Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surowy straszliwy Bóg i dobra łagodna Matka
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
Leszku - jak pisze Roman Pindel w KrK obserwuje się 3 typy odniesień do Medjugorje - od entuzjazmu poprzez obojętność do negacji.
Typowe, nic nowego - jedni poszli za Jezusem, inni, jak Nokodem okazani tylko lekkie zainteresowanie, wielu nawet Go nie zauważyło, a część krzyczała "Ukrzyżuj Go".
Wiesz zapewnie, że większość stygmatyków, haryzmatyków, widzących, właśnie ze strony ludzi Kościoła doświadczyła najwięcej upokorzeń, odrzucenia, imputowania kontaktów z siłami zła.
Konflikt między franciszkanami a Kościołem Horwacji ma podłoże historyczne, nie jest w żaden sposób sprokurowany przez objawienia.
"Rzekome wypowiedzi" - rzecz w tym, że tylko rzekome, każde polecenie biskupa było wykonywane zgodnie z jego wolą - nie pozwolił na objawiena na Górze Kryzewc, w kościele, to miejsce objawień stała się plebania - ale Niebu biskup niestety nie jest władny cokolwiek nakazać, więc objawienia trwają.
Jeden z krytyków (z w/w strony) mając takie przekonanie o swojej racji i o konieczności "obrony Kościoła", uznał za stosowne napisać w 1987r po modlitewnym spotkaniu w Asyżu w intencji pokoju, list do Jana Pawła II wskazując mu na niewłaściwość zachowania :shock:
Najwłaściwsze w tym przypadku, są słowa Gamaliela:
- "Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl, czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem".
24-01-2006 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #122
 
alus napisał(a):Najwłaściwsze w tym przypadku, są słowa Gamaliela:
- "Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl, czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem".

Ja tam mam dużą atencję do tych objawień, lecz bez przesady , Magisterium Kościoła i Biblia jak narazie powinna mi wystarczyć. Czas pokaże , co i jak, więc za Alusem - powiem Bóg przewidzi, wszystko w swoim czasie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
24-01-2006 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #123
 
zróbcie może temat "objawienia w Medjugorie", co?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
24-01-2006 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #124
 
Troche mnie tu nie bylo i widac, ze temat sie posuwa a Moniczka taka aktywna.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
25-01-2006 03:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #125
 
Wojtek37 napisał(a):Ja tam mam dużą atencję do tych objawień, lecz bez przesady , Magisterium Kościoła i Biblia jak narazie powinna mi wystarczyć.
Magisterium i Pismo święte nie powinno wystarczać, ale są wystarczające, gdyż objawienia prywatne, nawet zatwierdzone przez Kościół, niczego nowego czy uzupełniającego nie wnoszą do Objawienia publicznego.
25-01-2006 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #126
 
Leszek napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Ja tam mam dużą atencję do tych objawień, lecz bez przesady , Magisterium Kościoła i Biblia jak narazie powinna mi wystarczyć.
Magisterium i Pismo święte nie powinno wystarczać, ale są wystarczające, gdyż objawienia prywatne, nawet zatwierdzone przez Kościół, niczego nowego czy uzupełniającego nie wnoszą do Objawienia publicznego.

Dokładnie tak.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
25-01-2006 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
Nic nowego, czy uzupełniającego nie wnoszą do Objawienia publicznego - ale miliony ludzi kierują, naprowadzają do Boga.
Bóg najlepiej wie czy sa potrzebne, bo nic na świecie nie dzieje się z przypadku.
Artykuł o objawieniach, prawdopodobieństwo teologiczne i znaczenie.
http://www.medjugorje.hr/Dugandzic%201995%20POL.htm
25-01-2006 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #128
 
No ja bym się z tą tezą nie za bardzo zgodziła, że nie wnoszą nic nowego. Otóż wnoszą! Wnoszą zupełnie inny obraz Boga. Przecież cały czas toczy się tutaj dyskusja o obrazie gniewnego, karzącego sprawiedliwie Ojca i troskliwej, kochającej matki, która powstrzymuje rękę Ojca. Ten obraz wziął się z objawienia właśnie, a nie z Biblii.
Nadto sam św. Paweł w Liście do Galacjan ostrzega:
Cytat:Ga 1
8Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
W komentarzu czytamy (u mnie bardzo długim i wyczerpującym, więc tylko streszczam) Surowość ta wynika z szybkiego przejścia adresatów Listu od ewangelii mającej za Autora i Przedmiot Chrystusa do innej, głoszonej przez fałszerzy ewangelii. Nikt nie ma prawa - nawet paradoksalnie i przesadnie mówiąc - aniołowie, dodawać do tego, co głosił św. Paweł! Gdyby się jednak poważył to uczynić, stanie się przeklęty.

http://www.forumchrzescijanskie.org
25-01-2006 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #129
 
Pozostając przy temacie objawień - jest jedno jedyne, uznane przez Kościół, objawienie Boga Ojca dane Matce Eugenii (lata 30-te XXw)- Bóg Ojciec mówi o swojej nieprzebranej miłości, miłosierdziu.
Nieprawdziwy obraz Boga gniewnego, karzącego, stworzyli ludzie i nie jest on pochodną objawień.
25-01-2006 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #130
 
A Fatima, nie jest uznana przez Kościół?

http://www.forumchrzescijanskie.org
26-01-2006 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #131
 
Objawienia fatimskie są uznane jako objawienia prywatne.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
26-01-2006 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #132
 
ZosiaII napisał(a):A Fatima, nie jest uznana przez Kościół?

No wlasnie Zosiu.Mysle, ze Leszek i Wojte37 powinni skorygowac sie w tym temacie.

Pozdr. Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
26-01-2006 00:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #133
 
Zygmunt napisał(a):Mysle, ze Leszek i Wojte37 powinni skorygowac sie w tym temacie.
Co mam sobie skorygować w tym temacie?
26-01-2006 06:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #134
 
ZosiaII napisał(a):No ja bym się z tą tezą nie za bardzo zgodziła, że nie wnoszą nic nowego. Otóż wnoszą! Wnoszą zupełnie inny obraz Boga.

W każdym razie Kościół mówi, że nic nowego nie dodają. Natomiast zastanawiam się mocno jak to odnieśc do Fatimy bo obraz Boga Fatimy wydaje mi się momentami... dziwny...

I pytanie do Zygmunta: cóż ma Leszek poprawić w tym temacie, skoro prezentuje tu naukę Kościoła w sprawach objawień prywatnych? czyżbyś jej nie uznawał skoro prosisz Leszka by się poprawił? Co on ma poprawić, powiedz proszę?

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
26-01-2006 11:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #135
 
ZosiaII napisał(a):No ja bym się z tą tezą nie za bardzo zgodziła, że nie wnoszą nic nowego. Otóż wnoszą! Wnoszą zupełnie inny obraz Boga. Przecież cały czas toczy się tutaj dyskusja o obrazie gniewnego, karzącego sprawiedliwie Ojca i troskliwej, kochającej matki, która powstrzymuje rękę Ojca. Ten obraz wziął się z objawienia właśnie, a nie z Biblii.
Wszystkie autentyczne objawienia prywatne muszą dać się biblijnie zinterpretować. Oderwanie ich treści od Pisma jest dramatyczne w skutkach.

Tymczasem wyrażenie "Ramię Pańskie" jest wielokrotnie użyte w Biblii, a także modlitwa wstawiennicza, która powstrzymuje [przynajmniej na jakiś czas zgubne konsekwencje grzechu. Dla przykładu:
1 To mi ukazał Pan Bóg: oto tworzy szarańczę na początku odrastania potrawu, a był to potraw po sianokosach królewskich; i gdy ona zjadała doszczętnie trawę na ziemi, prosiłem: «Panie Boże, przebacz, jakże się ostoi Jakub? Przecież jest taki mały». Zmiłował się Pan nad nim: «To się nie stanie» - rzekł Pan. [Am 7,1-3]
A także następne wiersze.

[ Dodano: Czw 26 Sty, 2006 10:38 ]
Co do objawień z Medjugorie: z tego co przeczytałem wnioskuję, że objawienia początkowe mogły być autentyczne [z przełomu czerwca i lipca 1981], a potem mogło się jednak zacząć fantazjowanie. W sumie objawienia z Medjugorie w swej początkowej wymowie są bardzo wymowne: zapowiadają wojnę, jeśli nie nastąpi nawrócenie. To samo czynili prorocy ST. Natomiast to co dzieje się teraz, bardziej przypomina medialny spektakl.

Przypominają się reguły rozeznawania duchów św. Ignacego z 2go tygodnia: zgodnie z nimi Bóg może objawić się autentycznie, ale zaraz gdy to nastąpi i gdy serce człowieka jest jeszcze "rozgrzane" lubi się wtedy włączyć zły duch, udając "anioła światłości" i dopisując do autentycznego Bożego objawienia ciąg dalszy własnego pomysłu. Jest to ogromnie subtelna pułapka !

Podobnie było z Melanią, wizjonerką z la Salette. Jej pierwsza relacja była autentyczna, ale potem pod wpływem wielu mało odpowiedzialnych ludzi zaczęła spisywać nowe, wprowadzając mnóstwo ludzi w błąd. Podstępem wyłudziła nawet Imprimatur od biskupa z południa Włoch...
Wszystko jest opisane na stronach saletynów:
http://www.saletyni.pl/

[ Dodano: Czw 26 Sty, 2006 10:43 ]
Moniczka napisał(a):zastanawiam się mocno jak to odnieśc do Fatimy bo obraz Boga Fatimy wydaje mi się momentami... dziwny...
Jeśli czytałaś proroków ST, to nie jest to objawienie takie dziwne...
No cóż, człowiek jest odpowiedzialny za losy świata, bo Bóg "wszystko złożył w jego ręce". I Bóg ostrzega go zawczasu jak umie, jeśli człowiek nadużywa swoich prerogatyw.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
26-01-2006 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów