Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Duch Święty ...
Autor Wiadomość
log3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Jak Duch Święty ...
Jak Duch Święty przemawia do człowieka, w dwóch przypadkach:
- Bez dowśiadczenia wylania Ducha Świętego
- Po wylaniu Ducha Świętego
Jeśli był ten temat poruszany na forum, to przepraszam i proszę o namiary.
27-01-2006 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jaki duch św.? Nie znam takiego. Znam tylko Ducha Świętego.

Przemawia w zasadzie tak samo. Zależy co masz dokładnie na myśli mówiąc "przemawia". Możesz sprecyzować pytanie?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-01-2006 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
log3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Offca napisał(a):Jaki duch św.? Nie znam takiego. Znam tylko Ducha Świętego.

Przemawia w zasadzie tak samo. Zależy co masz dokładnie na myśli mówiąc "przemawia". Możesz sprecyzować pytanie?

Jak rozpoznać działanie ducha śiwiętego i czy sposób jego działania różny jest 'w człowieku - na człowieka' przed 'Wylaniem Ducha Świetego' i po Wylaniu. Skad porpostu jest wiadome że Duch Święty do nas przemawia.

Wiem że w Odnowie operóje się terminem Światlo
Co to znaczy i Jak to rozpoznać, co temu toważyszy.
29-01-2006 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Przykro mi, ale nie dostawnesz łątwej odpowiedzi.

Czy działa Duch Święty, ocenia sie po tzw. owocach - jeśli konkretnemu doświadczeniu towarzyszy wzrost duchowy, a także zauważa sie pojawianie sie owoców Ducha ( list do Galatów, 5 22-23, albo obok tego, bo z pamięci podaję), tzn. żę ktośzostał napełnion yDuchem Święteym.

Jeśli chodzi o pojedyncze doświadczenia, to bardziej ocenia się w drugą stronę - nigdy działaniem Ducha Świętego nie będzie działanie sprzczne z nauka Boza Uśmiech

Poza tym Duch działa zawsze w jednosci, to też wskaźnik Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-01-2006 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
log3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dziekuje Za Odpowiedz! Mam jeszcze jedno pytanie: A co z tym światłem na które się powołuje Odnowa, co mu toważyszy jak je rozpoznać i czy może dostapić wylania ktoś kto przeżył burzliwe nawrucenie i całym soba uwierzywszy w taki sam sposób zaczoł praktykować - modlitwe; post; itd. eucharystie ...
30-01-2006 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
Jetem w Odnowie od dobrych paru lat i zastanawiam się, o jakim świetle mówisz... nie kojarzę w tym momencie... wylanie Ducha czyli taką prywatną Pięćdziesiątnicę może przeżyć każdy, to nie zarezerwowane dla konkretnego nurtu czy formy. Aczkolwiek konkretna modlitwa zawsze pomaga stworzyc warunki Uśmiech

Ja jedno ze swoich "wylań" przeżyłam podczas adoracji, po prost upoczułam napełenienie niewiarygodną łaską i pokojem i zrozumiałam wiele rzeczy, pomagajacych mi pojednać się z otoczeniem i naprawić parę błędów w życiu.

Tak dalej zastanawiam sie nad tym światłem... jest w naszym "slangu" takie powiedzenie, że podąża sie za światłem Ducha, ale to mamy na myśli pewnego rodzaju przewodnictwo, Boże przewodnictwo... Napełnienie Światłem Ducha to napełnienie Jego mądrością i darami Uśmiech

Moze o to chodziło :?:

Jak masz jeszcze jakieś pytania to z miłą chęcią odpowiem Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-01-2006 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Mnie się bardziej wydaje, że jemu chodzi o światło jako natchnienie Ducha Świętego. A to posiada każdy, tylko trzeba umieć dobrze odczytać Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-01-2006 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
log3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Jan 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wpierw zanim zadam jeszcze jedno pytanie chiałbym gorąco podziękować za odpowiedzi i starania wszystkim którzy już do tej pory przyłączyli się do tematu i tym którzy do piero to zrobią! Wielkie BÓG ZAPŁAĆ! Amen

Pytanie: Czy swatła-światło ducha świętego jest też doświadczweniem które oczuwa ciało czy jest ono gdzyeś glęboko a nie jest połaczone z takim wrazeniami bo ja spodkałem się z takim opisem tego zagadnienia "Nagle odczuwam czgo Pan chce, ta pewnoś przeszywa umysł i jest wrecz odczuwalna na ciele.". Jeśli to jest światło to jak je odróżnić od wrażeni o podłożu emocjonalnym czy wynikających z ukrytych pragnień i rządz?

Pozdrawia Log3 Uśmiech
08-02-2006 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Wydaje mi się, ze każdy inaczej to odczuwa. Też się czasami zastanawiam czy dane natchnienie nie pochodzi przypadkiem od złego, bo przecież i to jest możliwe. Myślę, że wszystkie dobre natchnienia pochodzą od Boga.
Jeśli mam jakieś natchnienie od Ducha to odczuwam to najczęściej jako wewnętrzne, uporczywe przynaglenie do zrobienia czegoś. Czasami może się to objawiać szybszym biciem serca, albo specyficznym łaskotaniem w klatce piersiowej, ale w wielu przypadkach jest to po prostu silne, wewnętrzne uczucie przynaglenia do czegoś.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-02-2006 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów