Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polemika na temat chrześcijaństwa i pogaństwa
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Przepraszam, ale czytając wypowiedzi Sempera mam niejakie wrażenie, że zaczyna osiągać on swój cel - tzn. wciągniecie w przepychanki Smutny
Semperku ...
Może byś tak zaczął coś w logiczny sposób udowadniać, opierając się na materiałach, a nie tylko na własnej "mniemanologii" :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-01-2006 19:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
ta wiedzialem ze predzej czy puźniej padna tu słowa ze mowiszniepodajc faktow i sprawdzonych "gdzies" rzeczy.
To zjawisko wydaje mi sie normalne na tym forum jesli ktos mowi cos innego niz to w co ja wieze to niech mowi ale musi to udowodnic ale jesli ja mowie cos wco co on niewiezy to nie musze udowadniac (zasada ta tyczy sie katolików oni nie musza udowadniac

Co do przepychanek to ataki zaczela inna osoba ktorej sie nie podobalo to co mowi semper. chodzi mi o pania profesor psycholog etnograf teolog itd.
15-01-2006 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
A ja jestem zdania, że na zaczepki bez pokrycia jest miejsce na 'ateizujacych" forach.
Wybacz,ale Katolików obowiązuje nieco wyższy poziom - dlatego też swoje materiały opieramy na log=ifcznej argumentacji - najczęsciej przy podparciu konkretnymi materiałami.
A w cywilizowanym świecie mówienie rzeczy bez pokrycia w faktach odpowiednio się nazywa.
pomówieniem, czy jakoś tak :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-01-2006 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
ale niewidze zeby przeciwnicy sempra podawali tu jakies zgóry zapisane gdzies fakty i swoja dyskuzje opierali na czyms takim jak konkretne materialy.

Pozatym czytajac regulamin tego forum doszukales sie pewnie takiego punktu :

"4. Dostęp do forum mają wszystkie osoby, niezależnie od wyznawanej wiary , w celu wymiany informacji, opinii czy komentarzy. Każdy ma prawo zadać pytanie lub udzielić odpowiedzi zgodnie z niniejszymi zasadami korzystania z forum, niezależnie od stopnia zaawansowania."

Takze musisz sie liczyc z faktem ze innu urzytkownik niejest katolikiem i ma pelne prawo wyrazac swoja opinie.

a pkt 7

Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach forum treści:

* sprzecznych z prawem (w tym wzywających do popełnienia przestępstw),
* obrażających uczucia religijne (typu szyderstwa, kpiny itp.),
* wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej,
* obscenicznych,
* propagujących przemoc,
* uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe,
* stanowiących przekaz reklamowy (nie dotyczy podpisów),
* szkalujących osoby publiczne,
* obrażające innych użytkowników tego forum,

Niewiem moze sie myle ale semper raczej nie zlamal zadnego znich

no i skoro wszystkie dyskusje musza byc pokryte konkretnymi materialami to dlaczego wyrazasz tu swoja opinie i nie przytaczasz materialów ktore to potwierdza

chodzi mi np o to:
"A ja jestem zdania, że na zaczepki bez pokrycia jest miejsce na 'ateizujacych" forach. "
15-01-2006 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Odpowiedź masz w tym co zacytowałeś.
Kod:
Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach forum treści:

* sprzecznych z prawem (w tym wzywających do popełnienia przestępstw),
* [b]obrażających uczucia religijne (typu szyderstwa, kpiny itp.), [/b]
* wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej,
* obscenicznych,
* propagujących przemoc,
* uznanych powszechnie za naganne moralnie lub społecznie niewłaściwe,
* stanowiących przekaz reklamowy (nie dotyczy podpisów),
* szkalujących osoby publiczne,
* [b]obrażające innych użytkowników tego forum, [/b]

Niestety, ale rzucanie samych sloganów bez poparcia ich żadnymi konkretami jest najzwykleiszą próbą (w tym wypadku) obrażania uczuć osób wierzących na tym forum nie mówiąc już o dość pokrętnej argumentacji.
Jestem głęboko przekonany o tym, że Offca potrafi uargumentować swoje stanowisko.
Z drugiej zaś strony doskonale sobie zdaje sprawę z faktu, iż nawał obowiązków jakie ma w tej chwili nie pozwala jej na tak częste przebywanie na forum jakby należało.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-01-2006 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Spoko ddv, nie musisz mnie usprawiedliwiać. Swoją wiedzę argumentuję tym, co miałam na wykładach z antropologii i co miałam okazję poczytać a propos mitologii, czy poprostu obejrzeć w tv dobry dokument na temat innych grup etnicznych. O wierzeniach starosłowiańskich czytałam w internecie, m.in. na stronach rodzimowierców.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-01-2006 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
"sprawiedliwosc sprawiedliwoscia ale racja musi byc po naszej stronie (czytaj katolikow) Smutny
16-01-2006 06:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
Mania prześladowcza :coo: :?:

A mimo całej sympatii do sempera uważam, że nie raz złamał on regulamin, czasem dziwi mnie, jak dlugo moderatorzy na niektóre rzeczy przymykają w jego przypadku oko, ale mniejsza z tym... Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-01-2006 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Tak mam manie przesladowcza miejszosci i wiele innych razem wzietych Język

A tak powazniej to jestem rowniez pelen podziwu dla moderatorow. Sa tacy wyrozumiali .
16-01-2006 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #55
 
W tym drugim się zgadzamy Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-01-2006 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Cytat:A tak powazniej to jestem rowniez pelen podziwu dla moderatorow. Sa tacy wyrozumiali .

Więc się ciesz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-01-2006 15:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Lewiatan - nie sądzisc chyba, że nie będziemy prostowali nieprawdziwych bądź krzywdzących nas informacji - podawanych na dodatek bez podparcia jakimikolwiek faktami :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-01-2006 18:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
a ty popierasz wszystkie swoje wypowiedzi dowodami ktore sa wiarygodne dla nie wierzacego. Bo np. biblia nie jest dla mnie dowodem. Czy nazucasz mu swoje dowody ktore stanowia wartosc dla ciebe

Ofca - tak sie ciesze ze moja radosc siega zenitu i chyba załoze kult noderatora np bede zaposrednictwem sw. moderatora modlil sie (oj oj jak by to był a strata czasu)
16-01-2006 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
W Biblii są zawarte słowa mądrości, które są PONADCZASOWE, Lewiatanie.
Nikt bowiem przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie zakwestionować zasad Dekalogu, Przykazania Miłości, słów mądrości zawartych np. w księdze Mądrości Syracha czy też kompleksowego rozwiązanaia wszelkich spraw Moralności.
W przeciwieństwie np. do tego, co zawarte w "mądrościach" ludów pogańskich (takich jak np. palenie dzieci na stosie w ofierze "bogom", usmiercania ludzi w celach religijnych czy też tzw. "prostytucji sakralnej".
A wyobraź sobie, że WSPÓŁCZESNE badania mówią np. o tym, że "prostytucja sakralna" istniała wśród pogańskich plemon polskich, mówiło się tez co nieco o tym, ze np. piramidy Majów czy Azteków są wprost przesiąkniete krwią ludzką ... :x
A coś mi się również przypomina o tym, że w Biskupinie np. uprawiano kanibalizm ...

NIKT nie "wymyślił" żadnej religii tak służacej człowiekowi jak własnie Chrześcijaństwo.
I to właśnie jest najlepszym dowodm na to, iż to właśnie Chrześcijaństwo ( i Judaizm) są reeligiami nakazanymi nam prze Boga.
Z tym, ze Judaizm jest religią zamkniętą - chrześcijaninem może zostać każdy, kto wyrazi taką wolę.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-01-2006 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Cytat:Ofca - tak sie ciesze ze moja radosc siega zenitu i chyba załoze kult noderatora np bede zaposrednictwem sw. moderatora modlil sie (oj oj jak by to był a strata czasu)

Oj Lewiatan... Ty to masz dowcip. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-01-2006 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów