsibździnów Dolny.
09-07-2007 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #134
 
spongez napisał(a):Witam wszystkich

Ja też właśnie przebrnąłem przez ten temat i aż kusi żeby sie wypowiedzieć choć dobrze wiem, że to nie ma sensu Uśmiech . W swoim życiu opieram sie na biblii, nie uznaje żadnych dogmatów i innych takich rzeczy ponieważ tak jak już napisał Pan Jacek mają one swoje "niedociągnięcia"../.../
Obawiam sie, ze opierasz sie na jakis swistkach i ludzkich opiniach.
2. "Jest Jeden Bóg" - nie uznajesz tego?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
09-07-2007 03:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #135
 
spongez napisał(a):Po przeczytaniu tego tekstu większość uzna to za herezje i co tam jeszcze. Ale powiem wam szczerzę, że nie przejmuje sie tym. Przywykłem już do tego stwierdzenia "ty sekciarzu..." Oczko
[center]nie będę Cię obrażał, bo to nie ma sensu

ale i tak spłoniesz :hm:

[Obrazek: 180098353445536839ebae2.gif][/center]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-07-2007 05:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów