Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Autor Wiadomość
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #91
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
A ja powiem szczerze, że nie rozumiem tego szaleństwa strachu przed New Age. I co to niby ma być właściwie? Bo termin jest mi znany już od dobrych dwudziestu lat, ale konkrety nie bardzo. A kolega w poście wyżej jednym tchem wymienia homeopatię, która jest właściwie odmianą ziołolecznictwa, jogę, która poza techniką medytacyjną jest po prostu rodzajem gimnastyki i jakieś bzdury, na które nabrać się może ktoś bardzo głupi albo mocno zdesperowany.

Ja rozumiem tarot, numerologia, wróżby i przepowiednie wszelkiej maści. To może uwodzić i uzależniać, odciągając jednocześnie człowieka od chrześcijaństwa. Ale można słuchać Jean Michelle Jarre'a, w wolnych chwilach chodzić na zajęcia z jogi i być dobrym chrześcijaninem. Trudniej natomiast być nim, wietrząc wszędzie zagrożenie.

A Islam? Każda religia, którą bierze się na poważanie może być niebezpieczna. Moim zdaniem zagrożenie zalewem Islamu nie tyle bierze się z przyrostu demograficznego (choć to z pewnością istotny czynnik w naszych czasach) ile właśnie stąd, że islamistą nie da się być tylko od święta, tak jak chrześcijaninem.

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
02-12-2011 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #92
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
No myśle że zbyt ostro napisałeś. Nie wiem czy wiesz na jakich zasadach bazuje homeopatia. Moja siostra miała na farmacji zajęcia z kobietą która mówiła jak się jej czerwony dym sączył do gabinetu, i przez to wiedziała że alkoholik. Nie wiem czy wiesz o liście Noblistów przeciwko oszustwu naukowemu homeopatii, anty noblom dla ich zwolenników. Nie wiem czy wiesz o niedorzeczności jakim jest stężenie równe jednej kropli w skali oceanu[ de facto matematycznie można udowodnić obecność jakiejkolwiek molekuły niż owej substancji w tym cukrze], święte potrząsanie w celu potencjalizacji rzekomej, czy zupełnie nienaukowe leczenie podobne podobnym co sensu nie ma w ogóle.

A co do jogi, weź pod uwagę jej pochodzenie, jest ona centrum hinduizmu jak w innym temacie pisałem. Nie ma hinduizmu bez jogi, jogi bez hinduizmu. Nie masz racji że że to gimnastyka, sport to sport a nie religia. Wszystkie ćwiczenia jogi zostały wymyślone aby wyrwać człowieka z koła reinkarnacji, wszystkie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-12-2011 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #93
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Tak... nawet niewinne stanie na głowie.

Czy Ty wiesz, ile pozycji w jodze ma swoje odpowiedniki w różnych odmianach stretchingu czy innych rodzajach gimnastyki? Właśnie o tym mówię, o paranoi, która prowadzi do strachu przed dosłownie wszystkim. Nie o uprawianiu jogi jako medytacji.

A o cukrze czy czerwonych dymach to ja nie wspominałem. I nie jestem odpowiedzialny za edukację Twojej siostry. Język Tzw "leki" homeopatyczne powstają poprzez rozrzedzanie substancji do takiego stopnia, że może jej w danym opakowaniu nie być nawet śladowej ilości. Efekt medyczny czegoś takiego to wyłącznie placebo i mam wrażenie, że ewentualny efekt duchowy również. Po prostu jeśli w coś uwierzysz, to będziesz się tym sugerować. A tego chrześcijanin może bardzo łatwo uniknąć. I bez wpadania w panikę. Uśmiech

Nadal nikt jednak nie odpowiedział na pytanie co to właściwie jest ten New Age. Może nie wiecie, ale termin ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu, więc taki "new" to on już nie jest... Duży uśmiech Ale naturalnie ta nazwa oznacza nowy - przyszły wiek, tzw erę Wodnika, która ma nastąpić po zakończeniu obecnej ery... Ryb chyba, o ile się nie mylę. Ma to mieć miejsce w magicznym, 2012 roku, czyli już za rok. Właściwie to wystarczy poczekać jeszcze te parę miesięcy i przestać się bać. Skoro przez 50 lat new-age nie doprowadził do zguby chrześcijaństwa, to wkrótce zupełnie już straci rację bytu.

Ale... to wątek o islamie miał być?

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2011 20:33 przez Liam.)
02-12-2011 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #94
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Tak dokładnie, nie ma jogi bez hinduizmu. Od sportu jest sport. Tak jak i nikt poważny kto ma pojęcie o chrześcijaństwie nie będzie uważać że robiący znak krzyża gimnastykuje nadgarstki.

Edukacja wygląda tak w Akademii Medycznej na farmacji nie powiem której bo po co. Chrześcijanin powinien unikać magii, bo na magii homeopatia się opiera właśnie.

A New Age wiadomo że chrześcijaństwa nie zniszczy bo nie może. Ale robi ogrom szkód, i o tym trzeba mówić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-12-2011 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #95
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Widzisz... ja mam do tego trochę inne podejście. To znaczy naturalnie, że trzeba mówić, ale ja bym mówił trochę w inny sposób. Bo poprzez takie postawy strachu w jakiś sposób nobilitujemy wiele bzdur. Że już nie wspomnę jak bawi mnie w wielu przypadkach taki brak logiki. Spójrz, co sam napisałeś:

(02-12-2011 20:12 )Scott napisał(a):  Wszystkie ćwiczenia jogi zostały wymyślone aby wyrwać człowieka z koła reinkarnacji, wszystkie.

No... i co z tego? Czego się tu bać w takim razie? Tego że wyrwie, czy raczej że nie wyrwie? Z czego niby ma wyrywać, skoro żadna reinkarnacja nie istnieje? Duży uśmiech

Takim mówieniem sankcjonujesz istnienie reinkarnacji właśnie. Przynajmniej ja tak to odbieram. Uznajesz ją za realne zagrożenie a przecież jako chrześcijanin nie masz prawa w nią wierzyć. Owszem, należy ostrzegać, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chcą wszystkiego spróbować. Ale ostrzegać przed wierzeniem w coś przeciwnego chrześcijaństwu, a nie przed samym faktem.

Podobnie jest z innymi przykładami, które podałem: tarot, numerologia, także homeopatia. Poznawane jako osobne dziedziny kultury, traktowane jako dziwactwa czy ciekawostki są interesujące. Wiedza wszak rozwija. Niebezpieczna jest wiara w ich moc - bo to nas oddaje we władzę zła, ale nie samo ich istnienie.

Ja jestem fanem cytatu "Nie lękajcie się, Jam zwyciężył świat." (J16,33). Uważam że nie musimy chować głowy w piasek przed złymi duchami: one nie mają nad nami władzy, skoro wierzymy w Zbawiciela.

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
02-12-2011 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #96
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Cytat:No... i co z tego? Czego się tu bać w takim razie? Tego że wyrwie, czy raczej że nie wyrwie? Z czego niby ma wyrywać, skoro żadna reinkarnacja nie istnieje?
raczej koledze chodziło o to, że wszystkie bez wyjątku mają - przez sam wykonywany gest - znaczenie kultyczne, więc nie mogą być neutralne światopoglądowo czy być ot taką sobie gimnastyką.

Cytat:Uznajesz ją za realne zagrożenie a przecież jako chrześcijanin nie masz prawa w nią wierzyć.
nie reinkarnacja jest zagrożeniem, tylko wiara w reinkarnację. skrót myślowy, bo temat długo i na wiele sposobów tu już wałkowaliśmy Uśmiech z kwestiami wiar wschodu czy magicznymi często jest tak, że dany gest czy przedmiot jest na równi z kwestią czy w to wierzysz czy nie. więc sam fakt "ja tego nie uznaję i praktykuję po swojemu" nic nie zmienia i nie chroni.

Cytat:Uważam że nie musimy chować głowy w piasek przed złymi duchami: one nie mają nad nami władzy, skoro wierzymy w Zbawiciela.
zgadza się. stąd bardziej powinniśmy się skupiać na głoszeniu Chrystusa niż na roztrząsaniu jakichś bezeceństw. problem tylko taki, że gdy się o nich nie mówi, to wielu ludzi wpada w pułapkę z czystej niewiedzy. dlatego na dany czas jest koniecznie roztrząsanie i tych kwestii oraz ostrzeganie innych by nie dali się zwieść. to tak w duchu fanklubu cytatu "unikajcie wszystkiego co ma choćby pozór zła" Uśmiech

Cytat:Poznawane jako osobne dziedziny kultury, traktowane jako dziwactwa czy ciekawostki są interesujące. Wiedza wszak rozwija. Niebezpieczna jest wiara w ich moc - bo to nas oddaje we władzę zła, ale nie samo ich istnienie.
no więc pytanie: w jaki sposób ktoś coś poznaje i co z tego wynosi.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
02-12-2011 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #97
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
No to obawiam się, że tu nie pogadamy bo mamy kompletnie różne podejście do tematu. Dla mnie to co napisałeś poniżej jest po prostu nielogiczne:
(02-12-2011 22:41 )spioh napisał(a):  z kwestiami wiar wschodu czy magicznymi często jest tak, że dany gest czy przedmiot jest na równi z kwestią czy w to wierzysz czy nie. więc sam fakt "ja tego nie uznaję i praktykuję po swojemu" nic nie zmienia i nie chroni.

Jakie "na równi"? Alternatywa jest taka, że albo coś istnieje i może zagrażać, albo nie istnieje więc nie zagraża. Trzecia opcja nie istnieje, nie można być trochę w ciąży...

Chyba też potrzebna byłaby nam wspólna definicja wiary bo ja jeszcze raz powtarzam: dla mnie chrześcijanin nie może obawiać się reinkarnacji dlatego że, ponieważ, z uwagi na to iż... nie ma prawa w nią wierzyć. Kropka. A że sobie ciało powygina w pozycji lotosu czy jaka mu tam pasuje to mu najwyżej na kręgosłup pomoże. Albo i nie.

Osobiście nie mam w tej dyskusji żadnego interesu, sam jogi nie uprawiam, homeopatia przyprawia mnie o atak śmiechu, podobnie jak te wszystkie ery Wodnika, czakry i co tam jeszcze. Chciałem tylko pokazać, że czasem sposób wyrażania się sugeruje jakoby faktycznie dało się wybierać pomiędzy zmartwychwstaniem, powrotem w kolejnym życiu jako, dajmy na to żyrafa, czy też nirwaną. I że koniecznie trzeba wybrać zmartwychwstanie bo inaczej... no właśnie, co? Zostanie się żyrafą, czy też trafi do piekła? Duży uśmiech

Ale skoro twierdzisz, że to było już na forum omawiane, to się więcej nie będę czepiał. Tylko mi jakoś ciut martwo to forum wygląda. Jakby sama moderacja między sobą rozmawiała. Może innych uczestników też poczęstowaliście tym, że to się "już wałkowało" i teraz każdy milczy, szukając oryginalnych tematów do rozmowy? Język

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
02-12-2011 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #98
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Cytat:Jakie "na równi"? Alternatywa jest taka, że albo coś istnieje i może zagrażać, albo nie istnieje więc nie zagraża
no więc istnieje i zagraża, przy czym zagraża przez sam fakt że istnieje a nie dopiero wtedy, gdy ktoś zaczyna w to wierzyć. Uśmiech

Cytat:dla mnie chrześcijanin nie może obawiać się reinkarnacji dlatego że, ponieważ, z uwagi na to iż... nie ma prawa w nią wierzyć.
no toteż właśnie tak piszę w poprzednim poście i tutaj się zgadzamy - dla chrześcijanina reinkarnacja (ponieważ jest sprawą niematerialną, więc nie możesz wejść w jej posiadanie) zagrożeniem jest albo jako wiara w nią, i/albo czynienie praktyk z nią związanych.
stąd się rodzi właśnie problem jogi czy innych kwestii: są to rzeczy o wymiarze kultycznym. mówienie o tej np. nieszczęsnej jodze, że "ćwiczę, ale w reinkarnację nie wierzę" jest tak samo sensowne jak "nie wierzę w demony, ale będę się im kłaniał co więczór, bo skłony są dobre dla kręgosłupa" ;p
Cytat:Może innych uczestników też poczęstowaliście tym, że to się "już wałkowało" i teraz każdy milczy
oj. z tym tekstem nie chodziło mi o ucinanie dyskusji, tylko, że weszliśmy z racji wałkowania w pewien żargon i skróty myślowe, a nie, że mamy dość tego czy innego tematu Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
02-12-2011 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #99
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
(02-12-2011 23:27 )spioh napisał(a):  no więc istnieje i zagraża, przy czym zagraża przez sam fakt że istnieje a nie dopiero wtedy, gdy ktoś zaczyna w to wierzyć. Uśmiech

Przepraszam, jest już późno, ale... REINKARNACJA ISTNIEJE? I to pisze chrześcijanin??? Anioł

To ja muszę się z tym przespać. Pomodlę się, żeby nie zostać żyrafą. Oczko

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 00:27 przez Liam.)
03-12-2011 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #100
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Łe, coś się tu poplątanie z pomieszaniem robi Uśmiech
Po pierwsze - co z tego, że temat już był? Czy to znaczy, że nie możemy o nim pogadać? W życiu też Spioh dyskutujesz na tej zasadzie? - o pogodzie z sąsiadem nie pogadam, bo już taka rozmowa miała miejsce pół roku temu? xD Jakoś nie zauważyłam Uśmiech
Forum to forum, nie czytelnia. Przeczytać poprzednie rozmowy jak najbardziej warto, ale forum służy do czegoś więcej.
Po drugie - jesteśmy w złym temacie; gdzie Islam, a gdzie reinkarnacja. Zapraszam więc do właściwego tematu Uśmiech [na razie nie chcę przenosić postów, bo tematy rozmowy zmieniały się na tyle płynnie, że trzeba byłoby pokroić posty na plasterki, żeby je właściwie zaszeregować Oczko proszę natomiast, żeby kolejne posty stricte o reinkarnacji, trafiały do tematu o reinkarnacji]
Po trzecie - co do samej reinkarnacji; niektóre rzeczy nie istnieją, a mimo to wiara w nie jest zagrożeniem dla człowieka kształtującego swoją wiarę na bazie duchowości chrześcijańskiej. Taka jest właśnie reinkarnacja - oczywiście, że nie istnieje, podobnie jak bóstwa hinduistyczne również nie istnieją - ale wiara w nie jest sprzeczna z elementarnymi zasadami duchowości chrześcijańskiej, od których odchodząc, człowiek odchodzi od Boga. W ten sposób reinkarnacja - choć nie istnieje - jest zagrożeniem duchowym.

Pozdrawiam Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2011 01:48 przez omyk.)
03-12-2011 01:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #101
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Każdy grzech jest związany z kłamstwem diabła. A więc ułudą, czymś co nie istnieje.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2011 15:47 przez Scott.)
05-12-2011 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #102
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Liam napisał(a):Przepraszam, jest już późno, ale... REINKARNACJA ISTNIEJE? I to pisze chrześcijanin???
to faktycznie jak teraz na to patrze to na to by wyszło. a nie o to mi zupełnie chodziło. my mistake.

rzecz była taka: trzeba przypominać co jest zagrożeniem dla wiary i dlaczego nim jest.
w kwestii reinkarnacji, to sama sobie skoro nie istnieje to powinna nam wisieć i powiewać. ale tutaj poruszłeś temat jogi - jakoby mogłą być neutralna, stąd przywołano fakt, że owe ćwiczonka nie są neutralne jak poranny jogging, bo są nacechowane kultem i aby miały takie znaczenie w sensie religijnym, nie potrzeba do tego wiary w reinkarnację i inne tego typu rzeczy.
natomiast o to czy coś istnieje/nie istnieje i zagraża przez to zapytałeś w miejscu gdzie była też mowa o magii. stąd mój mega skrót myślowy, w sensie "tak, magia działa i żebyś odczuł jej skutki nie musisz dawać wiary w przedmioty czy działania magiczne". sedno jest takie, że numerologie, magie, taroty czy rozmaite kulty/religie jak islam itp. stanowią zagrożenie duchowe dla człowieka, bo jak podaje biblia kto kłania się bożkom, ten de facto kłania się demonom.

omyk napisał(a):Po pierwsze - co z tego, że temat już był? Czy to znaczy, że nie możemy o nim pogadać?
widzę, że późna pora działa nie tylko na mnie niekorzystnie. wyjasnone było parę postów wyżej - chodziło tylko o to, że im dłużej się o czymś gada tym łatwiej o skróty myślowe, które dla kogoś kto nie przerobił całego wątku wyglądają na czasem nonsensowne wypowiedzi Uśmiech

dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkie żyrafy xD

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
05-12-2011 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Liam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Nov 2011
Reputacja: 0
Post: #103
RE: Islam. Czy Islam opanuje świat, a przynajmniej Europę?
Spioh, wybacz, ja specjalnie Cię wciągnąłem w tę pułapkę i zażartowałem. Ale nie przez złośliwość, tylko po to, żeby udowodnić swój punkt widzenia. Bo takie "skróty myślowe," jak to nazywasz, potrafią wprowadzać sporo zamętu. I znam ludzi, którzy nie są świadomi żadnego skrótu i tak właśnie myślą, jak sam opisałem. Trzeba bardzo uważać, co i jak się mówi, żeby kogoś uświadomić.

Dzięki za miłą dyskusję i czuję się pozdrowiony. Oczko

[Obrazek: wdrodze.jpg]]
06-12-2011 10:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów