Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia jak dowód na...
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Oliwka napisał(a):Możesz sobie na takie określenia pozwalac , ja nie moge mam na czerwono
a moze mnie prowokujecie ?!
Wiesz stwierdziłam fakt. Ty też byś mogła, gdybym ja była gołosłowna.
Oliwka napisał(a):nie wiesz ???
Nie wiem, przeczytałam Pismo Św. od deski do deski i nie znalazłam.
Oliwka napisał(a):Dziwne ze ta nabyta cechą jest śMIERć !
Twoim zdaniem Biblia przeczy odkryciom naukowym. A raczej przeczysz i Biblii i nauce.
Oliwka napisał(a):nauka sie zmienia i przemija jak obłoki wiatrem pedzone
Ale z ciebie poetka. Duży uśmiech
Oliwka napisał(a):nieosmieszaj sie
wiesz to raczej ty to robisz. Ja na prawdę staram się traktować cię poważnie... ale nie wiem jak długo pociągnę. Nie masz żadnych dowodów na słuszność tego, co piszesz.. tworzysz jakiś nowy świat?
Oliwka napisał(a):właśnie CO ? czy oni nie umarli ?
Czy ty jesteś taka tępa, czy tylko udajesz. JA MÓWIĘ O ZMARTWYCHWSTANIU CIAŁA. Co do Jezusa. Zacytuje, to może do ciebie przemówi.
Flp 2:7
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
(BT)
Gdyby jego ciało nie było ludzkie nie mógłby być uznany za człowieka. Odziedziczył geny po matce, bo w jej łonie się kształtował.
Oliwka napisał(a):Oczywiście ,a wiesz dlaczego ?
Wiem, ale czekam na twoją wersję, może jest coś o czym nie wiem. jestem otwarta.
Oliwka napisał(a):Czyli Apostołom ?
Widzisz, nie wiesz o czym mówisz. :-$
Oliwka napisał(a):Paweł powiedział ze w Poznaniu jest mocny
Co ma piernik do wiatraka?
Oliwka napisał(a):nie kręc
nie kręcę. Osoba to dusza i ciało. Nie byłabyś człowiekiem, gdybyś miała ciało ślimaka.
Oliwka napisał(a):Jezusa do tego NIEMIESZAJ ,nie to CIAłO !
Udowodnij mi to!!!
Oliwka napisał(a):Taaak na Pismo , no to poszukaj .
:hahaha: wiesz, ja wiem na co powołuje się szumi, ale na co ty się powołujesz, to nie wiem, bo mi jeszcze niczym nie potwierdziłaś... żadnej argumentacji, suche twierdzenia.
Oliwka napisał(a):To ADAM z nieba a nie z prochu ziemi ziemski zmysłowy jak wszyscy
Potwierdź to cytatem z Pisma Św.
Oliwka napisał(a):Stał sie podobny ale nie TAKI SAM .
no bo był bez grzechu. To jest ta różnica, jedyna!
Oliwka napisał(a):Wiesz ci od greki WIELE POZMIENIALI różniez Imie .
oczywiście ty perfekcyjnie znasz oryginalne pisma.
Oliwka napisał(a):Skad wiedzieli co Jego Dusza zawiera ? po czym poznali ?
On im to powiedział.
Oliwka napisał(a):Jak wy mozecie porównywac siebie z NIM ?>?no jak ?
Bo jak przebili mu bok, to wypłynęła woda i krew.
Oliwka napisał(a):a mógł tak po częsci albo ,albo ?
nie
Oliwka napisał(a):Powołuje sie na SWOJE CIAłO/MIESO z Nieba
Zacytuj mi fragment Pisma Św. a nie znowu swoje słowa piszesz bez potwierdzenia żadnego.

Oliwko błagam. Udowodnij, potwierdź cytatami swoje twierdzenia albo wycofaj się z polemiki, bo to co mówisz jest puste... Albo zacznij argumentować, albo nic więcej nie pisz, bo się ośmieszasz na tym forum. A uwierz mi, że są argumenty na potwierdzenie twoich słów i to jest ich sporo... (wiem, bo kiedyś polemizowałam z osobą, która wysuwała takie tezy.) I chciałabym z nimi popracować. Ale ty nie dajesz mi na to szans. T co napisałaś można skrócić do zdania "nie masz racji, jest odwrotnie" musisz teraz podać podstawy swoich twierdzeń, za to warna nie dostaniesz.

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2007 17:07 ]
Oliwka napisał(a):Ciało bez DUCHA jest umarłe - OTO dowód !
alus napisał(a):"Czy oni nie umarli"? - umarli, ale niektórzy już 130 leżą z nietkniętym ciałem....
Porównaj i sprawdź, czy zrozumiałaś to co napisała alus.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-12-2007 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
alus napisał(a):Jesli Bóg zadecydował, że to "mięso" jak Ty okreslasz nie uległo rozkładowi od 130 lat, to chyba On lepiej wie czy to "świątynia Ducha Św" czy "mieso-padlina"....chyba, że Ty jesteś lepiej wtajemniczona niz Najwyższy :shock:

Skorupa żułwia tez moze przetrwać wiele lat.
Gdzie Duch tego ciała/skorupy ?
To ma byc Swiatynia Ducha swiętego ?
><><><
nie ania
jesli zmienisz TON , to mozemy rozważać
w takiej tonacji nie mam checi na przeciąganie
poczytaj jeszcze raz Ewan Jana .

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
21-12-2007 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Oliwka napisał(a):poczytaj jeszcze raz Ewan Jana .
oliwko... ja prosze tylko o argumentację, której widzę, że ci brakuje. Dziękuję za radę. To jest Ewangelia, którą mam zawsze przy sobie i najczęściej ją czytam... i co? Nie znajduję tam nic co by mogło potwierdzić twoje spekulacje. Więc cytuj, albo przyznaj sie do błędu.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-12-2007 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
nieania napisał(a):
Oliwka napisał(a):poczytaj jeszcze raz Ewan Jana .
oliwko... ja prosze tylko o argumentację, której widzę, że ci brakuje. Dziękuję za radę. To jest Ewangelia, którą mam zawsze przy sobie i najczęściej ją czytam... i co? Nie znajduję tam nic co by mogło potwierdzić twoje spekulacje. Więc cytuj, albo przyznaj sie do błędu.

Czytasz ale jak ,powierzchu ?
Jesli nie znajdujesz to ak ja mam ci wskazac ?
Co do błeda ,to jakiego ,czego ?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
21-12-2007 19:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Oliwka napisał(a):Czytasz ale jak ,powierzchu ?
Najpierw zacznij pisać tak żeby można bylo cię zrozumieć. Ale nie, nie po wierzchu...
Oliwka napisał(a):Jesli nie znajdujesz to ak ja mam ci wskazac ?
Po prostu nie znajduję, dlatego chcę żebys mi przytoczyła, BO NIE WIEM NA CZYM KONKRETNIE SIĘ OPIERASZ. Będę mogła powiedzieć coś więcej jak mi zacytujesz, to co potwierdza twoje słowa. chyba, że ty tez tego nie znajdujesz?
Oliwka napisał(a):Co do błeda ,to jakiego ,czego ?
Błędnych teorii, twierdzeń. Po prostu, że nie masz racji.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-12-2007 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:
Cytat:Oliwka napisał/a:
Eden nie był na tej ziemi był i jest w Trzecim Niebie.
A w którym miejscu Pisma Św. o tym pisze???

czytałas od deski do deski i nie znalazłaś ?
><><
Cytat:
Czy ty jesteś taka tępa, czy tylko udaje
sz. JA MÓWIĘ O ZMARTWYCHWSTANIU CIAŁA.

Ja do ciebie nie mówie w taki sposób - wiec zaprzestań
Cytat:Co do Jezusa. Zacytuje, to może do ciebie przemówi.
Flp 2:7
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
(BT)
co ty z tego rozumiesz ?
Gdyby jego ciało nie było ludzkie nie mógłby być uznany za człowieka.
Cytat: Odziedziczył geny po matce, bo w jej łonie się kształtował
OOO , po matce ,a to dziwne bo On mówi ze Jego Ciało nie jest z ziemi a z Nieba.

Daruj sobie ,ze sie OSMIESZAM ,a jesli to ja i cóz ci do tego ?
przeciez nie robie tego sama ,to ty mnie osmieszasz - u spowiedzi juz byłas ?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
21-12-2007 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Oliwka napisał(a):czytałas od deski do deski i nie znalazłaś ?
Ile razy można powtarzać.
Oliwka napisał(a):Ja do ciebie nie mówie w taki sposób - wiec zaprzestań
Ok. przepraszam, że tak napisałam, ale zaczynam mieć takie wrażenie.
Oliwka napisał(a):co ty z tego rozumiesz ?
Oliwka napisał(a):Gdyby jego ciało nie było ludzkie nie mógłby być uznany za człowieka.
właśnie to. W odniesieniu do tej dyskusji. Choć widzę w tym też wiele innych aspektów i głębię. A co ty z tego rozumiesz? Może zacznijmy właśnie tak rozmawiać, to nie będzie wypadów ad personam... bo ja jestem trochę nerwowa jak widzę, że moje słowa od kogoś odbijają się jak groch od ściany, to sorry, ale...
Oliwka napisał(a):OOO , po matce ,a to dziwne bo On mówi ze Jego Ciało nie jest z ziemi a z Nieba.
Powtarzasz się. Ja chcę żebyś te słowa potwierdziła cytatem, albo uznała je za bzdurę.
Oliwka napisał(a):u spowiedzi juz byłas ?
A po co ci to? Chcesz być moim sumieniem? sorry, ale twoje wyrzuty nie są dla mnie znaczące. Słuchając ciebie mam wrażenie, że rozmawiam z osobą, która belki w swoim oku nie widzi a drzazgi w oczach innych chce usówać.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-12-2007 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Skorupa żółwia ...a wszystkie nasze włosy są policzone (Mt 10,30)....że tez Stwórca interesuje się jakimiś "kłakami na tym mięsie" :diabelek: Duży uśmiech
21-12-2007 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
nieania
az tak szybko sie irytujesz gdy ktos nie odpowiada twoim wymaganiom?
Nie dobrze jestes młoda mozesz byc gniewna matka ,tyle sie dzisiaj o tym słyszy.

Co do Ciała poczytaj Ew Jana 6 rozdział
Ja kiedy chciałam wiedziec pytałam Ducha swietego by mi pokazał to Jego/ Pismo .


><><
alus
alez wy macie słownictwo ,no ,no ,po kim to tak ?
co do kłaków na twoim ciele to sa policzone
ja pytam gdzie jest Duch zwłok Bernadetty bo gdyby był w niej to by Zyła.
Kto za tym stoi ?
Wiem ze sa takie przypadki lenin wiecznie zywy ?

[ Dodano: Pią 21 Gru, 2007 20:34 ]
2Kor 12:2 BT "Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba."


2Kor 12:4 Br "został uniesiony do raju/Eden i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać." .
><><
Jak widzisz Eden to nie tu .

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
21-12-2007 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Oliwka napisał(a):az tak szybko sie irytujesz gdy ktos nie odpowiada twoim wymaganiom?
Bywa...
Oliwka napisał(a):Nie dobrze jestes młoda mozesz byc gniewna matka ,tyle sie dzisiaj o tym słyszy.
Martw się o siebie... bo jeśli mnie dziecko zapyta "dlaczego jest tak" nie odpowiem "bo jest tak" tylko "dlatego, że....".
Oliwka napisał(a):Co do Ciała poczytaj Ew Jana 6 rozdział
Ach... moja ukochana mowa Eucharystyczna. Jezus mówił o tym, że On jest chlebem, który zstąpił z Nieba. Owszem, bo jest On Bogiem... "na początku było Sowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo (...) a Słowo ciałem się stało" Posądzasz mnie o powierzchowność. Jednak to ty potraktowałaś to powierzchownie. Jeśli zagłębimy się w Pismo Św., w mowę Eucharystyczną w odniesieniu też do innych fragmentów, to nie możemy stwierdzić, że Jezus wraz z ciałem przyszedł na świat i że Jego ciało jest z nieba. gdyż byłoby to sprzeczne z faktami jakie są przedstawione w Biblii... po 1. Jezus był potomkiem Abrahama.
Cytat:Mt 1:1
1. Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama.
(BT)
Czy mógłby być jego potomkiem, gdyby Jego ciało nie było ludzkie tylko niebieskie? Jakie byłoby to pokrewieństwo, w czym by się przejawiało? Po 2. Jezus przyjął ciało z Maryi...
Cytat:Łk 1:31
31. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.
(BT)
Jeśli poczęła i porodziła, to czy to ciało mogło być dane z Nieba. Moment w którym Słowo staje się ciałem to
Cytat:Łk 1:35
35. Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
(BT)
czyli nie tworzenie ciała niebieskiego lecz przyoblekanie się w ciało ludzkie.
Kod:
Łk 1:42
42. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest [b]owoc Twojego łona.[/b]
(BT)
Znów. Czy owocem łona kobiety nie jest ciało dziecka?
po 3. trzeba spojrzeć na wypełnienie obietnicy złożonej w mowie Eucharystycznej..
Cytat:Mt 26:26
26. A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
(BT)
Przemienienie... chleb staje się ciałem Jezusa. Tu jest to ciało pochodzące z Nieba.. przecież Jezusa nie ubywa. Nie odrąbał sobie części ciała i nie rozmnożył i nie dawał tego do spożywania, ale wziął chleb i powiedział: "to jest ciało moje", wziął kielich z winem i powiedział "to jest krew moja". Nie widzimy tego, nie czujemy, ale tak jest. to wyjaśnia mowę Eucharystyczną. Nie chodzi o to, że ciało Jezusa nie jest ciałem człowieka. chodzi o to, że stwierdzenie iż ciało Jezusa jest chlebem z Nieba wyjaśnia nam cud przemiany Eucharystycznej. Chleb Bożą mocą staje się częścią Ciała Jezusa... nie tylko Mięsa, Kości, Krwi, ale i Duszy i Bóstwa. W tym tkwi sekret Boskiego pochodzenia. Jezus był zarówno Bogiem jak i człowiekiem. Prawdziwym Bogiem (natura Boska, pochodzenie od Boga) i prawdziwym człowiekiem (przyjęcie ludzkiego ciała stającego się niebieskim poprzez połączenie z Bóstwem, mocą Pańską stworzone). Jezus mówił często, że jest Synem Człowieczym.
Cytat:Mt 8:20
20. Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć.
(BT)
Cytat:Mt 9:6
6. Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!
(BT)
Cytat:Mt 10:23
23. Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy.
(BT)
itd. takich fragmentów jest wiele. Skoro Syn Człowieczy, to musi mieć ciało człowieka. Gdyby nie miał ciała człowieka nie byłby Synem Człowieczym. To przeczyłoby wszelkiej filozofii i logice.
Cytat:Mt 17:23
23. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. I bardzo się zasmucili.
(BT)
Jakże mogliby zabić ciało niebieskie, które nie było nigdy skażone grzechem co?
Oliwka napisał(a):ja pytam gdzie jest Duch zwłok Bernadetty bo gdyby był w niej to by Zyła.
Zrozum, że Alus napisała, że ona nie żyje! :x

Co do Listu do Koryntian Przeczytajmy więcej...
Cytat:2 Kor 12:2-4
2. Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.
3. I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie -
4. został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.
(BT)
Przede wszystkim nie pisze tam, że trzecie niebo = raj. Co do umiejscowienia raju powinnyśmy raczej wrócić do księgi Rodzaju.
Cytat:Rdz 2:5-8
5. nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła - bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał ziemię
6. i rów kopał w ziemi, aby w ten sposób nawadniać całą powierzchnię gleby -
7. wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.
8. A zasadziwszy ogród w Eden na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił.
(BT)
Wynika z tego, że Eden był na ziemi. Czytajmy dalej.
Cytat:Rdz 3:23-24
23. Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty.
24. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.
(BT)
Czy wg ciebie każdy zakątek ziemi jest poznany? Napisałaś, że niczym jest nauka. Są miejsca na ziemi, gdzie człowiek nie ma dostępu. może właśnie gdzies tam jest ten ogród. To tłumaczy porwanie do raju. Został porwany do miejsca niedostępnego dla człowieka, strzeżonego przez cherubów.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-12-2007 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
"alez wy macie słownictwo, po kim to?"...dostosowałam się do adwersarza Duży uśmiech ..."mięso, skorupa" - to i "kłaki"...jak nic nie warte to nie :diabelek:
"Ja pytam gdzie jest duch Bernadetty"...Ty zamykasz, więzisz ducha w ciele, podobnie jak poganie swoich bozków, na co św. Paweł im powiedział - "On nie mieszka w swiatyniach zbudowanych ręką ludzką"(Dz 17,24).
22-12-2007 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
="nieania"
Cytat: Martw się o siebie... bo jeśli mnie dziecko zapyta "dlaczego jest tak" nie odpowiem "bo jest tak" tylko "dlatego, że..
..".
martw sie o siebie ?
aleś ty nadpobudliwa ?!
czy zdążysz dziecku odpowiedziec czy ,reka bedzie pierwsza ?

Cytat: Ach... moja ukochana mowa Eucharystyczna.
no tak ,wiadomo ....
Cytat: Jezus mówił o tym, że On jest chlebem, który zstąpił z Nieba. Owszem, bo jest On Bogiem... "na początku było Sowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo (...) a Słowo ciałem się stało" Posądzasz mnie o powierzchowność. Jednak to ty potraktowałaś to powierzchownie. Jeśli zagłębimy się w Pismo Św., w mowę Eucharystyczną w odniesieniu też do innych fragmentów, to nie możemy stwierdzić, że Jezus wraz z ciałem przyszedł na świat i że Jego ciało jest z nieba. gdyż byłoby to sprzeczne z faktami jakie są przedstawione w Biblii.
..
Chlebem który z Nieba zstąpił - Amen ,reszta to dodatki eucharystyczne ?
Słowo Stał sie Ciałem/Mięsem -
Słowo z Nieba siedmiokroć oddzielone oczyszczone od ziemi .
Możemy stwierdzic ,tylko ze ....kłóci sie to z dogmatami ludzkimi



Cytat: po 1. Jezus był potomkiem Abrahama.
Mt 1:1
1. Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama.
(BT)]Czy mógłby być jego potomkiem, gdyby Jego ciało nie było ludzkie tylko niebieskie? Jakie byłoby to pokrewieństwo, w czym by się przejawiało? Po 2. Jezus przyjął ciało z Maryi...
Cytat:Łk 1:31
31. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.
(BT)

Jezus powiedział ; jakze moze byc synem Dawida ,skoro Dawid nazywa Go Panem ?
jasne ja tez jestem córka Abrahama przez wiare w Jezusa .
Nic z Miriam nie przyjał .
nie dała Mu genów a jedynie Miejsce .
NIE NAZYWAł JEJ MATKA - mówi ci to cos ?
Jeśli poczęła i porodziła, to czy to ciało mogło być dane z Nieba. Moment w którym Słowo staje się ciałem to
Cytat:Łk 1:35
35. Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
(BT)
Samam se poczeła ?
kto ja zapłodnił ?
sama sie zapłodniła ?
Duch swiety Cieniem na Miriam i w Miriam Stało sie SłOWO -Ciałem/Miesem
moze ci to nie pasuje ale tak mówi Słowo

Cytat:czyli nie tworzenie ciała niebieskiego lecz przyoblekanie się w ciało ludzkie.
kto miał tworzyć ? Miriam ?
w jaki sposób ?
jak ty tworzysz ?
zadne ludzkie ale z NIEBA ON SAM TAK POWIEDZIAł
CHLEB Z NIEBA a nie reka ludzka uczyniony

Cytat:Znów. Czy owocem łona kobiety nie jest ciało dziecka?

jasne nawet jesli jest tylko nosicielka .
Cytat:Mt 26:26
26. A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
dlaczego ucinasz Słowo?
to jest Ciało Moje które za was jest ZłAMANE ,
czy ten kawałek macy był tym co krwawił na krzyzu rzymskich oprawców?

Cytat: Przemienienie... chleb staje się ciałem Jezusa. Tu jest to ciało pochodzące z Nieba.. przecież Jezusa nie ubywa. Nie odrąbał sobie części ciała i nie rozmnożył i nie dawał tego do spożywania, ale wziął chleb i powiedział: "to jest ciało moje", wziął kielich z winem i powiedział "to jest krew moja". Nie widzimy tego, nie czujemy, ale tak jest. to wyjaśnia mowę Eucharystyczną.
A gdzie Jezus mówi o przemianie ?gdzie !?
Ciało było i jest z NIEBA bo ON tak powiedział .a to ze niezrozumieli bo twarda to mowa
i odwrócili sie od NIEGO , to inna sprawa.
NIE chleb ludzka reka uczyniony jest Ciałem Jezusa ,a Słwo Boże /CIAłO jest CHLEBEM
pokarmem NIEBIANSKIM .
Chleb juz jedli kiedy szli przez pustynie i POUMIERALI a manna była CUDEM , a
nie cos co człowiek ukształtuje swoim grzesznym umysłem.
Cytat: Nie chodzi o to, że ciało Jezusa nie jest ciałem człowieka. chodzi o to, że stwierdzenie iż ciało Jezusa jest chlebem z Nieba wyjaśnia nam cud przemiany Eucharystycznej. Chleb Bożą mocą staje się częścią Ciała Jezusa... nie tylko Mięsa, Kości, Krwi, ale i Duszy i Bóstwa. W tym tkwi sekret Boskiego pochodzenia.

Zadna Bozą moca nawet ksieza w to nie wierza .
Chleb z NIEBA to SłWO BOZE SłOWO KTóRE DAJE ZYCIE ,kto je TEN CHLEB
Z NIEBA
a nie produkt ludzki .
tak tak krew kosci =D> i w butach

Cytat:Jezus był zarówno Bogiem jak i człowiekiem. Prawdziwym Bogiem (natura Boska, pochodzenie od Boga) i prawdziwym człowiekiem (przyjęcie ludzkiego ciała stającego się niebieskim poprzez połączenie z Bóstwem, mocą Pańską stworzone). Jezus mówił często, że jest Synem Człowieczym.
Był i jest BOGIEM bez domieszki tego co z ziemi pochodzi
Miriam powiedziała ze potrzebuje ZBAWICIELA ,gdyby Jezus był z Miriam TEZ by
potrzebował ZBAWICIELA ,którym SAM BYł ?!


Cytat:Mt 8:20
20. Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć.
(BT)

Syn Człowieczy przez zrodzenie z niewiasty przeszedł ta sama drogę.


itd. takich fragmentów jest wiele. Skoro Syn Człowieczy, to musi mieć ciało człowieka. Gdyby nie miał ciała człowieka nie byłby Synem Człowieczym. To przeczyłoby wszelkiej filozofii i logice.
Cytat:
sama siebie zamknełas w tej logice .
To ,ze miał Wyglad Postawe Człowieka to cóz w tym dziwnego ?
przeciez Adam który zgrzeszył miał Jego/Stwórcy wyglad ,to co był Bogiem ?

Mt 17:23
23. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. I bardzo się zasmucili.
(BT)
Jakże mogliby zabić ciało niebieskie, które nie było nigdy skażone grzechem co?
To tez NIEZABILI ,tak jak chcieli ,śmierc przenikneła Ciało Jezusa mesjasza i przegrała
Zmartwychwstanie DOWODEM na to ze Ciało było zNIEBA .
Widzisz TO DOPIERO JEST CIAłO .
Krew wypłyneła i Woda wypłyneła A ON WSTAł - NIESMIERTELNY
czy skazone ciało po przodkach by wstało ?!
GDYBY był z ziemi jak sugerujesz to by był jak wszyscy
Dawid wstał ?
Abraham ?
NIKT !

Cytat:Zrozum, że Alus napisała, że ona nie żyje! :x

i co mam podziwiac ?
zwłoki bez Ducha ?
po co ?
skoro w nich nie ma zycia .

Co do Listu do Koryntian Przeczytajmy więcej...
Cytat:2 Kor 12:2-4
2. Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.
3. I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, /też nie wiem/, Bóg to wie -
4. został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.
(BT)
Przede wszystkim nie pisze tam, że trzecie niebo = raj. Co do umiejscowienia raju powinnyśmy raczej wrócić do księgi Rodzaju.
Cytat:jesli TEGO NIE WIDZISZ , to co ty widzisz
został Porwany do trzeciego Nieba do EDENU
Zatem Eden jest w TRZECIM NIEBIE .
Wynika z tego, że Eden był na ziemi. Czytajmy dalej.
Cytat:Rdz 3:23-24
23. Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty.
24. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.
Na któej ZIEMI .?
co proponujesz ?
Irak ? tu został porwany Paweł ?
ładny mi EDEN .
Eden był i jest NIENARUSZALNY ! i nie NA TEJ ZIEMI .
Czy wg ciebie każdy zakątek ziemi jest poznany? Napisałaś, że niczym jest nauka. Są miejsca na ziemi, gdzie człowiek nie ma dostępu. może właśnie gdzies tam jest ten ogród. To tłumaczy porwanie do raju. Został porwany do miejsca niedostępnego dla człowieka, strzeżonego przez cherubów.

Ta ziemia ma swego władce Adam został wygnany z EDEN a szatan zrzucony na ta ziemie
Zakatek poznany nie poznany - kiedy wy zaczniecie Patrzez WNIEBO ?!

OJCZYZNA NASZA JEST W NIEBIE ! SKAD ZBAWICIELA OCZEKUJEMY .
Spójrz do Góry . Uśmiech

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
22-12-2007 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Oliwka napisał(a):czy zdążysz dziecku odpowiedziec czy ,reka bedzie pierwsza ?
Nie obrażaj mnie. Jeszcze nigdy nikogo nie uderzyłam, a tym bardziej nie uderzę dziecka. Wiem jak by to bolało... co do mojej irytacji, to przejawia się tylko w rozmowie, nie walczę pięścią, ale słowem. Poza tym nie jesteś dzieckiem, więc nie porównuj tego jak traktuję twoje wypowiedzi do tego jak bym traktowała dziecko. Poza tym dziecko potrafi cos z rozumieć, a ty nawet nie próbujesz. Dzieci mojej siostry nie są poobijane a przez kilka lat ja najwięcej czasu z nimi spędzałam...od urodzenia. Mam 18 lat, a gdyby bylo trzeba, to potrafiłabym wychować dziecko. Poza tym, czy uważasz, że kierując się w zyciu wolą Boża i mając za wzor Maryję mogłabym źle wychować dziecko?
Oliwka napisał(a):Chlebem który z Nieba zstąpił - Amen ,reszta to dodatki eucharystyczne ?
Jejku do ciebie nic nie dociera. Ludzi tez oceniasz po wyglądzie?
Oliwka napisał(a):Słowo Stał sie Ciałem/Mięsem -
Słowo z Nieba siedmiokroć oddzielone oczyszczone od ziemi .
Tego nigdzie nie ma napisanego.
Oliwka napisał(a):Możemy stwierdzic ,tylko ze ....kłóci sie to z dogmatami ludzkimi
A wiesz czym jest dogmat?
Oliwka napisał(a):Jezus powiedział ; jakze moze byc synem Dawida ,skoro Dawid nazywa Go Panem ?
W którym miejscu są te słowa Jezusa? Owszem Dawid nazywa Go Panem, ale ja ci zacytowałam rodowód, wszystkie pokolenia, uważasz, że Łukasz wyssał to z palca? nie tylko Łukasz...
Oliwka napisał(a):Nic z Miriam nie przyjał .
nie dała Mu genów a jedynie Miejsce .
NIE NAZYWAł JEJ MATKA - mówi ci to cos ?
Nie nazywał jej matką? A skąd wiesz? To, że nie ma tego w Biblii nie oznacza, że tak jej nie nazywał. Jednak co z tym:
Cytat:Łuk. 1:43
43. A skądże mi to, iż przyszła matka Pana mego do mnie?
(BG)
A mówi ci to coś?
Oliwka napisał(a):Samam se poczeła ?
kto ja zapłodnił ?
sama sie zapłodniła ?
nie "poczęła z Ducha Sw."
Oliwka napisał(a):to jest Ciało Moje które za was jest ZłAMANE ,
czy ten kawałek macy był tym co krwawił na krzyzu rzymskich oprawców?
Skoro Jezus tak powiedział. To było To samo ciało.
Oliwka napisał(a):A gdzie Jezus mówi o przemianie ?gdzie !?
Skoro wziął chleb a dawał ciało. To nie musiał mówić "przemienia się teraz ten chleb w moje ciało" to jest oczywiste.
Oliwka napisał(a):to ze niezrozumieli bo twarda to mowa
rozumieli, bo im wyjaśniał... za to do ciebie nic nie dociera.
Oliwka napisał(a):Zadna Bozą moca nawet ksieza w to nie wierza .
A czyją? Księża w to nie wierzą? To czemu w czasie każdej mszy św. wypowiadają słowa "...mocą Ducha Św. spraw aby te dary stały się ciałem i krwią Pana naszego..."?
Oliwka napisał(a):Był i jest BOGIEM bez domieszki tego co z ziemi pochodzi
To jak wyjaśnisz te słowa
Cytat:Mt 9:6
6. Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!
(BT)
Mt 11:19
19. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny.
(BT)
Mt 12:8
8. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu.
(BT)
Mt 12:40
40. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
(BT)
Mówił o sobie. Powiedz dlaczego, skoro nie było w nim nic ludzkiego?
Oliwka napisał(a):Miriam powiedziała ze potrzebuje ZBAWICIELA ,
Bo nie jest boginią.
Oliwka napisał(a):gdyby Jezus był z Miriam TEZ by
potrzebował ZBAWICIELA ,którym SAM BYł ?!
nie potrzebował Zbawiciela, bo był nie tylko człowiekiem, ale i Bogiem. Był Synem Bożym i Synem Człowieczym.
Oliwka napisał(a):To ,ze miał Wyglad Postawe Człowieka to cóz w tym dziwnego ?
przeciez Adam który zgrzeszył miał Jego/Stwórcy wyglad ,to co był Bogiem ?
A gdzie to pisze?
Oliwka napisał(a):[quote="Oliwka"]To tez NIEZABILI
Tak? Skoro go nie zabili to jak mógł Zmartwychwstać? Żeby wstać z martwych trzeba najpierw być martwym.
Oliwka napisał(a):Krew wypłyneła i Woda wypłyneła A ON WSTAł - NIESMIERTELNY
Łazarz po 3 dniach wyszedł z grobu, jak skoro jego ciało było skażone grzechem? Nieśmiertelny?
Oliwka napisał(a):został Porwany do trzeciego Nieba do EDENU
Zatem Eden jest w TRZECIM NIEBIE .
tak tam nie pisze. Został najpierw porwany do 3 nieba a potem do Edenu.
Oliwka napisał(a):a szatan zrzucony na ta ziemie
A gdzie to jest napisane?
Oliwka napisał(a):OJCZYZNA NASZA JEST W NIEBIE ! SKAD ZBAWICIELA OCZEKUJEMY .
no nareszcie cos z sensem napisałaś.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
22-12-2007 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
"nieania"]
Cytat: Nie obrażaj mnie. Jeszcze nigdy nikogo nie uderzyłam, a tym bardziej nie uderzę dziecka. Wiem jak by to bolało... co do mojej irytacji, to przejawia się tylko w rozmowie, nie walczę pięścią, ale słowem. Poza tym nie jesteś dzieckiem, więc nie porównuj tego jak traktuję twoje wypowiedzi do tego jak bym traktowała dziecko. Poza tym dziecko potrafi cos z rozumieć, a ty nawet nie próbujesz.
No widzisz ile w tobie irytacji .
Cytat: Dzieci mojej siostry nie są poobijane a przez kilka lat ja najwięcej czasu z nimi spędzałam...od urodzenia. Mam 18 lat, a gdyby bylo trzeba, to potrafiłabym wychować dziecko.
moze dlatego ?
Cytat: Poza tym, czy uważasz, że kierując się w zyciu wolą Boża i mając za wzor Maryję mogłabym źle wychować dziecko?
Za wzór Maryję a co wiesz o Miriam myslisz ze tak by sie domnie odzywała ?
Cytat: Jejku do ciebie nic nie dociera. Ludzi tez oceniasz po wyglądzie?

Przeciez jezusa OCENIACIE PO WYGLADZIE - CZYZ NIE ?
Cytat:Słowo z Nieba siedmiokroć oddzielone oczyszczone od ziemi .
Tego nigdzie nie ma napisanego.
Nie ma czy kiepsko czytasz ?
Cytat:Jezus powiedział ; jakze moze byc synem Dawida ,skoro Dawid nazywa Go Panem ? W którym miejscu są te słowa Jezusa?
W EWANGELII -
Cytat: Łukasz...
Oliwka napisał(a):Nic z Miriam nie przyjał .
nie dała Mu genów a jedynie Miejsce .
NIE NAZYWAł JEJ MATKA - mówi ci to cos ?
Nie nazywał jej matką? A skąd wiesz? To, że nie ma tego w Biblii nie oznacza, że tak jej nie nazywał. Jednak co z tym: [quote]Łuk. 1:43
43. A skądże mi to, iż przyszła matka Pana mego do mnie
?
to sa słowa Eliszewy a nie JAHszua .
kiedys bardzo mnie OBURZAłO ze On nie mówił do swojej matki MAMO - ale wtedy byłam
cielesna.



rozumieli, bo im wyjaśniał... za to do ciebie nic nie dociera.


Oliwka napisał(a):Zadna Bozą moca nawet ksieza w to nie wierza .
Cytat: A czyją? Księża w to nie wierzą? To czemu w czasie każdej mszy św. wypowiadają słowa "...mocą Ducha Św. spraw aby te dary stały się ciałem i krwią Pana naszego..."?
A czytałas co mówi Wyszynski ?
mamy Moc tak wielka ze sam bóg musi nas słuchac "
Chyba nie myslisz ze DUCH SWIETY ,jest na ich grzeszników zawołanie ?!

Cytat:Mt 9:6
6. Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!
Co tu wyjasniać ?
Moc Jego to Moc Stworzyciela.
Cytat:Mt 12:40
40. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.
(BT)

No widzisz TRZY DNI I TRZY NOCE a kk wmawia ze od piatku do szabatu zachodu/niedzieli to trzy?
Cytat:] Mówił o sobie. Powiedz dlaczego, skoro nie było w nim nic ludzkiego?
NIC ludzkiego z Adama z prochu ziemi ON to ADAM Z NIEBA
zasadnicza różnica.czytaj koryntian


Cytat: Łazarz po 3 dniach wyszedł z grobu, jak skoro jego ciało było skażone grzechem?
Nieśmiertelny?

ty tez siebie nazywasz niesmiertelna - najakiej podstawie ??

łasarz wyszedł bo Zawołał go JAHszua .ale to nie to samo Zmartwych powstanie .
.
Cytat:OJCZYZNA NASZA JEST W NIEBIE ! SKAD ZBAWICIELA OCZEKUJEMY no nareszcie cos z sensem napisałaś.
wreszcie ZAUWAżYłAS ? :jupi:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
22-12-2007 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Oliwka napisał(a):No widzisz ile w tobie irytacji .
Widzę, bo ciągle mnie irytujesz.
Oliwka napisał(a):moze dlatego ?
Wiesz, myślę, że wiek niewiele znaczy.
Oliwka napisał(a):Za wzór Maryję a co wiesz o Miriam myslisz ze tak by sie domnie odzywała ?
Nie, ona by to przemilczała... i rozważyła w sercu. Wiem o niej więcej niż myślisz i ciągle zagłębiam wiedzę o niej.
Oliwka napisał(a):Przeciez jezusa OCENIACIE PO WYGLADZIE - CZYZ NIE ?
Nie. Po Jego słowach i faktach opisanych w Piśmie Św. całym, czyli ST i NT.
Cytat:W EWANGELII -
chciałam, żebyś zacytowała.
Oliwka napisał(a):to sa słowa Eliszewy a nie JAHszua .
No tak. Ale czy powiedziałaby tak, gdyby było inaczej?
Oliwka napisał(a):A czytałas co mówi Wyszynski ?
Tak i co z tego?
Oliwka napisał(a):Chyba nie myslisz ze DUCH SWIETY ,jest na ich grzeszników zawołanie ?!
hmm... wiesz, że myślę.. w tym k onkretnych momencie tak.
Oliwka napisał(a):Co tu wyjasniać ?
Moc Jego to Moc Stworzyciela.
#-o Naucz się czytać ze zrozumieniem, nie chodzi mi o moc Jezusa, ale o to, że nazywa siebie SYNEM CZŁOWIECZYM.
Oliwka napisał(a):czytaj koryntian
Ostatnimi czasy przeczytałam obydwa te listy i nie było tam nic, co by potwierdzało twoje słowa.
Oliwka napisał(a):NIC ludzkiego z Adama z prochu ziemi ON to ADAM Z NIEBA
Zacytuj fragment, gdzie tak pisze.
Cytat:ty tez siebie nazywasz niesmiertelna - najakiej podstawie ??
Bo wierzę w życie wieczne, bo mam nieśmiertelną duszę.
Cytat:łasarz wyszedł bo Zawołał go JAHszua .ale to nie to samo Zmartwych powstanie .
Jezus wskrzesił Łazarza, a sam zmartwychwstał. Masz rację to nie to samo, różnica polega na tym, że Łazarz nie powstał z martwych dzięki swojej mocy. Tak więc to, że Jezus wskrzeszał i zmartwychwstał jest dowodem na Jego boskość. Ale nie jest dowodem na to, że Jego ciało nie było ludzkie.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
22-12-2007 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów