Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polemika na temat chrześcijaństwa i pogaństwa
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Cichociemny napisał(a):chrześcijanami to są bardziej wrażliwsi na bliźniego

O wyższości wrqażliwości chrześjan nad motłochem niechrześjanski może w innej bajce.
13-01-2006 21:50
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
semper_malus napisał(a):Świętowit jest jeden, a ty czego się brechtasz? A sama to opcykana z niepoliczoną hałastrą świętych? hordami beneduktunów Janów i Stefanów. Też jest w czym wybierać

Tylko, że moja hałastra świętych to nie bogowie. Poczytaj sobie dobrze mitologię Słowian.
Lewiatan napisał(a):Starałem sie szyderczo odpowiedziec na szydercza wypowiedz Offcy.
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Oj Lewiatan, Lewiatan... rozbawiasz mnie do łez!


semper_malus napisał(a):A ja jestem człowiekiem i też się w tej pomyłce zawieram.

Taaaa... To najlepiej skończ ze sobą i nie będziesz już musiał cierpieć z powodu swego haniebnego człowieczeństwa :hahaha:
Cytat:A czy ci kiedykolwiek odpowiedzało drewno na ołazu w Twoim kosciele to ktore krztaltem przypomina ukrzyzowanego człeka ???
Ja się do drzewa nie modlę Lewiatanku :krzywy: Krzyż na ołtarzu jest symbolem, nie modlę się do niego. Modlę się do Boga.

____________________________________
Wydaje mi się, że ten temat trza by jakoś wydzielić, ale nie mam pomysłu na jaki temat on miałby być 8)

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-01-2006 21:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Offca napisał(a):Tylko, że moja hałastra świętych to nie bogowie. Poczytaj sobie dobrze mitologię Słowian.

Mają swoje świątynie jak pomniejsze bożki z których tak szydzisz.


Offca napisał(a):Taaaa... To najlepiej skończ ze sobą i nie będziesz już musiał cierpieć z powodu swego haniebnego człowieczeństwa

bez komentarza. :zmieszany:
13-01-2006 22:25
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
semper_malus napisał(a):Mają swoje świątynie jak pomniejsze bożki z których tak szydzisz.

Nie mają. Świątynie są Boga, nazwa parafii to sprawa indywidualna.
semper_malus napisał(a):bez komentarza. zmieszany
Bez komentarza są Twoje teksty. Torsji się zachciewa od tego marudzenia jaka to cała ludzkość jest parszywa. Biedy semperek został stworzony człowiekiem bez pytania!!! Ssssstraszne! Napisz zażalenie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-01-2006 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Offca napisał(a):Bez komentarza są Twoje teksty.

to nie komentuj!!! Nikt Cię nie zmusza!


Offca napisał(a):Nie mają. Świątynie są Boga, nazwa parafii to sprawa indywidualna.

Oddaje im się cześc, modli się do nich, prosi się ich o wsparcie. Idt itp.
13-01-2006 23:18
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
semper_malus napisał(a):to nie komentuj!!! Nikt Cię nie zmusza!

Nie mogę się czasami powstrzymać. Tak jak Ty nie możesz się powstrzymać czasami od skomentowania moich.


semper_malus napisał(a):Oddaje im się cześc, modli się do nich, prosi się ich o wsparcie. Idt itp.
Ta, tylko ja się nie modlę do kamienia, który się sam nawet o centmetr nie potrafi przesunąć, czy słońca - masy rozżarzonego gazu, ale do kogoś żywego i rozumnego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-01-2006 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Offca napisał(a):Ta, tylko ja się nie modlę do kamienia, który się sam nawet o centmetr nie potrafi przesunąć, czy słońca - masy rozżarzonego gazu, ale do kogoś żywego i rozumnego.



Jakie słońce jest i to, że jest przynajmniej każdy widzi. A że pewne elementy krajobrazu symbolizują pewne bóstwa jakoś nie widzę w tym nic zdrożnego. Co do bogów pogańskich to przynajmniej żaden nie jest taki małostkowy jak Twój który żada czci i uwielbienbia tylko i wyłącznie dla siebnie jak rozkapryszone dziecko- to ma być jego, natycmiast i bez reszty.
14-01-2006 00:17
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
semper_malus napisał(a):Co do bogów pogańskich to przynajmniej żaden nie jest taki małostkowy jak Twój

Tak, a ja nie wspomnę już o tym jakich te bóstwo pogańskie żąda ofiar na okrągło. A to za to, żeby spadł deszcz, żeby ładnie zboże obrodziło. Jak jest jakieś święto też żądają ofiar, no bo święto i wypada. Zdarzy się powódź czy pożar lasu, też składano ofiary, no bo trzeba udobruchać tego czy tamtego boga. I kto tu jest rozkapryszony?
Tak to już jest semper. Jeśli nie podoba Ci się, że ktoś jest ponad Tobą, cóż Ci zostaje... Zmienić tego nie zmienisz. Możesz się ewntualnie wściekać, bluźnić, sprzeciwiać... ale i tak niczego nie wskórasz. Szkoda sił i nerwów.


semper_malus napisał(a):akie słońce jest i to, że jest przynajmniej każdy widzi.
Oczywiście Jezus był niewidzialny :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-01-2006 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
semper_malus napisał(a):
Offca napisał(a):Ta, tylko ja się nie modlę do kamienia, który się sam nawet o centmetr nie potrafi przesunąć, czy słońca - masy rozżarzonego gazu, ale do kogoś żywego i rozumnego.



Jakie słońce jest i to, że jest przynajmniej każdy widzi. A że pewne elementy krajobrazu symbolizują pewne bóstwa jakoś nie widzę w tym nic zdrożnego. Co do bogów pogańskich to przynajmniej żaden nie jest taki małostkowy jak Twój który żada czci i uwielbienbia tylko i wyłącznie dla siebnie jak rozkapryszone dziecko- to ma być jego, natycmiast i bez reszty.

Wiesz co semper, ty masz takie pojecie o Bogu, jakie ja mam o medycynie czy fizyce - tzn. blade. Może najpierw sobie poczytaj o Bogu, a później go krytykuj, bo jak narazie obrażasz Boga nie znając go kompletnie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-01-2006 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
może i był ja tam go nie widziałem, słońe i owszem
Offca napisał(a):Tak, a ja nie wspomnę już o tym jakich te bóstwo pogańskie żąda ofiar na okrągło. A to za to, żeby spadł deszcz, żeby ładnie zboże obrodziło. Jak jest jakieś święto też żądają ofiar, no bo święto i wypada. Zdarzy się powódź czy pożar lasu, też składano ofiary, no bo trzeba udobruchać tego czy tamtego boga. I kto tu jest rozkapryszony?

W kosciele też stoją puszki ofirme i co? Ofiarkę na tacę też wypada dawać na okrągło.

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2006 23:38 ]
Poza tym jak susza to katolicy nie zasuwali w dyrdy do kościółka wymodlić się o deszcz?
14-01-2006 00:35
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
semper_malus napisał(a):może i był ja tam go nie widziałem, słońe i owszem
Offca napisał(a):Tak, a ja nie wspomnę już o tym jakich te bóstwo pogańskie żąda ofiar na okrągło. A to za to, żeby spadł deszcz, żeby ładnie zboże obrodziło. Jak jest jakieś święto też żądają ofiar, no bo święto i wypada. Zdarzy się powódź czy pożar lasu, też składano ofiary, no bo trzeba udobruchać tego czy tamtego boga. I kto tu jest rozkapryszony?

W kosciele też stoją puszki ofirme i co? Ofiarkę na tacę też wypada dawać na okrągło.

Nikt nikogo nie zmusza do dawania, kazdy daje z serca i z własnej woli, tak więc twoje sugestie są trochę przesadzone.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
14-01-2006 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
semper_malus napisał(a):Ofiarkę na tacę też wypada dawać na okrągło.

Jasne. Gdzie masz tak napisane? Taca jest dobrowolna jakbyś nie wiedział, bez względu na to, czy twierdzi inaczej jakiś księżyna, któremu tylko pieniądze w głowie, bo i tacy niestety bywają. Więc nic nie wypada. Wypada to może dewotom, którzy chcą się popisać przed sąsiadami jacy to oni hojni w kościele.


semper_malus napisał(a):W kosciele też stoją puszki ofirme i co
Czytałeś kiedyś co jest napisane na tych puszkach? Bo mam wrażenie, że zatrzymałeś się tylko na słowie "ofiara". W Kościele każda ofiara pieniężna jest dobrowolna i nieprzymusowa (jak sama nazwa wskazuje - ofiara<->ofiarność) i idzie na konkretny cel. Nie jest żadną ofiarą na przebłaganie bóstwa. Więc nie wciskaj kitów bo się mylisz.
Druga sprawa. W KK składanie ofiar zostało zastąpione przez jednorazową doskonałą ofiarę Jezusa Chrystusa. Więc nie ma czegoś takiego jak składanie ofiar Bogu.

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2006 ]
semper_malus napisał(a):Poza tym jak susza to katolicy nie zasuwali w dyrdy do kościółka wymodlić się o deszcz?

Modlitwa a ofiary, żeby bóstwo coś zesłało to dwie różne sprawy. Jak napisałam wyżej, w Kościele nie składamy ofiar, jakie składa się w innych wierzeniach, m.in. tych pogańskich.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-01-2006 00:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
A ci ty możesz wiedzieć o składaniu ofiar w innych wiarach, a zwłaszcza w pogańskich?

I w ogóle co złego jest w pogańskim składaniu ofiar ?

Odpala się po prostu częśc tego co się ma, symbolicznie, dzieli się czy to z duchami zmarłych czy to z bogami. Co w tym złego?
14-01-2006 00:57
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
semper_malus napisał(a):A ci ty możesz wiedzieć o składaniu ofiar w innych wiarach, a zwłaszcza w pogańskich?

Właśnie widać co Ty wiesz o składaniu ofiar w innych wiarach, a zwłaszcza pogańskich. Przejdź się kiedyś na wykłady chociażby z antropologii kulturowej to się dowiesz.


Cytat:Odpala się po prostu częśc tego co się ma, symbolicznie,

Dokładnie tak wyglądają ofiary pieniężne w Kościele. Tylko, że w Kościele te datki nie są nakazane. W innych religiach bardzo często ofiary są właśnie nakazane po to by o coś przebłagać, ubłagać lub oddać cześć bóstwu, bo inaczej bóstwo się gniewa. Rzadziej składało się ofiary dobrowolne. Mitologia się kłania i nie tylko :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-01-2006 01:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
semper_malus napisał(a):
Cichociemny napisał(a):chrześcijanami to są bardziej wrażliwsi na bliźniego

O wyższości wrqażliwości chrześjan nad motłochem niechrześjanski może w innej bajce.

Radze poczytac historie ludow i z niej dowiedziec sie jacy ludzie odznaczali sie dobrocia a jacy barbarzynstwem.Jak narazie masz dosc nikle pojecie o tym.


Pozdr. Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
14-01-2006 01:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów