Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa Ewangelizacja = pseudoewangelizacja??
Autor Wiadomość
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Nowa Ewangelizacja = pseudoewangelizacja??
Moniczka napisał(a):Od razu mówię że nie zgadzam się z treścią tekstu który przytaczam poniżej. A przytaczam bo ciakawa jestem waszego zdania na temat jak dyskutować z ludźmi o mentalności takiej jak autora tekstu.

Autor tekstu jest heretykiem i schizmatykiem.

Jak z takimi rozmawiać, objaśnia na stronach Pisma Świetego sam św. Paweł (dodajmy, że Benedykt XVI gorąco zachęca do kierowania sie praktycznymi wskazaniami Pisma świętego):

św. Paweł Apostoł napisał(a):Wiadomo przecież powszechnie, jakie to uczynki wywodzą się z pożądliwości ciała: nierząd, (...) nienawiść jednych do drugich, spory, zawiści, (...) pycha, niezgoda, rozłamy, i tym podobne. Otóż ostrzegam was tak samo stanowczo, jak już to kiedyś czyniłem: nikt z tych, którzy dopuszczają się tych występków, nie otrzyma w nagrodę królestwa Bożego. (Ga 5,19-21)
Tych, którzy wprowadzają rozłamy, upominaj raz i drugi, a jeśli to nie pomoże, po prostu ich unikaj, wiedząc, że są to ludzie przewrotni, uwikłani w grzechy, które już z góry wydają na nich właściwy wyrok. (Tt 3,10-11)

Upominani byli nie raz i nie dwa, ale wielokrotnie. Najlepiej więc unikać ich, nie zawracając sobie głowy ich fałszywymi ideami.

Można w pełni przyklasnąć słowom Autora - jednak odnosząc je do niego samego i jemu podobnych nieszczęśników, którzy sami wykluczają sie z Kościoła: "zostali wykiwani, i jest to smutna strona tej historii. W tym samym czasie, gdy myślą, że służą Bogu [oby!!! - ja jednak sądzę, że znaczna część z nich jest świadoma zła jakiego sie dopuszczają] , to w rzeczywistości podążają ścieżką inną od tej, którą On objawił przez Jezusa Chrystusa. Krótko mówiąc, idą oni fałszywą drogą. "

Pozdrawiam

J 14:12
30-12-2005 12:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Aby uwiarygodnić słowa mojego sprostowania zachęcam do przeczytania co na temat FSSPX mówia ultramontanie
http://www.ultramontes.pl/fsspx_problemy.htm

A oto fragnęt powyższego artykułu
Cytat:Dlaczego musimy odrzucić FSSPX?

Na wstępie krótko przypatrzmy się podstawowym punktom nauki arcybiskupa Lefebvre'a, a zatem głównym elementom stanowiska FSSPX, czyli lefebrystów:

FSSPX uznaje czterech ostatnich okupantów Stolicy Piotrowej i to pomimo ich heretyckich nauk.
FSSPX uznaje ważność tzw. II Soboru Watykańskiego.
FSSPX uznaje ważność nowej mszy i nowych "sakramentów".
FSSPX uznając prawowitość współczesnego "Magisterium" odrzuca dogmat o nieomylności Kościoła.
FSSPX nie chce się podporządkować "papieżom", których prawowitość uznaje.
FSSPX nie dopuszcza do święceń kapłańskich tych kleryków, którzy by pod przysięgą nie uznali treści w/w punktów.

Pozdrawiam

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
30-12-2005 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
inkwizytor napisał(a):Nie będe sie wdawał w dyskusje ale strona
http://www.ultramontes.pl
nie ma nic wspólnego z "Lefebrystami"
Ultramontanie to sedewakantysci.

dzięki za wyjaśnienie

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
30-12-2005 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Dzięki jswiec.
Cytat:Wcielenie: Dlaczego Słowo stało się ciałem:

- Dla nas ludzi
- aby nas zbawić i pojednać z Bogiem.
- abyśmy poznali w ten sposób miłość Bożą
- abyśmy życie mieli dzięki Niemu
- aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął
- by być dla nas wzorem świętości: "Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie..."; "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" ; "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem" (Miłość ta zakłada rzeczywistą ofiarę z siebie w pójściu za Nim.
- by uczynić nas "uczestnikami Boskiej natury"
- aby człowiek, jednocząc się ze Słowem i przyjmując w ten sposób synostwo Boże, stał się synem Bożym
- aby uczynić nas Bogiem: "Jednorodzony Syn Boży, chcąc uczynić nas uczestnikami swego Bóstwa, przyjął naszą naturę, aby stawszy się człowiekiem, uczynić ludzi bogami".

Zadośćuczynienie Jezusa polegało na tym, że wypełnił całe Prawo w naszym imieniu, a nie dlatego, że poniósł karę zamiast nas !
_________________
Raz jeszcze: Jezus kochał Boga i bliźniego zamiast nas, a nie cierpiał i umarł zamiast nas. To Jego Miłość zaprowadziła Go na Krzyż, a nie jest tak, że to Krzyż doprowadził do tego, że rozgniewany Bóg zaczął nas ponownie kochać i traktować jak synów !

„Tych, którzy wprowadzają rozłamy, upominaj raz i drugi, a jeśli to nie pomoże, po prostu ich unikaj, wiedząc, że są to ludzie przewrotni, uwikłani w grzechy, które już z góry wydają na nich właściwy wyrok.” (Tt 3,10-11)
07-01-2006 17:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów