Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polemika na temat chrześcijaństwa i pogaństwa
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #31
 
Offca napisał(a):Właśnie widać co Ty wiesz o składaniu ofiar w innych wiarach, a zwłaszcza pogańskich. Przejdź się kiedyś na wykłady chociażby z antropologii kulturowej to się dowiesz.


Gieysztor wystarczy.
Offca napisał(a):Dokładnie tak wyglądają ofiary pieniężne w Kościele. Tylko, że w Kościele te datki nie są nakazane

:hahaha:

dobra, tylko co to ma wspólnego z hajtaniem się kapłonów?
14-01-2006 02:08
Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Chcialam zadac pytanie. Jaki jest temat tej dyskusji???
14-01-2006 05:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
semper_malus napisał(a):
Offca napisał(a):Dokładnie tak wyglądają ofiary pieniężne w Kościele. Tylko, że w Kościele te datki nie są nakazane

:hahaha:

Rozumiem, że wiesz oczywiście lepiej, mimo, że nie chodzisz do kościoła. Za przeproszeniem g**no wiesz na ten temat i widać, że brakuje Ci argumentów, ale to już nie mój problem. Ja z siebie błazna nie robię.
semper_malus napisał(a):Gieysztor wystarczy.
Sądząc po Twoich wypowiedziach raczej nie wystarcza.

Cytat:Chcialam zadac pytanie. Jaki jest temat tej dyskusji???
Dzisiaj wieczorem temat zostanie podzielony, bo w tej chwili nie mam czasu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-01-2006 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
semper_malus napisał(a):[Owszem, ma .Wyobraź sobie,że drwienie nawet nie jest celem najważniejszym.

Mam nadzieję. Obserwując Twoje posty sądziłam inaczej... ale wcale nie chcę mieć w tej kwestii racji

[ Dodano: Sob 14 Sty, 2006 23:38 ]
Zygmunt napisał(a):
semper_malus napisał(a):
Cichociemny napisał(a):chrześcijanami to są bardziej wrażliwsi na bliźniego

O wyższości wrqażliwości chrześjan nad motłochem niechrześjanski może w innej bajce.

Radze poczytac historie ludow i z niej dowiedziec sie jacy ludzie odznaczali sie dobrocia a jacy barbarzynstwem.Jak narazie masz dosc nikle pojecie o tym.

Niestety z tym róznie bywa i bywało.

... Chrystus jest moc? Bo?? i m?dro?ci? Bo??, to ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego mi?o?ci: Nieznajomo?? Pisma ?wi?tego jest nieznajomo?ci? Chrystusa."

?w. Hieronim
15-01-2006 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #35
 
Offca napisał(a):Sądząc po Twoich wypowiedziach raczej nie wystarcza.


Po za tym polatałem trochę po stronach związanych z rodzimowierstwem i forach dyskusyjnych związanych z tą tematyką. I na podstawie tego, co jest tam zamieszczone twierdzę, że wiesz tyle, co nic, ale kreujesz się na etnografke od siedmiu boleści.

Dla Ciebie poganie modlili się do kamieni co uważsz za śmieszne i szydzisz, dla mnie chrześcjanie modlą się do dwóch kawałków drewna (dorobiwszy do tego ideologie) i zachwycające jest to, że pogan uważasz za coś gorszego a sama jeśli chodzi o fetysze religijne wcale nie jesteś lepsza.
15-01-2006 01:59
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nie uważam pogan za kogoś gorszego. Nie dopisuj z łaski swojej do mojej osoby czegoś, czego nie powiedziałam, bo nie życze sobie tego. To po pierwsze. Po drugie też zapoznałam się z mitologią rodzimowierców i innych pogańskich wierzeń nie tylko latając po internecie, ale z wykładów, więc nie wciskaj mi totalnego niedouczenia koleżko. Sam jesteś etnograf od 7 boleści.
Jak już powiedziałam NIE MODLĘ SIĘ DO RZECZY! I skończ mnie z tym oczerniać! :evil:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2006 11:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat
Cytat: Wierzę w równowagę między dobrem a złem, dlatego jak słyszę o (tylko) dobrym Bogu rzygać mi się chce.

Zawsze mnie nurtuje pytanie na takie stawianie sprawy.
W to że umrzesz chyba wierzysz ?Co uważasz się dzieje z człowiekiem po śmierci..?? Wraca w obieg białka czy może jest coś więcej .?? Jaki sens byłby życia człowieka dla nicości. I definitywnego końca...?? No ale np. trwanie w pustce jako w całym wszechświecie też Ci chyba jest obce..??

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 15 Sty, 2006 12:05 ]
prosiłbym moda o wykasowanie pierwszej części wątku ( do drugiego cytatu) wkleiło mi sie przypadkowo

poprawione: Offca

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
15-01-2006 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #38
 
Offca napisał(a):Nie uważam pogan za kogoś gorszego.

Technicznie rzecz ujmując to pogan nie ma, a nie ma ich bo uczniwie Chrystusa za pomocą fiycznej eliminacji i za pomocą struktur państwowych skazali ich na niebyt. A samo określenie poganin ma zabarwienie pejoratywne , a zwłaszcza w ustach katolika.Lub katoliczki.

Offca napisał(a):Po drugie też zapoznałam się z mitologią rodzimowierców

No to rzeczywiście jesteś dobra zawodniczka, bo ja z tym się nie zetknąłem jeszcze.


Offca napisał(a):Jak już powiedziałam NIE MODLĘ SIĘ DO RZECZY!

jasne, jasne :roll:


Offca napisał(a):I skończ mnie z tym oczerniać!

Pojechałaś na ostro.
Nie sądziłem, że da się kogoś tak łatwo oczernić zwłaszcza, że ten ktoś postuluje żebym ze sobą skończył, oraz pomodlił się do drzewa przed domem i sugeruje, że owo drzewo może odpowiedzieć, zwłaszcza te ostatnie szyderstwo jest dowodem na to, że:

Offca napisał(a):Nie uważam pogan za kogoś gorszego.

oraz:


Offca napisał(a):zapoznałam się z mitologią rodzimowierców(????) i innych pogańskich wierzeń nie tylko latając po internecie, ale z wykładów


godunow napisał(a):W to że umrzesz chyba wierzysz ?

Nie, nie wierzę, w to , że umrę. Wiem, że umrę.
godunow napisał(a):Co uważasz się dzieje z człowiekiem po śmierci..?? Wraca w obieg białka czy może jest coś więcej .??

W "obieg białka" nie wierzę, ale wiem że w wraca w obieg materii, czy jest coś więcej na razie nie wiem, jak będę wiedział obiecuję, że dam znać, ale jak jest tylko obieg materii to trudno mi będzie coś przekazać.

godunow napisał(a):Jaki sens byłby życia człowieka dla nicości. I definitywnego końca...??

Nie wiem, ale sam sens życia jest tyleż oczywisty co banalny. Życie tym się różni od nie-życia, że cząstki-istoty żywe reprodukują się- wszystko inne co robią ma im to ułatwići i umożliwić. Tym się różni bakteria od kamienia człowiek od azotu, czy mucha od górotworu.
15-01-2006 16:49
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
semper_malus napisał(a):Nie sądziłem, że da się kogoś tak łatwo oczernić zwłaszcza, że ten ktoś postuluje żebym ze sobą skończył, oraz pomodlił się do drzewa przed domem i sugeruje, że owo drzewo może odpowiedzieć, zwłaszcza te ostatnie szyderstwo jest dowodem na to, że:

Zacznij odróżniać szyderstwo od ironii, bo jak mniemam, czytając Twoje niektóre posty, chyba powinieneś. Oczernianie to kłamliwe wyrażanie się o kimś, między innymi przypisywanie mu czegoś, czego nie robi, co notorycznie robisz wobec mojej osoby (oskarżasz mnie o modlenie się do przedmiotów, czego NIE ROBIĘ!). Nie ma to nic wspólnego z ironicznym wyrażaniem się o kimś/o czymś.
Nie uważam NEOpogan za kogoś gorszego, nie szydzę z ich osób. Mam koleżankę, która praktykuje te całe rodzimowierstwo i nie traktuje jej jak kogoś gorszego.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2006 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Moniczka napisał(a):
semper_malus napisał(a):
Zygmunt napisał(a):
semper_malus napisał(a):[quote="Cichociemny"]chrześcijanami to są bardziej wrażliwsi na bliźniego

O wyższości wrqażliwości chrześjan nad motłochem niechrześjanski może w innej bajce.

Radze poczytac historie ludow i z niej dowiedziec sie jacy ludzie odznaczali sie dobrocia a jacy barbarzynstwem.Jak narazie masz dosc nikle pojecie o tym.

Niestety z tym róznie bywa i bywało.

Moze i roznie lecz chrzescijanstwo w przeciwienstwie do islamizmu ma sie czym poszczycic.

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
15-01-2006 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #41
 
Offca napisał(a):Zacznij odróżniać szyderstwo od ironii

no właśnie zacznij
15-01-2006 17:10
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
semper_malus napisał(a):no właśnie zacznij

Ty zacznij. Częściej na tym forum używasz szyderstw niż ja, więc powinieneś być lepiej obeznany.
Ja wierzenia, czy to Słowian, Greków, Rzymian, Egipcjan, Norwegów, traktuję jako mitologie i historyczne ciekawostki. Lubię czytać o mitologii starożytnej, co nie znaczy, że od razu nienawidzę wszystkich, którzy wierzą w Dzeusa czy Świętowita! A piszę ironicznie adekwatnie do Twoich postów. Pleciesz non stop jak bardzo nienawidzisz ludzkości, więc zadaję pytanie, że skoro nienawidzisz to co tu jeszcze robisz?! Na siłę się męczysz?! Może w innym wcieleniu będziesz szczęśliwie brykał po lesie jako zwierzątko?!
Wolisz wiarę rodzimowierców, to sugeruę, żebys się pomodlił do któregoś z setki bogów, to może w końcu spełni Twoje marzenia w stosunku do chrześcijaństwa! A Ty od razu, że szydzę i gardzę. Jak Ty niepochlebnie się wypowiadasz o Kościele, to ma być wszystko w porządeczku oczywiście, ale jak ja ironizuję sobie z wierzeń rodzimowierców, to święte oburzenie sempera. Zastanów się trochę!

[ Dodano: Nie 15 Sty, 2006 ]
semper_malus napisał(a):Jakie słońce jest i to, że jest przynajmniej każdy widzi

Czy widzisz je również w nocy? Jak jest za chmurami? To, że czegoś nie widać nie znaczy, że to przestało istnieć. Jeśli tak myślisz, zatrzymałeś się na rozwoju kilkuletniego dziecka. To dziecko w żłobku po zniknięciu matki za ścianą myśli, że matka zniknęła i już jej nie ma.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2006 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #43
 
Wieć trzeba było od razu- ja jade po kościele to jest obrażanie uczuć i szydzenie, a jak ty jedziesz po innych wiarach to jest ironia! Twoje zaślepienie jest zdumiewające.


Offca napisał(a):To, że czegoś nie widać nie znaczy, że to przestało istnieć.

To, że jakiemuś człowiekowi, który zył 2 tysiące lat temu przydasz jakiś nie wiadomojakich właściwości wcale nie świadczy o tym, że był kimś szczególnym, nadprzyrodzonym.
Offca napisał(a):Pleciesz non stop jak bardzo nienawidzisz ludzkości, więc zadaję pytanie, że skoro nienawidzisz to co tu jeszcze robisz?!

Se, żyje. A co to, że nie lubię ludzkości to ma się wykończyć, żeby nie psuć ci widoków? Ludzkości to nie wszystkoco istnieje na tym świecie. A że cała pływa w gównie to cóż na razie se pływam wraz z nią.

Offca napisał(a):To dziecko w żłobku po zniknięciu matki za ścianą myśli, że matka zniknęła i już jej nie ma.

O nie dość, że etnografka to jeszcze psycholog-empatka dziecięca co to wie o czym myśli dziecko w złobku.
15-01-2006 19:00
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
semper_malus napisał(a):O nie dość, że etnografka to jeszcze psycholog-empatka dziecięca co to wie o czym myśli dziecko w złobku.

Wiem kochanie, drugi rok się już o tym uczę. Chyba, że panią psycholog, która mnie uczy uważasz za tępą łychę, a siebie za zjadacza rozumów.

semper_malus napisał(a):Wieć trzeba było od razu- ja jade po kościele to jest obrażanie uczuć i szydzenie, a jak ty jedziesz po innych wiarach to jest ironia! Twoje zaślepienie jest zdumiewające.
Więc nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe, drugi wtedy też nie będzie tego czynił.


semper_malus napisał(a):To, że jakiemuś człowiekowi, który zył 2 tysiące lat temu przydasz jakiś nie wiadomojakich właściwości wcale nie świadczy o tym, że był kimś szczególnym, nadprzyrodzonym.
Akurat Jemu nie muszę dodawać własności nadprzyrodzonych. W drugą stronę idzie identycznie. Tylko, że nigdy jeszcze nie widziałam i nie słyszałam, żeby któryś z pogańskich posągów kogoś uzdrowił i zbawił.

Wniosek z tej dyskusji jest jeden. Niech zacytuję: "Jest moja prawda, Twoja prawda i g**no prawda".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2006 19:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #45
 
Offca napisał(a):Tylko, że nigdy jeszcze nie widziałam i nie słyszałam, żeby któryś z pogańskich posągów kogoś uzdrowił i zbawił.


też nie słyszałem, to samo dotyczy Jezusa. Każdy pajac może powiedzieć, że kogoś zbawił albo uzdrowił. ZCo nie oznacza, że to uczynił, zresztą nieważne.
15-01-2006 19:16
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów