Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
charyzmaty poznania/uzdrawiania
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
charyzmaty poznania/uzdrawiania
Pisze do WAs, poniewaz jestem aktualnie w trakcie czytania ksiazki siostry Briege McKenna o jej charyzmacie uzdrawiania. Mam roczna coreczke, u ktorej jest podejrzenie choroby-epliepsji. Najgorsze jest to, ze lekarze nie umieja podjac decyzji co jest mojemu dziecku. Moja coreczka mruzy czesto oczy. Robiono jej rozne badania i podjeto leczenie na padaczke. Leki psuly watrobe, te leki sa jak trucizna, wplywaja na caly rozwoj ukladu nerwowego. Z rozpaczy poszlam jeszcze do jednego lekarza, ktory ma ogromne watpliwosci czy to padaczka, wiec odstawilismy leki i......czekamy. Ale ile mozna czekac i patrzec, ze dziecku sie cos dzieje, a my nie wiemy co i nic z tym nie robimy. Szukam kogos (nie bioenergoterapety itp), kogos z kosciola katolickiego, kto ma dar poznania, charyzmat uzdrawiania, moze ktos moze nam pomoc, przynajmniej wyjasnic te sytuacje, a moze uzdrowic moje malenstwo. Ja modle sie kazdego dnia, ale wiem, ze jestem bardzo ulomna i potrzebuje wsparcia w tej modlitwie. Prosze o pomoc. Czy jest w Polsce ktos taki jak siostra Briege, a moze mozna z nia sie jakos skontaktowac. Wiem, ze w Bogu jest nasza jedyna nadzieja.......

Prosze jesli mozecie mi cos podpowiedziec, napiszcie, narazie szukam bezskutecznie.........

Mama cudownej istotki
09-01-2006 16:53
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ago, myślę, że możesz poprosić jakiegoś zaufanego księdza o sakrament namaszczenia chorych dla dzieciątka. Tylko proszę nie myl, że ten sakrament udziela się tylko obłożnie chorym i umierającym, bo NIE. Sakrament namaszczenia chorych jest dla każdego chorego i uważam, że Twója córka też ma prawo z niego skorzystać, jeśli dręczy ją choroba. Wiele osób Bóg uzdrowił przez ten sakrament. Myślę, że mogłabyś pogadać o tym z jakimś księdzem, najlepiej spokojnie, na osobności, żeby wszystko mu wytłumaczyć. Może dodatkowo będzie on znał kogoś, kto ma dar uzdrawiania? Najlepiej jakbyś spytala się księdza, który jest związany z ruchem charyzmatycznym, dlatego, że niestety niektórzy duszpasterze bardzo podejrzliwie podchodzą do charyzmatów i mogą wcale Ci nie pomóc.
Takie jest moje zdanie. Jak coś jeszcze wymyślę, to napiszę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-01-2006 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Dziekuje za odpowiedz, sprobuje znalezc takiego ksiedza, ktory zechce nam udzielic tego sakramentu, wiesz, ze wlasnie w tym momencie jak dostalam odpowiedz od Ciebie czytalam o tym sakramencie w ksiazce s. Briege McKenna :-) dziekuje raz jeszcze, kazda wskazowka jest dla mnie bardzo cenna, bo chce zrobic wszystko co moge, by wiedziec co dolega mojej kruszynce...
09-01-2006 17:35
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Aga78 napisał(a):wiesz, ze wlasnie w tym momencie jak dostalam odpowiedz od Ciebie czytalam o tym sakramencie w ksiazce s. Briege McKenna Gwiżdże

Nie ma przypadków :mrgreen:
O, i jeszcze tak sobie pomyślałam, żebyś np. z tym problemem zgłosiła się do jakiejś Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, od nich też możesz się dowiedzieć, czy znają kogoś z darem uzdrawiania, od nich może nawet prędzej niż od jakiegoś duchownego. Wspólnoty charyzmatyczne ofiarują również tzw. modlitwy wstawiennicze, jeśli jakaś osoba jest w potrzebie. Mozna też prosić u nich o modlitwę o uzdrowienie właśnie. A nóż zadziała. Może nie zawsze od razu następuje uzdrowienie, ale stopniowo. Musiałabyś po prostu szczerze pogadać z jakąś Wspólnotą. W Warszawie ich dużo Uśmiech
Na Kongresie Odnowy w Częstochowie co roku zostają ludzie uzdrowieni z jakichś przypadłości. Słyszałam o osobach, które wstawały po latach z wózków inwalidzkich.

[ Dodano: Pon 09 Sty, 2006 ]
na http://www.nowe-zycie-spis.vel.pl/ możesz znaleźć bazę stron internetowych Wspólnot z Twojego miasta lub województwa. W razie czego zawsze możesz się z nimi skontaktować mailowo.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-01-2006 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Hej, czytałam Twoją prośbę, jeśli jeszcze szukasz pomocy, to chciałabym ci zaproponować Koronkę do Miłosierdzia Bożego, słyszałam, że ta modlitwa bardzo pomaga, i czytałam o paru uzdrowieniach związanych z jej odmawianiem. Zapewne znasz tą modlitwę. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny, zapewniając, że „przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą... jeżeli to będzie zgodne z wolą moją (Dzienniczek, 1541,1731)”. Myślę, że możesz spróbować. Przytulanie
10-06-2006 20:06
Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
askag12 napisał(a):Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny, zapewniając, że „przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą... jeżeli to będzie zgodne z wolą moją (Dzienniczek, 1541,1731)”.
Dokładnie, a czy Jezus nie pragnie szczęśćia swoich dzieci :?:
Mysle także o sakaramencie namaszczenia chorych. Czytałem świadectwa osób, które zostału uzdrowione przez ten sakarament.

Aga78 napisał(a):aktualnie w trakcie czytania ksiazki siostry Briege McKenna
Jeśli chodzi o "Abyście wierzyli" to myślę, że super pozycja :!:

Co do kapłana, proszę się zorientowac aby to był naparwde Bozy kapłan, kapłan modlitwy. W tym wypadku zwiazany z Odnową.
12-06-2006 20:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Na czym konkretnie polega dar poznania? W jaki sposób on się ujawnia?
30-05-2008 02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Zależy jak Pan Bóg to sobie zaplanuje Oczko - w dużym uproszczeniu dar poznania to otrzymana od Pana wiedza na tema t kwestii, o których nie możemy mieć pojęcia. Może to być silne przekonanie, obraz, myśl. Czasami dot. obecnego stanu jakiejś osoby, splotu okoliczności, czasami dot. przeszłości.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-05-2008 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
A jest jakaś [subtelna] różnica między darem poznania a rozeznania? bo ja nie bardzo wiem o co chodzi, chociaż niby ostatnio coś tam czytałam o tym. I nadal nie mogę zrozumieć, o co w tym wszystkim "biega".
27-01-2009 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Z tego, co wiem, charyzmat poznania jest jednym z charyzmatów prorockich.
Kiedy ktoś mówi wprost w Imię Boga, np. "Tak mówi Pan: ....." to jest to stricte proroctwo, natomiast jeśli ktoś miał poznanie od Pana i mówi np. "Pan pokazuje, że wśród nas jest ktoś, kto cierpi na chorobę... " itd. to jest to charyzmat poznania.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-01-2009 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
ej mój Ksiądz Prowadzący ma chyba dar poznania...bo jak opowiadałam mu o moim nawróceniu to on mi przerywał i mówił jakby za mnie... wiedział tez jak "zataiłam"(zapomniałam) o czymś wspomnieć i dobrze wiedział o czym ... masa Duży uśmiech..podobno miał kiedyś styk z Odnową,

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 16:58 ]
Aga78, wierze ,że Pan Wam pomoże..tylko to Ty musisz pokładać w Nim nadzieje i wierzyć ,że On naprawdę ma tą moc by pomóc Uśmiech rady dobre otrzymałaś od moich poprzedników Uśmiech tak więc z Bogiem Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
27-01-2009 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Annnika napisał(a):Zależy jak Pan Bóg to sobie zaplanuje Oczko - w dużym uproszczeniu dar poznania to otrzymana od Pana wiedza na tema t kwestii, o których nie możemy mieć pojęcia. Może to być silne przekonanie, obraz, myśl. Czasami dot. obecnego stanu jakiejś osoby, splotu okoliczności, czasami dot. przeszłości.

A to się wie, że to charyzmat od Pana, czy może to być nasze "widzimisię"? coś, co podejrzewamy? No nie wiem o co mam pytać. No skąd to się wie?
27-01-2009 18:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
Kredko, może to być poznanie, ale może być zwykłe doświadczenie duszpasterskie Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-01-2009 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
nie wiem...kurczaczek ale wyjmował mi słowa z serca... i przypomniał rzeczy o ktorych zapomniałam..no i powiedział ,że Pan ma dla mnie jakiś dar[(charyzmat)nie pamietam dokladanie] ktory niedlugo zobacze(czy jakos tak)

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
27-01-2009 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
aga napisał(a):A to się wie, że to charyzmat od Pana, czy może to być nasze "widzimisię"? coś, co podejrzewamy? No nie wiem o co mam pytać. No skąd to się wie?

Tak się składa, że czasem Pan mi udziela tego daru. I uwierz mi, ja za Chiny Ludowe i całą Afrykę nie miałabym szans wielu rzeczy wiedzieć "naturalnie" Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-01-2009 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów