Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surowy straszliwy Bóg i dobra łagodna Matka
Autor Wiadomość
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Surowy straszliwy Bóg i dobra łagodna Matka
Crusader napisał/a:
Cytat:[ Matka Boża już nie może powstrzymać karzącego ramienia swego ukochanego Syna, które zawisło nad światem.

Tak, wiem, że to objawienie.

Ale wytłumaczcie mi jak to możliwe że Matka Boża kocha nas bardziej niż Jezus, że jezus chce się mścić a On nas broni skoro ona miłości uczyła się od Jezusa!

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
02-01-2006 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Jak dla mnie ukazywanie Boga jako mściwego Ojca, a Maryje jako łagodną Matkę to totalna przesada i herezja. Nie wierzę w Boga mściwego, ale w Boga, który jest samą Miłością, której nikt tak wielkiej nie ma, nawet sama MB.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2006 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dodam jeszcze że wierzę w Sprawiedliwość Boga, ale sprawiedliwość rozumianą jako Sprawiedliwość Dobrego Ojca, a nie sprawiedliwość Bezlitosnego Sędziego.

[ Dodano: Pon 02 Sty, 2006 20:47 ]
Tylko czy wolno nam nie wierzyć skoro sama Matka Boża tak mówi...

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
02-01-2006 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja też. Poza tym przedstawienie Boga jako bezlitosnego sędziego kojarzy mi się z lekcjami religii sprzed wielu lat, kiedy biedne dzieci straszono groźnym Panem Bogiem co posyła do piekła za każdy grzeszek. Mnie by to doprowadziło prędzej do psychiatryka niż do prawdziwej i żywej wiary. Na szczęście mnie Bogiem nie straszono.
Miłość nie zna lęku. Kto wykształcił się w Miłości nie zna lęku. To z Biblii. A straszenie Panem Bogiem, do niczego innego nie prowadzi tylko do lęku i strachu. My nie mamy się Boga bać, ale radować się z Jego obecności z naszym życiu. Człowiek, który się boi, zacznie w końcu uciekać od Boga.
Jest różnica między bojaźnią bożą a strachem i lękiem. Między surową i bezwzględną sprawiedliwością, a sprawiedliwością miłosierną.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2006 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bojaźń Boża jest cnotą - ale ta rozumiana jako lęk przed tym by dobrego Boga nie obrazić, nie zranić Jego miłości

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
02-01-2006 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Moniczka napisał(a):prawiedliwość rozumianą jako Sprawiedliwość Dobrego Ojca, a nie sprawiedliwość Bezlitosnego Sędziego.


Łał to są dwa rodzaje sprawiedliwości? W tym jedna wyraźnie gorsza od drugiej? Ktoś tu brzydko relatywizuje moralnie...
02-01-2006 21:57
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Już Ci pisałam semper że ignoruję Twoje pytania

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
02-01-2006 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Poza tym albo sprawiedliwy albo miłosierny- albo rybka albo akwarium.
02-01-2006 21:59
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
jw

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
02-01-2006 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
semper_malus napisał(a):Poza tym albo sprawiedliwy albo miłosierny- albo rybka albo akwarium.

Jedno drugiego nie wyklucza, podobnie jak rybka akwarium, lub akwarium rybkę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2006 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
"Albo rybka albo akwarium" - akwarium bez rybki jest tylko niepotrzebnym gratem, a rybka bez akwarium?...chyba tylko szkieletem rybki...
Bóg to jedność:Miłość i Sprawiedliwość -
- "Niechaj pokładają nadzieję w miłosierdziu moim najwięksi grzesznicy. Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia mojego.
Córko moja pisz o moim miłosierdziu dla dusz znękanych. Rozkosz mi sprawiają dusze, które się odwołują do mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia.
Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu swoim.
Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia mojego.
Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości mojej...
Serce moje jest przepełnione litością i miłosierdziem dla wszystkich" Dzienniczek 1146,1148.
"Większe jest miłosierdzie moje aniżeli nędze twoje i świata całego.
Kto zmierzył dobroć moją?
Dla ciebie zstąpiłem z nieba na ziemię, dla ciebie pozwoliłem przybić się do krzyża, dla ciebie pozwoliłem otworzyć włócznią najświętsze serce swoje i otworzyłem ci źródło miłosierdzia; przychodź i czerp łaski z tego źródła naczyniem ufności" Dz.1485.
Wszysto zależy od człowieka - bo "Bóg stworzył cię bez ciebie, ale nie zbawi cię bez ciebie"....
02-01-2006 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Crusader Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 37
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Alus napisała bardzo mądrą rzecz:

Bóg to jedność:Miłość i Sprawiedliwość

do ostatniego tchnienia życia każdy może się nawrócić. Wówczas najwyżej spędzi pewien "czas" w czyśćcu, ale na pewno zostanie zbawiony.

teologja zna pojęcie "zatwardziałego grzesznika". I z niczym dobrym się ono nie kojarzy :|

jeśli ktoś odrzuca niezmierzoną Bożą łaskę, to zasługuje na konsekwencje. Mówi się zatem, że lepiej, aby poniósł je na ziemi niż w życiu wiecznem. To tylko może mu pomódz !!

"jemu" - każdemu z nas, bo nie ma ludzi bezgrzesznych. Czy możemy zagwarantować, że grzesząc nie czynimy tego przeciw Duchowi Świętemu ? ja takiej pewności nie mam co do swojej osoby !

Zatem negowanie wagi cierpień doczesnych itp gdzieś w tle może mieć heretycką tezę powszechnego zbawienia, jakoby Bóg nie umieścił nikogo na wieczność w piekle.

jeszcze jedno ... być może większość ludzi zostanie zbawionych ... być może prawie wszyscy ... Ale dla naszego losu lepszem będzie podchodzenie do sprawy bardzo poważne, rzekłbym w skrócie średniowieczne. Czy coś możemy na tym stracić w pozaziemskim rozrachunku ??

za to całkiem sporo może kosztować nas lekkomyślność odnośnie zbawienia - swojego i każdego człowieka z osobna. Największym tryumfem diabła jest to, że ludzie tracą wiarę w jego istnienie i skuteczność !!

obro?ca doktryny przed fa?szywymi nowinkami

bezkompromisowy antykomunista i antynazista

najwybitniejszy Papie? XX wieku wci?? czeka na kanonizacj?
[Obrazek: pius_xii.jpg]
Pio XII santo subito !!
03-01-2006 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Moniczka napisał(a):Ale wytłumaczcie mi jak to możliwe że Matka Boża kocha nas bardziej niż Jezus, że jezus chce się mścić a On nas broni skoro ona miłości uczyła się od Jezusa!
"Ramię Syna" - to odwołanie się do starotestamentowego zwrotu "Ramię Jahwe".
Przebudź się, przebudź! Przyoblecz się w moc, o ramię Pańskie!
Przebudź się, jak za dni minionych, w czasie zamierzchłych pokoleń.
Czyżeś nie Ty poćwiartowało Rahaba, przebiło Smoka?
Czyżeś nie Ty osuszyło morze, wody Wielkiej Otchłani,
uczyniło drogę z dna morskiego, aby przejść mogli wykupieni? [Iz 51,9-10]


"Ramię Pańskie" to obraz stwórczej mocy Bożej, która eliminuje pierwotny chaos i stwarza nowy świat. Ale oznacza to także karę [czy nawet śmierć] dla wszystkich sił przeciwnych Bogu i Jego planowi stworzenia, wzmagających chaos.

Teraz co do modlitwy błagalnej o "powstrzymanie Ramienia"
Lud tej ziemi mnoży gwałt i rozbój, krzywdzi ubogiego i nędzarza, a bezprawnie uciska cudzoziemca. I szukałem wśród nich męża, który by wystawił mur i stanął w wyłomie przede Mną, by bronił tej ziemi i przeszkodził Mi w jej niszczeniu, a nie znalazłem takiego. Wobec tego wyleję na nią mój gniew, w ogniu mojej zapalczywości wyniszczę ich. Na głowy ich składam odpowiedzialność za ich postępowanie» - wyrocznia Pana Boga. [Ez 22,29-31]

Nie należy zapominać, że Jezus jest Słowem Ojca, przez które wszystko zostało stworzone i przez które Bóg wciąż jeszcze stwarza świat. Nie pozwoli, aby na ziemi grasowali ludzie podobni do Rahaba... Ale równocześnie nie czyni niczego, co byłoby przeciwne najgłębszym pragnieniom jego przyjaciół. Na prośbę Maryi w Kanie uczynił coś, czego pierwotnie nie miał zamiaru zrobić.

Na tej podstawie Kościół wierzy w wielką moc modlitwy wstawienniczej świętych. Tak więc Jezus-Głowa czuje się solidarny ze wszystkimi członkami swojego Ciała - jest to zdumiewające, ale nie ma powodu, aby w to wątpić. Jego miłość liczy się z nami: nie chce stwarzać Nowej Ziemi i Nowego Nieba bez nas, albo też wbrew nam.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
03-01-2006 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
alus napisał(a):"Albo rybka albo akwarium" - akwarium bez rybki jest tylko niepotrzebnym gratem, a rybka bez akwarium?...chyba tylko szkieletem rybki...

Powiedzenie to zostało zmienione ze 3wazględu na to że mogło urazić jakieś uczucia wsród katolików. Wóz albo przewóz miłosierdzie ze sprawiedliwościa nie ma nic ale to absolutnie nic wspólnego. Mało tego miłosierdzie bywa niesprawiedliwością- podobnie jak zbyt surowy wyrok nie jest sprawiedliwy tak samo miłosierny- też nie jest tylko w drugą stronę.
03-01-2006 11:41
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Mówisz odnośnie sądownictwa a nie Boga. Bóg ma inny wzgląd na człowieka niż ludzki sędzia z ważnym wyjątkiem. Bóg co do swoich sądów jest nieomylny, sędzia ludzki, niestety często :krzywy: I jest to rzecz normalna Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-01-2006 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów