Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch Czystych Serc
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Heh w RCS nie ma bezgrzesznych ludzi. Wielu się zapisało i wielu mimo tego upada. Grunt to nie poddawać się Uśmiech Zaprzyj się samej siebie - mówi Jezus Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-02-2006 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kawazmlekiem Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
No własnie. Jeśli upadasz- walcz. Natomiast, co do formalnego wypisania- nie wiem, musisz zapytać redakcję "Miłujcie się!". Ale nie radz ę się poddawać, bo czytsość to nie tylko kwestia Ruchu, to Boze przykazanie, które jest drogą do szczęścia, choć bardzo trudną, i będzie Cię obowiązywać takze jak się wypiszesz... Odwagi!!

"Ju? nie ?yj? ja, ale ?yje we mnie Chrystus"-rzeczywistos? po Komunii.
22-02-2006 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mietio Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
RCS a przede wszystki bardziej dostępne dla młodych i nie tylko młodych czasopismo miesięcznik MIŁUJCIE SIĘ!!! Z jednej strony dla osób mających ów problem MIŁUJCIE polecam. Pozwala ona dostrzec nie tylko siebie ale i innych, którzy walczyli i walczą wciąż o czystość. To dodaje wiary w siebie.
Miłujcie się - jest przydatne jednak to pewnego okresu - zasada pomocniczości - by człowiek mógł wydobyć się z bagna problemu. Lektura dalsza ów czasopisma - niestety może doprowadzić do nowego uzależnienia, gdzie czytelnik może usprawiedliwiać siebie i swą grzeszność tym że inni ów problem posiadają. Może stać się lekturą, erotyczną - tyle że bez zdjęć - lecz treść -pobudzającą do zmysłowośći...

Ukazując jednak i za i przeciw - polecam ów czasopismo. wykorzystuję je dość często w katechezie - zachęcając młodych - przez ukazanie świadectw...
05-02-2007 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
mietio napisał(a):Ukazując jednak i za i przeciw - polecam ów czasopismo. wykorzystuję je dość często w katechezie - zachęcając młodych - przez ukazanie świadectw...
Tych świadectw jest wszędzie całe mnostwo. Ja kiedys "sprzedałem" na katechezie świadectwo Casanowy, które ktoś zapodał tu, na forum.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-02-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
No właśnie ja z takim pytaniem. Skoro temat juz znalazłam to zakładać nie będę Uśmiech Chodzi mi o konkretne postanowienia wynikające z przystąpienia do tego ruchu. Nie bardzo zrozumiałam to, co było na stronce. Tam było coś o Adoracji Najświętszego Sakramentu, tylko czy tu chodzi o codzienną Adorację? Nie pytam z niechęci, tylko raczej z możliwości. Będe bardzo wdzięczna za każda pomoc Uśmiech Pozdrawiam. Z Panem Bogiem.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
23-05-2007 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Z tego co się orientuje to są dwie wersje tej modlitwy zawierzenia...
Bo właśnie ten kawałek o codziennym spotykaniu się z Panem na adoracji budził wiele kontrowersji, a raczej problemów...
I coś tam zostało zmienione w tej modlitwie :wink:
Ale szczegółów nie znam bo ja to jednym uchem wpuszczam, a drugim wypuszczam takie info... :diabelek:

http://www.ewangelizatorzy.pl
23-05-2007 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
czarek, Dziękuję za pomoc

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
23-05-2007 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Czasem wspomina o RCS w szkole, na katechezie. Reakcje są, no ...
po prostu są...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-10-2007 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):Czasem wspomina o RCS w szkole, na katechezie. Reakcje są, no ...
po prostu są...
dobra dobra ale jakie są? na przykład takie: ee ksiadz co tu ksiądz takie bujdy opowiada czy pytają: co to jest, dlaczego warto a dlaczego niby nie można?? itd Niech ksiądz rozwinie, prosze Uśmiech

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
19-10-2007 01:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
U mnie na 5 nauczycieli od religii... tylko jeden z nich wspomniał o tym ruchu.
Ogólnie nie wiem czemu ale ruch ten kojarzy mi się z tym , ze wstępują do nich osoby które maja problemy ze swą seksualnością... :|

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-10-2007 08:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
w tym roku na DDM mozna było złożyć deklarację odnośnie czystości
teraz mam motywację :mrgreen:

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
23-10-2007 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #27
 
motylek napisał(a):w tym roku na DDM mozna było złożyć deklarację odnośnie czystości

Na DM W Wołczynie w lipcu też Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-10-2007 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Nie wiem dlaczego, ale jak słyszę RCS to mam jakieś złe skojarzenia. Proszę mi wybaczyć, ale dla mnie to trochę taki "zboczony" ruch tchnący "nawiedzeństwem" :- Na pewno bym się nie zapisała do czegoś takiego. Jakieś dziwne to...
28-10-2008 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #29
 
Co dziwne :?: Że młodzi decydują się upraszczając nie seksić przed ślubem i dbać o czystość :?: Co w tym zboczonego czy nawiedzonego :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2008 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Jestem w RCS Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-10-2008 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów