Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WOSP XIV FINAŁ
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Mi osobicie nie rzucilo sie w oczy jakies wystapienie Owsiaka, w ktorym przypisywalby sobie jakies zaslugi. Zawsze wypowiada sie w spobos "zrobilismy", "pomoglismy", nigdy "zrobilem", "pomoglem". Napisano tez, ze jest tylko medialnym pionkiem. To smieszne. Czy sie to komus podoba, czy nie, Owsiak to wizerunek WOSP. Orkiestra jest wspierana tak bardzo w znaczniej mierze dzieki zaufaniu, jakim ludzie darza Owsiaka. Jezeli bylby to byle pionek, WOPS bylaby tylko jedna z *wielu* polskich fundacji, o ktorych nawet nikt nie wie.

Finansowanie Woodstocka:
Cytat:Skąd kasa? Przystanek Woodstock nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału Orkiestry. Te pieniądze w całości przekazujemy na zakup sprzętu medycznego. Natomiast dzięki umiejętnemu zarządzaniu tymi środkami oraz dzięki całorocznym darowiznom, a także dzięki wsparciu sponsorów, udaje nam się wygospodarować wystarczającą sumę pieniędzy na utrzymanie funkcjonowania Fundacji oraz działania marketingowe.
http://www.wosp.org.pl/przystanek/

Wiekszosc ludzi wspiera WOSP wlasnie w czasie Finalu - ta kasa, jak napisano, nie jest przeznaczana na Woodstock i ja w to wierze. Jezeli byloby to klamstwo, ktos na pewno wyciagnalby je na wierzch i WOSP stracilaby calkowicie dobry wizerunek, ktory jest tutaj kluczowa sprawa.

"Wspieranie orkiestry to poparcie woodstocku" -> "(...)oraz dzięki całorocznym darowiznom" czyli kasa spoza Finalu moze trafic na Woodstock, co nie znaczy, ze trafi. Poza tym wood to promocja Owsiaka, a to z kolei promocja WOSP.

Kwestia finansow zostala uczciwie przedstawiona, a np. taki Rydzik kosi kase od emerytek i zastanawia sie na zakupem smiglowca. Chyba w tv Trwam o tym nie wspomina, nie? Napis na przekazie "na cele kultu religijnego" ma malo wspolnego z prawda. (sory za OT)
12-01-2006 21:33
Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Tu tylko na jednego posta chciałbym odpisać:
semper_malus napisał(a):jak by sie przyjzec to wiele fundacji koscielnych w ciagu roku przeznacza o wiele wieksze pieniadze uzyskane od wiernych
Masz rację, w ciągu roku a nie w ciągu jednego dnia. Ciekawe ile zebrałyby fundacje kościele w 24 godziny.
14-01-2006 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ściągnięte z http://www.wosp.org.pl

"2006-01-05 22:43:00
To pytanie, okazuje się, irytuje wiele osób, także reportera, który próbował na to znaleźć odpowiedź w dzisiejszym wydaniu Faktów TVN. Problem jest w tym, że przytoczył w swoim felietonie, że zgodnie z tym co opublikowała dzisiaj na swoich stronach Caritas, tylko w 2005 roku fundacja ta przeznaczyła na pomoc 200 mln złotych i to jest więcej niż przez 13 lat zebrała Orkiestra. Tylko, że nasze pytanie nie brzmi „kto zebrał więcej”, tylko „kto zrobił więcej”. Nawet nie próbujemy się porównać do takich potentatów jak Caritas, w sumie nie takie były intencje w naszym pytaniu. Wiadomo, że zajmujemy się medycyną i w tym kontekście pozwoliliśmy sobie na to dosyć prowokujące pytanie. I nadal konkretna odpowiedź znikąd nie padła, ale jeśli nawet ktoś zrobił więcej, to tylko będziemy się z tego bardziej cieszyli. Po prostu o jedną fundację, stowarzyszenie czy organizację pozarządową będzie nas więcej. Jeśli ktoś z Was ma w tym względzie jakiś pomysł, moi drodzy, prosimy o hasło, prosimy o informację, prosimy aby w tym pozytywnym wyścigu pokazać, że można zrobić jak najwięcej.

A Caritasowi z całego serca gratulujemy, że w roku 2005 przeznaczył na pomoc 200 mln złotych. To wróży, że można będzie osiągnąć w najbliższym czasie nieprawdopodobne wręcz efekty w walce z biedą i nędzą.

(Jurek)"
14-01-2006 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Robi napisał(a):Masz rację, w ciągu roku a nie w ciągu jednego dnia. Ciekawe ile zebrałyby fundacje kościele w 24 godziny.

Chyba trochę jesteś naiwny /akurat w tej kwestii/. Czy myślisz, że wielki martketing tego jednego dnia jest za darmo..... Te kilka godzin w TVP to dar??? Niestety nie, bo za to Owsiak płaci i to bardzo dużo. Tutaj się pojawiają sie wielkie pieniądze, bo jest wielka reklama!

Zresztą Jezus powiedział, że jeśli dajesz jałomużnę to niech prawa ręka nie wie co czyni lewa. Nie trzeba szukać rozgłosu a nawet się nie powinno.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
14-01-2006 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
a czy dajacy "jałmuzne" podczas finału WOSP szukaja rozgłosu ??

Co do płacenia Owsiaka za finał chciałbym jak to tu w zwyczaju abys nie zucał pustych słuw tylko podał konkrety ile płaci komu i zaco.

[ Dodano: Sob 14 Sty, 2006 ]
sorki za bledy ale najpierw napisze a potem czytam jak juz wysle nie moge tego nawyku wyplemic nie wiem czemu
14-01-2006 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
kempes napisał(a):Skąd kasa? Przystanek Woodstock nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału Orkiestry. Te pieniądze w całości przekazujemy na zakup sprzętu medycznego. Natomiast dzięki umiejętnemu zarządzaniu tymi środkami oraz dzięki całorocznym darowiznom, a także dzięki wsparciu sponsorów, udaje nam się wygospodarować wystarczającą sumę pieniędzy na utrzymanie funkcjonowania Fundacji oraz działania marketingowe.
Kasa na PW idzie z tych 10% co każda fundacja może wsiąść dla siebie tzn na cel fundacji. Oraz od setki która kasa leży przez rok na koncie fundacji.

semper_malus napisał(a):Generalni zły Owsiak pogonił przystanek Jezus
Czy żeby pogonił nie nadal będzie PJ na PW. może pogonił kilka lat temu ale jest dalej.
Teraz nie pogoni po musi wygrać mecz piłki nożnej chodziarz raz po PJ dał i w kość przez dwa kolejne lata jak by teraz po gonił do by przyznał się że jest cienki w te klocki a po drugie kto wygra z Bogiem.

Na koniec posłużę się cytatem z Biblii:
Cytat:"Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich! Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem». "
(Dz 5, 38-40)

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
14-01-2008 01:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Od dawien dawna Kościół a więc i Caritas Polska był przy tych, którzy zostali poniekąd skreśleni z tego świata (chorzy przewlekle na raka, upośledzeni umysłowo, etc). Cóż z tego, że Owsiak da ludziom maszyny, cóż z tego że jakaś część ludzi będzie cieszyć się nawet całkowicie zdrowiem, kiedy są ludzie w stanie nie rokującym poprawy. Przy nich trwa tylko Kościół..., Dla pana zaś Owsiaka jest to interes nieopłacalny. Jeśli coś ma być dobre, prawdziwe i piękne to nie może służyć tylko części, lecz przeciwnie - wszystkim. Jeśli natomiast jest inaczej, to mamy do czynienia z komercją pt: WOŚP, pod egidą pana Owsiaka właśnie. Wg mnie nie służy on wszystkim lecz tylko wybranym. A w takim układzie tworzy się swego rodzaju elitaryzm...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-01-2008 02:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Obrzydliwe. Po prostu obrzydliwe. Raz w roku, ten skłucony naród jest w stanie zebrać się by zrobic coś dobrego, a zawsze znajdą się zrzędy, które szukają dziury w całym. Co z tego że są maszyny???? Co z tego, że część ludzi będzie się cieszyć zdrowiem???? Lepiej by byli sami umierający, żeby kościół mógł się nimi zająć? Ludzie, opamiętajcie się!
14-01-2008 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Spokojnie, spokojnie. Marek, czy uważasz zatem, że Owsiak powinien rzucić tą Orkiestrę w diabły bo "ona daje ludziom tylko maszyny"? Ja uważam, że jeśli choćby jednemu człowiekowi dana forma pomocy uratuje życie - takie inicjatywy są potrzebne. Nie jestem fanem pana Owsiaka (wręcz go nie znoszę), na PW dziecka bym przenigdy nie wysłał, ale facet robi jakiś kawał dobrej roboty.

Przecież to jest takie proste - niech Owsiak kupuje te "maszyny" a Kościół, którego z założenia na maszyny nie stać, niech wspiera duchowo tych, którym już nic innego nie zostało. Można tak? Pewnie można...

Że Caritas nie jest nagłośniona? A kto im broni zrobić podobną "orkiestrę" powiedzmy w środku lata? Myślę, że nagłośnienie medialne tylko by pomogło. Czas antenowy w TVP by był jak w banku. Ale po co coś robić? Lepiej jeździć po Owsiaku jak po łysej kobyle.
Czyżby hierarchowie byli tak wściekli bo Owsiak nie odprowadza z zebranej sumy "ofiary" na Kościół...? Bo coraz bardziej się ku temu przypuszczeniu skłaniam.

Zresztą powiedzmy sobie coś - WOŚP prezentuje rozliczenia finansowe z każdej "orkiestry" na swojej stronie internetowej, każdy może sobie sprawdzić ile i na co poszło. Choć i tak pewnie niektórzy powiedzą, że to sfałszowane. Caritas Polska nawet sfałszowanych nie udostępnia...

Co za cyrk, żeby dwie instytucje, które służą temu samemu były antagonistami... To chyba tylko w Polsce jest możliwe.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-01-2008 10:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
nie no nie sory wielkie aletakie maszyny ratuja ludziom zycie i to nie jedno., a taka akcja jest potrzebna popatrzmy na pompy insulinowe ile dzieci je dostało ja nawet znam chłopaka który dostał ja z orkiestry.

ale tu chodzi po co ksiadz najexdza znowu na jakąs orkiestrę co ja pisze na jakąs na bardzo wielką i pozyteczną orkiestrę

a jesli by ksiadz troszkę posłychał i poczytał to by wiedziala ze nie pan Owsiak kupuje sprzęt i wybiera do jakiego szpitala tragia!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
14-01-2008 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Spokojne - aby dyskutowac merytorycznie należy znać fakty......Owsiak nie bierze 10% na PW - te pieniądze pochodzą z odsetek ze zdeponowanych na kontach pieniędzy zebranych w danym roku.
Zamiast snuć fantazję radzę wejść na stronę WOŚP i zapoznać się z corocznym bilansem Funadacji....i wszystko jasne.
Ja sobie obczytałam, posprawdzałam - nie zapominajcie, że taki bilans corocznie idzie do Urzędu Skarbowego, więc nie może być tam "wirualnej, radosnej twórczości" Duży uśmiech
Pomoc komukolwiek nie może być oceniana w kryteriach "opłacalne".
Owsiak służy "wybranym"...tak wybiera dzieci i jednostki chorobowe...to pamiętajmy - "Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat".
Licytacja typy kto lepszy - Owsiak czy Kościół - jest nonsensem.
14-01-2008 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
popieram alus

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
14-01-2008 11:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
zgadzam się z alus. WOŚP to takie coś co czadersko i z pompą chce zebrać kasiorkę na dobry cel. Trafia tym samym do ludzi, którzy być może nigdy nie wpomogliby Caritas, bo to "jakaś spółka czarnej mafii, w której pieniądze idą też na nowy wóz kogoś tam". Niewielka medialność/huczność akcji Caritasu jest właściwa i zgodna z założeniem, aby się nie chwalić, tylko w cichości wykonwywać dobre rzeczy. Natomiast dla akcji WOŚP nie jest to argument. Czy to, że ma ona charakter nie odnoszący się bezpośrednio do Boga, bo jest zła? Czy stąd charytatywna działalność ateistów jest zła?
14-01-2008 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ja myślę, że post ALUS będzie najodpowiedniejszym komentarzem. Bez sensu jest Licytowanie kto więcej dobrego czyni.
Jednakże smutne jest gdy z bezsilnej złości szuka się przysłowiowej "dziury w całym" i np. ogłasza, że J.Owsiak poprzez WOŚP finansuje działalność lóż masońskich i sekty Hare Kriszna w Polsce...Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-01-2008 12:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Helmutt napisał:
Cytat:Jednakże smutne jest gdy z bezsilnej złości szuka się przysłowiowej "dziury w całym" i np. ogłasza, że J.Owsiak poprzez WOŚP finansuje działalność lóż masońskich i sekty Hare Kriszna w Polsce...Oczko

Faktem jest,że powiedzenie "Róbta,co chceta" ma w swej treści charakter libertyński. Jednak w przypadku Owsiaka nie musi to zaraz dowodzić związków z masonami. Lepiej powołać wyspecjalizowaną grupę do zwalczania sekt i ta niech sprawę zbada. Ale nie o inkwizycji tu mowa.

Tak czy inaczej potrzebny jest sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci i tu się zgodzę z duszyczką. Owsiak przez swoje akcje nie odbiera nikomu prawa do działalności hospicyjnej. Owsiak w niczym nie umniejsza charytatywnej działalności Kościoła. Ważne jest by czynić dobro bliźnim.
14-01-2008 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów