Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modlitwa o uzdrowienie
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #1
Modlitwa o uzdrowienie
Temat dla wielu kontrowersyjny.

Wielu nie wierzy, dopóki nie zobaczy, innym i to mało, inni wierzą bo usłyszeli...

Dla wielu problem, bo nie da sie kontrolować, nie da się nakazać Bogu spełnić nasze prośby, niektórzy chorzy ozdrawiają, inni nie.

Posługuję modlitwą o uzdrowienie od kilku lat. Nie mnie oceniać, czy jest ona skuteczna, jak Bóg tego chce a my usilnie prosimy - działa :jupi:

Czasami widać od razu, czasami potrzebne są potwierdzenie lekarskie. Znam sporo osób , które zostały uzdrowione. Lub były świadkami uzdrowienia.

Jakie są Wasze doświadczenia zw. z tą modlitwą :?: W końcu jest ona zgodna z ostatnim nakazem...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-12-2005 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja zostałam uzdrowiona w trakcie takich modlitw. Wierze w to że Pan Bóg jeśli chce moze w ten sposób działać.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
05-12-2005 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Co ja mogę powiedzieć...
wierze ze Bóg uzdrawia...
ale dla mnie to jest jednak bardziej złożony temat...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
06-12-2005 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Ad voska

Owszem, ale szkoda, że ludzie nie chcą po prostu przyjąć do wiadomości, że zawsze i wszędzie Boża wola na pewno jest dla nas lepsza, i że czasem cierpienie do czegoś jest potrzebne :/

A Bóg często uzdrawia niespodziewanie, a najczęściej, gdy modlimy się o jego uzdrowienie uznając jakby nie było jego wolę przed naszą, czyli poddajemy się Mu, to wtedy uczymy się posłuszeństwa i dziecięcego zaufania Uśmiech

To mnie nauczyła właśnie posługa modlitwy o uzdrowienie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-12-2005 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wiecie. Ciekawe, że takie cuda zdarzają się w różnych ruchach charyzmatycnych.
Katolickich, protestanckich. Pogańskich również. Język
Natomiast nie zdarzają się w tradycyjnym Kościele. Jakoś tak, na wszelki wypadek, wolę sie trzymać od takch charyzmatów z daleka Szczęśliwy

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
07-12-2005 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Kyllyan napisał(a):Natomiast nie zdarzają się w tradycyjnym Kościele. Jakoś tak, na wszelki wypadek, wolę sie trzymać od takch charyzmatów z daleka
Taaak? Zapraszam na Jasną Górę w takim razie. Jesli cuda się nie zdarzają w tradycyjnym Kosciele to pulini mają niezła schizofrenie bo ponawieszali obie całą masę wot i nawet mają księgę cudów i uzdrowień. Kłamcy oszusci masoneria... albo czyjeś niedoinformowanie...

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
07-12-2005 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Kyllyan napisał(a):wolę sie trzymać od takch charyzmatów z daleka

No cóż. Nie wiesz co tracisz.


Kyllyan napisał(a):Wiecie. Ciekawe, że takie cuda zdarzają się w różnych ruchach charyzmatycnych.
Katolickich, protestanckich. Pogańskich również.

Kyllyan napisał(a):Natomiast nie zdarzają się w tradycyjnym Kościele.

No tak, Odnowa i charyzmatycy to już nie tradycyjny Kościół, tylko na pewno Kościół szachrajski. Tradycyjny Kościół to jaki? Babcie w moherowych beretach?
Apostołowie też zapewne jakieś cuda niewidy uprawiali.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-12-2005 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
No właśnie, co masz na myśli mówiąc o tradycyjnym Kościele :?: To jak są ogólne parafialne otwarte Msze z modltwą o uzdrowienie, to nowy Kościół tworzymy :?: Czy raczej działamy zgodnie z jego hierarchią :?:

NIE wiem, do czego pijesz Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-12-2005 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Oj Tradycyjny Kościół to Kościół przed Vaticanum II. Przynajmniej tak wnioskuję z tonu wypowiedzi. Przykro mi, ale uzdrowienia na Mszach Trydenckich też się zdarzały.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
07-12-2005 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #10
 
A to faktycznie przykrość :mrgreen: , biedny Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-12-2005 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Nie pomyślałem, że mówiąc: "kościół tradycyjny" zostanę wzięty za lefevrystę, czy sedewakantystę Oczko Więc prostuję. Miałem namy śli ten "normalny" Kościól.
No, w każdym razie nie ten "zielony" Uśmiech

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
08-12-2005 08:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #12
 
No to te uzdrowienia, o których mówimy dzieją się właśnia w tym "normalnym" kościele, pzecież jakby nie było:

a) Odnowa jest częścią KrK, działą w jeg ostruktrach i pod jego kontrolą;

b) uzdrowienia zdarzają się jakby nie było w ogromnej mierze poza Odnową Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-12-2005 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Dobra, więc tak. Jestem psychoerapeutą. Moja dziedzina to leczenie uzależnień, głównie od alkoholu. A z alkoholizmem jak z cukrzycą. Cukrzyk, jak nie bedzie jadł cukru, będzie zdrowy.(trochę upraszczam) Alkoholik nie powinien pić do końca zycia i będzie OK(znów upraszczam). No i mam sukcesy i spory procent skuteczności. A że jestem terapeutą o nastawieniu chrześcijańskim to praktyki religijne w terapii są bardzo ważne. No i zdarza się, że mój pacjent trafia do jakiejś grupy charyzmatycznej. Tam kładą na niego ręce, modlą się, a potem mu mówią, że został uzdrowiony. Czasem co poniektóry uwierzy. No bo jak został uzdrowiony, to przecież może sobie jednego wypić. Przeważnie takie przystąpienie do takiej grupy kończyło się kilkumiesięcznym nawrotem, i moja kilkumiesięczna praca nad pacjentem szła na marne, bo bo ktoś nawiedzony uwierzył, że potrafi uzdrawiać.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
08-12-2005 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Kyllyan napisał(a):zdarza się, że mój pacjent trafia do jakiejś grupy charyzmatycznej. Tam kładą na niego ręce, modlą się, a potem mu mówią, że został uzdrowiony. Czasem co poniektóry uwierzy.
Jeśli jest to poważna katolicka grupa modlitewna, to nie mają prawa mówić "zostałeś bracie uzdrowiony". To tylko sam zainteresowany może stwierdzić, że nie czuje już pociągu do alkoholu, a nie oni.

Ponadto powinnimu uświadomic, że nie powinien w dalszym ciągu rezygnować z terapii:
[...]sprowadź lekarza, bo jego też stworzył Pan,
nie odsuwaj się od niego, albowiem jest on ci potrzebny.
Jest czas, kiedy w ich rękach jest wyjście z choroby [Syr 38,12-13]

Protestanci tej księgi nie uznają, dlatego nie stosują się do tych natchnionych wskazówek w czasie modlitwy o uzdrowienie.
W ogóle Syr 38,1-15 to lektura obowiązkowa dla każdej katolickiej diakonii modlitwy wstawienniczej Uśmiech Uśmiech Uśmiech

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
08-12-2005 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Kyllyan napisał(a):Tam kładą na niego ręce, modlą się, a potem mu mówią, że został uzdrowiony

Jako osoba posługująca darem modlitwy wstawienniczej mogę powiedzieć że martwi mnie podejście osób którzy powyższe rzeczy głoszą. :| Jeśli chodzi o mnie, to bez potwierdzenia raczej nie zdarzyło mi się powiedzieć danej osobie że została uzdrowiona. Bardzo często spotykam się z sytuacją człowieka któremu takie zdanie zostało powiedziane, nie dość że się zawiódł, to na dodatek sam został ze swymi problemami i troskami. :|
Wina nie leży jedynie po samej stronie modlącego (posługującego darem uzdrawiania), jest obustronną pomyłką, osoba "uzdrawiana" często musi uwierzyć w bardzo powolny "proces" uzdrawiania, a także trwać w modlitwie [-o< i postanowieniu poprawy (mam tu na myśli np. nałogi). Zdarzają się przypadki uzdrowień natychmiastowych, które można stwierdzić po zakończonej modlitwie (np. odzyskanie wzroku). Jeśli mamy zaś na myśli uzdrowienie z nałogu to aby potwierdzić takie uzdrowienia potrzeba czasu, lub obecność osoby posługującej (bodajże) darem poznania, która jednoznacznie stwierdzi że dana osoba od dziś ma wstręt do nałogu.

Reasumując: Trzeba zachować ostrożność w sferze uzdrowień duchowych i takich których natychmiastowo w 100% nie da się stwierdzić :!:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
08-12-2005 15:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów