Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psy i wszystko co się rusza :)
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
a one wogole cos widza ? :lol2:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
12-03-2006 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
Z takimi to nie trzeba myśleć o myciu podłogi Uśmiech Widziałam takiego jednego u nas w Olsztynie na Nagórkach. Był taki jak ten biały na zdjęciu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-03-2006 14:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #63
 
widzą, ta rasa nie moze miec odkrytych oczu, ona widzą przez te kudełki. Niestety sa trudne w utrzymaniu, w sensie ze po spacerze w mokry i błony dzień są całe upaprane i wygladaja nieciekawie, wtedy mycie pieska itp.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
12-03-2006 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
czemu nie mogą mieć odkrytych oczu ?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
12-03-2006 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Harpoon napisał(a):czemu nie mogą mieć odkrytych oczu ?

Z logicznego powodu Uśmiech Jako rasa mają w genach taką a nie inną długość sierści, w tym zasłaniającą im oczy, stąd są one wrażliwe na światło i dlatego muszą być zasłonięte kudłami. Dla nas może to byłby dyskomfort, ale dla takiego psa nie. Zresztą to nie jedyny, który musi mieć kudły na oczach Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-03-2006 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Moja sąsiadka miała Yorka czy inne cudo, w każdym razie też powinien mieć zasłonięte oczy. A ona mu czesała kitkę i spinała jakąs spineczką. Psina dostała zapalenia spojówek....

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
12-03-2006 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
moja rodzinka miala przyblakanego białego puli, ale ze wzgledu ze to przybłąkany i bez rodowodu.... obcieli mu wełenke i nieli chudego i łysego psa ale na łbie i na oczy zostawili mu troche kudełków... wczesniej mieli skundlonego pudelka z tym ze czarnego i też go obcinali Uśmiech

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
13-03-2006 01:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
Hahaha, a po co takiego fajnego obcinać :?: \Duży uśmiech/

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
13-03-2006 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
nie powinno sie takiego zwierzaka obcinać. Jednak tonie zmienia faktu, że psy z taka długą serścią są trudne w utrzymanu, szczególnie w beszczowe błotniste dni, kiedy po spacerze trzeba takiego futraka wykąpać inaczej zabrudzi całe mieszkanie i kolejna rzecz, nie czyszczenie regularne i nie czesanie futra może skńczyć sie przymusowym jego obcieciem, kiedy futro sie skołtuni i... mało, że nie bedzie wyglądało zbyt ciekawie to jeszcze może ono zwierzakowi przeszkadzać.
Mój zwierz jest gładkowłosy, wiec takich problemów nie mam, chociaz czesanie też jest konieczne, ponieważ jego krótkie kudełki też wypadają.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
13-03-2006 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aniołek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
Offca napisał(a):Z logicznego powodu Uśmiech Jako rasa mają w genach taką a nie inną długość sierści, w tym zasłaniającą im oczy, stąd są one wrażliwe na światło i dlatego muszą być zasłonięte kudłami. Dla nas może to byłby dyskomfort, ale dla takiego psa nie. Zresztą to nie jedyny, który musi mieć kudły na oczach Uśmiech

Moja babcia ma takiego pieska... aby rozczesać jego kudełki trzeba mieć dużo cierpliwości. A te na pyszczku są najfajniejsze Uśmiech i nie wiem, jak można takim pieskom robić kitki?? przecież to wygląda komicznie

Zajrzyj w siebie!!!
W Twoim wn?trzu jest ?ród?o, które nigdy nie wyschnie, je?li potrafisz je odszuka?

Marek Aureliusz

[you] pozdrawiam Ci?
03-04-2006 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #71
 
Aniołek napisał(a):nie wiem, jak można takim pieskom robić kitki?? przecież to wygląda komicznie

Cóż taka moda. Piesek to teraz jak zabaweczka dla człowieka. Zwłaszcza jeśli chodzi o te małe pieski. Szczerze mówiąc nic w tym fajnego nie ma, no ale... MODA taka :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-04-2006 15:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #72
 
ja mam jamniczka którtkowosego i nie ma mu tam co "kitkowac" Jednak moje maleństwo choruje... nie wiem czy nie wyląduje na badaniach w Kilinice weterynaryjnej na Kortowie, bo cos mu sie nie hcce to paskudztwo goić i boje się żeby mu to nie z rakowaciało ;(

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-04-2006 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #73
 
Hehehhe :lol2: ja mam dwa koty i już mam ich serdecznie dosyć Język tzn są to dwie kotki Język Jedna jeszcze tak malutka a druga...to się wszedzie "puszcza" za przeproszeniemm...zresztą ja nie lubię kotów...są fałszywe :? Za to moja mama wręcz przeciwnie za nimi przepada niom i jest problem Język Ja marze od dawna o własnym psie Uśmiech Labrador Retriever Uśmiech normalnie miodzio piesek Uśmiech jeszcze w takim czekoladowym kolorze Oczko Tata chce mi go kupić i oby się to stało jak najszybciej Duży uśmiech Nie dość ze sa niesmowicie weołe i żywiołowe, to jeszcze pomocne (mowa o labradorach) ! KIedyś miałam psa podobnego do LabRadora Uśmiech ale to był mieszaniec...miał taką sliczną piaskową sierść Oczko Niestety wpadł pod samochód Smutny Hmmm... marzę o własnym psie \Duży uśmiech/ i mam nadzieję, ze nie dłuuugo już go dostanę...ehhh... :jupi:

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
09-07-2006 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
ehhh u mnie koty odpadaja - alergia :? no na psy tez ale jest duuzo mniej dolegliwa Duży uśmiech takze mam sobie pieska, hmm suczkeJęzyk - owczarka niemieckiego takiego jak chciałam Oczko i wszystko fajnie tylko musze po kazdym głaskaniu myc rece ehhh ale da sie przyzwyczaic Oczko

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
09-07-2006 11:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jarna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
a ja mam 3 koty dwa stare a jedne mały ( leniwy rozrabiakaDuży uśmiech) i mam psa Uśmiech małego ale starsznie rozdartegoDuży uśmiech SauronekDuży uśmiech jak był mały to miał uszy większe do samego siebieDuży uśmiech i biedaczek był wyśmiewany Język miałam też króliczka ale...zdechł... jednym zdaniem uwielbiam zwierzaki Duży uśmiech

Bóg jest mi?o?ci?Uśmiech miejmy odwag? ?y? dla mi?osciUśmiech
09-07-2006 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów