Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wskrzeszanie umarłych
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Wskrzeszanie umarłych
W mowie misyjnej Jezusa w Ewangelii św. Mateusza, możemy przeczytać, że Jezus posyła swoich uczniów nie tylko do słownego głoszenia Dobrej Nowiny, ale także do głoszenia jej poprzez takie czyny jak uzdrawianie chorych, wskrzeszanie umarłych, oczyszczanie trędowatych, wypędzanie złych duchów. Jak wiadomo część z nich jest obecna do dzisiaj, jak np. uzdrawianie chorych czy wypędzanie złych duchów. Ale zaczęłam się zastanawiać co z wskrzeszaniem umarłych :?: Za Apostołów było to, że tak powiem, na porządku dziennym - jest chyba jakiś przykład z Dziejów Apostolskich o młodzieńcu, który wypadł z okna czy coś takiego.
Zastanawiam się do którego wieku "funkcjonowała" możliwość to wskrzeszania umarłych za pośrednictwem uczniów Jezusa? Dziś takich przypadków nie ma, przynajmniej ja o żadnym nie słyszałam. Śmiem nawet stwierdzić, że chyba od wielu wieków takich przypadków nie ma. Zatem dlaczego? Co się stało, że uczniowie Chrystusa nie mają już tej "mocy"? Czy to może wynik zbyt słabej wiary? Jak myślicie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 15:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
A ja słyszałem o takich przypadkach, czy może raczej przypadku, ale sądzę, że ich się nie nagłaśnia, bo są zbyt sensacyjne jak na dzisiejsze czasy, telewizja etc. zrobiłaby po prostu z tego jedno wielkie magiczne widowisko...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
04-12-2005 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Z tego, co wiem, to znane są przypadki wskrzeszania umarłych, oczywiście nie tak co drugi tydzień Duży uśmiech To by nie było chyba nawet dobre ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-12-2005 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
No a ja właśnie nie wiem i chciałabym wiedzieć. Jakieś konkrety, źródła? Czy to może taka wielka tajemnica jak egzorcyzmy? :twisted:

Cytat:To by nie było chyba nawet dobre ...

Fakt, niebo świeciło by pustkami :krzywy:

Jeszcze pytanie, które własnie mi się nasunęło a propos tego co napisałam linijkę wyżej :mrgreen:
Po co wskrzeszanie umarłych? Jak jest w tym cel?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Ukazanie potęgi i chwały Boga, wszelkie cuda temu służą Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-12-2005 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
No dobra, ale jak zasugerowałaś, mogłyby być nadużycia takich cudów nie uważasz? Uczniowie Jezusa, wychodzi na to, mogliby wskrzeszać kogo tylko sobie życzyli i ile razy życzyli. Czy to miałoby sens? Jeśli ktoś umarł to po co go jeszcze "budzić" i nie pozwalać by mógł w końcu przejść do życia wiecznego? Więc to był w takim razie "chwyt reklamowy" te wskrzeszanie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
O j oj oj, Owieczko , a myślisz, że mogliby wskrzesić gdyby to było sprzeczne z wolą Bożą :?: Charyzmaty, w tym ten wspomnianny przez Ciebie pochodzą od Boga, i są nam dane zgodnie z Jego planem Uśmiech Inaczej chociażby każda modlitwa o uzdrowienie byłaby skuteczna, a nie jest... Taka duchowa medycyna :krzywy: - magia Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-12-2005 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Annniko, jest różnica między uzdrowieniem chorego, a wskrzeszaniem umarłego. Nie rozumiem po prostu celu tego daru, no bo jeśli ma to tylko służyć "chwytom reklamowym", to Bóg mógł z pewnością "wymyślić" jeszcze bardziej spektakularne cuda... A co z wskrzeszanymi ludźmi? Może chcieli by w końcu wyrwać się z tego ziemskiego padołu, a tu ktoś go znowu do niego przyraca. I co?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Poczytaj sobie, kiedy i kogo Jezus wskrzeszał i kiedy wskrzeszali apostołowie, myślę, że znjadziesz odpowiedź Uśmiech Przytulanie

Poza tym - chwyt reklamowy :?: To nie Bogu jest to potrzebne, ale nam, ludziom, a po co :?: Bo zbyt wielu jest tych co "nie widzieli i nie uwierzyli" Smutny Widać taką drogę dotarcia do ludzi Bóg znalzł, i nie nam osądzać czy to chwyt reklamowy czy nie :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-12-2005 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Annnika napisał(a):Poczytaj sobie, kiedy i kogo Jezus wskrzeszał i kiedy wskrzeszali apostołowie, myślę, że znjadziesz odpowiedź

Jezus wskrzesił Łazarza - swojego przyjaciela, wskrzeszał zmarłe dzieci, sługi żołnierzy... Apostołowie z tego co pamiętam wskrzeszyli chłopca, który podczas któregoś ze zgromadzeń chrześcijan wypadł chyba z okna i się zabił. I dalej nie wiem jaki sens i cel... :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 18:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
Re: Wskrzeszanie umarłych
Offca napisał(a):Zastanawiam się do którego wieku "funkcjonowała" możliwość to wskrzeszania umarłych za pośrednictwem uczniów Jezusa? Dziś takich przypadków nie ma, przynajmniej ja o żadnym nie słyszałam. Śmiem nawet stwierdzić, że chyba od wielu wieków takich przypadków nie ma. Zatem dlaczego? Co się stało, że uczniowie Chrystusa nie mają już tej "mocy"? Czy to może wynik zbyt słabej wiary? Jak myślicie?

Zachecam cie Offca do poczytania biografii Sw.Ojca Pio. Uśmiech Uśmiech Czytajac material o tym swietym mezu doczytalem sie faktu przywrocenia zycia czlowiekowi.Doczytalem sie rowniez wymierzenia kary innemu czlowiekowi, ktory z niego szydzil.

Inna rzecza jest to, ze dzis zmartwychwstania duchowe sa czestym wydarzeniem gdyz te sa najwazniejsze.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
04-12-2005 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Zygmunt napisał(a):Zachecam cie Offca do poczytania biografii Sw.Ojca Pio.

Czytałam. Książka pod tytułem "Cuda o. Pio". Sama ją parę lat temu kupiłam.
Zygmunt napisał(a):Inna rzecza jest to, ze dzis zmartwychwstania duchowe sa czestym wydarzeniem gdyz te sa najwazniejsze.

No ale kiedyś też były potrzebne przecież. Nie wiem czy nie bardziej :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Cytat:....związku ze skomplikowanym wypadkiem samochodowym, nigeryjski pastor, Daniel Ekechukwu zmarł późnym popołudniem w piątek, 30, listopada 2001 roku, był martwy przez co najmniej 42 godziny, w tym czasie odwiedził niebo i piekło i został wzbudzony z martwych między 3:50 a 5:15 po południu w niedzielę 2 grudnia 2001, w piwnicy Łaski Bożej Misji (Grace of God Mission), w Onitsha, Nigeria. Zmartwychwstanie pastora Ekechuk jest największym współczesnym cudem o jakim słyszałem.

Dla ciekawych cała relacja z tego wydarzenia TUTAJ
Opinie niech każdy wyrobi sobie sam........... :roll:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
04-12-2005 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Brzmi trochę jak bajka... Nie wiem czy w takie rzeczy wierzyć, czy nie... :roll:
Nawet jeśli to zmyślona historyjka, to i tak warto przebaczać, taki z tego morał.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-12-2005 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Przywróceni Życiu
Albert J.Hebert

[Obrazek: przywr.jpg]

Informacja o książce

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
04-12-2005 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów