Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WOSP XIV FINAŁ
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
CarnivalKing napisał(a):Jeśli pomaga ludziom, dla mnie może być nawet masonem, sekciarzem, cyklistą, Żydem...... itd. Swoją drogą to faktycznie skoro Caritas w ciągu roku zbiera więcej niż cała Orkiestra to gdzie są efekty?? A co się stało z kasą zebraną dla górników?? Pamiętacie, rodziny skarzyły sie że nie otrzymały całej sumy. Jak to się skończyło.
Nie chcę byc złośliwy, ale samo to, że Caritas nie publikuje rozliczeń z US o czymś niedobrym świadczy. Ja wolę 100x dać na WOŚP niż na Caritas - mimo tej całej wariackiej otoczki i skaczącego jak kretyn Owsiaka - bo wiem, że przełoży się to na materialny efekt. A Caritas - nikt naprawdę nie wie ile kasy idzie rzeczywiście dla potrzebujących a ile nie wiadomo gdzie. Chociaż teraz może w końcu będzie szło ku lepszemu - słusznie odsunięty od "stołka" ks. Dereń (malwersacje, mobbing, groźby karalne wobec pracowników) został zastąpiony bardziej kompetentną osobą.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-01-2008 08:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Osobiście Owsiaka nie lubię. Drażni mnie i irytuje jego sposób bycia, jego "showmanstwo", jego "róbta co chceta". Niemniej inicjatywa Orkiestry jest moim zdaniem słuszna i przynosi dobre owoce w postaci pomocy dla chorujących dzieci, a to będę popierać zawsze. Pieniądze na sprzęt medyczny dostaje również i moje miasto. To, że ktoś Owsiaka nie lubi, nie powinno wcale wpłynąć na to, czy wesprze WOŚP czy nie. W sam raz ta zbiórka kasy idzie na dobry cel, dlatego oddzielam moją antypatię do tego człowieka od głównego celu WOŚP.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2008 11:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
CarnivalKing napisał(a):Jeśli pomaga ludziom, dla mnie może być nawet masonem, sekciarzem, cyklistą, Żydem...... itd.
Diabeł też pomaga człowiekowi, vide: Boruta, czy Rokita...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-01-2008 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Brawo Offieczko. =D>
15-01-2008 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):Jeśli pomaga ludziom, dla mnie może być nawet masonem, sekciarzem, cyklistą, Żydem...... itd.
Diabeł też pomaga człowiekowi, vide: Boruta, czy Rokita...
Rozmawiamy chyba o akcie, a nie o osobie, która też ma wady. Ponadto nie widzę żadnego diabelskiego spisku ukrytego pod sztandarem WOŚP.
15-01-2008 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
PS napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):Jeśli pomaga ludziom, dla mnie może być nawet masonem, sekciarzem, cyklistą, Żydem...... itd.
Diabeł też pomaga człowiekowi, vide: Boruta, czy Rokita...
Rozmawiamy chyba o akcie, a nie o osobie, która też ma wady. Ponadto nie widzę żadnego diabelskiego spisku ukrytego pod sztandarem WOŚP.
Bo tu nie chodzi wcale o spisek, tylko o wyrażenie tej podstawowej prawdy, że działanie charytatywne wcale nie czyni jeszcze z działacza charytatywnego kogoś na wskroś dobrego, a więc również i uczciwego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-01-2008 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
A zna ksiądz kogoś na wskroś dobrego? Bo ja nie. Nikt Owsiaka nie uważa za ideał. ale mało kto zrobil tyle dobrego co on. Jeśli ma ksiądz dowody, że J. Owsiak jest nieuczciwy to do sądu, a nie obmawiać na internecie.
15-01-2008 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
A kto tu mówi o dowodach ? Poprostu ksiądz napisał, że fakt zaangażowania w działalność charytatywną nie czyni jeszcze z nikogo świętego. Weźmy pod uwagę, że człowiek ma duszę, a w duszy bliźniego nikt z nas czytać nie potrafi. (Czytać w ludzkiej duszy może tylko sam Bóg i osoby, którym udzielono takiego daru np.Św.Ojciec Pio posiadał taki charyzmat.)

Owsiak czyni dobro, księżna Diana uczyniła dobro, ale to nie czyni ich "santo subito". Nie stają się natychmiast świętymi. O tym dopiero Bóg decyduje. Na przykład nie mamy wątpliwości,że nasz Papież Jan Paweł II jest świętym.

Co decyduje ? Odpowiedź brzmi : ŚWIADECTWO ŻYCIA. A powiedzmy proszę, jakie świadectwo życia daje Owsiak, jakie dała księżna Diana ?
15-01-2008 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Polonium napisał(a):O tym dopiero Bóg decyduje. Na przykład nie mamy wątpliwości,że nasz Papież Jan Paweł II jest świętym.
Pytałeś go, że jesteś taki pewny?

Owsiak robi więcej dobrego niż 99,9999% ludzi w naszym kraju.Jeśli Owsiak demoralizuje to do sądu z nim! Ze strony Kościoła mnóstwo oskarżeń (o ich poziomie nie wspomne wystarczy obejrzeć słynne filmiki z TV Trwam). Przeciez to tylko odrzuca ludzi od inicjatywy jaką jest WOŚP! chyba, że chodzi o dobicie konkurencji...
15-01-2008 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
CarnivalKing napisał(a):Owsiak robi więcej dobrego niż 99,9999% ludzi w naszym kraju.
Z tym chyba przesadziłeś.

CarnivalKing napisał(a):Jeśli Owsiak demoralizuje to do sądu z nim!
I tak też się stało :krzywy:

CarnivalKing napisał(a):Przeciez to tylko odrzuca ludzi od inicjatywy jaką jest WOŚP!
Zebrane pieniądze, czy ilość osób uczestniczących w imprezach zorganizowanych z okazji WOŚP mówią co innego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2008 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
A jak zakończyła się ta sprawa? Nie słyszałem o tym.

Gdyby biskupi zamiast wciąż narzekac zachęcili ludzi do dawania datków na Wośp, sprzętu mogłoby byc o wiele więcej. Kościół ma u nas spory posłuchUśmiech
15-01-2008 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
CarnivalKing napisał(a):Gdyby biskupi zamiast wciąż narzekac zachęcili ludzi do dawania datków na Wośp, sprzętu mogłoby byc o wiele więcej. Kościół ma u nas spory posłuchUśmiech
W mojej parafii tak też się stało i cieszę się, że są u mnie księża otwarci na tego typu inicjatywy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2008 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Enetel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 52
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Offca napisał(a):W mojej parafii tak też się stało i cieszę się, że są u mnie księża otwarci na tego typu inicjatywy.
W mojej parafii księża chętnie wrzucali kasę do puszek, co nie przeszkadzało oczywiście pewnym osobom uświadamiać nas, iż jesteśmy ludźmi niewychowanymi i pochodzącymi ze złych domów, ponieważ zbieramy pieniądze na tak haniebne cele... Kurczę, byłoby prościej, gdyby Kościół jasno powiedział i osądził, czy to jest dobre. Żeby dla wszystkich to było wiadome. Bo potem są sytuacje, w których jedni wychwalają takie inicjatywy, a drudzy próbują przekonać, iż wolontariusze WOŚP popełniają grzech ciężki i powinni się nawrócić...
15-01-2008 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Polonium napisał(a):Co decyduje ? Odpowiedź brzmi : ŚWIADECTWO ŻYCIA. A powiedzmy proszę, jakie świadectwo życia daje Owsiak, jakie dała księżna Diana ?
I to jest owa druga strona medalu, o którą mi chodzi w całym tym ambarasie WOŚP.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-01-2008 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #45
 
dobra teraz ja zadam pytanie osobom które uważają że Owsiak czyni źle:

skoro hmm to co robi Jurek jest takie bardzo niepoprawne to dlaczego ludzie tak chętnie wrzucają do puszek wolontariuszy pieniądze ??

i drugie pytanie:

przyjmijmy że jesteście umierający i przyjeżdża do was karetka i chce was zabrać do szpitala ale na jej boku jest wielka naklejka WOŚP gdyż karetka została kupiona z ich funduszy, czy w takim razie nie "wsiadacie" do karetki gdyż została kupiona za haniebne pieniądze ?
15-01-2008 23:49
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów