Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego tak jest powiedz mi?
Autor Wiadomość
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Dlaczego tak jest powiedz mi?
CZesc. Zastanawiam się jak to jest że dzieci są tak mocno powiązane z rodzicami, no bo np. dziecko zaczyna chorować na wadę wzroku jak jest małe i mogłoby się leczyć aby ta wada się nie rozwijała ale mama go zaniedba i później jego choroba się powiększa i ledwo co widzi stając się kaleką. Z ludzkiego punktu widzenia to normalne ale biorąc pod uwagę fakt że Bóg istnieje to zastanawiam się dlaczego Pan pozwala aby dziecko przez całe życie było kaleką przez zaniedbanie matki. Wiem że może to być przyczyną złej postawy matki i jej grzechów ale przecież każdy jest osobą indywidualną(osobną) to dlaczego ma płacić za grzechy matki? Wiem że każdy z nas ma wolną wolę i może z niej korzystać jak chce ale małe dziecko jest przecież zależne od rodziców i można powiedzieć skazane na ich dobre lub złe czyny nie mogąc się obronić. Ciekawy jestem waszej opinii na ten temat. Pozdrawiam wszystkich !!!.

Kocham Ci? ?ycie!!!
09-09-2004 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie gniewaj się, ale to jest ( w innej postaci) "tradycyjny" problem - jeśli kolega kopnie mnie w... powiedzmy : kostkę, to czy powinienem winić kolegę czy Boga ?
Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. /Rz 8,18/

To wszystko jest skutkiem skażenia naszej natury. Ale to minie...

pozdrawiam
Marek
09-09-2004 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Może i minie ale ta osoba będzie się męczyć na ziemi spory kawał czasu nie ze swojej winy i gdzie tu jest sprawiedliwość?, dlaczego jesteśmy tak powiązani z innymi ludźmi szczególnie z bliskimi że cierpimy za ich grzechy?

Kocham Ci? ?ycie!!!
09-09-2004 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
To niełatwa sprawa ( i pewnie nie mamy pełnego obrazu), ale... ja to widzę tak że trzeba wyjść - paradoksalnie - od tego czym jest Niebo.
Otóż Niebo to udział w wewnętrznym życiu Trójcy Świętej ( w bardzo "wewnętrznej" wspólnocie Osób Trójcy).
Wspólnota jest związkiem tak ścisłym, że Jezus musiał cierpieć to samo co my, byśmy mogli do wspólnoty wejść (jestem pewien że cierpiała cała Trójca).
Dlatego właśnie grzech innych dotyka mnie (także w formie niedoskonałości Świata).
Pewnie nie wyrażam się dość jasno...

pozdrawiam
Marek
09-09-2004 19:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Dlaczego tak jest powiedz mi?
Hallo napisał(a):no bo np. dziecko zaczyna chorować na wadę wzroku jak jest małe i mogłoby się leczyć aby ta wada się nie rozwijała ale mama go zaniedba i później jego choroba się powiększa i ledwo co widzi stając się kaleką. .

mozna sie tez dopuscic stwierdzenia ze dzieciak choruje (dajmy na to ze matka nic nie wie) i Bog go zaniedba (nie wykarze inicjatywy, nie pomoze, zostawi samym sobie, zesle krzyz, nazwijmy to jakkolwiek) to czy mamy Boga za to winic? za brak interwencji? nie bronie ani nie oskarzam ani Boga ani matki, ale twoje pytanie jest troche dziwne i nie wiem w zasadzie do czego dazysz. Tak juz jest na tym zrytym swiecie.
10-09-2004 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie Robi te pytanie nie jest dziwne, choć masz prawo tak sądzić.

Konkretnie na to odpowiedział Marek i nie będe się powtarzał, ponieważ się z nim zgadzam i bym to samo napisał. Może tyle można dopowiedzieć, iż w Apokalipsie jest takie zdanie: "I otrze z ich oczu wszelką łzę". To odnośnie życia w Niebie. Jest to bardzo pocieszające dla nas, ale Bóg tutaj nie mówi, że już teraz znikną wszelkie problemy, ale dopiero później. Niestety nasza natura jest skażona.......

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
10-09-2004 09:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Z tego wynika że jesteśmy wszyscy ze sobą powiązani, nie tylko w rodzinie ale wszyscy ludzie począwszy od grzechu pierworodnego, niezły czad, nie wiem czy mam się śmiać czy płakaćSmutnyUśmiech

Kocham Ci? ?ycie!!!
11-09-2004 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
tak chyba jest...nie ma grzechu, działania, które dotyka tylko mnie, choć czasem się nam wydaje że nie krzywdzimy nikogo, jeśli wierzymy że jesteśmy członkami jednego Ciała, to po prostu na siebie wzajemnie wpływamy...
ja też mam czasem takie myśli jak Hallo, dlaczego Bóg na to czy na tamto pozwolił, dlaczego do tego dopuścił...i nie zawsze udaje mi się znaleźć na to odpowiedź Uśmiech skoro wszyscy jesteśmy wolni, to dotykają nas wybory, decyzje innych, a Bóg nie może ich ograniczyć, bo wtedy nie byliby wolni, i tak wkółko... Szczęśliwy

Bóg z każdej sytuacji pottrafi wyciągnąć dobro, choć czasem trudno zrozumieć dlaczego dopuszcza do tego by człowiek popełnił zło...

kiedyś jeden Ks mi powiedział, że Bóg mi wytłumaczy dlaczego w moim życiu dzieje się tak a nie inaczej...albo jeszcze tu na ziemi, albo gdy już przejdę na drugą stronę... 8)
wtedy napewno pojmę jak potrzebne i nieodzowne było wszystko...

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
11-09-2004 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anula Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Pozostaje mi tylko zgodzić się z Lolą: na pewne pytania dostaniemy odpowiedż Tam- u Pana...A póki co pozostaje nam wierzyć :"...że Bóg z tymi, którzy Go miłują współdziała we wszstkim dla ich dobra"...
12-09-2004 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Gregoriano napisał(a):Apokalipsie jest takie zdanie: "I otrze z ich oczu wszelką łzę".
Az mi ciarki przebiegly po calym ciele. Uśmiech
Pozytywnie Uśmiech
12-09-2004 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hallo Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Dziękuję za rozmowę :wink:

Kocham Ci? ?ycie!!!
13-09-2004 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Hallo napisał(a):Dziękuję za rozmowę :wink:

My też dziękujemy :!:

P.S.
Temat znów otwarty :!:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
14-09-2004 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów