Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benedykt XVI prostuje Drogę Neokatechumenalną
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
alus napisał(a):...załapałeś 2 ostrzeżenia..ho..ho :shock:
I to jednego dnia... Ma się te zdolności Uśmiech

pozdrawiam
Marek
13-06-2008 10:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Marku cieszę się że uznajesz DN jako dieło Boga w Kościele. Zawsze można się do czegoś doczepić, tam gdzie dzialają niedoskonali ludzie. Znam kilkunastu "paskudnych" siejących zgorszenie kapłanów, a to wcale nie znaczy, że KRzK jest Beeee. Czyż nie?.

Z czasem przeciwnicy DN się będą mogli przekonać , że jesteśmy prawowiernymi członkami Kościoła, jak również biskupów i Papieża. Ale jak ktoś walczy z Kościołem to żadne argumenty nie będą mu wystarczały - czyż nie, zawsze sobie znajdzie pole do ataku, dokładnie tak samo byli w Kościele prześladowani [przez jakiś czas] Jego święci, co wiemy z historii.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-06-2008 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Tylko po co te "sekciarskie" teksty. jak ktos ma cos do DN, to zaraz walczy z Kosciołem i przesladuje swiętych.
Syndrom "oblężonej twierdzy"? Skąd ja to znam Oczko
13-06-2008 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ano właśnie.
Bardzo często spotykam się (nie tylko i nie przede wszystkim w DN) z argumentacją która opiera się na rozumowaniu "nasz ruch (wspólnota, organizacja, przedsięwzięcie) jest dziełem Boga więc wszystko jest OK".
Jest to bardzo niebezpieczne bo pozwala abstrahować od obserwowanych nieprawidłowości.
A przecież wszystko to (ruchy, organizacje, inicjatywy) to zjawiska w Kościele i dla Kościoła, ale NIEKONIECZNE.

pozdrawiam
Marek
13-06-2008 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Marku, Kyllianie - DN nie jest nawt ruchem, tylko jednym z tysięcy sposobów który daje Kościół by wierni mogli pogłębiać swoją wiarę w oparciu o Magisterium Kościoła. Więc nie bardzo rozumiem waszych obiekcji.....?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-06-2008 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Sorry Wojtku, ale zalewasz :mrgreen:
Starają się o diecezję personalną ale są "tylko jednym ze sposobów".

pozdrawiam
Marek
16-06-2008 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Marek MRB napisał(a):Sorry Wojtku, ale zalewasz :mrgreen:
Starają się o diecezję personalną ale są "tylko jednym ze sposobów".

Nie bardzo rozumiem?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-06-2008 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
DN nie sytuuje się w praktyce jako "jeden z ruchów" - to zresztą jest akurat w niej najbardziej niepokojące - dość często (ZBYT często) spotyka się osoby z DN przekonane że "tak naprawdę" to tylko Neo są "prawdziwymi" chrześcijanami.
Widzę tu jakiś błąd praktyczny w formacji (dla równowagi przyznam że zarzuty ze slynnej książki jakoś mnie nie przekonały).
Natomiast trzeba powiedzieć że Noe mają jedną, zgoła niezwykłą (przynajmniej jak na ruch w Polsce) zaletę - nigdy nie spotkałem się z informacją na temat grupy Neo która odeszła od Kościoła.
I to jest olbrzymi plus.

Natomiast bardzo niechętnie szermuję określeniami co jest , a co nie jest "dziełem Boga" w Kościele - bowiem wiele dzieł jest owszem, dziełem Boga ale "na określony czas" a członkowie ruchów są skłonni z określenia "dzieło Boga" wyciągać wnioski w rodzaju "krytykujesz nas = krytykujesz Boga" (co jest czystym sekciarstwem).

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Marek MRB napisał(a):DN nie sytuuje się w praktyce jako "jeden z ruchów" - to zresztą jest akurat w niej najbardziej niepokojące - dość często (ZBYT często) spotyka się osoby z DN przekonane że "tak naprawdę" to tylko Neo są "prawdziwymi" chrześcijanami.

Odpowiem tak, znałem kilku takich nadgorliwców, ale nie należy generalizować, bo jest to krzywdząca, moim zdaniem ocena. W KRzK jest wiele dróg wzrastania ku Panu.

Ja osobiście zawsze tępiłem postawy wyższości neo nad innymi wspólnotami, i każdy kto ma rozeznanie w Kościele dokładnie o tym wie. Dla mnie, i w mojej wspólnocie taka postawa jest obca. Nie wiem z jakimi ludźmi się spotykałeś, ale takich można spotkać wszędzie, którzy będą wychwalali ponad niebiosa swoje wspólnoty, twierdząc o ich wyjątkowości, i wyższości nad innymi.

Takie postawy towarzyszą nam od stuleci, jak sam wiesz wspólnty zakonne też miały takie antagonizmy, a i nawet w NT jest ślad takiego złego podejścia do sprawy.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-06-2008 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
To Prawda.

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
W temacie Uśmiech
http://www.goscniedzielny.wiara.pl?grupa=6&art=1213366112&dzi=1104785534&idnumeru=1213356436
17-06-2008 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Dobry tekst, polecam przeczytać Uśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
17-06-2008 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
kard. Schoenborn napisał(a):„Europa powiedziała trzy razy »nie« swojej własnej przyszłości”. Pierwszy raz w 1968 roku – obchodzimy teraz czterdziestolecie – przez odrzucenie „Humanae vitae”. Drugi raz w 1975 roku, kiedy prawa popierające aborcję zalały Europę. I trzeci raz… właśnie dostałem wiadomość, że rząd w Austrii uznał małżeństwa homoseksualne, to jest to trzecie „nie” dla przyszłości i „nie” dla życia. I to nie jest sprawa jedynie moralności, to jest kwestia faktów: Euro-pa umiera, bo powiedziała „nie” życiu.
Tylko martwe ciało nie ma napięć!! Piękna treść. I coś mi się zdaje, że widzę kolejnego papieża...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-06-2008 01:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
Cytat:Benedykt XVI prostuje Drogę Neokatechumenalną

No i dobrze ,że prostuje w końcu taka rola papieża Oczko.
Droga Neokatechumenalna jest posłuszna papieżowi dostosowała się do wymagań i nie rozumiem po co tyle szumu.
Nie pierwszy raz, nie ostatni daje wskazania dla jakichkolwiek wspólnot

To normalne , że papież pilnuje żeby wszystko była okay Oczko

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
05-05-2009 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Droga Neokatechumenalna jest jedną z opatrznościowych odpowiedzi na potrzebę odkrywania bogactwa wiary w obojętnym religijnie świecie – mówił bp Tadeusz Rakoczy.

http://ekai.pl/wspolnoty/x22432/droga-ne...janskiego/

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-09-2009 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów