Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polemika na temat chrześcijaństwa i pogaństwa
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #151
 
alus napisał(a):semper - a może zamiast męczyć się tymi odrażającymi, okrutnymi chrześcijanami dołaczysz do swoich - coś dla serca i oka Szczęśliwy
http://www.arslibra.vel.pl/artykuly.lasana.html
Heh.... niezłe jaja tam wypisują - ależ niektórzy ludzie to mają narąbane pod czachami... Sajbaba, alibaba, "świetliste istoty".... ROTFL normalnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-01-2006 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #152
 
No cóż, różni ludzie, różne odpały - czasem pozytywne, czasem negatywne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-01-2006 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #153
 
Każdy ma swojego świra :lol2:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
31-01-2006 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #154
 
Prawdopodobnie jesli sie dotkinie brzucha Buddy to bedzie czlowiek mial szczescie w zyciu... ha, ha, ha... :mrgreen:
01-02-2006 01:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #155
 
Tak samo jak pomaca się płaskorzeźbę jakiegoś świętego w Pradze. Też smieśzne ? hahaha :mrgreen:
01-02-2006 01:38
Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #156
 
semper_malus napisał(a):Tak samo jak pomaca się płaskorzeźbę jakiegoś świętego w Pradze. Też smieśzne ? hahaha :mrgreen:
ale co tak samo? To w Pradze jest jakas plaskorzezba ktora sie po brzuchu glaszcze, jesli tak to chyba musiales tam byc i ja glaskac.
01-02-2006 05:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #157
 
Ela napisał(a):
semper_malus napisał(a):Tak samo jak pomaca się płaskorzeźbę jakiegoś świętego w Pradze. Też smieśzne ? hahaha :mrgreen:
ale co tak samo? To w Pradze jest jakas plaskorzezba ktora sie po brzuchu glaszcze, jesli tak to chyba musiales tam byc i ja glaskac.
Eeee...chyba po bucie. Na Moście Karola jest jakaś płaskorzeźba którą się po bucie głaska... A może to w Watykanie w bazylice sw. Piotra kogoś się po bucie głaska..? Chyba coś pokręciłem. Poprawcie mnie z łaski swojej. Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-02-2006 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #158
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Na Moście Karola jest jakaś płaskorzeźba którą się po bucie głaska...

Właśnie na moście Karola, z tym , że jest tam kupa wielka płaskorzeźb (kaś fontanna, czy ki grzyb)
przedstawiający różnych królów,świętych czy inszych fajansiarzy- zmacanie sylwektki jedego świętego daje zdrowie, szczęście,płodnośd dla kobiet i moc w jajach dla mężczyżn, kasę i w ogóle wszystko co najlepsze. Która to sylwetka nietrudno zgadnąć gdyż jest wyświechtana od ciągłego maca podczas gdy w około czerni się syf i śniedź.
01-02-2006 13:26
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #159
 
semper_malus napisał(a):Ktora to sylwetka nietrudno zgadnąć gdyż jest wyświechtana od ciągłego maca podczas gdy w około czerni się syf i śniedź.
:hahaha: cóż za piękne zdanie Uśmiech

A chyba jeszcze też niektórzy dotykają stopy św. Piotra w watykańskiej bazylice, ale nie wiem, czy dobrze pamiętam...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
01-02-2006 13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #160
 
msg napisał(a):
semper_malus napisał(a):Ktora to sylwetka nietrudno zgadnąć gdyż jest wyświechtana od ciągłego maca podczas gdy w około czerni się syf i śniedź.
:hahaha: cóż za piękne zdanie Uśmiech

A chyba jeszcze też niektórzy dotykają stopy św. Piotra w watykańskiej bazylice, ale nie wiem, czy dobrze pamiętam...
O właśnie. O to mi chodziło, dzięki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-02-2006 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #161
 
ehh poczytałm sobie ten radosny wątek i nie iem sam a śmiac sie czy płakać. Zastanawiałam sie tez czy napisac cos czy nie ( ale to juz nie istotne) czytając wypowiedzi nasuneło mise parerzeczy
po 1. poganie przepraszaja za sperm Oczko cóz jedna ksiązka i troche stron www ( i o zgrozo pewnie jeszcze polskich to zamało) aby dyskutowac trzeba miec minimum wiedzy przynajmiej z tematu , który sie broni.

po.2 mysle ze obu strona zabrakło żetelnej wiedzy o stronie "przeciwnika" I tu sie przypne do Ofcy zasłaniającej sie wykładami hym to tez ciut mało i nie sztuka zgniatac rozmuwce metoda autirytetu wiedzy ja wiem wiecej bo.... konkrety. Uśmiech a fakt dzieci do 3 roku zycia reaguja na znikniecie przedmiotu z ich pola widzenia jak by nie istaniał ( a wrednie dodam ze juz dawno jestem po 2 roku i nawet ma dłuższa praktyke niz 2 lata )

po.3 kurcze ludzie uszanujcie ze ktos wierzy inaczej to jego droga i on jest odpowiedzialny za swoje decyzje. Kto daje nam prawo osądzać?

po 4. jeli chodzi o spór modlenia sie do rzeczy to nie tak w pogaństwie tez to jest rodzaj symbolu i przejawu obecnosci czy istenienia bustwa choc fakt nie jest poganizm wolny od animizmu ( choc i tu róznie bywa)

jeli chodzi o swietych to tylko troche złosliwie dodam ze np św Brigida to cóż to przekształcona bogini celtycka brigit

pozdrawiam
20-05-2006 18:38
Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #162
 
salix napisał(a):jeli chodzi o spór modlenia sie do rzeczy to nie tak w pogaństwie tez to jest rodzaj symbolu i przejawu obecnosci czy istenienia bustwa choc fakt nie jest poganizm wolny od animizmu
Mogłbyś wyjaśnic pojęcia, których tu używasz:poganizm i animizm...Tylko nie chodzi mi tu o:wikipedia i kopiuj-wklej! tylko jak Ty to rozumiesz. A szczególnie zdanie:"nie jest poganizm wolny od animizmu"?

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
21-05-2006 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #163
 
nie przepadam za encyklopeiami chociazby ze wzgledu na krótkie rozwiniecie tematów Uśmiech

co do animizmu - to w znaczeniu figury stylistycznej na dawanie cech ożywionych rozlinom ,zwierzeta , przedmiotów . W sesie religijnym czy wierzeniowym to prypisywanie ducha - duszy zwierzetom kamieniom, .... jako animizm częsc etnologów tarktóuje rózniez kult przodków (co prawda ja bym sie z tum nie zgodziła no ale nie jestem etnologiem czy relgioznawca no chyba ze zawzietym amatorem. )

jesli chodzio pogaństwo i animizm to choc widoczne są jego elementy lub i czasmi niktórzy wciąz uzanja pełen animizm. To jest widoczna tendencja do symbolicznego ujmowania znaczenia np. kamieni i zwierza. owszem moze byc im nadawana moc ale w sensie symbolicznym. ( mam nadzieje ze zabardzo nie nakreciłam jak to mam w zwyczaju)
23-05-2006 09:41
Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #164
 
salix napisał(a):jesli chodzio pogaństwo i animizm to choc widoczne są jego elementy lub i czasmi niktórzy wciąz uzanja pełen animizm.
Tu nie rozumiem pewnie...przez literówki!
salix napisał(a):To jest widoczna tendencja do symbolicznego ujmowania znaczenia np. kamieni i zwierza.
Jeżeli myślisz (bo wciąż nie wiem o kim myślisz-bo nie wyjaśniłeś mi rzeczowo, co rozumiesz pod hasłem pogaństwo), o religach(za duże słowo), wierzeniach pierwotnych typu:fetyszyzm, animzim, totemizm, animatyzm, manizm...i wiele innych..to tam o symbolizmie jeszcze mówić nie możemy!
salix napisał(a):no ale nie jestem etnologiem
A ja jestemUśmiech więc jakbys jednak sprecyzował o co chodzi to może moglabym wyjaśnić!
Aha i jeszcze jedno:
salix napisał(a):jako animizm częsc etnologów tarktóuje rózniez kult przodków (co prawda ja bym sie z tum nie zgodziła
To nie chodzi o to,ze część etnologów wymyślila sobie tak ,a część tak...po prostu w różnych plemionach, animizm przyjmował różne formy!

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
23-05-2006 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #165
 
Cytat:
tendencja napisał(a):[quote="salix"]jesli chodzio pogaństwo i animizm to choc widoczne są jego elementy lub i czasmi niktórzy wciąz uzanja pełen animizm.
Tu nie rozumiem pewnie...przez literówki!
Cytat:Jeżeli myślisz (bo wciąż nie wiem o kim myślisz-bo nie wyjaśniłeś mi rzeczowo, co rozumiesz pod hasłem pogaństwo), o religach(za duże słowo), wierzeniach pierwotnych typu:fetyszyzm, animzim, totemizm, animatyzm, manizm...i wiele innych..to tam o symbolizmie jeszcze mówić nie możemy!
fakt koszmarne chodzi porostu o to ze są osoby , które wciąż uznaja pełen animizm ale coraz bardziej widoczna jest tedencja do odchodzenia o takiego rozumienia świata. co jednak nie sprawia,że pogaństwo wspóczesne jes od tego wolne

wspólczesne pogaństwo bo o nim mówię to wierzenia bo fakt o religii trudno tu mówic. Samo wspolczesne pogaństwo jest bardzo zróznicowane i wystepuja tu pierwotne formy i niezmienione takie jak animizm, totemizm czy szamaństwo których nie dotknoł czas. Jenak pogaństwo tez sie zmienia i choc opiera sie na dawnych wierzeniach to wspólczesnych pogan cechuje myslenie symboliczne hym o i ile np. drzewu nadaje się jakis charter to on ma bardziej ujęcie symbolu penych cech czy wałsciwosci czyjako aspekt bustwa jego przejaw. Nie jest juz drzewem- które w samo wsobie jest obiektem kultu.

Cytat:To nie chodzi o to,ze część etnologów wymyślila sobie tak ,a część tak...po prostu w różnych plemionach, animizm przyjmował różne formy

nie twierdze ze to wymysł etnologów Uśmiech
23-05-2006 10:16
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów