Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska gościnność
Autor Wiadomość
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Szczęśliwy Szczęśliwy Skąd ja to znam. U nas są zespoły zainteresowań. Chłopaki o rybach i sporcie, dziewczyny o lekarzach. Nawet jak próbuję zrobić jakiś przerywnik poprzez jakiś dowcip, to i tak skończy się na tym, że kogoś coś kłuje w boku. Potem leci wymiana przepisów kulinarnych, a chłopaki są już po kilku "golach". Ale na przestrzeni ostatnich 10 lat niezwykle rzadko się spotykamy w gronie rodzinnym z wielu względów. Rodzina bardzo duża (ok. 60 osób), każda z nas sióstr ma już swój ród (dzieci wnuki, prawnuki)i już bardziej angażuje się we własną czeladkę.
Utrzymywałam kiedyś bardzo zażyłe stosunki z sąsiadami, ale jak po macierzyńskim powróciłam do pracy, to już na plojdry nie ma czasu. Przybyło trochę nowych sąsiadów, których się nie zna całkowicie. Z koli rodzinne spotkania z dziećmi ograniczają się w zasadzie do rozmów wnusi. Chłopaki zaparte jak partyzanty na przesłuchaniu - ani słowa, chyba że zrobię im frajdę i ruszę temat komputerów, wtedy rozpoczyna się dyskusja nieograniczona, czasem schodzi na samochody, a wtedy ja milczę jak zaklęta, bo wiem że samochód to coś, co ma 4 kółka. Duży uśmiech

http://www.forumchrzescijanskie.org
14-02-2006 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Takie gromadne biesiady i spotkania przy stole to żadna nowość, ani wyjątkowość. Żydzi chyba najbardziej przywiązywali do tego wagę z tego co pamiętam. Dla nich wspólne spotykanie się przy stole, zwłaszcza w szabat czy inne święta było niemal świętością. Bardzo o to dbali. Nie pamiętam już niestety szczegółów na ten temat, ale wiem, że spotkania przy stole z całą rodziną były ich nieodłączną i ważną tradycją.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-02-2006 14:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów