Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katolicyzm - dlaczego?
Autor Wiadomość
Crusader Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
http://www.teologia.pl/m_k/zag06-1b.htm#3

3. Co teologia nazywa chrztem pragnienia?

Według teologów wielu dostępuje zbawienia na zasadzie chrztu pragnienia. Otóż można przypuszczać, że ludzie uczciwi, otwarci na prawdę, gotowi czynić każde dobro rozpoznane w sumieniu przyjęliby chrzest, gdyby tylko usłyszeli o nim i dobrze go poznali. Ich uczciwe życie zawiera w sobie zupełnie nieświadome pragnienie chrztu. Dostępuje chrztu pragnienia ten, kto współdziałając z darowaną mu łaską Bożą dochodzi do takiej miłości i żalu za popełnione zło, że przez Ducha Świętego zostaje oczyszczony z grzechów, odrodzony i uświęcony, z czego jednak zupełnie nie zdaje sobie sprawy.

(tak wogóle, to bardzo dobra strona, gorąco Wam ją polecam)

obro?ca doktryny przed fa?szywymi nowinkami

bezkompromisowy antykomunista i antynazista

najwybitniejszy Papie? XX wieku wci?? czeka na kanonizacj?
[Obrazek: pius_xii.jpg]
Pio XII santo subito !!
31-12-2005 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:(tak wogóle, to bardzo dobra strona, gorąco Wam ją polecam)

Wiem, mają fajny programik na kompa z zagadnieniami teologicznymi Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-12-2005 01:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
templariusz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Jeszcze raz odsyłam do letury :http://msza.net/m/i/cz15_10.html
31-12-2005 01:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
templariusz napisał(a):Porze wAs o lekture tej publikacji, ona rozjaśnia naukę Kościoła o zbawieniu, jest ona pełna radosći i miłosci. Stwierdzenie św. Cypriana wymaga zaś doprecyzowania.
Jeszcze raz polecam ta ksiażkę.

Mnie się podobało i wiele wyjaśniło

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
31-12-2005 02:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Fajne świadectwo na onet.pl znalazłam:

Cytat:Byłem Zielonośiątkowcem. Wstapiłem jako młody chłopak, bo podobała mi się muzyka, zywiołowe nabożeństwa i trochę tajemniczowści jaką niosły Boże dary. Nie ukrywam, że dziewczyny też były ładne... Wchodziłem coraz głębiej ale tak naprawdę mimo wielu nauk czułem, że jest w tym dużo emocjonalnej powierzchowności u mnie i u innych członków zboru. Czytałem Biblię, modliłem się głosiłem Słowo ale czułem, że nie dorastam do wszystkich wymogów ewangelii a do tego nie wszystko czego mnie tam uczono było zgodne z rzeczywistością. Mamiono mnie tam papką typu "wierz a a Bóg rozwiąrze wszystkie twoje problemy". Przyszedł rak i mi wpierają, że widocznie wiare miałem zbyt słabą. Teraz wiem, że KK mówił prawdę: "Bóg nie rozwiązuje sam wszystkich problemów ale daje siłę do ich uniesienia". Dlatego chcę wystąpić od Zielonoświątkowców a przejśc do KK. Podziwiam to w jaki sposób umierał JPII. Przekonuje mnie to o prawdzie jaka jest w KK.
Dziękuję Jezusowi za to i prosze o odwagę decyzji. Mój zbór mnie chce za to wykląć. Ludzie z którymi przeżyłem dużo waspaniałych chwil, z którymi pracowałem dla Ewangelii traktuja mnie jak trendowatego.
Znalazłem prawdę w Kościele katolickim. Jezus powiedział o sobie, że jest Prawdą. Znajdując Prawdę znalazłem Jezusa! A prawdę znalazłem w Kościele katolickim.

Nic dodać nic ująć :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-12-2005 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ja mam sporo ciekawych tekstów na ten temat ale są długie (bardzo), jeśli ktoś chce to prześlę mailem - piszcie na priv.

[ Dodano: Sob 31 Gru, 2005 12:23 ]
Teksty pisane przez ludzi którzy odnaleźli prawdę w Kościele Katolickim

[ Dodano: Nie 01 Sty, 2006 12:16 ]
Crusader, templariusz: Odpowiedzcie proszę...

jak pogodzić dwa twierdzenia:


Cytat:Crusader napisał/a:
[zwracam uwagę, że możliwe jest takze zbawienie tych, którzy Kościoła, Chrystusa nie poznali. Ale szanse na to są znacznie mniejsze, bo ludzie ci nieszczęśni nie uzyskują łask poprzez sakramenty, a poprzez brak chrztu są w stałej - jak naucza Kościół - niewoli szatana.



[ Dodano: Sob 31 Gru, 2005 00:25 ]
templariusz napisał/a:
[Oczywiscie racje ma świety Tomasz Anielski Doktor gdzy mówi że każdy człowiek ma od Boga tyle łaski aby sie zbawić, ale nie każdy ma możnosć bycia w Kosciele Katolickim.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
31-12-2005 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów