Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RM groźne dla Kościoła?
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
NA temat "RM" toczyło sie - i toczy nadal wiele gorących dyskusji.
Sam niegdyś słuchaem tej rozglosnio - której to po wysłuchaniu kilku ich audycji "politycznych" stałem się jej ... gorącym PRZECIWNIKIEM.
POźniej - przemyślałem parę spraw (np. dobre audycje o rodzinie)
Dlatego też rozgraniczam pewne sprawy - zatem wiele audycji TAK - postepowanie o. Rydzyka NIE.
Dlatego też twierdzę - "RM" - tak - lecz bez ojca Rydzyka i bez "politykierstwa"

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-12-2005 12:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Aslan napisał(a):Stwórzcie konkurencyjne medium, które będzie utrzymywane wyłącznie z dobrowolnych datków słuchaczy; medium pozbawione reklam i sponsorów wpływajacych na jego politykę programową; medium, które nie obraża ludzi, nie dzieli ich na lepszych i gorszych, nie wyśmiewa "moherowych beretów".
Dla mieszkańców Warszawy i okolic takim medium jest od paru lat radio Józef. Reklamy dotyczą w zasadzie dzieł Kościoła i prasy katolickiej - ale RM robi przecież to samo ["Nasz Dziennik" itp.], tylko że nie nazywa tego otwarcie "reklamą".
Serdecznie polecam wszystkim - super poziom !!!

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
23-12-2005 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wszystko ładnie pięknie, tylko po to zamieściłem na dole link, żebyście poczytali sobie inne opinie pod artykułem, który w onecie był komentowany. nie odnosiłem tego do was.
nie bardzo czułem potrzebę zamieszczać te wypowidzi tutaj, ale widzę, że nie mam innego wyjścia.
Cytat:Tak coś głupiego jak Radio Maryja może być tylko w Polsce. Jest tu dużo niewykształconych i zdewociałych ludzi. Rydzyk na ich głupocie robi pieniądze. To jest sekta która niszczy kościoł katolicki. Dlaczego Watykan i Episkopat nie robią z tym porządku????

~Lop., 20.12.2005 07:46

Cytat:RADIO RADIEM tylko dlaczego ten złodziej dyrektor nie siedzi za sprzeniewierzenia pienięzne w wiezieniu ,stare głupie baby płaca bo sie boja smierci i chca sobie winy u jakiegos wariata odkupić ,ale on takim wariatem nie jest kazdy przestepca ma troche inteligencji ten bandzior tez

~rydzyk SZMATA, 19.12.2005 13:49


Cytat:likwidacją Radia Maryja, Telewizji Trwam i wygnaniu ekstremisty Rydzyka z kraju, wpisujcie się, pokażmy mocherom, że są w tym kraju ludzie którzy nie boją się demagoga zwanego Ojcem Dyrektorem.

~Jet, 19.12.2005 19:57

Cytat:Precz z oszołomstwem i starymi dewotami,jestescie zakałą naszego narodu precz!!!!

~won, 19.12.2005 20:49

Futrzak, msg, nie obrażałem Was.

[ Dodano: Pią 23 Gru, 2005 13:15 ]
i żeby było jasne: nie jestem zwolennikiem RM, ale tym bradziej nie jestem przeciwnikiem. jestem za radiem o tej samej sile oddzialywania, może tylko mniej kontrowersyjnym, ale na zupelnie innych zasadach niż RM. Pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
23-12-2005 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Aslan napisał(a):Futrzak, msg, nie obrażałem Was.
Wiesz, ja sie nie czuje obrazony, tylko tak troche niefortunnie napisales wstep do posta.

Aslan napisał(a):żeby było jasne: nie jestem zwolennikiem RM, ale tym bradziej nie jestem przeciwnikiem. jestem za radiem o tej samej sile oddzialywania, może tylko mniej kontrowersyjnym, ale na zupelnie innych zasadach niż RM.
Jak dla mnie, to możesz być najgorzalszym zwolennikiem RM, to przecież żadna ujma na honorze - bo odebrałem ten fragment jako poczucie napiętnowania...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
23-12-2005 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Anies, jesli ktoś chce dać wszystkie swoje oszczędności na funkcjonowanie tego radia to jego sprawa, z tym, że niestety czasem zdarza się tak, że starsze osoby przsyłają na konto radia wszystkie pieniądze jakie mają, całą emeryturę czy rentę i nie nają na życie i niestety dzieci muszą je utrzymywać, bo przecież nie zostawią ojca czy matki by umarli z głodu. A takie zachowanie tych osób nie jest już dla mnie normalne (mówie o tych, co oddają wszystkie pieniądze nie mają na życie - chociaż może zgodnie z ewangelią oddają wdowi grosz, czyli wszystko co maja :-k )

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-12-2005 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
ale wiesz, z tym oddaniem wszystko co sie ma, to sie powinno oddawac ale Kosciolowi do puszki, zebys nie czula przywiazania do tych pieniedzy i zeby nie interesowalo cie, na co one zostana przeznaczone no i zeby pozbawic sie mozliwosci popadniecia w pyche - a tutaj prawie zaden z tych warunkow nie jest spelniony, bo a) oddaje pieniadze na konkretny cel (bo byc moze ktos inny by te pieniadze zmarnowal - a to oznacza, ze jednak dalej jestem do nich przywiazany), b) moge liczyc na to, ze zostane wymieniony na antenie radia jako darczynca - a to moze we mnie wzbudzic pyche. Tutaj powinno byc tak, zeby lewa reka nie wiedziala co czyni prawa. Wiec jak dla mnie, to nie jest biblijny wdowi grosz, ale oczywiscie jakies poswiecenie na zbozny cel (przynajmniej tak z wierzchu to wyglada).

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
23-12-2005 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Własnie o tym tez mowie msg. Przekazywanie pieniedzy na dobry zbożny cel, ok, tylko ze wydaje mi się, że też powinno się zastanowić, czy nie ma innych potrzebujacych, którym bardziej są potrzebne niz funkcjonowanie rozgłośni i budowanie uczelni która i tak bedzie płatna... Pod pojęciem bardziej potrzebujących rozumiem osoby, które np. z powodu braku pieniędzy na leczenie umierają, lub dzieci które z tego samego powodu kończą młode życie, bo rodziców nie stać na operację za granica Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-12-2005 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anies Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 107
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Zawsze mozna tak powiedzieć że potrzeba na co innego, moja koleżanka twierdzi że po co budowac nowy kosciół skoro szpital jest tak zadłużony..?
Leczenie ciała i duszy powinno iść w parze. Niestety brak jest w Polsce uczelni które kształciłyby kadry w duchu chrześcijańskim. Was nie obchodzi polityka ale jest ona bardzo ważna bo wpływa na nasze życie i może prowadzić do utrudnienia dla dojścia do zbawienia.
Nie zawsze zgadzam się z prezentowanym zdaniem na antenie RMale chętnie słucham np aktualności dnia.
Msg napisał " Zresztą, to co się teraz dzieje w polskiej polityce, czyli że już dużo ważnych informacji było podawanych przez przedstawicieli rządu na falach RM to mnie też mocno irytuje - jakby ci sluchacze byli uprzywilejowani - od takich informacji są konferencje prasowe, otwarte dla wszystkich, a tak sprawia to wrażenie, że (za przeproszeniem) wszystko robimy wśród swoich, bo reszta jest zła."
A ja Ci powiem, że media nie chcą o niektórych rzeczach słuchać i je podawać. Przyklad ostaniej kampanii wyborczej, nie wszystkie partie miały równy dostep do ogolnopolskich mediów.

"Jestem Polakiem - wi?c ca?? rozleg?? stron? swego ducha ?yj? ?yciem Polski, jej uczuciami i my?lami, jej potrzebami, d??eniami i aspiracjami."
23-12-2005 18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jerzzy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
W dzisiejszej ,,Gazecie Wyborczej"abp.Gocłowski wypowiada takie słowa-zakonnik nie jest od prowadzenia audycji politycznych,zakonnik jest od głoszenia słowa Bozego.Popieram te wypowiedz.Nachodzi mnie jednoczesnie taka refleksja.Pamiętam czasy Gomułki i jego ogromna niechęć do kościoła.Prymas Wyszyński był co chwila wsadzany do więzienia.Jak w tamtych czasach byłoby odbierane radio Maryja?O czymś zapomnielismy.Czasy inne.Byc może.
23-12-2005 19:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Tyle tylko, Jerzy, że o. Rydzyk nie jest prymasem - ani nawet biskupem ... #-o
W swojej działalności winien współpracować z lokalnymi biskupami - a tymczasem o. Rydzyk robi to, co sam chce ... Smutny

Nareszcie zatem polscy Biskupi zaczęli przywracać właściwe relacje ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
23-12-2005 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jerzzy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
ddv napisał(a):Tyle tylko, Jerzy, że o. Rydzyk nie jest prymasem - ani nawet biskupem ... #-o
W swojej działalności winien współpracować z lokalnymi biskupami - a tymczasem o. Rydzyk robi to, co sam chce ... Smutny

Nareszcie zatem polscy Biskupi zaczęli przywracać właściwe relacje ...
O.Rydzyk podlega pod prowincjała, a prowincjał pod generała zakonu. Radio Maryja jest własnością Zakonu Najświętszego Odkupiciela z siedzibą prowincjalną przy ul Karolkowej w Warszawie.
Chyba powinna istnieć droga słuzbowa?Gdzie sie podziała?
Co do pierwszego cytowanego mojego zdania,nie zrozumiałes intencji.Czasami w ,,walce" zołnierz bardziej sie liczy niz generał Uśmiech
23-12-2005 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jerzzy napisał(a):O.Rydzyk podlega pod prowincjała, a prowincjał pod generała zakonu.

dokładnie, jeśli ktoś decyduje się wstąpić do zakonu, to po określonym regułą czasie składa śluby czyystości, ubóstwa i posłuszeństwa. I właśnie posłuszeństwo przełożonym jest dośc istotne, gdyż nie stosowanie się do reguły zakonnika stawia w złym świetle całe zgromadzenie. niestety znam jednego redemptorystę, który nie chce się wypowiadać na temat swojego współbrata, bo mu poprostu za niego wstyd Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-12-2005 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jerzzy napisał(a):O.Rydzyk podlega pod prowincjała, a prowincjał pod generała zakonu. Radio Maryja jest własnością Zakonu Najświętszego Odkupiciela z siedzibą prowincjalną przy ul Karolkowej w Warszawie.
Chyba powinna istnieć droga słuzbowa?Gdzie sie podziała?
Co do pierwszego cytowanego mojego zdania,nie zrozumiałes intencji.Czasami w ,,walce" zołnierz bardziej sie liczy niz generał Uśmiech

No nie widzisz bracie Jurku - iż te "kukułcze jajko" chciano podłożyć Vatykanowi, lecz Papież w swej mądrości, uznał iż to leży w gestii Komisji Episkopatu Polski.

A teraz ( wspomnisz na me słowa) zacznie się to co powinno dawno nastąpić.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
23-12-2005 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Wojtek37 napisał(a):A teraz ( wspomnisz na me słowa) zacznie się to co powinno dawno nastąpić.

uważam że nic się nie zacznie, niestety- a może i stety? Episkopat nie będzie miał odwagi ruszyć z posad gmachu ojca Rydzyka- boi się rozłamu. poza tym ilu członków komisji Episkopatu jest za Radiem Maryja! To tylko rozdmuchanie problemu. ja jestem za zmianami, ale nie natychmiastowymi i drastycznymi. bo to inkomu na dobre nie wyjdzie, a tylko przyspieszy subtelny rozłam w państwie.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
23-12-2005 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
RM to miliony ludzi, którzy są katolikami. Konkretna siła polityczna, społeczna i finansowa. Prawda jest taka, że Rydzyk nie potrzebuje Episkopatu, a Episkopat tak. Episkopat to starsi ludzi oderwani od rzeczywistosci, którzy deliberują gdzieś we Wrocku nad niewiadomo czym. Ich kobntakt z ludźmi jest na zasadzie per noga, normalni ludzie z wiercvhuszjką kościoła się nie spotykają i probly ludzi zwykłych są dla nich czysto teoretyczne. Rydzyk zwraca się do ludzi i turla się po kraju pyskując i dyskutując, jest z ludźmi i szanuje ich (kasę).

Oddziaływanie ogólnie kościoła na wybory polityczne dokonywanie przez wiernych jest nikłe (gdyby było inaczej nie byłoby np. SLD w ogóle na scenie politycznej, ani prezydenta lewego- o wygraniu od czasu do czasu wyborów nie ma co mówić).

Rm daje ludziom możliwość uczynienia ich fasadowej wiary sensem życia za konkretne pieniądze. Rydzyk to siła, a kościół z silnymi nie walczy, rozłam kościo.ł RM byłby czymś traumatycznym dla kościoła, ale dla RM i potęgo Rydza tak naprawdę nic by nie zmienił.

Faktem jest, że im dłużej kościół metody radia m toleruje tym żałośniej wyglada w oczacych postronnych co absolutnie mnie nie martwi. Bo za całe zło , które wyrządza radio w jakiejś części cały episkopat ponosi odpowiedzialność. I dobrze.
23-12-2005 23:24
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów