Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy PRAWDA jest względna?
Autor Wiadomość
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Moniczka napisał(a):Pokój serca.. taa...

a co nie masz go? To jeden z lepszych wyznaczników. Poza tym ja nie rozumiem o co Ci chodzi z kwestią oazowicze-tradycjonaliści. Inna Duchowośc ten sam Bóg. Ja mam przyjacól wśród jednych i drugich. Chodze na prymicje trydenckie i jestem animatorem oazy... Wszystko sie da połączyć Duży uśmiech

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
22-12-2005 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Nie sądzę. Tradycjonaliści - a mam takich wokół siebie również - wciąż mi powtarzają że oaza to sekta. Wciąż słyszę że to odwodzi od Boga, że to samo zło itp. To jedno źródło braku pokoju. Drugie to tęsknota za tą wspólnotą - za ludźmi zyjącymi Bogiem, bo przecież wiadomo jaki jest ogół katolików.

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 22:22 ]
voska napisał(a):Inna Duchowośc ten sam Bóg.

Tyle że jedna duchowość uważa że ta druga nie jest równorzędną drogą do Boga, nawet w ogóle nie uznaje jej za drogę do Boga ale za drogę w inną stronę.
22-12-2005 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
To stąd u Ciebie to rozdarcie Uśmiech

Dobra wiec tak. Trzymac się należy oficjalnej doktryny Koscioła. Tradycjonalisi przez nieuznawanie SVII troche od niej odbiegają, jeśli jesteś osobą "świerzo nawróconą" szukającą to lepiej daj sobie spokój z Tradycjonalistami bo Ci namieszają. Mają swoje odchyły jak choćby sedewakantysci. Oaza też przegina czasami, ale od tego jest kosciół, zeby prostować przegięcia jednych i drugich.I niech oficjalne stanowisko kościoła bedzie dla Ciebie wyznacznikiem tego co Dobre i co do boga prowadzi.
a co do Prawdy to jest jedna i jest nią Bóg. Ale róznią się drogi jej poznawania. Stąd taka mnogośc wspólnot w Kościele chociażby.

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
22-12-2005 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Może... Dzięki w każdym razie

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 22:35 ]
voska napisał(a):Trzymac się należy oficjalnej doktryny Koscioła.

Ano. Tyle że oficjalna doktryna nie mówi: masz należeć / nie należeń do oazy :]
22-12-2005 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
voska Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 128
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ale mowi Sedewakantyści są be Uśmiech Są odłączeni i nie uznają władzy papieża. Lefabvryści... no cóż dłuższa dyskusja jak chcesz dam Ci linka na inne forum. Tam jest z 8 stron o tym Uśmiech

[you] Niech Ci? Pan b?ogos?awi i Strze?e
Niech Ci Pan swój pokój da
Niech mi?o?ci? nape?ni serce Twe
Zawsze z Tob? jest


Zapraszam na moje
FORUM
<><
23-12-2005 00:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Wracając do tematu wątku.

Boga nigdy nie poznamy do końca. Nie jesteśmy w stanie ogarnąć Go. czy zatem można mieć pewność że cokolwiek co o Nim mówimy, jak Go określamy, obiektywnie odzwierciedla rzeczywistość? Czy też polegamy na naszych subiektywnych odczuciach? Prawda o Bogu...

[ Dodano: Nie 25 Gru, 2005 13:23 ]
Wielu nadal uważa że w imię Jezusa wolno zabijać innowierców. Ja uważam inaczej. No ale że niczego nie można być pewnym... może to ja się mylę? #-o :| :?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
25-12-2005 10:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów