Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Bóg cierpi
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Moniczka napisał(a):No tak, tylko z drugiej strony skoro w Niebie nie będzie cierpienia a Bóg jest tam właśnie... Czy dosięga Go cierpienie?

Z drugiej strony ktoś kto kocha cierpi kiedy rani się te miłość, i cierpi razem z dziećmi które cierpią

Moniczko
W niebie życie jest zupełnie inne od tego ziemskiego,zbawienie bowiem nie polega na tym,aby przenosić te wszystkie cierpienia do miejsca,gdzie panuje tylko miłość i radość,tam żadnego cierpienia nie będzie,dlatego warto się starać,aby dostąpić zbawienia.
Bóg cierpi w inny sposób niż my,nie czuje tego cierpienia jak my - cieleśnie, popatrz na Jezusa,on cierpi gdy grzeszymy,tak jakbyśmy ponownie przybijali go do krzyża,ale według mnie jest to tylko cierpienie symboliczne,aby ukazać nasze grzechy,gdzie zmierza natura człowieka,który został stworzony na podobieństwo Boga,że grzech prowadzi do cierpienia duchowego i to może być obraz cierpienia Boga,gdy widzi,że grzeszymy,bo odłączamy się od niego,odrzucamy jego miłość,a on pragnie tylko abyśmy Go kochali,bez żadnych ofiar,bez żadnego dawania Bogu czegokolwiek w zamian,mało tego - to on może dać nam bardzo dużo,tak,ze nigdy nam brakować nie będzie.

Nie jestem Bogiem tylko człowiekiem,dlatego trudno wypowiadać się na temat cierpienia Boga,co on czuje,czy cierpi,ale wiele faktów,które są przedstawiane w Biblii ma wymiar symboliczny,dlatego nie można go traktować jako coś co da się przedstawić,pokazać w sposób namacalny,widoczny dla człowieka.
To jest też jakąś cześcią naszej wiary - wierzymy w to,co Bóg nam przekazuje po przez różne fakty,po przez słowo,ale nie widzimy Boga,możemy czuć tylko Jego obecnosć właśnie w tych wszystkich znakach.

To może nie być właściwe ujęcie tego,co dotyczy tematu - czyli cierpeinia Boga, to jest moje zdanie,nie wiem czy dobrze to rozumiem,ale jeśli źle to może ktoś dokładniej to sprecyzuje,może Daidoss,który zgłębia tą stronę teologiczną i może mieć więcej wiedzy na ten temat. Myślę jednak,że nie ma w tym co napisałem niczego,co mogłoby być negatywne,może być tylko ujęte w inny sposób,nie teologiczny, ale ludzki,tak jak to się przyjmuje do siebie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-01-2006 13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czy Bóg cierpi - Moniczka - 31-12-2005, 17:23
[] - Zygmunt - 01-01-2006, 02:56
[] - Andr2ej - 01-01-2006, 05:01
[] - Moniczka - 01-01-2006, 12:50
[] - TOMASZ32-SANCTI - 01-01-2006 13:36
[] - Annnika - 01-01-2006, 14:02
[] - Moniczka - 01-01-2006, 14:08
[] - TOMASZ32-SANCTI - 01-01-2006, 19:10
[] - jswiec - 02-01-2006, 13:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów