Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A anoreksja to grzech??
Autor Wiadomość
Izunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
A anoreksja to grzech??
wiem, wiem... anoreksja to choroba... ale czy osoba, ktora sie glodzi, tym samym grzeszy??

bo mam znajoma, ma ona anoreksje, ale doskonale zdaje sobie sprawe z tego,ze ma anoreksje i ze grzeszy swiadomie szkodzac swojemu zdrowiu...

z drugiej strony jednak to zawsze pozostanie choroba... ona nie chce jesc...
09-09-2004 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jest to grzech ciezki. Osoba lamie przykazanie 5, ktore brzmi nie zabijaj. Glodzac sie doprowadza swoj organizm do wycieczenia.
Piszesz, ze mimo to jest to choroba. Tak zgadzam sie, ale tak samo jak masturbacja jest nalogiem, bardzo mocnym zniewoleniem i jest takze grzechem.
09-09-2004 08:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
a ja w sumie nie wiem czy tak do końca definitywnie można mówić że to grzech, wiem że w chorobach takich jak anoreksja bulimia jest decyzja woli człowieka nie jem itp. ale z drugiej strony taka osoba ma zaburzony obraz siebie, często jest to reakcja na stres - znam kogoś kto choruje od kilku lat na bulimię i wcale nie zaczęło to się od tego - chcę być szczupła - ale była to reakcja na sytuację w domu, na stawiane wymagania, to nigdy nie jest takie proste
można stwierdzić że twoja koleżanka izo, tak jak napisał daidoss występuje przeciw 5 przykazaniu tylko że na ile jest to dobrowolne?czy osoby takie świadomie szkodzą swemu zdrowiu?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
11-09-2004 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Lola ależ oczywiście jak mówisz............ Wiadomo nalezy "spojrzeć" na przyczyny anoreksji! \Duży uśmiech/

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
11-09-2004 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Izunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
moja kolezanka zaczela sie odchudzac jak w jej domu zle sie dzialo, czula sie niekochana i odrzucona... ale teraz ciagle mowi ze chce byc chuda i chudsza... wazy 39 kg. a ma 165 cm wzrostu...

wie ktos jak moge jej pomoc??
11-09-2004 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Przede wszystkim zrob cos, zeby znalazla sie pod opieka lekarska, bo to prawdopodobnie zaczyna byc grozne dla jej zdrowia.

A poza tym modl sie za nia Uśmiech No i daj jej odczuc, ze ma w tobie wsparcie psychiczne.

www.malach.tox.pl
11-09-2004 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tak zgadzam sie w 100% z Gerwazem, ze poza modlitwa za ta osoba trzeba aby ona byla pod dobra opieka lekarska. Samej bedzie jej ciezko. Nie wiadomo jak jej organizm to wytrzymuje.
11-09-2004 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
czekajcie a jaka jest roznica miedzy anoreksja a bulimia ??
12-09-2004 15:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
zapewne jest więcej różnic pomiędzy anoreksją a bulimią, o których nie wiem, ale to co dla mnie najbardziej je odróżnia to to że anorektyk nie je, a bulimik je i to bbb dużo, tyle że potem to wszystko wymiotuje....

i napewno chorzy potrzebują leczenia i to specjalistycznego, opieki psychologa, nawet pobytu w szpitalu, bo to samo napewno nie przejdzie

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
12-09-2004 23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Izunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
anoreksja (jadłowstręt) - polega na tym, ze osoba chora nie je, bo panicznie boi się przytyc. wydaje jej sie, ze kazdy kes rozplywa sie na kolejne kologramy. anorektyczka tez zle postrzega sama siebie i mimo skrajnego wyniszczenia moze uwazac, ze jest za gruba

bulimia (zarlocznosc) polega na tym, ze osoba chora regularnie ma napady wilczego glodu i objada sie bez opanowania. [pozniej, nekana ogromnymi wyrzutami sumienia, powoduje wymioty.

anoreksja bulimiczna - choroba polega na niejedzeniu, a kiedy organizm juz nie wytrzymuje, osoba chora objada sie i wymiotuje, a potem znowu nie je i tak w kolko

to tak ogolnie o tych chorobach, mam nadzieje ze choc troche przyblizylam ich znaczenie

co do mojej kolezanki (ma na imie Ola) - ona od niedawna jest pod opieka [psychologa, ale to jej nic nie daje...Smutny ostatnio pisala mi w liscie, ze teraz musi uspic czujnosc rodzicow i pani psycholog, a potem znowu zacznie sie odchudzac... ona dobrze wie, ze ma we mnie wsparcie i moze na mnie liczyc, ale... co ja wiecej moge zrobic??

ta choroba niszczy Olke szczegolnie psychicznie... ona sie strasznie zmienilaSmutny wierzt w Boga, nadal zbliza sie do niego i modli sie... ale nie o wyzdrowienie, a o to, zeby nie przytyc za bardzo, zeby pozniej latwo jej bylo schudnac...
12-09-2004 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Z lekcji wiem, ze organizm anorektyczki jest czesto na skraju wytrzymalosci. czasem organizm ledwo zipie. Jeslio takiej osobi sie nie pomoze to moze sie to skonczyc smiercia. Jak dla mnie ta osoba sama w sobie nie potrafi sobie pomoc. Smutny
13-09-2004 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hekate Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
ja tam uwazam, ze anoreksja jest TYLKO choroba i nie jest grzechem sama w sobnie... ma podloze psychologiczne, i osoba chora ne moze soie sama poradzic

"Królestwo Bo?e jest w was i wokó? was, nie w budynkach z derwna czy kamienia...
Rozszczep drewno - a b?d? tam, podnie? kamie? - a znajdziesz mnie..."
14-09-2004 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Moglbym sie przychylic do Ciebie ale chyba nie calkiem do konca.
Jest to choroba, ale zapoczatkowana w grzechu.
14-09-2004 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
mogę się z Tobą daidoss zgodzić, że na przykład palenie papierosów jest zapoczątkowane w grzechu - jak napisałeś - bo osoby raczej nie mają wówczas zaburzeń natury psychicznej - wiedzą że świadomie szkodzą swojemu zdrowiu - że się zabijają, natomiast przy anoreksji to z osobą od samego początku jest coś nie tak - ona w momencie gdyb podejmuje decyzję - nie jem - nie jest w pełni wolna......

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
14-09-2004 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
To zaczyna sie od tych glupawych babskich tekstow, Od patrzenia sie w lustro i wmawiania sobie "jaka jestem gruba" i to fakt jest psychiczne. Oczko
14-09-2004 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów