Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jan Paweł Drugi - histeria czy słuszność...?
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
msg napisał(a):
semper_malus napisał(a):
msg napisał(a):msg napisał/a:
To, że mieszka się w luksusowych warunakch, nie oznacza, że prowadzi się luksusowe życie.
nie oznacza? A co to oznacza? Ubóstwo? Raczej niezbyt szczęśliwe sformułowanie msg.

No to będę próbował wyjaśniać co mam na myśli. Przede wszystkich ubóstwo nie musi od razu być biedą. Ubóstwo to brak przywiązania do rzeczy materialnych, do bogactwa, do luksusu etc. A to oznacza, że mogę mieć wszystko i być "ubogi duchem" w sensie dokładnie biblijnym. Równie dobrze mogę nie mieć absolutnie nic i tak samo być "ubogi duchem" i właśnie dlatego tak samo szczęśliwy.

Oczywiście zaraz można tutaj zaproponować, to po co papieżowi Watykan, po co przy kościołach plebanie etc, że niech to Kościół sprzeda i żyje ubogo. Ale to tylko stanie sie OT, który już się powoli z tego tematu robi.
To może zamknij ten temat drogi krajanie, bo rzeczywiście zaczyna na offtopa schodzić. Pozdrawiam.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-12-2005 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
na wniosek DARTH_HELMUTH zamykam ten temat

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-12-2005 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów