Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Potęga" mocy Szatana?
Autor Wiadomość
satanista Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #166
 
Cytat:MUSI oddać Mu pokłon
Cytat:nie wymaga tego ani od Ciebie ani od nikogo innego
Tak się rozpędziłeś, że zaprzeczyłeś samemu sobie. I nie, nie uciekłem. Ale nie chce mi się dostać drugiego warna za wycieczki osobiste.

[ Dodano: Czw 22 Maj, 2008 00:59 ]
David napisał(a):Mylisz pojecie okultyzmu ....
Skoro można rozciągnąć pojęcie okultyzmu na radiestezję czy hehe homeopatię zamiast nazwać po imieniu ezoteryka i pseudonauka to ja sobie rozciągnę okultyzm na modlenie się za kogoś kto tego sobie nie życzy.
22-05-2008 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #167
 
1.
Tu akurat nie ma sprzeczności - owo "musi" ma inne znaczenie w obu wypadkach - w jednym mówimy o nie zmuszaniu do czegoś, w drugim jest to przenośne wyrażenie mówiące o zupełnej dysproporcji sił pomiędzy Bogiem a jego stworzeniem (choćby i zbuntowanym, jak szatan)
2.
Co do okultyzmu "satanista" ma nieco racji - to co Omyku proponujesz ma cechy okultyzmu.
Wprawdzie nie z tego powodu że osoba za którą chciałabyś się modlić sobie tego nie życzy (to nie jest przeszkoda do modlitwy), ale z tego powodu że proponujesz "wystawianie na próbę" Pana Boga (co jest jedną z pokus jakie odrzucił Jezus na pustyni).
A także dlatego że taka próba sugeruje nie poddanie się woli bożej, lecz "zmuszenie Boga modlitwą" do wykonania konkretnego skutku" - inaczej mówiąc jest to próba pogwałcenia wolności Boga.
Jeśli modlitwa ma na celu zmuszenie Boga do wykonania woli człowieka, wówczas rzeczywiście nie jest to modlitwa, tylko magia.

pozdrawiam
Marek
22-05-2008 05:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #168
 
Nikt tutaj nikogo nie zmusza..tylko proponuje modlitwe za dana osobe... OUśmiech
Co do wypowiedzi "satanisty" : "Tak się rozpędziłeś, że zaprzeczyłeś samemu sobie" to tak jak juz wspomniał Marek mylisz znaczenia i dobrze o tym wiesz [-X =) :wink:

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
22-05-2008 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #169
 
heheh Markuuuu Uśmiech Po pierwsze - zaproponowałam w formie żartobliwej Uśmiech Po drugie - mocno wierzę w to, że na Imię Jezusa zegnie się wszelkie kolano. Satanisty również. Po trzecie - jakkolwiek forma była żartobliwa, uważam, że modlitwy nigdy nie za wiele i jeśli kilka osób zechce się modlić w intencji jakiegokolwiek użytkownika forum - będzie to inicjatywa dobra, a nie okultystyczna. Modlitwa to nie magia. Nie chodzi o wymuszanie na Panu Bogu podcięcia nóg sataniście Oczko To pewna przenośnia. O klęknięcie serca, zgięcie karku... to wszystko przenośnie - chodzi o uznanie Jezusa Panem ku chwale Boga Ojca- czyli o nawrócenie Uśmiech Modlitwa o nie to chyba nie magia, cooo?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-05-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #170
 
satanista napisał(a):Skoro można rozciągnąć pojęcie okultyzmu na radiestezję czy hehe homeopatię zamiast nazwać po imieniu ezoteryka i pseudonauka to ja sobie rozciągnę okultyzm na modlenie się za kogoś kto tego sobie nie życzy.
A ezoteryka i okultyzm to nic innego jak tylko odwołanie się do niewytłumaczalnych "mocy" które albo nie mają prawa działać (zgodnie z nauką) albo (jeżeli działają) to tylko na podstawie "mocy" będących poza prawami fizyki.
Z tych pozostają dwie - albo mocą Bożą albo działa szatan
Zna ktoś inny jeszcze jakieś inne "moce" :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-05-2008 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #171
 
Oczywiście Omyku wiem że ten "mecz" to była żartobliwa propozycja.
Jednak skoro satanista odniósł się do tego (też chyba żartobliwie) więc pociągnąłem temat.
Bo rzeczywiście taki mecz byłby magicznym podejściem do modlitwy. Bo choć modlitwa jako taka to nie magia, to jednak bywa stosowana w sposób magiczny - i trzeba być na to wyczulonym.
Choć oczywiście akurat Ciebie o takie podejście nie podejrzewam

pozdrawiam
Marek
22-05-2008 19:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #172
 
Proszę trzymać się ram zakreślonych w temacie. Kąśliwości wymieniajcie sobie na PW.
Wszelki :spam: poleci do Kosza, a i :mowie_do_ciebie: się posypać mogą również :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-05-2008 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #173
 
Cytat:A ezoteryka i okultyzm to nic innego jak tylko odwołanie się do niewytłumaczalnych "mocy" które albo nie mają prawa działać (zgodnie z nauką) albo (jeżeli działają) to tylko na podstawie "mocy" będących poza prawami fizyki.

Takie praktyki dają nam zapomnieć o Bogu, a także sami odchodzimy od niego zapominając, że tylko w Nim możemy pokładać nadzieję na leprze jutro. A tu szatan w naszym życiu ma większą władzę i stajemy się niewolnikami jego.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
23-05-2008 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
siloam Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 173
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #174
 
Cytat:Moje się nie zgina.
Zegnie się prędzej czy później. To tylko kwestia czasu.

Objawienia uznane przez Kościół katolicki: Objawienia.info
23-04-2010 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #175
 
ddv napisał(a):A ezoteryka i okultyzm to nic innego jak tylko odwołanie się do niewytłumaczalnych "mocy" które albo nie mają prawa działać (zgodnie z nauką) albo (jeżeli działają) to tylko na podstawie "mocy" będących poza prawami fizyki.

Błąd - okultyzm, magia, spirytyzm, i inne tego typu rzeczy (nie mylić ich i nie łączyć w jedno, bo to różne sprawy) działają na prawach, których nauka JAK NA RAZIE nie potrafi wytłumaczyć, i których nie da się udowodnić JAK NA RAZIE odkrytymi prawami fizyki.

Jaka jest różnica? Ano taka, że Ty dosyć pysznie piszesz tak, jakby nauka wiedziała już wszystko. Ja natomiast mówię: "nie wiem" - możliwe, że magia działą poprzez nienaturalne moce, jakieś dziwne "szatańskie działania". A możliwe, że jest w 100% naturalnym oddziaływaniem fizycznym, jeszcze nieodkrytym (bo skąd to mogę wiedzieć? jaki mamy dowód, że tak nie jest? przecież obecna nauka nie zbadała jeszcze wszystkiego).

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
24-04-2010 07:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #176
 
Drizzt napisał(a):Ano taka, że Ty dosyć pysznie piszesz

Pisał. Nie żyje prawie dwa lata.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-04-2010 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #177
 
Annnika napisał(a):
Drizzt napisał(a):Ano taka, że Ty dosyć pysznie piszesz

Pisał. Nie żyje prawie dwa lata.


Cóż, przykre. Jednak nie zmienia to samych faktów i słów, które napisał.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
27-04-2010 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #178
 
Przykre - raczej nie, Ddv ma się dobrze Uśmiech
Przykre jest natomiast to, że nie zdążył Ci osobiście odpisać, bo pewnie miałby Ci dużo do powiedzenia.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-04-2010 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #179
 
Drizzt napisał(a):Jednak nie zmienia to samych faktów i słów, które napisał.

Napisał wiele mądrych rzeczy na wielu forach. Nie wszyscy go doceniali a to był mądry i doświadczony człowiek i bardzo brakuje go na forum. Napewno mógłby ciebie oświecic wieloma ważnymi i ciekawymi informacjami. Jednak jest teraz w niebie i może nam pomagać wstawiając się za nami u Boga. To znacznie większa pomoc. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
27-04-2010 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #180
 
Dysponował mnóstwem opracowań,naukowych, duchowych na tematy magii, homeopatii itd. Miał mi przekazać po wakacjach. Nie zdążył, żałuję.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-04-2010 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów