Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Po co księżom telewizor?"
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Zygmunt napisał(a):W tej ksiazce wiele powiedziano na temat zycia wewnetrznego i jak potrzeba wzgardzic swiatem aby stac sie dobrym sluga Chrystusa.

Znowu wracamy do średniowiecza? :diabelek: Światem gardzić nie można, bo to boże stworzenie. Złem tego świata, jak najbardziej :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-12-2005 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Tak jak pracodawca odprowdza podatek za pracownika, tak proboszcz za wikarego, w czym problem :?: Czyżby dawne średniowieczne poglądy wchodzą w grę :mrgreen: :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-12-2005 17:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Zygmuncie

Świat to dzieło Boże, dlaczego mamy nim gardzić?

Ja wiem że tak napisano w książce, ale proszę Cię podaj mi powody czemu mamy gardzić dziełem Bożym? Popatrz: św. Franciszek kochał świat!
19-12-2005 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Zygmunt napisał(a):Powtorze wiec raz jeszcze, ze ksiedzu nic nie jest potrzebne poza sutanna i miejscem do spania.O posilki martwia sie siostry zakonne.Wystawne zycie ksiezy razi mnie i jest niezgodne z duchem ewangelii.Chrystus Pan jasno wyrazil sie co do tego w jaki sposob uczniowie gloszacy Jego Imie maja sie zachowywac w odniesieniu do spraw materialnych.

Więc i Ja powtórzę, to co mówisz , nie licuje z Ewangelią, bo którz Cię ustanowił nad nimi panem, który jest władny,co mają, lub czego nie mają czynić. To Pan jest ich sędzią. A Ty po co wkleiasz takie "kwiatki" . Odpowiedz - po co?.

Mogę Cię zasypać cytatami z Pisma , ale pewnie nie zaskoczysz, skoro powyższy post nie uważasz za krytykę i to trącącą fanatyzmem. Byli już tacy co w komunie w ZSRR, Chinach, Mongolii, Wietnamie, czy w Koreii Pn. wiedzieli lepiej co i jak!. :diabelek: :shock:

Zanim zaczniesz krytykować innych zacznij od siebie bracie. I nie mówią tego z sarkazmem, lecz poczytaj to sobie, jako dobrą radę.

Bo osąd do Boga nie ludzi, a zwłaszcza chrześcijan.

Ap 20:13 BT
"I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów."


Więc bacz bracie na swoje sprawy, inne zostaw Bogu.

Mt 7:2 BT
"Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-12-2005 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Zygmunt napisał(a):Powtorze wiec raz jeszcze, ze ksiedzu nic nie jest potrzebne poza sutanna i miejscem do spania.

A do chorego to piesz pójdzie, może zdąży...

[ Dodano: Pon 19 Gru, 2005 21:26 ]
Zygmunt napisał(a):Chrystus Pan jasno wyrazil sie co do tego w jaki sposob uczniowie gloszacy Jego Imie maja sie zachowywac w odniesieniu do spraw materialnych.

Gdzie? Tylko proszę o Biblię lub Magisterium
19-12-2005 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Zygmuncie, skoro żądasz ascezy od kapłanów, to czemu sam nie służysz przykładem, sprzedaj swego kompa i rozdaj kasę ubogim, a osiągniesz Królestwo Niebieskie. :jupi: :aniol:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-12-2005 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Wojtek37 napisał(a):
Zygmunt napisał(a):Powtorze wiec raz jeszcze, ze ksiedzu nic nie jest potrzebne poza sutanna i miejscem do spania.O posilki martwia sie siostry zakonne.Wystawne zycie ksiezy razi mnie i jest niezgodne z duchem ewangelii.Chrystus Pan jasno wyrazil sie co do tego w jaki sposob uczniowie gloszacy Jego Imie maja sie zachowywac w odniesieniu do spraw materialnych.

Więc i Ja powtórzę, to co mówisz , nie licuje z Ewangelią, bo którz Cię ustanowił nad nimi panem, który jest władny,co mają, lub czego nie mają czynić. To Pan jest ich sędzią. A Ty po co wkleiasz takie "kwiatki" . Odpowiedz - po co?.

A wlasnie, ze licuje gdyz Pan Jezus zostawil przyklad w/g, ktorego winnismy zyc.Dotyczy to nie tylko ksiezy ale i wszystkich bioracych swoj krzyz zyciowy i postepujacy za Jezusam.

Kto twierdzi, ze sadze ksiezy? Chyba tylko ty, a twoja ocena jest bledna.
Wojtek37 napisał(a):Mogę Cię zasypać cytatami z Pisma , ale pewnie nie zaskoczysz, skoro powyższy post nie uważasz za krytykę i to trącącą fanatyzmem. Byli już tacy co w komunie w ZSRR, Chinach, Mongolii, Wietnamie, czy w Koreii Pn. wiedzieli lepiej co i jak!. :diabelek: :shock:

Nie musisz.Nauka Chrystusa Pana jest prosta polegajaca na umilowaniu Pana i wzgardzeniu tym swiatem.Prym w tym winni wiesc ksieza a to z tego powodu, ze duzo im Pan dal i duzo od nich bedzie wymagal.

Bracie Wojtku o czym ty mowisz....komuna...ZSRR...itd...coz ja mam z tym wspolnego ? Mowie poprostu, ze ksiezom nic nie potrzeba do zycia poza wypelnieniem woli Bogao a reszte Pan sie zatroszczy.
Wojtek37 napisał(a):Zanim zaczniesz krytykować innych zacznij od siebie bracie. I nie mówią tego z sarkazmem, lecz poczytaj to sobie, jako dobrą radę.

Bo osąd do Boga nie ludzi, a zwłaszcza chrześcijan.

Kto krytykuje? Ja ? Kto osadza ? Ja ? Ja tylko wyrazam swoja opinie jak ksieza zyc winni.Wspanialym przykladem dobrego ksiedza byl Sw. OPjciec Pio.Niech wszyscy ksieza spojrza na te swieta postac i nie przescigaja sie w nasladowaniu tego swietego meza.Mozwie ci...bedzie mniej zgorszen w lonie Kosciola, ktory i tak cierpi z uwagna skandale.
Wojtek37 napisał(a):Ap 20:13 BT
"I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów."


Więc bacz bracie na swoje sprawy, inne zostaw Bogu.

No wlasnie...to potwierdza moj poglad.Pomagasz mi poprzec moje zdanie.Dzieki Uśmiech
Wojtek37 napisał(a):Mt 7:2 BT
"Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."


A gdzie z mojego postu wyczytac mozna to, ze ja sadze ? Opinia moja w zwiazku z tym jakie zycie winni wiesc ksieza jest, twoim zdaniem,sadzeniem....hmm...polecalbym doksztalcenie sie w tym temacie.

Moniczko

Ksiadz jezeli zechce to i na piechote pojdzie do chorego.Dla chcacego nie ma nic trudnego.Sam Pan Jezus chodzil pieszo wszedzie niech ksiadz tez to czyni jezeli n ie musi uzywac samochodu.


Pozdrawiam w Panu Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
21-12-2005 00:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
A znasz Zygmuncie ten fragment :

Kol. 2:20-23
20. Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
21. Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj?
22. Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie.
23. Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów.
(BW)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
21-12-2005 01:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #39
 
Annnika napisał(a):Tak jak pracodawca odprowdza podatek za pracownika, tak proboszcz za wikarego, w czym problem Pytanie Czyżby dawne średniowieczne poglądy wchodzą w g


Płaci zryczałtowany podatek , zdaje się, że chodzą dwie stawki w zalezności od wielkości lub dochopdów parafii. Są to sumy (jesli odnieść to do innych podatników) dupereralne.
21-12-2005 01:25
Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
W zasadzie to teraz telewizor to już do niczego nie jest potrzebny. Chyba, że do odtwarzania wybranych filmów albo programów z taśm i płyt.

Tzw. "programów" telewizyjnych NIE DA się oglądać. Kiedyś miałem 1,5 kanału telewizyjnego (TVP 1 i czasami TVP 2). Ciężko było coś dobrego obejżeć, ale czasem się zdarzało. Teraz mam 50 kanałów i nie można NIC oglądać, jeżeli człowiek nie chce się zaraz upodobnić do pana ferdynanda kiepskiego ze znanej superprodukcji.
Kwintesensja telewizji współczesnej. Kiepscy.

Podobnie nie wiem po co komu radio - ja już od paru lat nie słucham, bo są w ciągu dnia cały czas te same piosenki codziennie !!! Nawet w przybliżeniu godziny się zgadzają (czasem słyszę w pracy, albo będąc u kogoś). Sam nie mam odbiornika nie licząc tego w aucie, ale też nie włączam.

Tak że to są dwa gadżety w tej chwili zupełnie bezsensowne. Oczywiście zarówno telewizję jak i radio uważam za wielkie wynalazki, ale z powodu "programów" telewizyjnych i radiowych, ranga tych dwóch wielkich wynalazków zmalała do zera.

Niech ?yje gen Wojtek J.
21-12-2005 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
semper_malus napisał(a):Płaci zryczałtowany podatek , zdaje się, że chodzą dwie stawki w zalezności od wielkości lub dochopdów parafii. Są to sumy (jesli odnieść to do innych podatników) dupereralne.

Właśnie o to mi chodziło. Normalny człowiek,to i NORMALNE podatki :|

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
21-12-2005 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Lorien napisał(a):Właśnie o to mi chodziło. Normalny człowiek,to i NORMALNE podatki
A co powiesz na rolników?? Oni nie płacą normalnego PITu...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
21-12-2005 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Zygmunt napisał(a):[.Nauka Chrystusa Pana jest prosta polegajaca na umilowaniu Pana i wzgardzeniu tym swiatem.

Zygmuncie, Bóg stworzył świat, stworzył człowieka, stworzył mnie. Jestem częścią świata. Czy w takim razie gardzisz mną?

[ Dodano: Sro 21 Gru, 2005 17:02 ]
Zygmunt napisał(a):[Ksiadz jezeli zechce to i na piechote pojdzie do chorego.Dla chcacego nie ma nic trudnego.Sam Pan Jezus chodzil pieszo wszedzie niech ksiadz tez to czyni jezeli n ie musi uzywac samochodu.

Mam nadzieję żę to żart...

Przecież Jezus to konkretna rzeczywistość historyczna... Wybrał sobie taką, w jakiej samochodów nie było.

A dojść dojdzie, ale chory zdąży umrzeć.

[ Dodano: Sro 21 Gru, 2005 17:23 ]
Zapraszam do dyskucji w wątku "czy chrześcijanin powinien gardzić światem"

Zygmuncie próbowałam przedstawić z pamięci to co pisałeś, jakbym coś przeręciła to mnie popraw proszę!

[ Dodano: Sro 21 Gru, 2005 18:19 ]
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...3982#33982

Zygmuncie zobacz wypowiedzi jswiec w tym wątku!!
21-12-2005 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Ja też telewizji nie oglądam za bardzo. Satki ani kablówki nie mam. Mam tylko TVP 1, TVP 2, TVP 3, Polsat i TV 4. Wcale nie jest mi żal, że nie mam więcej programów, bo po co.
I tak sumarycznie tygodniowo na oglądanie telewizji poświęcam może z godzinę i to przy dobrych wiatrach. A oglądam w tym czasie tylko wiadomości podczas jakiś posiłków.

Tak więc dla mnie telewizor by mógł nawet nie istnieć i nie żałował bym tego.
Ale to, że mi tlewizor nie jest wcale potrzebny nie oznacza, że księża nie mogą ich używać. Sam wiem, że są wartościowe programy i filmy w telewizji, ale niestety puszczają je rano, albo po północy. Czemu wartościowe programy puszczają wtedy kiedy normalni ludzie są w pracy lub śpią, a w czasie największej oglądalności tylko chłam i sieczkę?
Wierzę w to, że księża używają telewizora z głową, więc nie widzę przeszkód, aby mogli takowy posiadać.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
21-12-2005 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
75% znanych mi księży pozbyło się telewizora. głównie z powodu braku czasu, ale przede wszystkim z powodu ogłupiającej sieczki i siana które przez ekran przemawiało. ja telewizji nie oglądam, tylko z przymusu, i wydaje mi się, że dobrze na tym wychodzę. ale oczywiście, śledzę programy od czasu do czasu, żeby jakiegoś smaczka nie przegapić.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-12-2005 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów