Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RM groźne dla Kościoła?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RM groźne dla Kościoła?
http://wiadomosci.onet.pl/1217358,11,item.html

Czyżby Episkopatowi otworzyły się oczy? :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-12-2005 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Czy to aby nie zapowiedź kolejnych rozłamów i nowej reformacji? Tylko ciekawe kto teraz wywiesi swoje tezy i ile ich będzie :-k

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
22-12-2005 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niom, tym bardziej, że już się mówi o Kościele i Kosciele Rydzyka :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-12-2005 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Niestety kilka lat temu kobiety gadały na naszego proboszcza, że taki zły, bo nie zgodził się żeby w naszej parafii powstało Koło Przyjaciół RM.
No a jeszcze wcześniej jak zbierali podpisy pod petycja na jakiś temat w związku z RM to ci co je zbierali mieli argument, że każdy katolik powinien sie podpisac (niemal jakby niepodpisanie było grzechem ciężkim- ja to tak odebrałam wtedy, a to było jakies 10 lat temu Smutny)

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
22-12-2005 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja jestem za RM, robi wiele dobrego, ja nuaczyłam sie m in koronki do miłosierdza Bozego i brewiarza i wiem że jest to Radio pobłogosławione przez Maryje. Samym cudem jest juz to ze mineło ponad 13 lat od zaistnienia, a powstała uczelnia i tv, dla mnie to cud!!

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
23-12-2005 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja osobiście nie neguję dzałania tego radia w celach właśnie "promowania" modlitwy, czyli jeśli chodzi o modlitwę brewiarzową czy transmisję mszy. Jednak... Anies, mówisz o cudzie powstania uczelni... tylko nie wiem czy cudem jest to, w jaki sposób są zdobywane fundusze na funkcjonowanie radia i nie wiem też czy właśnie z tych funduszy nie powstała uczelnia. Niestety mnie osobiście niepokoi właśnie ta kwestia, gdyż wiem np. ze starsze osoby uległy niestety wpływowi tego radia do tego stopnia, że oddają na to konto wszystkie oszczędności... a z innych źródeł wiem, że takie działanie psychomanilupacji stosują sekty i czasem mam wrażenie, że "wierni słuchacze" właśnie się tak zachowują. Nie chciałam nikogo urazić, takie mam wrażenie obserwując z boku pewne zachowania ludzi.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-12-2005 00:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Z pewnością istnieje podział na tych za RM i tych przeciw. Podział ten przebiega nie tylko wśród ludzi wierzących i niewierzcych ale również pomiędzy samymi katolikami. Są księża i biskupi za RM i są tacy którzy są mu przeciwni.

Jeżeli jakieś media będą promować wypowiedzi tylko jednej strony - to możemy wyrobić sobie złą ocene danej sytuacji, danego problemu. Dlatego proponuję każdemu by sam wyrobił sobie własną ocenę. Jak ? Wystarczy się wysilić i posłuchać tego radia przez tydzień i określić własne stanowisko. Oczywiście łatwiej poczytać opinie innych i podpisać się pod nią ale czy to nie jest pójście na łatwiznę ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
23-12-2005 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Andr2eju, słuchałam tego radia ponad 10 lat temu, kiedy chyba właśnie powstawało. Później był czas, że słuchałam Czasu wzrastania. Jednak przestałam, gdyż zaczeło się za bardzo politycznie robić. Poza tym jakoś nie odpowiadał mi klimat całości, poza ewentualnie jeszcze brewiarzem, ale jednak wolę sama odmawiać. Tak więc, jak już pisałam wcześniej, nie neguje całkowicie działalności tego radia, ale jednak troszke dla mnie osobiście drażniące było to, że niemal co kilkanascie minut jest podawany numer konta, co jest zagraniem psychologicznym, że jak coś jest często powtarzane, to zaczyna lepiej działać na podświadomości i właśnie może na takich działaniach psychologicznych jest oparty sukces finansowy tej rozgłośni.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-12-2005 01:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Trzeba pamiętać że RM nie ma sponsorów i szuka funduszy u słuchaczy w postaci wolnych datków. Bez opłaceniu wszystkich opłat rozgłośnia padnie.

Inne media ukazują bloki raklamowe i za to dostają cężkie pieniądze. Z tego żyją. Jednak niewielu z nas wie że w umowach jest klauzula zakazyjąca krytykę reklamodawcy tak więc media przestają być wolne. Jeżeli będą ukazywać reklamodawcę w złym świetle ten zabierze swoje pieniądze, przeniesie się do innej telewizji i jeszcze zasądzi odszkodowanie za złamanie umowy.

RM jest jedynym wolnym głosem i wielu to boli. Nie boją się mówić o wielu sprawach o których inne media milczą bo boją się o swój los. Szczególnie widoczne to jest w polityce ponieważ wiele telewizji jest niejako przypisane danej partii. Osobiście wolałbym aby RM było mniej o polityce jednak nie ma nikogo kto by ich zastąpił. Nie ma innej rozgłośni, innej telewizji, która nie bałaby się mówić całej prawdy. Poprostu są jedynymi od nikogo nie zależnymi.

Ceną za tą niezależność jest częste przypominanie o opłatach. Oczywiście inne media szydząc z tego chcą w ten sposób wpłynąć jakoś na słuchaczy i jak widać czasami im się to udaje. :?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
23-12-2005 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Sumy jakie trzeba mięc na funkcjonowanie rozłośni są ogromne. Zadna katolicka rozgłosnia sie nie utrzymała poza Radiem Plus ale ono mało daje kosciołowi. Mi nie przeszkadza to, że ktos daje swoje oszczedności, a daje na dobry cel, sekty niestety biorą na zły i tu jest ta różnica. Dobrze świadczy o ludziach którzy dają, nie są przywiązani do pieniędzy.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
23-12-2005 01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ja kiedyś słuchałem duzo RM, ale w pewnym momencie skończyły mi sie nerwy - widzę ogromne dobro jakie niesie ze sobą RM w postaci ewangelizacji - to jest niewątpliwie ogromny plus, ale jak wchodzi się na kwestie polityczne - no to juz sorry - tyle co ja się nasłuchałem o różnych biskupach, księżach innych ludziach to, aż się dziwiłem, czemu ojcowie nie przerywają słuchaczom, tylko pozwalają wylewać całą żółć z siebie.

Poza tym bardzo nie podoba mi się ta ideologia totalnego oblężenia przez złe siły, które chcą zniszczyć RM i kraj, a tym samym wszędzie doszukuje się wrogów. To nie jest chrześcijaństwo.

Zresztą, to co się teraz dzieje w polskiej polityce, czyli że już dużo ważnych informacji było podawanych przez przedstawicieli rządu na falach RM to mnie też mocno irytuje - jakby ci sluchacze byli uprzywilejowani - od takich informacji są konferencje prasowe, otwarte dla wszystkich, a tak sprawia to wrażenie, że (za przeproszeniem) wszystko robimy wśród swoich, bo reszta jest zła.

Zresztą w ostatniej Polityce jest interesujący wywiad z ks. Czajkowskim (o ile dobrze pamietam i nie przekręciłem nazwiska), o RM też pada interesujaca wypowiedz - polecam do przeczytania.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
23-12-2005 09:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie mogę się oprzeć przed zamieszczeniem tutaj wypowiedzi z forum onet.pl, która bardzo dobrze przedstawia najrozsądniejszy punkt widzenia:

Cytat:Jestem Szwedem, który dzięki przypadkowi losowemu zna język polski. Uważnie,

ale z dystansu (co pozwala mi zachować obiektywizm) obserwuję życie polityczne w Polsce. Czuję się zatem upowazniony do udzielenia kilku pouczeń przeciwnikom Radia Maryja i TV Trwam.

Wasze zachowanie jest niestety typowe dla ludzi o niskiej inteligencji, którzy braki w tejże inteligencji usiłują zastąpić stadnym pokrzykiwaniem sloganów, wśród podobnych do was, czyli równie nieinteligentnych i słabo wykształconych. Niestety, stu głupców nie utworzy mądrego zgromadzenia.

Zamiast odciągać ludzi o Radia Maryja, które wam z jakichś względów (nie wnikam z jakich) przeszkadza, przysparzacie mu coraz to nowych zwolenników, i to niestety wśród inteligencji, ludzi z wyższym wykształceniem, studentów itp. Dla ludzi tej klasy widoczny jest wasz brak argumentów, wasz żenująco niski poziom intelektualny, wasza zapiekła nienawiść którą usiłujecie nieudolnie maskować "troską o Kościół", do jakiego przecież nie należycie.

Jesteście (choć nie wiecie dlaczego, gdyż nie rozumiecie jego mechanizmów) gorącymi zwolennikami tzw. wolnego rynku.

A zatem konkurujcie z Radiem Maryja na zasadach wolnorynkowych!

Stwórzcie konkurencyjne medium, które będzie utrzymywane wyłącznie z dobrowolnych datków słuchaczy; medium pozbawione reklam i sponsorów wpływajacych na jego politykę programową; medium, które nie obraża ludzi, nie dzieli ich na lepszych i gorszych, nie wyśmiewa "moherowych beretów".

Zatrudnijcie w nim dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia, którzy nie przerywają w pół zdania wypowiedzi osób zaproszonych do studia, lecz dają im spokojnie dokonczyć swoją myśl; którzy nie są stroną w dyskusji, lecz zachowują obiektywizm; którzy mają czas także dla ludzi nienawykłych do precycyzjnego formułowania swych myśli i do występowania na antenie, ale którzy mają coś ciekawego do powiedzenia.

Zamiast nadawać prymitywną muzyczkę przez 24 godziny na dobę, przerywaną równie prymitywnymi "skrótami wiadomości" - zapraszajcie do studia ciekawych ludzi: świadków najnowszej historii, naukowców, uczciwych polityków i przedsiebiorców. Dopuśćcie do wypowiedzi na antenie ten "motłoch", którym tak pogardzacie, a o którego interesy rzekomo walczycie.

Zróbcie tak, aby słuchacze waszego radia uznali je za swoje, aby poczuwali się do solidarności z nim.

źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,163858...forum.html

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
23-12-2005 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Aslanie,
imho to wcale nie jest "najrozsądniejszy punkt widzenia".

Bo jeżeli czymś takim, ma byc twierdzenie, że przeciwnicy RM to idioci:
Cytat:Wasze zachowanie jest niestety typowe dla ludzi o niskiej inteligencji, którzy braki w tejże inteligencji usiłują zastąpić stadnym pokrzykiwaniem sloganów, wśród podobnych do was, czyli równie nieinteligentnych i słabo wykształconych. Niestety, stu głupców nie utworzy mądrego zgromadzenia.
to ja dziękuję za taki rozsądek.

Krzywdzące jest również dla mnie to zdanie:
Cytat:wasza zapiekła nienawiść którą usiłujecie nieudolnie maskować "troską o Kościół", do jakiego przecież nie należycie
ponieważ:
1) nie czuję nienawiści do RM, po prostu nie jestem jego zwolennikiem
2) do Kościoła na pewno należę, a kwestie RM rozważam w kategoriach ogólnospołecznych, a nie samego Kościoła.

Z tym też nie mogę się zgodzić:
Cytat:Stwórzcie konkurencyjne medium, które będzie utrzymywane wyłącznie z dobrowolnych datków słuchaczy; medium pozbawione reklam i sponsorów wpływajacych na jego politykę programową; medium, które nie obraża ludzi, nie dzieli ich na lepszych i gorszych, nie wyśmiewa "moherowych beretów".
ponieważ zbyt wiele razy słyszałem na antenie liczne obelgi pod adresem różnych ludzi - i, co gorsze, nikt na takie nie reagował z prowadzących audycje, albo reagował wystarczająco rzadko.

Poza tym RM ma swoich sponsorów, którzy pewnie też wpływają czasami na jego politykę programową - chociażby wierni słuchacze.

Natomiast w tej kwestii:
Cytat:Zamiast nadawać prymitywną muzyczkę przez 24 godziny na dobę, przerywaną równie prymitywnymi "skrótami wiadomości" - zapraszajcie do studia ciekawych ludzi: świadków najnowszej historii, naukowców, uczciwych polityków i przedsiebiorców.
to uważam, że to się zrobił generalnie problem w radiu ogólnie, że zabija się dziennikarstwo, na rzecz pustej rozrywki, ale to juz jest OT.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
23-12-2005 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ten koleś ze Szwecji jest w sprawie RM tak samo obiektywny jak ja! Ale to, że wyzwał mnie od mało inteligentnych, to mi się nie podoba.

W czym ja widzę problem RM? W polityce. Zależnie od układów o. rydzyka rozgłośnia promuje daną partię. I takie właśnie działanie skrytykował kardynał Glemp.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
23-12-2005 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Anies napisał(a):wiem że jest to Radio pobłogosławione przez Maryje.
Skąd wiesz ? Dlatego, że odnosi sukcesy finansowo-propagandowe ?
Krzyżacy też je odnosili i też mieli formalnie [z nazwy] Maryję za opiekunkę. Ale to im niewiele pomogło.

Andr2ej napisał(a):RM jest jedynym wolnym głosem i wielu to boli. Nie boją się mówić o wielu sprawach o których inne media milczą bo boją się o swój los. Szczególnie widoczne to jest w polityce ponieważ wiele telewizji jest niejako przypisane danej partii. Osobiście wolałbym aby RM było mniej o polityce jednak nie ma nikogo kto by ich zastąpił. Nie ma innej rozgłośni, innej telewizji, która nie bałaby się mówić całej prawdy. Poprostu są jedynymi od nikogo nie zależnymi.
Skąd wiesz, że jeśli RM mówi akurat co innego niż wszyscy inni, to dlatego, że jest to "czysta prawda" ? I czy jesteś pewny, że ich wszystkie finanse wywodzą się tylko z dobrowolnych składek, czy też może mają jakiegoś potężnego i dyskretnego sponsora ?

"Is fecit cui prodest" = ten uczynił, komu to było przydatne
Dlatego posądzano już RM o finansowanie przez takie źródła jak Instytut Schillera [anty-europejski, skrajnie konserwatywny, amerykańskiego multi-miliardera LeRoy]. W każdym razie poglądy lansowane na antenie pasują jak ulał do "tradycyjnych wartości" promowanych przez podobne ciała.

Zauważmy przy tym bardzo antyniemieckie nastawienie przy niezwykłej wprost delikatności i wyrozumiałości wobec Rosji - w końcu ileś tam nadajników RM zaistalowano w owym "zaprzyjaźnionym" kraju - nieprawdaż ? W chwili gdy wywala się stamtąd bez pardonu polskich biskupów i księży - jest to co najmniej zastanawiające...

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
23-12-2005 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów