Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psy i wszystko co się rusza :)
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Niestety wolałabym coś "pewniejszego" od bezdomnego, bo z takim to nigdy nic nie wiadomo :/
Ale owszem leonbergery są cudowne. I co najważniejsze bardzo spokojne, mało szczekają i nie są agresywne. Dodatkowo to psy typowo rodzinne, jak się je odizoluje od ludzi to bardzo wtedy cierpią. Są mocno przywiązane do właścicieli. I kochają dzieci Uśmiech Są spokrewnione jak widać z nowofundlandami i podobnie jak one mogą służyć jako psy ratownicze. Są wielgachne, ale z natury łagodne jak baranki Uśmiech

[Obrazek: v8.jpg]

[Obrazek: suninleo.jpg]


Bardzo mi się podobają psy o ciemnej maści. W zasadzie wszystkie mają ciemny lub czarny pysk, ale niektóre mają dość jasno brązowy lub złocisty tułów, a ja koniecznie chciałabym mieć leonbergera z tułowiem o mieszance kolorów: ciemnobrązowy, czarny, złocisty.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-03-2006 12:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #47
 
Ale cudo, nie znałam tej rasy do tej pory Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-03-2006 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 

Kiedyś pewna pani wyjeżdżała za granicę i nie mogła swojego leonbergera zabrać ze sobą. Bardzo poważnie myślałam nad tym, żeby się nim zaopiekować. No ale jednak nie mam warunków. Gdybym miała, to pierwszy na liście jest nowofunland. Chyba że znów pojawi się inny szukający domu. Ech... Uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
10-03-2006 13:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
heh, ja wolę w sumie nowofunlandy...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
10-03-2006 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
W zasadzie nowofunlandy są do leonbergerów bardzo podobne i spokrwenione. Tyle, że umaszczeniem się różnią i długością futra Uśmiech O ile pamiętam leonbergery są właśnie mieszanką nowofunlandów i jeszcze jakiejś rasy. Aż się takiego wielgachnego psa chciałoby wyściskać Uśmiech
Ja też kiedyś nie wiedziałam o ich istnieniu. Pierwszy raz zobaczyłam leonbergera w jednym filmie. Myślałam najpierw, że to pewnie jakiś skundlony bernardyn ;P , ale potem przypadkowo w jakiejś książce o psach okazało się, że jednak to nie żaden kundel tylko czysto rasowy piesio Uśmiech No i się w nich zakochałam :mrgreen:
A poza leonbergerami bardzo podobają mi się długowłose owczarki niemieckie no i labradory Uśmiech Mam na swojej ulicy takiego jednego. Pieszczoch nie z tej ziemi Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-03-2006 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Wolę łajki. Jako szczeniara miałam w domu łajkę syberysjką, była z nami przez dziesięć lat. A potem była łajka karelska, z tym żekrótko pobyła Smutny
jak znajde zdjęcia to pokażę, bo to cudowne psy.

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
10-03-2006 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
A widzieliście psa-owieczkę? Bedlington terrier sie nazywa Uśmiech I to nie jest zabaweczka Oczko

[Obrazek: Bedlington-Terrier-picture.jpg]

[Obrazek: Bedlington.jpg]

Wbrew pozorom nie jest skrzyżowaniem psa i owcy ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-03-2006 01:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
widziałam, śmieszny jest :hm:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
11-03-2006 03:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
:shock: Ofieczku co ty mu zrobiłas? taki jakis dziwny... mnie sie nie podoba, ale fakt, smieszny jest :mrgreen:

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
11-03-2006 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
To nie ja, to nie fotomontaż ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-03-2006 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Offca napisał(a):W zasadzie nowofunlandy są do leonbergerów bardzo podobne i spokrwenione. Tyle, że umaszczeniem się różnią i długością futra Uśmiech O ile pamiętam leonbergery są właśnie mieszanką nowofunlandów i jeszcze jakiejś rasy. Aż się takiego wielgachnego psa chciałoby wyściskać Uśmiech

A nie, nowofunlandów akurat nie. Landseerów - ale to prawie nowofunlandy. Zanim landseer został uznany za osobną rasę, trwały długachne dyskusje. No więc landseera skrzyżowano z bernardynem, a później domieszano chyba psa pirenejskiego, ale za to akurat nie dam głowy.

Ze śmiesznych psów najbardziej podobają mi się takie, co to wyglądają jak mopy. Ale nie pamiętam, jak się zwą...


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
11-03-2006 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
najśmieszniejsze są latlerki. moja koleżanka ma jednego. Małe toto, chude, woreczek kości. I tylko uszy jak u nietoperza. Zabawne stworzenie Oczko

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
11-03-2006 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Upiorzyca napisał(a):najśmieszniejsze są latlerki.

Chyba ratlerki Uśmiech Mnie jakoś te psy wyjątkowo denerwują. Mało to konkretne jak na psa Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-03-2006 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
tfu, masz rację, ratlerki Oczko po prostu to śmieszne słowo jest i musze się mocno zastanawiać jak je napisać Uśmiech Jak widać na załączonym obrazku Uśmiech

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
11-03-2006 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
angu... te "mopy" to puli albo komondory. psów tych sie nie czesze jedynie rozcina sierść i powstaja dredziki Duży uśmiech

a wygląda to mniej wiecej tak Uśmiech
[Obrazek: puli04.jpg] [Obrazek: puli03.jpg][Obrazek: puli05.jpg]

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
12-03-2006 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów