Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch Czystych Serc
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #76
 
Nalenczowianin napisał(a):Nadal nie rozumiem komu dzieje się krzywda z tego powodu że dwójka dorosłych ludzi prześpią się ze sobą z miłości. Nie umiem pojąć co się takiego szczególnego w tedy dzieje. Zwłaszcza że większość ludzi tak robi i nic im nie jest.
Juz w założeniu to zdanie jest nieprawdziwe.
Przy dotyku setki komórek przenikają się wzajemnie.
Przy pocałunku tysiące.
Przy stosunku miliony.
To że ty nie pojmujesz, to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Ciało człowieka jest sanktuarium. Jest mieszkaniem Boga. Bóg jest czysty. Jeśli prześpisz sie z prostytutką, miliony jej komórek wnikają w czystą światynię Boga. Naruszasz prawo własności. Ona nie jest twoja. Popełniasz cudzołóstwo. A to nigdy nie pozostaje bez konsekwencji. Albo dla ciebie, albo dla drugiej strony. (np. choroba weneryczna, albo aids)
Ale to również działa w sferze ducha. Jak myslisz, skąd później np nerwice?, albo nieumiejetność znalezienia odpowiedniego partnera?
Druga sprawa- jeśli jako młody człowiek będziesz wchodzić w seks, to później jako dorosły będziesz chciał wiecei i więcej. I normalny seks już ci nie wystarczy .....
To samo dzieje sie w dorosłym życiu. Tzw przespania sie czy tez tzw wolne związki w konsekwencji prowadzą do różnych dewiacji. Stwórca wymyślił najlepsze rozwiązanie, jesli chodzi o te sprawy. Chodzi o stałość i wierność.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
05-11-2009 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #77
 
Zależy co rozumiesz przez "całować się". Jeśli ma to wywołać celowo podniecenie to tak nie może Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-11-2009 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #78
 
Annnika napisał(a):Zależy co rozumiesz przez "całować się". Jeśli ma to wywołać celowo podniecenie to tak nie może Oczko
A jest jakaś inna mozliwość? Oczywiście nie piszę tu o cmoknięciu na przywitanie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
06-11-2009 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ludmila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #79
 
Nie no tak po prostu Uśmiech ale nawet takiego cmokniecia w usta nie mozna ??Oczko

Niech moje ręce czynią to czego Ty chcesz Panie Uśmiech
06-11-2009 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #80
 
Sant, każdy ma inną granicę Uśmiech - przykładowo mój narzeczony lubi okazywać mi czułość całusem w czoło Uśmiech - ja tu nic zdrożnego nie widzęOczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-11-2009 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #81
 
No pewnie Uśmiech Całusowi w czoło raczej trudno o namiętność Oczko

Pytanie kiedy pocałunek zaczyna rozbudzać namiętność i pożądanie. Tyle, że kobieta musi tu brać poprawkę na to, że jej chłopak/narzeczony może pożądać jej bardziej, niż ona jego, i można narobić nie tyle sobie, co kochanej osobie kłopotów z czystością. I po co?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-11-2009 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #82
 
Cytat:Nie no tak po prostu Uśmiech ale nawet takiego cmokniecia w usta nie mozna ??Oczko
Wiesz, tu nie chodzi o to że nie można, że jest pewien zakaz. Po prostu to co w danej chwili jest przyjemne, w dalszej perspektywie, wcale takim nie musi Uśmiech być. Nie wszystko co na pozór przyjemne po prostu się opłaca.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
07-11-2009 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ludmila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #83
 
jesli dam buziaka w policzek to nic?? ale jesli bym dala w usta to juz nie za dobrze ?? Uśmiech

Niech moje ręce czynią to czego Ty chcesz Panie Uśmiech
09-11-2009 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #84
 
Ludmiłko, to sprawa indywidualna Oczko - jeśli taki buziak nie wywołuje przypływu pożądania to ok Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-11-2009 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ludmila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #85
 
Dzięki Uśmiech naleze do RCS od jakis 2 lat chyba Uśmiech wczesniej jakos mnie to pytanie nie interesowało Uśmiech

Niech moje ręce czynią to czego Ty chcesz Panie Uśmiech
11-11-2009 11:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów